Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-01-22 20:42:26

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wilk

Święty Benedykcie.....jaki znowu prostamol uno.......jesteście młodymi facetami, zaczekajcie na prostamol uno 50 lat....co ci lekarze wyprawiają, toż to paranoja zupełna.
Albo macie wirusy albo bakterie...i to nie w gruczole ale w układzie moczowym--pewnie że to się łączy, ale tło główne jest z pęcherza i cewki (bo tak zwykle jest). Kwestia dobrego posiewu, przeanalizujcie dział "badania" tutaj,, wejdźcie na stronę lab. Lelka 26========tam jest coś na temat pacjentów z daleka, na temat przesyłania materiału do badań z innego miasta. Albo zadzwońcie tam, może maja jakiś kontakt przesyłowy dla przesyłania materiału na posiew.

Offline

 

#27 2010-01-22 22:23:27

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Wilk

no niby tak, ale może ten lekarz ma jakiś powod jednak, może skład leku pomaga na to COŚ....hm, sama nie wiem. ja tam mimo dość młodego wieku smaruję się profilaktycznie posterisanem....i nie mam dzięki temu zaczerwienienia w tych okolicach i w ogóle defekacja przebiega, że tak się wyrażę sprawniej. A niby to na hemoroidy.....

Offline

 

#28 2010-01-27 20:10:59

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

No hej, przeczytalem wlasnie kilka slow na temat prostamolu. Tez o tym zaczalem myslec.

No coz - u mnie bez zmian. Sikam  jak sikalem - ale osmiele sie stwierdzic ze:

a)parcie jest b. duze
b)bolu typowego dla "wilka" jakby mniej - to chyba przeszlo w takie plynne wiercenie - wynikajace z parcia, chodz mam tez uczucie takei jakbym mial sopel lodu w czlonku. dziwne. Generlanie miewam godziny okropne i takie kiedy jakos siedze. Ale w zasadzie nieciekawie.

W robocie zrobilem tylko 100 godzin, bo nie daje rady. W piatek do urologa.
Dzis zrobilem USG, w wyniku badania stoi tak: "Nerki prawdlowo polozone, prawidlowej wielkosic, bez patologicznych zmian takankowych, bez zastoju i kamicy. Pecherz moczowy wypelniony do pojemnosci okolo 100 ml. - z bardzi silnie wyrazonym uczuciem parcia na mocz - bez wyraznych zmin o charakterze egzofitycznym. Po mikcji bez cech zalegania w pęcherzu"

Czyli ze ok (jakoby). Licze na kumatosc lekarza - czuje ze ja mam ten pecherz podrazniony (moja subiektywna nie-lekarska opinia) i jeszcze troche czsu uplynie nim sie ustabilizuje.

Offline

 

#29 2010-01-29 17:05:06

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Offline

 

#30 2010-01-29 17:18:19

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

juz mam:  Vesicare  http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=21

Offline

 

#31 2010-02-07 21:46:50

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Słuchajcie - szybkie pytanie - b. prosze o odpowiedz. Mam Urodynamike na 11 marca (miesiac z hakiem czekania) - czy wyniki dostane odrazu po badaniu? Chce sie zapisac do urologa na wizyte a bez wynikow badan nie mam co do niego zagladac, prosz o odp!

Offline

 

#32 2010-02-07 23:08:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wilk

Ja dostawałam od razu, ale nie wiem, jak u Ciebie. Najlepiej zadzwoń i się zapytaj.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2010-02-08 14:56:35

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Wilk

ja tez dostałam od razu.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#34 2010-02-08 15:58:11

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

bardzo dziekuje za odp. To sobie lekarza wezme na dzien po jak da rade (choc zywie nadziej ze moze sie unormuje do marca - acz w ta watpie). Na czym, polega to badanie - zaniepokoila mnie wzmianka o jelice.  Oni chyba nie beda sprawdzac niczego poprzez wkaldanie czegokoliwek do odbytu?

Offline

 

#35 2010-02-08 16:20:33

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Wilk

owszem wkładaja jakies elektrody czy cos takiego-do pęcherza i do odbytu:)
zanim to zrobią musisz sie wysikac do takiego "garnuszka" tez podpiętego do elektord, potem , jak Ci założa te kabelki, leja wodę do pęcherza, ile wlezie, jak juz nie wytrzymasz, to wrzeszczysz smile i potem jeszcze raz siku.
tyle. mozna przeżyc, tylko troche krępujące, wiadomo.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#36 2010-02-08 23:53:55

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

O KYPBA! Słyszałem o tym!!! To bedzie trudny dzien hmm .  Nie mam zielonego pojęcia jak oni wsadzą elektrode do pęcherza przez członek!  PIERWSZY RAZ MAM WRAZNIE ZE DO D***PY JEST BYC MEZCZYZNĄ. NA ZYWCA?!?! Zreszta, nie mam  chyba nic do stracenia...

Teraz mi to zwisa, ale bede sie dygal jadac na Wole. Oj bede.

Offline

 

#37 2010-02-09 00:05:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wilk

Bądź dzielny smile!

PS. Imitacja alfabetu niełacińskiego nie usuwa wulgarności, ale powiedzmy, że w tym stresie może Ci zostać wybaczone.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#38 2010-02-09 14:53:02

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Wilk

coś tam dają znieczulającego,chyba mi czymś psikała pielęgniarka, nie bolało, a wsadzała mi cewnik ze 3 razy, bo sie nie mogłam w ogole wysikac. przeżyjesz na pewno smile


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#39 2010-02-09 14:54:54

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Wilk

acha, a wiesz, jak sie masz przygotowac do badania? bo to tez same przyjemności smile


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#40 2010-02-09 16:11:42

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

dostalem karteczke - wypic litr wody nagodz. przed badaniem (jak ja to utrzymam?!) oproznione jelito grube (wszyscy wiemy o co chodzi)* - pacjent nie  musi byc na czo.

Wsio. Chetnei doeim sie czegos od Ciebie:) bede przygotwany.


Po twom poscie wnioskuje ze chodzi Ci o forme przczyszczenai tego jelita (lewatywa, czopki cuda niewidy) Oczyszcze je droga naturlana.






*zaniepokilo mnie to, tak przyznaje.

Offline

 

#41 2010-02-09 17:11:00

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Wilk

wiesz ja bym z litrem wody w pecherzu nie wytrzymała za cholerę,wystarczy że ostatnio przed usg wypiłam pół litra i myślałam że się posikam przed gabinetem. a urodynamika też mnie czeka wink

Offline

 

#42 2010-02-09 17:30:23

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

No bedzie ciezko. jeszcze ja nie moga pic nic zimnego - czesto sama temperatura pokojowa mnie rozwala. wczoraj wypilem szklanke coli - w temp. pokojowej i dzis boli mnei gardlo. Wiec bede musial wypic to przd wyjsciem z domu...  Na cieplo rzecz jasna. albo wezme w termosiku 0.7 wode i koniec na dwie raty.

Offline

 

#43 2010-02-09 17:51:04

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Wilk

u mnie nie byla , ze 1 litr, tylko pełny pęcherz, litra bym za nim nie utrzymała, wypiłam 2 szklanki herbaty i zanim dojechałam i doczekałam na moja kolej, to mi mało pęcherza nie rozdarło sad , do lewatywy kupiłam sobie gotowy roztwór w aptece i zrobiłam, choc trochę nieudolnie, a potem pani powiedzaiła, ze niekonieczne to było, poprostu trzeba byc wypróżnionym.
a cola Ci nie szkodzi na pęcherz?bo to podrażnia jeszcze gorzej niż kawa, o ile to Ci cos powoduje...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#44 2010-02-09 18:21:36

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Wilk

Na dobre wypróżnienie polecam lactulol syrop,nie drogo, a idzie jak po maśle ;p tylko najelpiej już na 2 dni przed badaniem zacząć pić i polecam dawkę nie taką jak na opakowaniu a mniejszą,pięknie oczyszcza jelita.

Offline

 

#45 2010-02-13 19:39:27

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

A ja wam powiem ze z tym wyprozninim to jakos nie mam problemu. Stan gardla mi sie zmienil - teaz czuje ze bol/niesmak i suchosc idzie juz z tej dziurki co mam na migdalku, cz tez raczej tym co z niego zostalo. Ale znajc swe cialo moge powiedziec ze lepiej i jeszcze kilka dni sie ustabilizuje.

A co do pecherza, to jestem po 13 pastylce vesicare ( i puk puk) czuje ze moge sikac co godzine. Czasem musze sie nieco zmusic ale jak sie nie poruszam (np. w roboce jak siedze na tylku powiedzmy te 8 godzin - to sikam 8-7 razy). Co tu duzo gadac jest progres. Nie wiem czy zawdzieczac to tym dropsom czy moze czasowi jaki juz uplynal (3 miechy) ale jak siegne pamieca do tego co bylo jak zaczalem brac lek - jest lepiej.  Niemniej dynamiczne ruchy przemieszczanie sie itp. pobudzaja pecherz. Ale jest troche lepiej.

26 obrona. W cwelki nie wejde w czterch parach skier. Musze pokombinoac z butami. Najwyzej pojade hardkorem, przyjde w adidasach i zmienie w szkole%) ale to bylby widok%)

Offline

 

#46 2010-02-25 01:14:24

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

W ramach kronikarskiej rzetelnosci stwierdzam:dupa tam nie progres! Jest jak bylo! 6 pastylek Vesicare do konca i bez zmian.  Zaczalem lykac prostamol uno - ale nie spostrzglem zadnej roznicy.

Offline

 

#47 2010-02-25 10:36:53

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wilk

No i czy to nie świadczy o tym że JA miałem rację w swoich postach ?
Odpowiadam sam sobie---MIAŁEM ! Ta ufność w lekarzy i leki jakie oni ordynują, jest zjawiskiem  które wygasa z wiekiem pacjenta.........Bo nasza cywilizacja (parę tys lat) przyzwyczaiła nas do wiary w lekarza, w szlachetność jego postępowania , w jego mądrość.
Ale nikt nie przewidywał, że lekarze zaczną pochodzić z chamów !!!! ( z niewolników, z innej rasy ). A rasa ta nie ma w genach standardów cywilizacji. To tak jakbyś poszedł do lekarza--patrzysz a tam siedzi Jeti za biurkiem i przepisuje ci prostamol itp.
Dlatego nasze widzenie świata należy zmienić--szkoda........

Offline

 

#48 2010-02-25 10:50:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wilk

Pulkos, musiałam usunąć kawałek Twojego postu, bo był on niezgodny z prawem. I jakkolwiek jako pacjenta mogę rozumieć przesłanki, nałożone na mnie-właścicielkę serwisu obowiązki prawne nie pozwalają na akceptację tej wypowiedzi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#49 2010-02-25 11:18:16

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

"No i czy to nie świadczy o tym że JA miałem rację w swoich postach ?
Odpowiadam sam sobie---MIAŁEM ! Ta ufność w lekarzy i leki jakie oni ordynują, jest zjawiskiem  które wygasa z wiekiem pacjenta.........Bo nasza cywilizacja (parę tys lat) przyzwyczaiła nas do wiary w lekarza, w szlachetność jego postępowania , w jego mądrość.
Ale nikt nie przewidywał, że lekarze zaczną pochodzić z chamów !!!! ( z niewolników, z innej rasy ). A rasa ta nie ma w genach standardów cywilizacji. To tak jakbyś poszedł do lekarza--patrzysz a tam siedzi Jeti za biurkiem i przepisuje ci prostamol itp.
Dlatego nasze widzenie świata należy zmienić--szkoda........"

Prostamol Uno to moja inicjatywa - jest bez recepty i rczej zaszkodzic nie moze. Niemniej wyopwiedz swiadczy ze jestes juz mocno zmeczony choroba. Poki co czekam na badanie - bez niego dalej nie polece.

Offline

 

#50 2010-03-11 17:10:21

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Witajcie po X-czasie. Dzis mialem urodynamike - cewnikwoanie bolalo jak diabli i boli do teraz (przy sikaniu) jakby mi ktos normalnei skore zdarl od wewnatrz.  Na samo badanie ledwo doszedlem bo nie moglem tyle moczu utrzymac.  Po napelnieniu pecherza nie moglem sie wysikac. Wiec zdjeli mi i po 10 minutach zrobilem to juz "prywatnie" w toalecie.
_________________________________________________________________________________________________________________________

MERITUM: lekarz powiedzial ze to zapalnie prostaty, zalecil alfa-blokery (co by mi cos wybral lekarz).  Dal cipronex "zeby oby" zapalnai nie bylo.
PS: To pieczenie po cewnikowaniu w czlonku to normlane(poczas sikania)
_________________________________________________________________________________________________________________________

jutro do lekarza

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson