Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-01-03 13:37:14

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

Jakie ćwiczenia pomagają mnie:
1) Długie, średnio energiczne spacery ( ponad 30min ).

2) Niektóre pozycje z jogi, zwłaszcza te, które mają rozruszać miednicę, rozluźnić ją oraz ćwiczenia na odciążenie dolnego odcinka kręgosłupa. Są też zestawy ćwiczeń przeznaczonych specjalnie do zmniejszenia dolegliwości podczas miesiączki, też ładnie rozluźniają i rozciągają co trzeba. Np:
http://www.youtube.com/watch?v=_gJN5ajJu9w

3) Niektóre ćwiczenia dla kobiet w ciąży:D Np:
Rozluźniające - klękamy na podłodze, głowę opieramy na przedramionach ( łokcie leżą na podłodze ) i tak ze 3-5min w tej pozycji spędzamy. Głowa od napływu krwi nie boli na szczęście:)
Albo taki zestaw tutaj:
http://www.blog.przedporodem.pl/wykonuj-cwiczenia-rozluzniajace-miesnie-dna-miednicy-i-krocza/
Albo:
Siadamy na podłodze, uginamy nogi w kolanach tak, aby stopy były skierowane podeszwami do siebie, łapiemy za złączone stopy i przyciągamy jak najbliżej miednicy, jednocześnie naciskając na kolana tak, aby je położyć płasko na podłodze. Tylko plecy powinny być proste.

4) Gdzieś przeczytałam, że uciskanie punktu pomiędzy pochwą a odbytem rozluźnia mięśnie dna miednicy - jakaś 'jogini' polecała siadanie na piłce tenisowej umieszczonej dokładnie pod tym pktem, ale tego przyznam się, że nie próbowałam. Ktoś odważny?smile

Codziennie nie licząc spacerów to ok 30min nad tymi ćwiczeniami spędzam, efekty były od razu, choć nie spektakularne. Najpierw zmniejszyły się parcia i taka hmmm tkliwość pęcherza ( ból przy ucisku, przy zmianie pozycji ), potem pieczenie.

Aha - wszystkie ćwiczenia, zwłaszcza rozciągające wykonywać powoli, skłony nie muszą być głębokie, wręcz nie powinny. Nie od razu. Najlepiej u mnie działa najpierw spacer, potem ćwiczenia rozciągające, a potem na końcu rozluźniające.

Czy ktoś jeszcze kombinował na własną rękę? Może wypowie się ktoś, kto czytał 'A headache in the pelvis'?

Offline

 

#2 2010-04-19 14:36:01

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

jesli podejrzewam zaburzenia napięcia mięsni miednicy, to do jakiego lekarza mam z tym isc-ginekolog czy urolog?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#3 2010-04-26 11:40:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

Ten punkt między pochwą a odbytem jest jednym z punktów stymulowanych prądowo w elektrostymulacji.

Ja kombinowałam na własną rękę, a w zasadzie metodą Ajpinusa dostosowaną do siebie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-04-26 19:08:02

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

A ja mam pytanie jak odróżnić czy wieczorne , nocne bóle pęcherza i cewki to od ponapinanych mięśni czy to odzywa się po prostu uszkodzona śluzówka i wciąż niedoleczone zapalenia pęcherza ??
Czasem czujÄ™ jakbym miaÅ‚a spiÄ™te caÅ‚e podbrzusze, ale czasem napiÄ™cia nie czujÄ™ a  mam ból taki skurczowy.

Offline

 

#5 2010-04-26 19:56:00

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

Ja miałam tak samo, sporo było od mięśni. Sprawdź po prostu, czy Ci pomogąsmile

Podrzucam kolejne ćwiczenie - rozciąga te mięśnie tuż za kością łonową, ale nie przesadzać z nim na początku:
http://www.youtube.com/watch?v=lIWEa30LAao
I generalnie wszystkie ćwiczenia, które pomagają podczas bolesnych miesiączek.
http://www.articlesbase.com/fitness-articles/yoga-a-help-during-your-menstruation-days-10849.html

I jeszcze jedno dziewczyny - wszystkie ćwiczenia z serii Forward Bend powodują mocne rozciąganie mięśni i ścięgien w okolicy stawu kolanowego. Uważajcie na to. Jeżeli często i intensywnie to robicie to KONIECZNIE musicie je też wzmacniać, bo kolano robi się bardzo niestabilne i łatwo o skręcenie nawet podczas chodzenia. A wzmacnianie jest bardzo proste i szybkie, nie zaniedbujcie tego.

Offline

 

#6 2010-04-26 23:44:23

crazyFrog
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 29

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

Madzia, tez mialam podobne uczucie (tak mi sie wydaje) i jak sie teraz okazalo to bylo niedoleczone zapalenie pecherza. Generalnie prawie nic mnie nie szczypalo tylko czulam takie ciagniecia w podbrzuszu i pachwinach, czasami bardziej intensywne i skurczowe, no i generalnie dyskomfort i czasami parcie na pecherz. W ogole nie bylam pewna czy to pecherz, dlatego u ginekologa tez bylam, ale stwierdzil, ze wszystko wporzadku. Skonczylam kilka dni temu brac antybiotyk i prawie jak reka odjal. Biore specyfiki na odbudowanie sluzowki i teraz wlasciwie czuje sie poki co normalnie smile Mysle jednak, ze te cwiczenia to dobry pomysl i zaczelam je robic od czasu do czasu.


http://zdrowie.mamuska.eu/cwiczenia

Offline

 

#7 2010-05-18 21:03:37

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

Obojętnie czy dzień mam intensywny czy nie, obojętnie czy spaceruję czy próbuję tych ćwiczeń czy leżę, skurcze i ból pęcherza dopadają mnie każdego wieczora, rano zwykle skurcze mnie opuszczają, choć czasem budzę się też ze skurczonym pęcherzem. Czy taka powtarzalność może nie jak w zegarku ale jednak o czymś świadczy ???
Zauważyłam też, że Movalis , który pomagał mi wcześniej przy tym bólu na dłużej, teraz rozkurcza mnie tylko na dwie godziny.

Offline

 

#8 2011-07-19 07:27:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

http://www.blog.przedporodem.pl/wykonuj-cwiczenia-rozluzniajace-miesnie-dna-miednicy-i-krocza/

Znalazłam jeszcze cos takiego. Jakby nie patrzeć, mamy zestaw ćwiczeń przedporodowy.

Chcę jeszcze napisać jedną rzecz, mianowicie, poleca się zestaw ćwiczeń odbarczający lędźwiówkę, wykonuje go codziennie. I...zaczął się problem z oddawaniem moczu tzn oddaje od kilku dni małe ilości i włączyło sie małe popuszczanie. Oczywiście wnerwia mnie to, bo w końcu ćwiczę na spięte mięśnie. Efekt powinien być pozytywny. A tu masz babo placek. Cwiczyłam niektóre zestawy z Pilatesa na odcinek lędźwiowy, które również rozluźniają dno miednicy. Dlaczego tak się dzieje, czy ja powinnam mieć spięte mięśnie, aby normalnie funkcjonować? Pomóżcie, bo tracę rozum.

Offline

 

#9 2011-07-19 07:41:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

Dopiero zauważyłam, że wrzuciłam ten sam link co juz hejtoja podała. Sorki.
Słuchajcie a teraz tak pomyslałam, ze moze rowerki na leżąco powoduja spinanie mięśni. Z racji na SM wykonuję je codziennie, kurde no coś nie tak robię. Muszę usprawniać całe ciało a tu niespodzianka.

Offline

 

#10 2011-07-19 07:51:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zmniejszanie napięcia mięśni dna miednicy

I jeszcze jedno czy pas z serii wyszczuplający, modelujący i wibrujący ma pozytywny wpływ na te mięśnie? Mówię o trenergym, bo taki mam w domu, ale jeszcze z nim nie siedziałam. Wiem, że ma dobry wpływ na bóle lędźwiowe a jak ma sie do mięśni wskazanych w wątku?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson