Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-05-05 18:28:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Posiew w Diagnostyce

Przed cystoskopią kazano mi zrobić posiew, więc potruchtałam sobie do Diagnostyki i rozmawiam z panią Jolą. Okazuje się, że D. nie oznacza bakterii do 10^3 włącznie. Pisze, że nie wyhodowano.

I teraz: delikwent ma - np. jak ja - uszkodzenia GAG lub ubytki innego typu. Bakterie sobie włażą w te ubytki, w moczu zostają tylko te niemrawe - 10^3. Na wyniku delikwent dostaje "nie wyhodowano" (znaczy zero, myśli lekarz delikwenta, inaczej by oznaczyli), delikwent objawy ma. Tymczasem rozbieżność wynika z opisu i biofilmu.

Już wiecie, czemu wszyscy pchamy się chociaż raz na Lelka? Ja jeszcze znalazłam we Wrocku podobne labo, tańsze, też prowadzone przez pasjonata mikrobiologii.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2010-05-05 20:10:50

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Posiew w Diagnostyce

A mi oznaczyli 10^3 mieszanej flory w moczu raz choć podobno z reguÅ‚y też tego nie robiÄ….hmm  A co do drugiego labo mówisz o tym na Staffa?smile

Offline

 

#3 2010-05-05 21:04:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Posiew w Diagnostyce

Aha. Doktor wzbudził moje zaufanie, jak powiedział, że specjalnie pod kątem moich dolegliwości sprawdził wszystkie pola, choć standardowo bada się trzy wyrywkowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-05-06 10:35:21

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Posiew w Diagnostyce

u mnie w zwykłym labo, post komunistycznym i bardzo obskurnym tez mi oznaczyli bez łaski i proszenia 10 do 3. więc rzeczywiście to kwestia zwyczaju. szkoda, że nie ma ogólnych norm dla wszystkich. zresztą co się dziwić, skoro tylko u nas samoloty spadają, bo przepisów brak!

Offline

 

#5 2010-05-06 12:53:02

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Posiew w Diagnostyce

Karolino, o co chodzi z tymi "polami", bo chyba nie bardzo zrozumiałam?smile

Offline

 

#6 2010-05-06 12:57:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Posiew w Diagnostyce

Nie znam się, ale doktor powiedział, że standardowo dzieli się obszar na 10 pól i bada trzy-cztery wyrywkowo. Ale szczegóły to on musi Ci powiedzieć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2010-05-06 20:23:13

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Posiew w Diagnostyce

Ale to doktor w Diagnostyce, tak?

Offline

 

#8 2010-05-06 21:12:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Posiew w Diagnostyce

Nie, ten ze staffa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2010-05-07 11:12:37

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Posiew w Diagnostyce

Hmmmmm, chyba siÄ™ przejadÄ™ do niego jeszcze raz w takim razie i poproszÄ™ o to samo. big_smile

Offline

 

#10 2010-05-07 11:14:07

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Posiew w Diagnostyce

Zapomniałam zapytać w poście wyżej, możesz mi podać jakie są teraz ceny w tym labo?

Offline

 

#11 2010-05-07 11:49:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Posiew w Diagnostyce

Nie wiem. Ja robiłam tam raz jeden posiew moczu (kosztował jakieś 40-50zł, nie pamiętam dokładnie).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2011-02-06 20:04:41

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Posiew w Diagnostyce

widze ze jakis czas temu dyskutowalyscie o tym laboratorium na Staffa , moze macie jakies nowe doswiadczenia, warto do nich oddac mocz do badania? lepsi sa niz diagnostyka na Weigla?
40 -50 zl za posiew do drogo . w Diagmostyce za komplet mocz ogolny i posiew okolo 30 zł.
ale oddam tez do nich, bo nie znalazlam innej alternatywy dla diagnostyki

Offline

 

#13 2011-02-06 20:09:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Posiew w Diagnostyce

Ostatnio Diagnostyka jakby trochę się podwyższyła jakościowo. U dra Adamskiego już nie byłam, ale może i bym się wybrała, pogadać o wirusach.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2011-02-07 01:06:24

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: Posiew w Diagnostyce

boje sie ze Moj posiew moczu moze byc nieprawidlowy poprzez stosowanie leku PALIN w trakcie zrobienia posiewu wynik jest nastepujacy :ujemny brak wzrostu w mianie >=10^2 CFU/ml nie wiem czy przy wyniku gdzie lek mial wplyw na odczyt jest jakies inne nazewnictwo tego wyniku badan ,i po jakim czasie od odstwienia lekow powinnam zrobic kolejny posiew ?

Offline

 

#15 2011-02-07 09:43:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Posiew w Diagnostyce

Tija, zamiast sadzić posty na całym forum byle gdzie, śmiecąc jak popadnie, może wreszcie poczytasz zaakceptowany przez siebie regulamin, jak tworzy się własne wątki? Robiłaś posiew w Diagnostyce? Masz wątpliwości co do niemiarodajności tego laboratorium? Masz podejrzenie odnośnie fałszowania wyników przez laboratoria, wskutek błędnego oznaczania jako jałowe posiewów o mniejszej ilości bakterii? Bo tego dotyczy ten wątek i na żadne inne pytanie nikt w tym wątku Ci nie odpowie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2011-02-19 12:55:58

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Posiew w Diagnostyce

nie widze na forum tematu odnośnie wroclawskich laboratoriów, a chciałam się zapytać czy ktoś miał do czynienia z laboratorium na Ołtaszynie, na ul. Filipowicza?
sprawdzam te pasozyty, bo niestety ale o Panu ze Staffa nie mówi się dobrze... hmmm, nawet w sanepidzie jest znany, ze swoich praktyk i Lamblii u prawie każdego, ludzie się leczą cięzkimi lekami , kontroluja i caly czas jest lamblia i długomiesieczne leczenie osób które tej lambii nie maja...oczywiscie tez calej rodziny (info z sanepidu,nie wiem czy prawdziwe) w przyszlym tygodniu bede miala swoje wyniki, robilam w kilku labach i zobaczymy co wyjdzie, M,in na Filipowicza, akurat o tej Pani wyczytalam gdzies odnosnie pasozytów ze jest ok, nie wiem jak sprawy moczowe, ale spodobalo mi sie ze przeprowadza dokladny wywiad, wszytsko zapisuje jakie mam dolegliwosci, na co choruję, jakie leki biore, pierwszy raz sie z tym spotkalam...
i tez mowi ze warto bylo by sprawdzic czy cos mam oprocz tej e.coli jesli ciagle mi wraca. Być może w laboratoriach maja wpisany w komputer poprzedni wynik i sie nim sugeruja, wyjdzie bakteria to widza ze poprzednio byla e.coli wiec z gory traktuja to jako wlasnie tą bakterie.

Offline

 

#17 2011-02-19 13:43:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Posiew w Diagnostyce

Tulipanku, nie broniÄ™ dra Adamskiego, bo sÅ‚abo go znam. Ale akurat Sanepid robi do d.. posiewy, o tym pacjenci wiedzÄ…, np. robi je półtorej doby (sic! norma to tydzieÅ„, a minimum 4 doby, jeÅ›li masz idealnie czysto na pożywce), "gubi" bakterie - mnie tak ostatnio "zgubiÅ‚" feacalisa, w iloÅ›ci 10^4-5, we wszystkich posiewach byÅ‚, a tu czysto (pani siÄ™ wyrwaÅ‚o coÅ› w stylu "bo coli to oznaczamy, a feacalis to sobie jest"!!!). Druga rzecz: to też tajemnica Poliszynela, że lamblie nieziemsko trudno wyÅ‚apać - czytaÅ‚am artykuÅ‚ medyczny, że robiono badania kliniczne u dzieci i po zrobieniu im 60 posiewów - część codziennie, część po kilkudniowych odstÄ™pach, wyÅ‚apano lamblie o 90% maluchów! WiÄ™c jeÅ›li komuÅ› wyszÅ‚a raz lamblia, dr Adamski wÅ‚Ä…cza schemat leczenia caÅ‚ej rodziny (bo tak musi być, nawet jeÅ›li nie ma objawów czy wynik ujemny, to jako nosiciel), a potem w kilku powtórkach wychodzi ok - to też trzeba schemat dokoÅ„czyć. I tu akurat dr Adamski robi poprawnie, a Sanepid jest  nie tylko gÅ‚upi, ale zbrodniarz, robiÄ…c tak badania, jak robi, bo to ta firma ma dbać o wyjÄ…tkowy poziom badaÅ„, a nie robić na odwal siÄ™! A trzy: dr Adamski ujÄ…Å‚ mnie tym, że wiedzÄ…c, jakie mam problemy, specjalnie szukaÅ‚ leukocytów we wszystkich polach widzenia, chociaż norma mówi o 3-4 wyrywkowo. I potem mamy tak, że inne laba piszÄ…, że leukocytów niet, bakterii niet, a tymczasem bakterii byÅ‚o 10^4, a leukocyty w 5 innych polach widzenia.

Natomiast pewnie, że warto sprawdzić, czy masz coś oprócz coli, ale do jasnej anielki, to labo ma rzetelnie szukać bakterii, a nie robić kopiuj-wklej z poprzedniego wyniku!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2011-02-19 14:14:46

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Posiew w Diagnostyce

no tak, ale w takich dużych laboratoriach, masówkach jak diagnostyka, zapewne się tym nie przejmują i robią kopiuj-wklej smile ,tzn. nie wiem czy tak jest, ale bym się nie zdziwiła.
a robiłaś może kiedyś u doktora Adamskiego pasożyty? zamierzam kogoś zdrowego wysłać do niego i to skontrolować, ale jak tu byc pewnym teraz, że dana osoba jest zdrowa big_smile. Albo on jest super znawcą i faktycznie 90% społeczeństwa ma lambie, albo nie wiem co wink
O sanepidzie wiem, że sÄ… kiepscy, lambia u nich wychodzi po 5-8-10 razie, a zalecajÄ… aby 3 razy im oddać materiaÅ‚. Podobno majÄ… kiepskie te testy elisa, tanie i badziewne. ehh sama już nie wiem co robić i kto mówi prawdÄ™ a kto nie smile Masakra.  JeÅ›li lekarze nie chcÄ… leczyć na podstawie wyników ze staffa, to jedyne co mogÅ‚abym zrobić to iÅ›c do Pana Adamskiego i poprosić jego o namiar na lekarza........zapewne dostanÄ™, a do takich poleceÅ„ mam maÅ‚e zaufanie smile

Offline

 

#19 2011-02-20 11:35:45

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Posiew w Diagnostyce

Ja robiłam u niego pasożyty - negatywne wszystkie wyniki, co oznacza, że nie każdy kto do niego pójdzie ma wynik dodatni. smile Wiedział o moich problemach, znał dokładnie historię choroby i jeśli chodzi o bakterie też wyszło czysto, ale jako jedyny wykrył grzyby i leczenie celowane z jego mykogramu bardzo mi pomogło za co jestem mu wdzięczna niezmiernie. Fakt, jest człowiekiem specyficznym, w pewnych tematach ma bardzo radykalne poglądy a laboratorium przy domu jest dość przedpotopowe, ale jednocześnie jest świetnie wykształcony i zaangażowany w to co robi. Minus dla mnie to odległość do niego, bo mieszkam na drugim końcu miasta.
A powiedz tulipanku, jakie ceny są u tej Pani na Ołtaszynie i skąd o niej wiesz, bo ja mieszkam w okolicy i nigdy o niej nie słyszałam? To jakiś nowy gabinet?smile

Offline

 

#20 2011-02-20 11:37:17

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Posiew w Diagnostyce

A kto Ci w ogóle powiedział, że lekarze nie chcą leczyć z wyników od dr Adamskiego?

Offline

 

#21 2011-02-20 13:14:27

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Posiew w Diagnostyce

mój lekarz kazał mi powtórzyć badania, i powiedział, że inni lekarze z jej przychodni nie traktują poważnie jego wyników kału, bo 90% wychodzą albo lamblie albo owsiki. Powiedziała, że inne badania robi dobrze, ale pasożyty nie. No ale może być tak, że po prostu 90% osób ma pasożyty tongue a lekarze w to nie wierzą. Inna Pani dr na kasę chorych również mi powiedziała, żebym tym wynikiem się nie przejmowała tylko powtórzyła gdzie indziej, bo ten Pan jest znany z tego , że prawie zawsze coś wynajdzie. Na forum gazety jedni chwalą, inni piszą, żeby omijać szerokim łukiem.(dot. badań na pasożyty).
no ale jeÅ›li Tobie wyszÅ‚y ujemne to bÄ™dÄ™ musiaÅ‚a powtórzyć jeszcze w Felixie w Warszawie. Chociaż Pani z OÅ‚taszyna powiedziaÅ‚a mi, że ma jakieÅ› dobre testy i 100% pewnośći  jeÅ›li test wyjdzie negatywnie. Ale to samo pewnie powie mi Pan Adamski. A już mam od niej wynik, że negatywne lamblie. Tzn ta Pani dzwoni do ustalonego dnia jeÅ›li by coÅ› wyszÅ‚o. JeÅ›li nie dzwoni to znaczy, że nic nie ma. Później jeszcze wysyÅ‚a listem wynik z opisem metody, którÄ… używaÅ‚a przy badaniu. Teraz jestem na dwudniowej diecie, czosnek, sok z kiszonej kapusty itp... smile w nocy robie wymaz na owsiki i jutro zawiozÄ™. Bo na Staffa też mi wyszÅ‚y sad
jeszcze czekam na wyniki z sanepidu, wiÄ™c może okaże siÄ™, że jednak mam coÅ›, ale jeÅ›li by wyszÅ‚o negatywnie to bÄ™dÄ™ chyba musiaÅ‚a sprawdzić jeszcze gdzie indziej i wlaÅ›nie czytaÅ‚am, że najlepszy w Polsce jest Felix w Warszawie (laboratorium weterynaryjne). Jak tam mi też wyjdzie negatywnie, to mam wierzyć w wynik 3 laboratoriów czy Pana Adamskiego?  Chyba już wolaÅ‚abym, żeby ktoÅ› inny mi potwierdziÅ‚ u niego wynik, bo teraz gdziekolwiek mi nie wyjdzie negatywnie to i tak bÄ™dÄ™ miaÅ‚a wÄ…tpliwość, że może jednak u niego dobrze wyszÅ‚o... sad
O tym laboratorium z oÅ‚taszyna dowiedziaÅ‚am siÄ™ z jakiegoÅ› forum, szukajÄ…c innych polecanych laboratoriów badajÄ…cych pasożyty we WrocÅ‚awiu. Nie moge na razie nic o niej powiedzieć, ale podoba mi siÄ™, że robi dokÅ‚Ä…dny wywiad. Nie wiem czy ona siÄ™ specjalizuje w pasożytach głównie czy nie. W każdym bÄ…dź razie bÄ™dÄ™ u niej też robiÅ‚a mocz. Możesz pojechać, porozmawiać. MyÅ›le, że spodoba Ci siÄ™ jej podejÅ›cie do tego co robi. Z tego co mówiÅ‚a, to chyba  prowadzi to laboratorium od okolo 1995r., ale nie jestem pewna czy jÄ… dobrze zrozumiaÅ‚am. Cen nie znam, dowiem siÄ™ i dam znać.

Offline

 

#22 2011-02-20 14:58:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Posiew w Diagnostyce

Nie rozumiem. Pasożyt to nie artefakt, albo jest, albo go nie ma. Co innego gdyby w barwieniu wychodziły mu ciągle jakieś komórki, ale pasożyt to coś, co widać, nie? Więc skoro dr Adamski widzi, to znaczy, że ma dobre oko, zwłaszcza że te badania dzieci wykazały, że w 60-powtórkowym badaniu lamblie miało 90% maluchów!

E, to ja chyba sobie zrobiÄ™ badanie u doktora na lamblie, tak na wszelki...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2011-02-20 15:06:27

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Posiew w Diagnostyce

ja uważam, że nie da się w 100% stwierdzić że pasożyt jest bądź nie ma, nawet w Felixie, gdzie oddaje się 3 próbki z odstępami czasowymi. Pasożyt wyjdzie wtedy, kiedy składa jaja, a bądź tu mądry i utraw ten czas i dlatego to jest takie problematyczne. Nie róbcie tylko pasożytów jeżeli bierzecie jakieś antybiotyki, jakiekolwiek, taką informację uzyskałam od dr z Felixa, która wykonuje te badania.

Offline

 

#24 2011-02-20 16:15:37

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Posiew w Diagnostyce

o antybiotykach też ostatnio dostałam taką informację, żeby nie brać nic , bo może wyjść fałszywie ujemne.
Właśnie Felix mnie przekonuje, bo do nich się oddaje 3 próbki, na jednej nawet sie nie podejmą badania. (przynajmniej tak piszą na stronie) i te 3 próbki mają być pobrane w odstępie 2 dni. I wtedy dają 95% szans, że nie ma owsików ani lambii. Pojedyncza próbka to tylko 30% pewności.
Mi wyszÅ‚y wiÄ™c powinnam niby siÄ™ przeleczyć, ale zamÄ…cono mi w gÅ‚owie...opinia o tym labo plus mój brak jakichkolwiek objawów odnoÅ›nie pasożytów. 
Redakcjo zapytaj swojego lekarza 1 kontaktu co sądzi o tym laboratorium na staffa, bo może też uważa tak jak moi lekarze i wtedy nie wiem czy warto się leczyć na podstawie jego wyników i w ogóle u niego badać pod tym kontem. Ja i tak mam wyjałowiony organizm po antybiotykach branych w kółko. Muszę to potwierdzić, ale pewności w takim razie nigdy nie będę miała i to mnie boli. sad Nie podpisałam mojej próbki, a później się z tym Panem zagadałam, mówił że będzie pamiętał która moja próbka, ale może pomylił się i zamieszanie,może powinnam mu oddać jeszcze raz. Jestem w kropce.sad

Offline

 

#25 2011-02-20 16:57:19

tulipanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 84

Re: Posiew w Diagnostyce

aha , a co do diagnostyki na weigla to ja  gdy oddajÄ™ mocz proszÄ™, żeby oznaczyli każdy poziom bakterii nawet poniżej 10^3 i Panie to zapisujÄ… w komputerze, mówiÄ…c że ok. Akurat ostatnio zawsze mam powyżej wink także jeszcze nie wiem czy rzeczywiÅ›cie przystajÄ… na tÄ… proÅ›bÄ™.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson