Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-01-14 23:12:04

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Wilk

Offline

 

#2 2010-01-14 23:37:03

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Prosze o pomoc,
u urologa bylem 5 - usg 26, zas 29 ponownei urolog. Do tego czasu moze mnie szlag trafic albo (oby) mi przjedzie. Prosze o jakies sugestie.

Offline

 

#3 2010-01-14 23:37:46

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Wilk

jeżeli bakterii nie ma to po co tyle brałeś antybiotyków. Wybierz się do dobrego urologa i badania zrób ponownie w dobrym laboratorium. Jak jest uszkodzona śluzówka to lepiej wstrzymaj się z cytrusami bo one podrażniają. Zioła, żurawina i ciepłe ubranie to dobry pomysł ale tutaj pomoże dobry urolog.

Offline

 

#4 2010-01-14 23:42:17

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Lekarz pierwszego kontaktu przepisala mi te antybiotyki mimo ogolnych wynikow moczu ok. to jest pierwszy (cipronex) bez badan, koljne zas bactrim juz po (wynik ze ok) furgain to nei antybiotyk. Cherbaty z cytyn a juzn nei pije - zjdam 2 pomarancze an tydzien. bez szalenstw.

CO do dobrego lekarza. Mam wraznei ze kazdy jest dobry. Poprostu ja jestem jakis niestandardowy. Czekam na wizyte...

Offline

 

#5 2010-01-15 10:31:08

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Wilk

Proponuję zrobić badania w Warszawie w laboratorium na ul.Lelka, tu na forum często możesz natrafić o tym labo smile polecam z całą odpowiedzialnością. Jeśli wyjdą bakterie będziesz brał antybiotyk z antybiogramu, robią tam także autoszczepionki z Twoich bakterii. Poza tym robiłeś badania w kierunku chlamydii, mykoplasm,ureaplasm? Na zniszczoną śluzówkę dobrze jest zakupić wiesiołek bądź ogórecznik i pobrać z 3 miesiące. Unikaj raczej cytrusów jeśli masz podraznioną śluzówkę.

Offline

 

#6 2010-01-15 16:22:39

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Nie wiem czy mam probelm ze śluzówką. Co do badan, to teraz bede mialogolne w jeszcze innym miejscu - wiec bedzie mzoan obiektywnei stwierdzic czy jest ok. odbiore je w poniedzialek.

Co do tego laboratorium na Imielinie - to zaintrygowały mnie te szczepionki. Jak oceniacie - co mi jest? dzis bez zmian siaknie, sikanie i sikanie.

Offline

 

#7 2010-01-15 21:49:02

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Ile to jeszze moze trwac?! to juz 2 miesiace - czytalem wpisy jakiegos typa, mojago rowiesnika co niby ma czyzsy pecherz (jak ja) a meczy sie juz rok!!! Jestem przerazony...

Offline

 

#8 2010-01-15 22:46:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wilk

To poczytaj sobie wpisy osób, które męczą się 25 lat wink.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2010-01-16 16:35:31

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Nie strasz ludzi. Ja mam 23 lata, prace, koncze szkole  - za miesac obrona. Jak mialabym sie meczyc 25 to wolabym sie zabic albo zlamac sobie kregoslup.

Offline

 

#10 2010-01-16 17:01:47

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Wilk

Ja siÄ™ mecze juz ponad pol roku, to tak tylko na pocieszenie smile

Offline

 

#11 2010-01-16 18:02:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wilk


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-01-16 22:08:06

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Cierpienie innych mnie nie pociesza i zycze wszytskim zdrowia. Jak najwiecej. Niemniej nie wyobrazam siobie jakiegokioliwek zycia czy tez pracy. Ani wyjsc na spacer, anie dojechac do roboty. O skupinu na cyzmkowielk nie wspominajac. To nie jest normalne i nie moge tego zaakceptowac. Niesty nie moeg sobie pozwolic na siedzenie w domu na czterech literach. Dlatego sie martwie.

Co mnei przeraza:
A) ze tylu osobom wychodza badana ok a cierpia i lekarze nei wiedza co robic
B)To oglbna podjzliwosc do co wynikow moczu (polecacie tak ta Warszawe, ja jetsem z WWA, badania poki co robione byly na Dabrowszczakow (praga) i na Targówku.
Szczerze - ja tam wierze ze tam nic nie ma. To ajkies zmecznei organizmu. Tylko ni cholery nie mam pojecia czym.

Offline

 

#13 2010-01-16 22:22:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wilk

Problem w tym, że bakterie to tylko jedna z kilkudziesięciu możliwości... a wszystkie przyczyny dają w przytłaczającej większości te same objawy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2010-01-16 22:28:26

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

rozumiem, mysle podobnie - moeg byc jeszcze jakeis substancje itp. itd (co jeszcze) ale jak np. bylem u lekarza pierwszego kontaktu i powiedzialem mu ze mam zapalnie pecherza (wilka) i dalem wyniki badan pecherza ogolne to on mowi "co mowisz ze masz zap. pęcherza jak tu nic nie ma". No kurde no! Moze termnologia nie ta, ale okreslam co mi jest wg. objawow.

Offline

 

#15 2010-01-17 15:12:08

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wilk

Pojęcie ""wilk"" nie jest tu chyba właściwe, bo jest ono raczej literackie (moim zdaniem literacki wilk dotyczy bardziej korzonków niż pęcherza).
Z całą pewnością są tu bakterie i należy brać antybiotyki--popieram sprawe posiewów na Lelka 26 w Warszawie.
ALE MAMY WIELKIE PYTANIE ::: DLACZEGO SIE TO WLECZE I NIE REAGUJE NA NIC .
Ponieważ sprawa trwa od dziecka (jakby skłonności wrodzone) to trzeba sie tego trzymać.
1--albo jest wada w budowie (unaczynienie)--tu potrzbne badania typu tomografia z kontrastem.
2---albo w organiźmie jest inne źródło zakażania i ono odbija się na układzie moczowym. Trzeba go poszukać==np. zatoki, pasożyty, hormony(tarczyca-grasica), migdały.

Faktem jest że ludzie biorą leki (czytaj forum) i guzik z tego. Trwa wszystko latami. Może w domu jest nosiciel gronkowca (inny domownik bez objawów), może jest żyła wodna pod mieszkaniem, może jest uczulenie na kurz albo na kota itp.
To są niby duperele, ale warto sie wyprowadzić na trochę i porównać objawy.
Stawiam na jakiś feler od urodzenia--albo w budowie (tomografia) albo w zatokach lub migdałach.

PS. kolego, leżenie w chłodnym pomieszczeniu na kanapie nie wywołuje choroby u ludzi zdrowych !!!! Natomiast u chorych permanentnie--tak.

Offline

 

#16 2010-01-17 15:49:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wilk

To akurat prawda. Prawie wszyscy, którzy borykają się tutaj z nieanatomicznymi problemami z pęcherzem, mają/mieli przewlekłe zapalenia górnych dróg oddechowych.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2010-01-17 21:39:24

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Troche mnie zaintrygowaliscie. (co do zyl wodnych jestem sceptyczny - sorki...) ale gardlo...
Z gardlem mialem fatalen przjescia, zaczlo sie od wypica lita zimnej wody z lodowki jednym duszkiem, zaraz po przyjsciu do domu ze swiadectwem maturalnym. 3 mieisczna angina ropna, potem prze dwa, trzy lata potfornei sucha sluzowka, aby jako tako moiac non-stop guma do zucia by choc troche bylo sliny. To bylo potforne pieczenie, taj jakby gardlo zdarte od krzyku, zaczelo schodzic powoli na drugim roku studiow. Teraz niby jest ok, ale gardlo potfornei nadwrazliwe. Tamta zime to wsytarzylo ze wcioaglnalem troche chlodego powietrza i zapalnei gardla. Obecnie ejst troche lepiej, ale mialem kilka nopryzjemnych "zdarc gardla". Nie oddycham juz na takim powterzu jak teraz bezposrednio, a przez  szalik. Bo mialbym zapalnei gardla. Jeden z moich migdalkow jest mnijeszy o 70%. Zrobila sie mi na nim czarna dziurka. Od palenia. Co tu duzo gadac. Chociaz mialem zdarta sluzowke to i tak sobie popalalem, jak gardlo wrocilo mi nico do normy to praiwe palilem an caly  etat, jak kiedys, chociaz wiecej bylo z tego powodu bolu niz przyjemnosci. Na pocztaku jesie mialem okropny obrzek gardla, z dziurki zaczela saczyc mi sie ropa. Dwa tygodnei mi schodizlo z gardla. Potem zaplilem znowu i pocuzlem klucie, na szczescie infekcja byla krotka. Od tego momntu zerwalem z palniem definitywnie. Cholernie ciezko mi sie bylo rozstac z paleniem, bo co tu duzo gadac, zaczalem w wieku 16 lat i do tej pory czynnosc ta kojarzy mi sie z czyms przyjemnym.
Tak wiec z gardlem tez nie wesolo, ale nie pije niczego chlodnego, czasem nawet w temperaturze pokojowej, jak zaczyna leciec mi para z ust i powietrze jest wyranei chlodne, zakldam szalik. Jakos ogranlem ten problem - i chociaz wielu rzeczy robic juz nie moge. To jako tako da sie funkcjonowac. I o ile penych rzeczy nie robie to jest ok. Gorzej z pecherzem. Tego nie ogarniam.

Offline

 

#18 2010-01-17 21:46:23

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

ale zaraz! 2 miesieczne zapalenie pecherza mialem przed ta angina i powiklaniami! Co prawda mialem zdarde gardlo czesto od papierosow ale to nie bylo takei patologiczne.

Offline

 

#19 2010-01-18 14:53:03

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wilk

nie wiadomo co na co wpÅ‚ynęło. Sam fakt stanu ropnego gardÅ‚a po napiciu sie wody zimnej wskazuje na to że coÅ› byÅ‚o wczeÅ›niej nie tak (jakieÅ› bakterie ). Jeśłi w życiu w dzieciÅ„stwie NAJPIERW byÅ‚y sprawy pÄ™cherzowe a gardÅ‚o dopiero w wieku 18 lat-----to jednak motorem  jest ukÅ‚ad moczowy i od niego idÄ… infekcje na gardÅ‚o.  A moze nie pamiÄ™tasz, że w wieku np, 3 lat miaÅ‚eÅ› ciezkie zapalenie gardÅ‚a................
W tej chwili masz przewlekÅ‚y stan zapalny i zanik  migdaÅ‚a (jednego)===dowód na wlokÄ…cy sie stan zakaźny. Nie musi boleć itp-----w migdale nadal jest zapalenie.(w obu ?).I ta okoliczność podsyca zakażenie ukÅ‚adu moczowego--to na pewno. A co byÅ‚o pierwotne..........sam powinieneÅ› wiedzieć.
Nadal uważam że tomografia  i dobre posiewy + posiew z gardÅ‚a --sÄ… konieczne. (na LELKA 26).

Offline

 

#20 2010-01-18 16:44:02

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Offline

 

#21 2010-01-18 21:28:43

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Wilk

wyszły Ci bakterie, jak widzisz, choc nieliczne i tego się trzymaj. poza tym ph 7 też jest za wysokie (zbyt zasadowe świadczy o infekcji ale tutaj nie jestem pewna). ponieważ leczysz się juz długi czas sam róznymi specyfikami, to mozesz nie mieć nic w badaniu. ja choruje od 3 lat i nigdy nie wychodziły bakterie! dopiero teraz, jak odstawiłam na dluzej leki

Offline

 

#22 2010-01-18 22:05:31

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Offline

 

#23 2010-01-19 10:23:22

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Wilk

koszt posiewów jest w granicach 100 zł, ale warto mimo takiej kwoty.

Offline

 

#24 2010-01-22 14:53:20

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Wilk

Ja takze mialem w dziecinstwie raz zapalenie gardla, trwalo ok 3 dni i ledwo moglem przelykac, jednakze bylo to jakies...8 lat temu, a co do mojego problemu mi takze na posiewie nie wykazywalo bakterii, biore obecnie ten na prostate, 10 dzien jest lepiej ale nie jest tak jakbym chcial, podejrzewam, ze to jednak moze byc cos wywolane z bakteria, jak myslicie, gdzie w wojewodztwie zacho-pomorskim mozna wykonwac dobry posiew? No niestety do Warszawy mam bardzo daleko.

Offline

 

#25 2010-01-22 15:17:58

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Wilk

Wlasnie zapomnialem sie zapytac GS87 jak tam po twoich lekacg, lepiej? Ja planuje dokupic na dnoach prostamol uno i nie wiem czy warto

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson