Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-02-16 11:36:23

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Założyłem nowy wątek w tym dziale, pomimo, iż w innym opisałem swoje objawy, ale sądzę, że wyróżnienie tego wątku pomoże wielu osobom.
Mam zdiagnozowane zapalenie prostaty. (pomimo b. młodego wieku)
Mam w związku z tym kilka pytań:
przede wszystkim jak wygląda leczenie - zasłyszane: kuracja wielu antybiotyków, może trwać nawet 2-3 lata(sic!)
leczenie oczywiście zależy od przyczyny - u mnie nie do końca jest to pewne, czy jest to bakteria (wiele na to wskazuje: klebsiella oxytoca w moim przypadku) czy jest to jakaś inna przyczyna
od czego zależy skuteczność kuracji?
jak można taką kurację wspomagać? jakieś suplementy, odpowiednia dieta etc?
podobno zapalenie prostaty często wraca w przyszłości - czy to prawda? jak tego uniknąć?
może na koniec ktoś napisze jeszcze jakieś pozytywne opinie, podbuduje mnie na duchu, że idzie to wyleczyć w miarę szybko? smile (u mnie leczenie trwa stricte 3 miesiące jak dotąd)

proszÄ™ o wypowiedzi
pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-02-16 12:29:04

kamilkat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 23

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Ja się leczyłem 2-3 miesiące i za 2 dni mam wizytę u urologa. Po kuracji oddaje mocz 6-8x/dziennie (pijąc ok 2 litrów), więc chyba nie jest źle?
Żadnych bóli. W końcowej fazie oddawania moczu, wycieka on kroplami.
Na razie też staram się być optymistycznie nastawiony wink

Offline

 

#3 2010-02-16 15:11:59

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

no u mnie się to waha w zależności od dnia - czasem jest to 6-8 razy dziennie czasem 10-15
poza tym uważam, że 6-8 razy dziennie to trochę jednak za często (4-5 razy - optimum)

Offline

 

#4 2010-02-16 15:48:24

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

U mnie ta sama diagnoza, mimo, ze mam dopiero 18 lat. Ja mimo wszystko wierze, ze to zla diagnoza, ale biore leki. Jest lepiej, to fakt, wydalanie moczu bez problemu, zalezy od dnia czasem, do 6, czasem do 8 a czasem do 11 razy. Lekarz upredzil mnie, ze leczenie trwa dlugo. Polecane leki np poldanen, albo jadanie pestek dyni, ja pije zurawine z malinÄ… (najleiej z apteki, najwieksza zawartosc owocow) oraz korzen pokrzywy. Kamilkat, mi tez sie wydaje, ze 8 razy dziennie to duzo, bede zadowolony jak dojde do 4-5 czyli mozna powiedziec do normy. Po odlozeniu tabletek robie kolejne badania.

Offline

 

#5 2010-02-16 16:52:19

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Panowie, wybaczacie ale jak odczuwacie to zapalenie prostaty. I czy to wam wyszlo na USG? Czy to jest swidrowanie w czlonku i parcie? Ja ostanio prze dwa dni szpanwoalem ze moge sikac co godzine. Ale dupa, niesty sikam jak sikalem.

Offline

 

#6 2010-02-16 16:54:30

kamilkat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 23

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Jedyne moje objawy wypisałem kilka postów wyżej, żadnych bóli czy dziwnych odczuć.
Też mi się wydaje, że 8 razy to za dużo, ale jeden lekarz powiedział mi że jest ok, zależy ile się pije. Ja zwykle piję ok 2 litrów.
A ile wy pijecie?

Offline

 

#7 2010-02-16 17:41:26

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Ja pije ok  0,5l wody reszte to herbata + jakies soki, snie chce przesadzac z tym piciem. Nie mam zadnych boli, czulem wczesniej takie mocne parcie w okolcach cewki, zoledzia, a nie w pecherzu, mialem problemy z bardzo czestym wydalaniem moczu, nawet do 40 razy dziennie, lecze sie od pazdziernika, na prostate od listopada, koncze brac lek na poczatku marca, robie posiew moczu i nasienia i dalej do urologa jesli bedzie mnie meczylo. Kamilkat, ja powiem tak, lekarz nie okresli Ci czy jest dobrze, jest odczuwasz dyskonfort, albo jakies problemy, powinienes dalej sie leczyc w tym kierunki, lub szukac innej diagnozy.

Offline

 

#8 2010-02-16 17:56:19

kamilkat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 23

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Offline

 

#9 2010-02-16 18:52:04

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

"czulem wczesniej takie mocne parcie w okolcach cewki, zoledzia, a nie w pecherzu, mialem problemy z bardzo czestym wydalaniem moczu, nawet do 40 razy dziennie" No to samo mam! Z tym ze jeszce czuje jak mi hula w pecherzu - jak trzesie, np. podczas jazdy autobusem.

Ja nie wiem  jak wy, ale ja zawsze czesto sikalem, czasami w malych ilosciach ale czesto. Z tym ze nie bylo to patologiczne.

Offline

 

#10 2010-02-16 19:08:27

kamilkat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 23

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Ja nawet jak byłem chory to może z 12x to max.
A obecnie jak mało pije, jestem w szkole itd to spokojnie kilka godzin nic nie czuje.
U mnie się zaczęło od zakażenia dróg moczowych e.coli.

Offline

 

#11 2010-02-16 19:33:45

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

U mnie nic nie wykrywalo, a leczono mnie na zakazenie pecherza m.in e coli, dopiero kolejny urolog stwierdzil, ze jestem pewien, ze to prostata i leczenie bedzie trwalo kilka miesiecy, mimo wszystko wykonwam jeszcze raz posiewy w lepszym prywatnym laboratorium no i zobacze co powie lekarz na poczatku marca. Ja nie czuje jak mi hula w pecherzu, moj problem sie zaczal okolo maja a po wakacjach bywalo juz tylko gorzej.

Offline

 

#12 2010-02-16 20:44:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Nawet do 40 razy dziennie... Phi, jak ja w nocy sikam 40 razy, to uważam, że to i tak była nie najgorsza noc. Mięczaki big_smile!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#13 2010-02-16 21:29:10

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Hmmm. Ja powiem tak - jak juz mam sie uzalac, jak dla mnie perypetie z pecherzem to najgorsza rzec jaka moze byc. Ze strachem myslalem ze to moze wrocic. Nie wyobrazam sobei daleszej egzystencji pracy itd. i jestem kompletnie w kropce. Nie wiem co robic. Teraz czekam na Ta urodynamike - dopiero 11 marca. Wiec ho ho. Boje sie  czy to wogle mzoan wyleczyc. Dowiedzialme sie ze mzona wyciac pecherz. Nie ukrywam ze wiesc ta mnie ucieszyla, to ze mozna go zasatpic fragmentem jelita czy czyms ucieszlo mnie setnie - bo myslalem ze wyjscia nie ma. Gorzej jaka problem jest w  czlonku/prostacie.
Jak z pracowac, uczyc sie i chorowac? Jestem w kropce. Chetnie przyjme kazda solucje. Najbardzjei cykam sie kolejnego wyniku - ze jakoby jest ok.

Offline

 

#14 2010-02-17 11:44:28

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Wiecie co, wycięcie pęcherza i "robienie" go z jelita to ostateczność i wcale nie rewelacyjne wyjście. Ono ma swoje duuze minusy.

Offline

 

#15 2010-02-17 13:47:21

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

no u mnie jest pieczenie, które przy obecnych warunkach atmosferycznych nasila się jak jestem na zewnątrz
w zasadzie obserwuję u siebie, że ruch (np. zwykły spacer), a także bycie poddawanym wstrząsom (np. w autobusie) powoduje u mnie zwiększone parcie, które potrafi nawet ustąpić w momencie kiedy na chwilkę stanę
oczywiście pojawiają się dolegliwości przy pozycji siedzącej
zdarzajÄ… siÄ™ malutkie wycieki z cewki
a ilość moczu w żadnym przypadku nie jest proporcjonalna do przyjmowanych płynów (zastanawiam się skąd organizm bierze tyle wody)

co do kolegi co idzie na urodynamikę - w zasadzie lekarze są bardzo chętni by na to wysyłać, a jest to dość niebezpieczne badanie, ponoć po badaniu przez jakiś czas objawy są mocno nasilone, ponadto występuje duże ryzyko uszkodzeń w układzie moczowym
jeśli naprawdę jest to ostateczność to idź, jeśli nie postaraj się zmienić lekarza, zdecydowana większość urologów to sorry za mocne wyrażenie - niedouczone głąby, które jak to niektórzy określają, najchętniej zrobiliby wszystkie badania, jakie są w podręczniku, a już najprędzej to by kogoś kroili

Offline

 

#16 2010-02-17 14:17:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Zespół bolesnej miednicy, panowie - napięcie mięśni dna miednicy.

A co do urologów - może u mężczyzn tak jest, kobiety nie mogą doprosić się badania innego niż posiew bakteryjny i usg jamy brzusznej.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#17 2010-02-17 14:56:21

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

@ Redakcja - możesz rozwinąć pierwszą część wypowiedzi? smile

Offline

 

#18 2010-02-17 15:08:34

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

maciek
jelsi chodzi o urodynamike , to ja nie wiem, czy ona jest niebezpieczna, ja to lepiej wspominam, niz cystoskopię. po uro. dostałam 2 tabl.antybiotyku, nawet mnie bardzo nie piekło przy sikaniu i to tylko tego samego dnia. przed badaniem musisz zrobic badanie moczu-jesli jest cos nie tak, to nie robią wtedy. mnie osobiscie dużo to badanie dało, tzn jesli chodzi o diagnozę i nowe leczenie.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#19 2010-02-17 17:18:27

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Urodynamika - no cóż, przykry może być moment wkÅ‚adania tego czegoÅ› prze bÄ…dź co bÄ…dź miejsce intymne i nie przeznaczone do tego typu praktyk. O tym ze cewka jest dÅ‚uższa niz. u kobiet nie bÄ™dÄ™ wspominaÅ‚. Cóż - co mam robić? W zasadzie jestem zadowolony ze dostaÅ‚em skierowanie na jakieÅ› badanie, lepiej to niż stać w miejscu. Babki z tego forum  jakoÅ› nie miaÅ‚y takich obaw.
Zresztą co mi zostało, jak mi mechanicznie nic nie uszkodzą w środku to powinno być ok.
U mnie pieczenie już raczej nie ma – jest odczucia zwiÄ…zane z parciem na pÄ™cherz.

DziÄ™ki temu badaniu bÄ™dÄ™ mógÅ‚ zapytać „doktorze, co dalej?”. Co do niekompetencji – nikogo nie broniÄ™, ale co tu dużo gadać, z tym pechezem to jak taj niejednoznacznie....

Offline

 

#20 2010-02-17 19:25:48

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

jak ja opowiadałam mojemu mężowi, jak sie robi urodynamikę, to stwierdził, że facetom tego na pewno nie robią, bo to niemożliwe. musiłam ma necie szukać i pokazać, ja kto wygląda. faceci....
jak kobiety rodzą dzieci, to facet tez urodynamikę przeżyje.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#21 2010-02-17 21:24:22

amina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-19
Posty: 126

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

może komus się przydadzą jakieś wskazówki z historii mojego męża.

właściwie u niego zapalenie prostaty zostało wykryte "przy okazji" moich problemów. wczesniej, jakieś 6-7 lat temu przez około dwa tygodnie po prostu odczuwał wieczorem parcie na pęcherz. przeszlo mu samo. i nie miał objawów bólowych.

teraz jak robiliśmy mu wyniki ze względu na moje kłopoty z bakteriami to wyszły mu bakterie w nasieniu.lekarz po badaniu stwierdził zapalenie prostaty. wcześniej miał kilkakrotnie oddawany mocz na posiew i nic nigdy nie wykryto.

teraz jest w trakcie leczenia.po pierwszym antybiotyku przepisanym wg antybiogramu wybite zostały dwie bakterie. teraz ma kolejny bo ilość trzeciej bakterii zmniejszyła się, ale jeszcze trochę jej zostało. lekarz mówił, że nie wszystkie antybiotyki w jednakowym stopniu potrafią docierać do prostaty, dlatego ważny jest odpowiedni dobór leków.

z męża doświadczeń z zapaleniem prostaty wynika, że:
1. ważne jest zrobienie posiewu nasienia w dobrym laboratorium
2. ważne jest pójście do dobrego lekarza (pierwszy lekarz do którego poszedł zignorował problem, bo nie było objawów).lekarza z Bydgoszczy, który mu pomógł opisałam w dziale LEKARZE, może komus się przyda
3. z doświadczeń mojego taty - przestrzega przed kąpielami w zimnej wodzie i wychładzaniu miejsc intymnych, profilaktycznie można pić ziele wierzbownicy


to są proste wskazówki pewnie do mniej skomplikowanych przypadków.

Offline

 

#22 2010-02-18 15:35:00

kamilkat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 23

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

Dziś byłem u lekarza. Powiedział, że wszystko jest ok, to że czasem muszę częściej oddawać mocz, tzn, czasem jest lepiej, czasem gorzej jest normalne i będzie zdarzało mi się coraz rzadziej. Mam brać tylko furoxin (żurawina+pokrzywa), która podobno skutecznie chroni przed nawrotami.
Mam nadzieje, że ma racje i wszystko będzie ok wink.

Offline

 

#23 2010-02-18 22:43:50

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

"ja kto wyglÄ…da. faceci....
jak kobiety rodzą dzieci, to facet tez urodynamikę przeżyje."

No bez takich porownan. Nie wiem, jakos mam swiadomsoc ze bedzie pretensjonalnie ale nie straszcie ludzi, bo jeszcze jakis lepek przeczyta i naprawde tak sobie pomysli. Nie omieszkam 11 zdac relacje.

Offline

 

#24 2010-02-19 09:24:32

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

smile przeżyjesz. myśłę, ze to wcale nie jest straszne badanie, ani bolesne. krępujące na pewno...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#25 2010-02-19 10:18:40

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Zapalenie prostaty - fakty, mity, leczenie

opowiem angdote - krepujace to bylo jak popszedlem do urologa, z nastawieniem pschicznym ze jakis czlowik bedzie krytycznie przygladalsie mojemu czlonkowi. Jakiez bylo moje zdiwienie kiedy  stwierdzil ze zbada prostate przez odobyt. No tak bylo.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson