Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-01-08 19:55:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Endometrioza układu moczowego vs. IC

Znalazłam artykuł nt. endometriozy układu moczowego:

http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?37

Zaintrygowało mnie zdanie, że objawy mogą być podobne do IC.

Co Wy na to?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2010-01-17 13:52:52

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Ja mam dignoze IC pecherza. Mój urolog nie był dokońca jednak przekonany,że to IC.
Wysłał mnie jescze na laperoskopie. Okazało się, że mam endometriozę macicy. Pomomo, ze nie było nic widać na pecherzu moja endomatrioza może mieć związek z chorym pecherzem. Dlaczego?
Ponieważ odkąd zaczełam lecznie analogami na endometriozę, choroba pecherza zaczęła ustepować. czuje się o wiele lepiej.
A moze endometrioza potegowała IC?

Offline

 

#3 2010-01-17 14:01:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Bardzo mnie to ciekawi. Bo ja też mam takie niby IC, ale nie do końca, niby neurogenny, ale też bardziej na oko. Dodatkowo mam bóle w obrębie miednicy - niby pps, ale nie tylko on daje takie objawy; w rehabilitacji wyszły mi napięcia/zespoły bóle/zmiany palpacyjne w więzadłach i powięziach, o których jest mowa w artykule. Mam drastycznie nasilone objawy przed miesiączką i w jej okolicach; mam patologiczne napięcie przepony moczowo-płciowej (czemu?). Ciężko zbadać o tyle, że biopsję trzeba robić dzień przed miesiączką, ze mną są kłopoty ze znieczuleniem, więc nie wiem, gdzie mam zrobić i cysto, i laparo. Ale czy można mieć endo dróg moczowych, jeśli ma się idealny obraz ginekologiczno-endokrynologiczny? W każdym badanym dniu cyklu? Jajniki, endometrium, normalnie studentów można uczyć?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-01-17 14:09:38

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Ja miałam w badniu USG wszystko wporządku. Endometriozy  nie widać. U mnie pogorszenie ze strony pecherza nasilało sie tydzień przed okresem.
Nie jestem jedyna osobą . wejdz na forum dziewczyn z edno. Ona często maja problemy z pęcherzem.
Polecem ginekologa prof. Malinowskiego z Łodzi. Najlepszy specjalista  w tym kierunku.

Offline

 

#5 2010-01-17 14:36:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Kurcżę, muszę zapytać ginekologa. Wprawdzie on kiedyś wspomniał, żebym sobie zrobiła cysto dzień przed miesiączką, ale jakoś to odłożyłam ad acta. Chyba czas sięgnąć do archiwum wink.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-01-17 14:40:54

perkosia
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

endometrium może być i w pęcherzu i w jelitach najczęściej na jajnikach i z tyłu za macicą zależy gdzie ta błona się ulokuje i miesiączkuje, ponieważ krew nie ma ujścia to robią się torbiele. Czytałam dość sporo artykułów na ten temat. Najlepszą metodą sprawdzenia jest laparoskopia. Jeżeli występuje endometrioza to zwykle największe bóle miesiączkowe są 4 dnia miesiączki i wtedy jest największe krwawienie ale są wyjątki od reguły.

Offline

 

#7 2010-02-06 15:48:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Klonek, a miałaś Ca 125? Jaki miałaś wynik?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2010-02-07 14:17:34

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Pomimo endometriozy. Wynik Ca 125 był prawidłowy. Miłam pogorszenie zawsze w czasie jajeczkownia. Wtedy gorzej mnie bolał pecherz i jajniki.
Oraz zanczne pogorszenie tydzień przed okresem.
Nadal odczuwam pecherz ale mniej.
Jesli analogi mi nie pomogą dostatecznie będe myślała o usunięciu macicy z jajnikami.
To najskuteczniejszy sposób na pozbycie się endometriozy.

Offline

 

#9 2010-02-07 21:05:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Dzięki. A kiedy było Ci ewidentnie lepiej?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2010-02-08 17:19:41

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Przed laperorskopią czułam się zawsze najlepiej kilka dni po miesiączce.
A tak to zrobiło mi się znacznie lepiej po laperoskopii i po drugim zastrzyku z analogów.  Zostały jeszcze 3 zastrzyki i kontrolna leperoskopiia.
Myslę jednek, że jak znowu zaczne miesiączkować to niesety wróci złe smopoczucie. Tak często bywa niesety.
Mam jeszcze bolesne skurcze pęcherza ,jak jest wypełniony. Może tam jakis jest zrost przy pęcherzu, bo boli przy ruchu.

Offline

 

#11 2010-02-08 21:09:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Masz na myśli kilka dni po zakończeniu krwawienia czy kilka dni po "przyjściu miesiączki"? A miałaś krew w moczu w czasie miesiączki? Masz te osławione skutki uboczne analogów?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-02-09 17:56:17

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Endometrioza układu moczowego vs. IC

Polepszenie było kilka dni po przyjściu miesiączki.
Tak mam te skutki uboczne. Wybuchy gorąca sa częste, zawroty głowy, suchośc w pochwie, stany depresyje.
To wszytko jest jednk lepsze od bólu pęcherza.
Teraz juz wszystko jem.
Jednek nadal biore wlewki z Cystistatu. Jestem na 17 wlewce raz w miesiącu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson