Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-12-13 16:08:50

marika 13
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-13
Posty: 6

pomocy!

od około 3 lat mam problem z częstym oddawaniem moczu, który zaczął się gdy byłam w klasie maturalnej. nie wiem czy wywołany był stresem związanym ze zbliżającą się matura i koniecznością wyboru kierunku studiów, ale z małymi przerwami trwa do dziś. czytałam posty innych użytkowników i widzę dopiero teraz , że nie tylko ja mam tak uciążliwe objawy. oddaję mocz około 15 razy dziennie, częściej mam taka potrzebę, gdy jest zimno,  jestem w miejscu publicznym, na uczelni, a w szczególności gdy jadę busem i wiem , że w razie potrzeby nie będę mogła skorzystać z wc. gdy staram się utrzymać mocz i zaczynam się denerwować czuję, że pocą mi się ręcę i mam plamki przed oczami. doradzano mi, żebym wybrała się do psychologa, bo problem moze tkwić w mojej psychice. lekarze w przechodni w moim mieście niechętnie wysyłali mnie na badania, robiłam posiew moczu, usg jamy brzusznej, ale te nic nie wykazały. nie byłam jeszcze u urologa, zamierzam tam się wybrać, ale nie wiem czy ldostanę od lekarza skierowanie. brałam leki uspokajające, urosol, piłam paskudną herbatę z pokrzywy, okładałam nerki termoforem gdy mnie bolały, ale to nic nie daje. w nocy nie chce mi się siusiać, choć przez ostatnie noce zasypiałam z uczuciem pełnego pęcherza. rozważałam, czy nie wybrać się do wrocławia i nie znaleźć tam lekarza, który dał by mi skierowania na potrezbne badania.. ten problem jest bardzo uciążliwy, męczę sie  z tym codziennie od kilku lat. nie mogę pić w miejscu publicznym , bo po wypiciu czegokolwiek muszę skorzystaćz toalety minimum 3 razy z rzędu. mam stale uczucie pełnego pęcherza, lecz gdy jestem w toalecie siusiam niewiele. czasem jesdnak jest i tak,że nie mam potrzeby pójścia do wc, ale gdy w nim jestem okazuje sie ze miałam pełny pęcherz i nawet tego nie odczuwałam. prosze o rade, bo mam juz tego dość..sad

Offline

 

#2 2009-12-13 17:10:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!

Tylko w dzień? Nie masz jakichś problemów z jelitami? Opisz dokładniej objawy, dolegliwości.
Musisz wybrać się do urologa, bo bez badań to możemy sobie tylko gdybać.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-12-13 21:58:29

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: pomocy!

no i po raz setny powiedzmy sobie ,że teorie takie iż to NERWY są odpowiedzialne---należy o DU%$ potłuc i nie tracić czasu na to !
Owszem---jest ich udział, ale to jest tak, że najpierw występują konkretne objawy z choroby jako takiej, a dopiero potem nakłada sie na to warstwa odczuć "pseudonerwicowych". Powtarzam::trzonem jest zawsze choroba wymierna (zapalenie, pasożyty itp itp ) a na ten obraz nakładają się reakcje nerwowe naszego organizmu BARDZO ZRESZTĄ SŁUSZNE !!! Przykładowo--wstręt i lęk przed jazdą autobusami BO FAKTYCZNIE MOŻNA PRZY TEJ DOLEGLIWOŚCI ZSIKAĆ SIE W GACIE, I PSYCHIKA NAS O TYM INFORMUJE POPRZEZ  TE NIECHĘĆŹ DO JAZDY------I DOBRZE ROBI ZE TAK NAS INFORMUJE !!!!!
Powyższe --co tu napisałem--jest odwrotnością teorii serwowanych przez psychiatrów. Miałem  wielką satysfakcję, gdy około 1976 roku tych wszystkich wychowanków prof. Ledera o mały włos nie wsadzono by do pierdli za odwracanie kota ogonem (sprawy sądowe, wielu młodych ludzi zmarło niezdiagnozowanych) .  Niestety--kryzys Gierkowski powstrzymał nagonkę na cwaniaków-psychiatrów i dziś mamy taki pasztet, że KAŻDA choroba jest definiowana jako mająca podłoze psychiczne !!! Debilizm zwyciezył !
{ to nie był debilizm : agenturalny desant kolegów Michnika od początku epoki Gierka ,w zakresie medycyny, miał za zadanie nie leczyć lecz utwierdzać pacjentów ,że ich dolegliwości są czysto subiektywne i w zasadzie nie istnieją......Cel-----uśmiercanie ludzi. Cel bis-----zmniejszenie pogłowia Słowian }.
PS. nie są to koncepcje spiskowe............po prostu zwykłe, pospolite realizowanie celu. Dziś----dochodzi brak szpitali itp. Pogłowie Polaków spadło jak nigdy......takie są fakty.

Offline

 

#4 2009-12-13 22:05:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!

Inna rzecz, że jazda jest bardzo niedobra dla pęcherza: pojazd podskakuje, trzęsie, mięśnie się spinają, jest ucisk. Nic dobrego sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-12-14 16:21:36

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: pomocy!

Może w poszukiwaniu grzybicy lub jakiś innych pasożytów warto zrobić badania?

Offline

 

#6 2009-12-14 16:23:04

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: pomocy!

a i jeszcze zalezy do odczuwasz, ciagle pelnosci w pecherzu czy gdzies w cewce? Jesli w pecherzu tylko, to bym szedl kierunku konkretnego badania pęcherza

Offline

 

#7 2009-12-14 19:06:13

marika 13
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-13
Posty: 6

Re: pomocy!

racja, musze wybrać się do urologa i to jak najszybciej. a problemy z jelitami występują od około 3, 4 lat ale myślałam, że mam zespół jelita drażliwego tak jak moja starsza siostra. od około 6 miesięcy problem ten jest niemal zerowy wiec tak bardzo się tym już nie martwiłam. cięzko mi określić, czy parcie odczuwam w pęcherzu czy w cewce..a problemy z grzybica? robiłam cytologię i wiem ze wszystko ok, choć często muszę stosować czopki od ginekologa. nie wiem czy to ma jakiś związek. to nie nerwy? może nie, choć czasem gdy w busie spotkam znajomą, rozluźnię się podczas rozmowy i nie mysle o pęcherzu, to mam wrażenie ze problem znika na chwilę. poparłam pomysł z wizytą u psychologa, bo sama studiuje pokrewny kierunek i nie widziałam w tym większego problemu. ale na pewno najpierw wizyta u lekarza specjalisty, to jest ważniejsze. dzięki za rady. zobaczę co powie urolog i napisze znowu. trzymajcie sie

Offline

 

#8 2010-01-27 19:42:10

marika 13
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-13
Posty: 6

Re: pomocy!

witam ponownie. stanęło na tym, że miałam się wybrać do urologa. zapisałam się an wizytę, ale poniewż potrzebne było skierowanie poszłam do przechodni do lekarza ogólnego żeby mi je wypisał. lekarz stwierdził jednak, że jest to nie potrzebne, ponieważ z opisu choroby i dolegliwości- powiedziałam, że często oddaję mocz- wnioskuje, ze urolog mi nie pomoże..powiedział,że do jego zadań należy leczenie nerek i chorób z nimi związanymi, takimi jak np. nowotwory.  w tego miemianiu mam problemy z pęcherzem moczowym albo cewką moczową. wypisał mi antybiotyk który stosowałam przez 5 dni, dwa razy dziennie. skończyłam go przyjmować wczoraj i nie widzę poprawy:( lekarz żartował, że trochę na mnie poeksperymentuje aż wkońcu uda mu się mnie wyleczyć. to, że leki nie poprawiły sytuacji sprawiły że trochę się zawiodłam. idę do niego na wizytę w piątek i zobaczę co tym razem mi przypisze. czy to jednak dobrze, że nie dał mi skierowania do urologa? czy mogę tak często przyjmować antybiotyki?

Offline

 

#9 2010-01-27 19:46:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!

Czy ten lekarz jest nienormalny? Natychmiast złóż skargę w NFZ, opisz to, co tutaj - że masz takie dolegliwości, a POZ odmówił Ci wydania skierowania, mówiąc, że "urolog mi nie pomoże..powiedział,że do jego zadań należy leczenie nerek i chorób z nimi związanymi, takimi jak np. nowotwory". Pijany był czy co? Toż od nerek jest nefrolog, a od raka - onkolog!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2010-01-27 19:52:19

marika 13
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-13
Posty: 6

Re: pomocy!

acha, w takim razie będę wiedziała jak z nim rozmawiać przy piątkowej wizycie. wydawało mi się, że jest poprostu bezproblemowy. byłam u wielu lekarzy i wychodziłam z receptą na ziołowe tabletki, które nic a nic nie dawały. on był pierwszy, który przypisał coś konkretnego. czy był pijany? nie wiem, ale to lekarz z Rosji , więc wszystko możliwe;) prosze jednak napisać, czy przyjmowanie antybiotyków bez dokładniejszych wyników badań  jest bezpieczne dla organizmu? bo podejrzewam ,że ten lekarz znowu mi coś przypisze w piątek. jeśli tak to prześlę nazwę leku.

Offline

 

#11 2010-01-27 19:54:33

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pomocy!

Ja pierdziu!!! to jakaś przesada przez duże P!!!!!!!! Naprawdę tak powiedział Ci lekarz????????Popieram Redakcję w 100%%%%%,poza tym to zmień lekarza rodzinnego,masz do tego prawo.jest to bezpłatne,wypełniasz tylko formularz w przychodni w której jest Twój nowy lekarz rodzinny.A może ten Twój lekarz wszystko leczy? co za głupoty że urolog jest od nerek!!!! czy Ty na pewno poszłaś do lekarza a może to był np.mechanik samochodowy??????jeeny,naprawdę większość lekarzy na studiach zamiast się uczyć rozwiązywało sudoku.

Offline

 

#12 2010-01-27 19:58:30

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pomocy!

nie bierz antybiotyków w ciemno! Musisz się dostać do urologa, może będzie potrzebna tutaj urodynamika,musisz trafić na konkretnego urologa.

Offline

 

#13 2010-01-27 20:08:07

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pomocy!

a jak wygląda u Ciebie badanie ogólne moczu?Czy nerki Cię nadal bolą?

Offline

 

#14 2010-01-27 20:14:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2010-01-27 20:22:33

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: pomocy!

To ja apropo tych nerwow wtrace tylko ze moj kolega, za posrednictwem narzeczonej pytal pewnej pielgniaraki co to mzoe byc ( z tym moim wilkiem) i przyniosl mi wiadomos ze jak to trwa ponad 2 miesce to TYLKO Z NERWOW. No cholera jasna lapy mi opadly.  Moze nie mam idelanego zycia ale nikt mnie krzeslem nie tlucze jak wracam do domu, stanow lekowych tez nie posiadam. Ten argument z nerwami to raczej do kosza.

Offline

 

#16 2010-01-27 20:30:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!

Ej, ale z nerwów, to nie oznacza - ze zdenerwowania, tylko z zaburzeń przewodnictwa nerwowego/uszkodzeń nerwów itd. Czyli nie z psychiatrii, tylko z neurologii smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2010-01-27 20:46:10

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: pomocy!

Rozumiem - ale ale chodzi o przypadki skrajne, kiedy zachodzą jakies mechanizmy, wiem co masz na mysli. Kurcze, ale ja bym to wykluczyl, chociaz nie powiem ze stwierdzenie ze "steresem przedamturlanym i wyborem studiow" brzmi niepokojaco. No bo sumie co to za stres? Choc pewnie kazdy czuje inaczej, kazdy ma inna skale. I tak trzeba najpierw zrobic jakies badania. Wogole ja sie nie powininem madralowac.

Offline

 

#18 2010-01-27 20:49:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!

Nie takie skrajne. Wystarczy niedoleczona infekcja, stan zapalny śluzówki, uszkodzenia w niej i już masz chroniczne podrażnienia nerwów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2010-01-27 20:54:46

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: pomocy!

masakra...następnym razem powiedz lekarzowi że ty go nie prosisz tylko żądasz skierowania do urologa. a urolog zajmuje się nie tylko nerkami ale przede wszystkim pęcherzem moczowym, cewką itp. branie antybiotyku w ciemno jest bez sensu!!! musisz się najpierw zbadać, posiew i antybiogram. trzeba znać przyczynę żeby coś leczyć a braniem w ciemno antybiotyków możesz sobie zniszczyć zdrowie jak wiele osób które ląduje tutaj:(((

Offline

 

#20 2010-01-27 23:38:54

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: pomocy!

zgadzam się! walcz o tego urologa. i w razie czego przygotuj sobie definicje encyklopedyczne, żeby się sensownie bronić, dlaczego akurat chcesz iść do tego specjalisty. jak już wszystko zawiedzie, to proponuję użyć małego blefu. on tego nie sprawdzi, jak mu powiesz, że cię piecze cewka np...to wtedy już nie będzie wyjścia i da skierowanie do specjalisty od cewki..hehehe chyba, że on chce na Tobie eksperymentować....smile moze coś nowego i odkrywczego wymyśli???? a jak chcesz uniknąć tych przyjemności, to pozostaje prywatna wizyta. swoją drogą, to ja w ogóle nie korzystam z państwowej opieki medycznej....na co ja płacę te składki??????

Offline

 

#21 2010-01-28 10:37:39

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pomocy!

Ja jestem za zmianą lekarza rodzinnego,można to zrobić dosłownie w 3 minuty i za darmo:)  Nie daj się oszukiwać tym patałachom,tym konowałom!!To bardzo ważne żeby rodzinny lekarz umiał rozróżnić co należy do jego obowiązków i na jaki zakres leczenie może sobie pozwolić. Nie masz typowych objawów dla zakażenia,dlatego nie wiadomo czy to wina bakterii.

Offline

 

#22 2010-01-28 13:27:36

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: pomocy!

Ja jednak chciałbym bronić tego lekarza ( no nie--świat się kończy).
Pacjentka miała już pewne badania wcześniej (posiew itp) i nic nie wyszło. Więc internista----wiedząc o tym że nie ma alarmu, postanowił sam leczyć------jest to w zasadzie prawidłowe podejście, bo internista typowe zapalenia powinien leczyć sam (są pretensje do nich gdy dają każdemu skierowanie do specjalisty). To że daje antybiotyki w ciemno, wynika z praktyki. Wie on bowiem, że u urologa byłoby to samo==antybiotyki w ciemno skoro posiew ==zero. (nie bierze się pod uwage ulicy Lelka 26.........ale to nic dziwnego).
Obywatele---w zasadzie internista powinien tak działać ; nie można zakładać że to debil nic nie umiejący. Ponieważ w 90% przypadków niema cieżkich schorzeń lecz przewlekłe bakteriozy---no to leczy internista. W zasadzie urolog ma 90% przypadków operacyjnych i tam sie wykazuje !!!!
Tak więc troche prawdy w słowach tego lekarza jest.
A co wy myślicie ? U urologa nastąpiłyby jakieś cuda medyczne ? Te same antybiotyki by były.
Oczywiście-----trzeba równolegle badać układ moczowy, pomalutku, a więc lepsze USG, albo i rezonans (prywatnie raczej go zrobić--skierowanie od internisty wtedy wystarczy).
Dokładne badania krwi--albuminy, CRP, kreatynina + mocznik, powtórzyć posiew.....i do tych czynności internista wystarczy.
-------------------------------------------------
Sprawe nerwów należy wykluczyć --szkoda czasu. Okładanie nerek termoforem jest 100% dowodem na to że sprawa NIE JEST Z NERWÓW. Jeśli pacjent robi takie zabiegi  sam z siebie, to znaczy że istnieje powód tego pobolewania nerkowego na opewno nie psychiczny. Pytanie tylko czy te pobolewania to na pewno z nerek, bo może być to promieniowanie od pęcherza i powstaje takie złudzenie.

Offline

 

#23 2010-01-28 13:39:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2010-01-28 14:09:39

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: pomocy!

ba....urolog może nawet sam to wszystko natychmist wykonać. ja bym nie chciała czekać miesiącami za urodynamiką, czy usg...a tego niestety internista nie wykona. sama byłam u kilku internistów na początku mojej drogi, zaden nie zrobił USG!!!!, tylko ponaciskał podbrzusze i kazał iść do urologa. aha i jeszzce mi się taki trafił, co mi powiedział: "na zapalenie pecherza się nie umiera, chociaż papież ostatecznie zmarł z powodu zum". no to pocieszył, nie? i nie chciał dawać antybiotyku, mimo ze miałam w ręku badania (jałowe oczywiście). ale nie był ostatecznym kretynem, bo się nie zdziwił i kazał iść na usg. jak sie potem okazalo po latach, to jest główne, podstawowe badanie obrazowe zmian zapalnych....więc. szkoda czasu i od razu walić do urologa.

Offline

 

#25 2010-01-28 15:00:02

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pomocy!

Skoro pacjentka idzie do internisty i pokazuje że badania ma prawidłowe a dalej ma dolegliwości ze strony układu moczowego wówczas zawsze powinna być kierowana do specjalisty,mam tu na mysli badania bakteriologiczne. Jeżeli okazało by się że bakterie są i jest na to antybiogram,to ok...nie zdziwiłabym się gdyby internista sam przepisał antybiotyk. Mój internista był ok, poza tym uważałam go zawsze że jest za mądry na rodzinnego wink że wybiega poza zakres swoich obowiązków,ale nigdy nie odmówił skierowania,skoro pacjent pros to powinno mu być dane:)u niego tak było. Fakt faktem im dłużej zwlekasz z urologiem tym dłużej będziesz się leczyć i cierpieć,dlatego trzeba szybko zacząć działać. Urolog,urolog i jeszcze raz urolog:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson