Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2009-12-22 00:16:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

pps - pelvic pain syndrome - zespół bolesnej miednicy. A dentystka ma świętą rację.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#52 2009-12-22 08:34:34

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Przepraszam że tak nudzę i kolejny raz pytam o to samo, ale czy jest ryzyko, że po 2 miesiącach to zapalenie pęcherza przejdzie w stan przewlekły i będzie trudno wyleczalne? Albo utrwalę sobie ten odruch parcia na moczy mimo że zapalenie minie? Martwię się bardzo tym, a zanim zrobię wszystkie badani i będą wyniki i ewentualnie - jeśli coś badani wykażą - wdrożone leczenie, to będzie już połowa stycznia:( Czy to nie za późno...? Jest w takim przypadku szansa na pełne wyleczenie?

Offline

 

#53 2009-12-22 08:56:37

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

my tu wszyscy mamy nadzieję, że jest szansa na pełne wyleczenie! smile i myslę, że taka zawsze jest ale musisz trafić na dobrego lekarza, zrobić dobre badania i stosować dobre leczenie. A z tym wszystkim chyba jest największy problem. Nie masz co zaczynać leczenia jeżeli nie masz wynikow to jest błędne koło, myslę, że ja właśnie po tym mam problem.. sad

Offline

 

#54 2009-12-22 10:23:44

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Masz na myśli to, że zaczęłaś leczenie nieodpowiednio bo nie miałaś wyników? Ja wiem że trzeba myśleć pozytywnie, ale strasznie, po prostu strasznie się boję, że zrobię te wszystkie badania i wszystkie wyjdą dobre i wyjdzie że mam chorobę na tle nerwowym, jak mi to już niektórzy sugerująsad

a jak sobie radzić? jak żyć? Bo przecież trzeba jakoś normalnie funkcjonować... Ja sobie zdaję sprawę, że i tak jestem w komfortowej sytuacji, ponieważ mnie nic nie boli, nie piecze, mogę wytrzymać spokojnie parę godzin bez toalety, tylko że to parcie jest ogromnym dyskomfortem. Chociaż tak jak już pisałam, mogłabym z tym naprawdę bardzo długo wytrzymać właściwie bez nerwów, jakbym miała pewność że to minie. Bardzo żałuję, że nie zrobiłam tych wszystkich badań wcześniej na własną rękę.sad

Ale też - może się pocieszam - 2 miesiące to może nei jest na tyle długo żeby to zapalenie przeszło w stan przewlekły..? Mogą być już ajkieś nieodwracalne zmiany w śluzówce czy coś takiego?

W poniedziałek idę do polecanego urologa w Krakowie, zaraz oczywiście dam znać na forum czy naprawdę warto

Offline

 

#55 2009-12-22 10:40:55

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Myślę, że główną konsekwencją ignorowania choroby na początku mogą być późniejsze nawroty, ale to tylko dwa miesiące a teraz porządnie weźmiesz się za siebie i poradisz sobie z tym. smile

Offline

 

#56 2009-12-22 10:43:55

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Tak czy inaczej, jeśli martwisz się o śluzówkę, możesz łykać Oeparol lub Biogal.

Offline

 

#57 2009-12-22 11:21:30

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Dziewczyny

a czy możecie coś powiedzieć o laboratoriach Diagnostyki? są wiarygodne? Bo właśnie tam będę robić większość badań

Offline

 

#58 2009-12-22 12:09:25

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Może sama się nakręcam, ale wydaje mi się że dzisiaj sikam jakby mniejszym ciśnieniem, jakbym faktycznie miała jakąś przeszkodę w odpływie moczu. Czy możliwe że urolog podczas cystoskopii nie zobaczyłyby jakieś przeszkody, przewężenia cewki itp.? Czy jest możliwe że to odczucie pochodzi od samego zapalenia - skoro ten stan zapalny jest w trójkącie pęcherza, 'naciska' na cewkę (urolog mi tłumaczył że stąd te parcia), to może też z tego powodu mam wrażenie utrudnionego odpływu moczu? Bo skoro wszystko tam jest opuchnięte...? Myślę logicznie?

Offline

 

#59 2009-12-22 13:44:23

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

tak mysle że miałam źle stawiane diagnozy, że robiłam badania w słabych labolatoriach, to odpowiedź na Twoje pytanie czy labo sa różne. Niestety są między nimi drastyczne różnice, większość nie mają dużej ilości pozywek i dlatego wychodzi że nie masz bakteri. Jeżeli nie jest to e.coli bo na to to mają to może wyjsć że nic nie masz. A tak na prawdę możesz mieć jakąs bakterię mniej spotykana. Juz nie wspomne o badaniu grzybów i dorżdży! labolatoria robia tak jak wyjdzie przy okazji posiewu to napiszą a jak nie t9o piszą, że ich nie ma. A grzyby i drożdże jak nie masz wielkiego kożucha trza siać dość długo nawet do 2 tyg.

Offline

 

#60 2009-12-22 19:36:52

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

A w W-wie u p. Doroty grzyby komuś wyszły??

Offline

 

#61 2009-12-22 20:05:07

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Witam serdecznie ponownie

odebrałam niedawno wyniki wymazu z pochwy. Nie wiem co mam o tym myśleć, bo tak:

- bakterii nie wyhodowano, ale wymaz był pobierany dzień po tym, jak skończyłam zażywać Cipropol, więc wynik może być zafałszowany? czy to tylko ma wpływ na posiew moczu?

- napisano, że wyhodowano niewielkie kolonie Candida albinians, czyli grzybek... Ale teraz tak. Czy to może być bezpośrednia przyczyna moich dolegliwości? Czy raczej to wynik zażywanych wcześniej leków? Zwłaszcza że jest to niewielka ilość - czy nawet taka ilość mogłaby wywołać takie objawy ze strony pęcherza..? A jeśli nawet to skutek uboczny leków to rozumiem że też mam to zaleczyć? Bo może pogarszać objawy? Zgłosić sie do ginekologa czy urolog też powinien wiedzieć co ma mi przepisać? Właśnie w pon mam wizytę prywatnie w Krakowie u ponoć bardzo dobrego urologa (przynajmniej takie opinie ma w necie) i szczerze mówiąc czekam na tą wizytę jak na zbawienie, może on coś doradzi...sad

Nie wiem co mam myśleś o tym. Powtórzę ten wymaz z pochwy w Diagnostyce, bo nie ufam zresztą za bardzo laboratorium szpitalnemu

Offline

 

#62 2009-12-22 20:06:55

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Przepraszam, Candida albicans:)

Offline

 

#63 2009-12-22 20:20:30

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

może być tak że to jest powód Twoich dolegliwości ale jeśli masz wątpliwości to powtórz badania oczywiście do badań(posiewy,wymazy) antybiogram koniecznie. Myślę że na razie urolog wystarczy. Oczywiście pod okiem ginekologa również powinnaś być, jeśli wyniki znów się potwierdzą trzeba będzie to wybić.

Offline

 

#64 2009-12-22 20:21:34

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Właśnie się jeszcze doczytałam, że Candida albicans są często normalnym składnikiem występującym w przewodzie pokarmowych, błonach śluzowych czy powłokach skórnych. To ja już nic nie wiem... A zapaliła mi się iskierka nadziei że to może od tego...

Offline

 

#65 2009-12-22 20:47:07

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Błagam pomóżcie:(

znowu mnie parę godzin temu dopadło to takie sikanie z dosikiwaniem, mam naprawdę wrażenie jakby mi mocz zalegał w pęcherzu, ale dlaczego to nie wyszło na cystoskopii ani usg! może faktycznie lekarz na cystoskopii nie zauważył tego? jest to możliwe?! a może nie wszystkie mikcje mam takie same? może czasami mi mocz nie zalega (wtedy po mikcji nadal mam parcie ale nie tak silne), a czasami właśnie zalega (i dlatego zaraz po mikcji nadal bardzo mi się chce sikaćsad może poszukać prywatnie cystoskopii? czy to jednak badanie zbyt inwazyjne, żeby ponownie w tak krótkim czasie przeprowadzać?

Przepraszam, ale psychicznie naprawdÄ™ jest kiepsko ze mnÄ…sad

Offline

 

#66 2009-12-22 20:53:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Bo to tak naprawdę nie jest zaleganie. Ta ilość to kilka ml, akurat tyle, ile spływa na bieżąco do pęcherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#67 2009-12-22 21:59:26

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Ale to dlaczego po wysikaniu czasami to parcie jest do wytrzymania (ze nawet udaje mi się zapomnieć o tym), a czasami za chwilę chce mi się tak bardzo sikać że jest to nie do zniesienia...? Czy takie ciągłe parcie na mocz to naprawdę jest objaw zapalenia pęcherza (przy braku dolegliwości bólowych, nietrzymania moczu parć naglących itp, czyli wykluczyłabym IC czy pęcherz nadreaktywny).

Droga Redakcjo, a co myślisz o tych nielicznych grzybach u mnie w wymazie z pochwy?

Offline

 

#68 2009-12-22 22:27:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Na grzybach to ja się nie znam. A co nazywasz zapaleniem pęcherza? Bo jeśli z powodu np. neurogenności dochodzi do zmian w obrębie śluzówki, to też jest to zapalenie. Myślę, że tu mogą być już kwestie mięśniowe, skoro nie masz żadnych zasadniczych dolegliwości zapalnych.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#69 2009-12-22 22:59:03

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Może źle się wyraziłam - chodziło mi o to, że czasami mam tak że po wysikaniu się to parcie nadal jest, ale jakoś da się wytrzymać, a czasami po wysikaniu nadal czuję że mam bardzo pełen pęcherz i wtedy mogłabym co 2 minuty biegać do ubikacji:(

Offline

 

#70 2009-12-22 23:05:59

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Tylko że ja od początku miałam właśnie takie objawy - parcie na mocz bez bóli. Więc chyba nie można mówić o dolegliwościach mięśniowych od samego początku? a jakby miałam pęcherz neurogenny to chyba powinnam mieć też nietrzymanie moczu czy parcia naglące? Poza tym wydaje mi się - a właściwie mam nadzieję - że pęcherz neurogenny rozwijałby się u mnie jakiś czas - a nie tak że nagle zaczęły się takie dolegliwości.

Może sama siebie pocieszam:(sad bardzo przestraszyło mnie to, nie sądziłam że zapalenie pęcherza może być na tle neurogennym...

Offline

 

#71 2009-12-23 00:02:02

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Właśnie dowiedziałam się o jednej rzeczy

Mój chłopak dopiero teraz się przyznał, że po jednej jedynej nocy bez prezerwatywy (jakieś dwa tyg temu) kilka dni później dostał wysypki w wiadomym miejscu. Teraz go to zaczęło bardzo szczypać i boleć. Ponieważ zawsze używamy prezerwatyw, więc wynika, że ja go zaraziłam (zaczęliśmy współżyć krótko przed tymi problemami z pęcherzem). Jakie badania powinien zrobić? Posiew moczu, nasienia, wymaz spod napletka? Czy jego dolegliwość jest jakąś wskazówką dla mnie?

Offline

 

#72 2009-12-23 08:57:09

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

moim zdaniem wszystkie te, które wymieniłaś, zdaje sobie sprawe że to niestety kosztuje, ale to pomoze postawic diagnozę odpowiednią. Co do grzybów ciężko powiedzieć ile to jest niewiele. Cadidia albicans jest w organizmie, ale jesżeli jest tego sporo to jest to probelm. Mysle, że najlepiej by zinterpretował Ci to lekarz. Wydaje mi się również że trochę za wcześnie zrobiłas te badania, powinno się odczekać jakieś 10 dni, ja czekam do 3 tyg. Ale wiem dlaczego zrobilas tak szybko, pewnie już nie wytrzymalas z bólu sad tez tak mialam tylko moim zdaniem bedziesz musiala powtórzyc badanie.

do Tosi-> nigdy mi nie wyszły grzyby u P. Doroty, a pierwsze badanie jak zrobiłam w Mediceum wyszło mi zatrzęsienie grzybów i powiedziała mi że musiało to już dluższy czas siedzieć wię nie wiem co o ty myśleć.

Offline

 

#73 2009-12-23 22:05:13

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Właśnie bardzo mnie nastraszył znajomy lekarz - wprawdzie internista, nie urolog, no ale lekarz.

Powiedział że skoro chodzę co 2 minuty do łazienki i wyduszam po kilka kropel (a parcie mam takie jakbym miała pełen pęcherz!), to powiedział że to parcie nie jest już z zapalenia tylko sama wytworzyłam taki odruch. I co teraz?! czy jak zacznę chodzić rzadziej do łazienki to to pomoże? Czy się wyleczę z tego kiedykolwiek?? Czy rzeczywiście zapalenie nie mam wpływu na to parcie? Ale ja od początku choroby miałam właśnie takie ogromne parcie...

Offline

 

#74 2009-12-23 22:20:14

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

Nie zgadzam sie z lekarzem,nie na tym etapie choroby,trwa zbyt krótko bys mogła nabyć taki odruch,to tak jakby Ci powiedział że to na tle psychicznym!! a to nie prawda,coś się złego dzieje w pęcherzu a nie w Twojej glowie!! Te parcie możesz tylko czasem tłumić np przez jakieś zajęcie w ciągu dnia które Cię pochłonie wówczas mniej wtedy chodzisz do toalety ale parcie dalej jest!!skoro czujesz parcie w pęcherzu,wyraźne parcie...to oznacza jego chorobę a nie jakiś odruch jak to nazwał lekarz. Zapalenie ma wpływ na twoje parcie,nie daj sobie wmówić przez lekarzy że to na tle psychicznym.

Offline

 

#75 2009-12-23 22:25:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłę parcie na pęcherz - co mi jest:(

To nie do końca tak. Takie "dosikiwanie" napina mięśnie, a przy napiętych mięśniach jest wrażenie parcia nawet, jak tam nic nie ma, również stanu zapalnego. A inna rzecz, że takie napięcie powoduje zmiany w mięśniówce i też może spowodować stan zapalny (tyle że nie z powodu infekcji, rzecz jasna).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson