Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2010-11-19 00:27:06

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Aloes

jest wiele gatunków aloesu. Słowo "gatunek" jest wyraźnie zaznaczony --nie jest to ""odmiana"" ale gatunek, bo cechy nieraz są znacząco inne.
To co kupujemy w aptekach jako butelki z sokiem --to zwykle Aloes Barbadensis--duża roślina podobna do agawy z wyglądu.
W doniczkach mamy inne gatunki--nieraz malutkie zupełnie jak A.striata, nieraz większe nieco (aristata) najczęściej jest to Aloes Chinensis popularny w Rosji.
Co do Aloes arborescens, to w doniczkach (jeśli jest) wyrasta mały, choć w naturze bywa i metrowy(do 2 m). Problem w tym, że od 18 wieku ogrody botaniczne robiły krzyżówki i dziś nie wiemy co mamy w doniczce ==jakieś mieszańce przekazywane od pokoleń z okno na okno. Ich cechą jest powolny wzrost i wyraźnie wykształcony pień (A.ferox-jako przykład budowy).
Systematyka aloesów została opracowana przez Burmana.
Sporo danych mamy w książce A.Basettiego i St.Sala.
====================================
Część aloesów ""doniczkowych"" osiÄ…ga na tyle duże wymiary w dobrych warunkach hodowli otwartej, że pewien procent ich soku jest dodawany do Aloe Barbadensis, gdyż  ich sok jest  bardziej cenny od tego flagowego, jednak ich wymiary sÄ… na tyle niewielkie, że nie warto by byÅ‚o tylko z nich robić produkcji farmaceutycznej. Tak wiÄ™c--niezwykle cenny Chinensis mamy u cioci w doniczce i z niego robimy wino a cechy tego wina mogÄ… stawiać je na 1 miejscu.
--------------------------------------------------------------------
Ciekawy jestem co Quazar może nam powiedzieć o metodzie stabilizacji soku i jego konserwacji (żeby siÄ™ to to nie psuÅ‚o w aptece gdzie stoi w cieple pół roku.). Opisy podajÄ… że jednak czÄ™sto robi siÄ™ pasteryzacjÄ™ która jest szkodliwa, lub proces mechanicznego oczyszczania (u nas w domu jest to przecedzanie przez gazÄ™)  oraz transport w chÅ‚odniach.
Coś mi sie zdaje że bez napromieniowania niczewo nie budiet.
Ciekawe jest to,że wiÄ™kszość firm pisze "94% soku aloesu", podczas gdy kupujÄ… sok = 12 % i rozcieÅ„czajÄ… go wodÄ… do 94% :-)))))))))  . Dlatego też-----mociumpanie ---nie ma to jak sok od cioci z okna (doniczki). Bardzo mi pomógÅ‚ kiedyÅ› gdy wracaÅ‚em spod Moskwy i miaÅ‚em odmrożenia,,,,kiedy to ......w 12 -tym,,,,,,,,nie kÅ‚amiÄ™ do kroćset.......w 813 -tym jak mi Bóg miÅ‚y, teraz to dokÅ‚adnie.!

Offline

 

#52 2010-11-19 08:57:01

qazar
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 75

Re: Aloes

"jest wiele gatunków aloesu. Słowo "gatunek" jest wyraźnie zaznaczony --nie jest to ""odmiana"" ale gatunek, bo cechy nieraz są znacząco inne.
To co kupujemy w aptekach jako butelki z sokiem --to zwykle Aloes Barbadensis--duża roślina podobna do agawy z wyglądu."

Przepraszam że ci już tu przerwę ale to totalna bzdura, znam co najmniej 4 producentów, którzy mają inne "gatunki". Czyli wiesz że biją tylko nie wiesz w którym kościele.

"Ciekawy jestem co Quazar może nam powiedzieć o metodzie stabilizacji soku i jego konserwacji (żeby siÄ™ to to nie psuÅ‚o w aptece gdzie stoi w cieple pół roku.). Opisy podajÄ… że jednak czÄ™sto robi siÄ™ pasteryzacjÄ™ która jest szkodliwa, lub proces mechanicznego oczyszczania (u nas w domu jest to przecedzanie przez gazÄ™)  oraz transport w chÅ‚odniach."

Po pierwsze dla niektórych surowców aloesowych proces pasteryzacji jest nie szkodliwy ba nawet 2 lata w cieple to pikuś. Są natomiast substancje pochodzenia roślinnego naturalne, które nie są konserwantami a konserwują aloes. Znane mi są co najmniej 3 metody produkcji aloesu bez konserwantów, uv i pasteryzacji. Oczywiście z wiadomych powodów pisać o nich nie mogę, chyba że masz kilka milionów zł wink

"Ciekawe jest to,że wiÄ™kszość firm pisze "94% soku aloesu", podczas gdy kupujÄ… sok = 12 % i rozcieÅ„czajÄ… go wodÄ… do 94% :-)))))))))  . Dlatego też-----mociumpanie ---nie ma to jak sok od cioci z okna (doniczki). Bardzo mi pomógÅ‚ kiedyÅ› gdy wracaÅ‚em spod Moskwy i miaÅ‚em odmrożenia,,,,kiedy to ......w 12 -tym,,,,,,,,nie kÅ‚amiÄ™ do kroćset.......w 813 -tym jak mi Bóg miÅ‚y, teraz to dokÅ‚adnie.!"

Kolego powiedz mi ile wody ma sok ze świeżo wyciśniętego aloesu ? Nie wiesz, prawda ?

Z całym szacunkiem dla Ciebie adwersarzu ale dzieli nas przepaść co do znajomości aloesu, metod przemysłowych jego produkcji, hodowli. Bazujesz na tym co gdzieś przeczytasz a ja na doświadczeniu w jego produkcji, hodowli i wytwarzaniu na olbrzymią skale, taka trochę większa niż Polska i przyległości wink

Offline

 

#53 2010-11-19 11:44:32

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Aloes

Tak, nawiasem mówiÄ…c, termin "alowerosa" nie wystÄ™puje ani razu w książce na którÄ… sie ja powoÅ‚ujÄ™ (wÅ‚oska książka o aloesie). Ciekawe dlaczego.........Tamże----kwestia oszustwa co do stężenia soku i inne wiadomoÅ›ci o stężeniach  j/w.
Jak widzę , temat produkcji mamy owiany tajemnicą. Mnie się on kojarzy (gdy mowa o Polsce) z beczką za stodołą ! Nie wiem dlaczego .........
Kolego----jest takie powiedzenie : znaj proporcyjÄ… mociumpanie.
Rozumiem, że kolega posiada odpowiedni fakultet do pracy w owej produkcji. Bo ciotka moja miała specjalizację w kwestii Marszałka P, i nikt jej nie dorównywał, jednak wykształcenie to miała maglowe.......
Skoro kolega jednak posiada szkoły, to następną razą proszę o analizę składu MUMIO, bo to też ciekawe rzeczy są.

Offline

 

#54 2010-11-19 12:13:31

qazar
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 75

Re: Aloes

Szkoła, szkołą praktyka, praktyką, Kolega czyta ze zrozumieniem ?

Ciekawe dlaczego włoska książka o aloesie nie wie co to aloverosa(jakoś mało mądre w takim razie te książki czytasz), pulkos wujek Google ci prawdę powie bo składniki aloesu to akurat nie tajemnica, w przeciwieństwie do produkcji aloesu big_smile

A co do mumio to czego nie wyczytałeś z tych mądrych książek o nim że potrzebujesz analizy ?

Offline

 

#55 2010-11-20 19:37:37

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Aloes

Czyli --jaka szkoła ?
Oraz--ja poproszę o wzór chemiczny--słownie lub strukturalnie tej aleowerosy (rozumiem ,że to może jest określenie ZBIORCZE kilku substancji, wtedy opis chemiczny kilku poproszę).
Kolego--to jest forum mające nieść ludziom pomoc. Odpowiedzi mają zawierac informacje w miarę konkretne.
To po jakiej uczelni Sz. kolega jest ? jaki tytuł pracy magisterskiej ? W jakim zakładzie i pod czyim kierunkiem ?

Offline

 

#56 2010-11-20 20:07:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Aloes

Chłopaki, no, nie przerzucajcie się tytułami, bo każę Wam się zwracać do mnie per "pani doktor" big_smile.

Tu na forum panuje socjalizm czystej wody - wszyscy są sobie równi, każdy daje według możliwości i bierze wedle potrzeb smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#57 2010-11-21 12:08:24

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Aloes

Pardon, ale wyczułem że coś jest nie tak, dlatego piłuję temat (może niepotrzebnie). Jednak, wychodzę z założenia że jesli się wchodzi w biochemię, to należy podawać konkrety a nie wydumki reklamowe.
Powyższa dyskusja dała jeden rezultat ::
1----istnieje kilka przynajmniej gatunków aloesu, przy czym jeden z nich  - Aloes Barbadensis jest zdecydowanie najczęściej  w butelkach przez nas wypijany. Jednak, inne gatunki (mniejsze i mniej w produkcji wydajne) majÄ… na tyle bogatsze wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci, że dodaje sie niewielki procent ich soków do tego  głównego.....
2----PojÄ™cie ""aloeverosa"" jest w zasadzie pojÄ™ciem " mÄ…drzÄ…co siÄ™ -literackim"  i nic nie oznacza. Jest ono równoznaczne z okreÅ›leniem --sok uzyskany z Aloes Vera , a  ta nazwa (Vera) jest synonimem sÅ‚owa Barbadensis.
{ Aloes Barbadensis /Miller/ syn. Aloes Vera /Linneusz/ ,inaczej Aloes Vulgaris --/Lamarck/ }.
Były jednak niejasności , bo okazało sie że są to 2 odmiany, i teraz słowo VERA stosujemy dla Barbadensis , podczas gdy opisana odmiana przez Linneusza zwana jest -Qualita Vera.
Jakby , cholera , miało to jakieś dla nas tu znaczernie....:-(
Co do składu aloesu to wyróznia się 3 grupy substancji:
1----cukry  zÅ‚ożone ,wÅ›ród których gÅ‚owna substancja to tzw. acemannan (wyraźnie immunostymulujÄ…cy)
2--- antrachinony zawarte w skórce (nieraz obiera sie liście ze skórki - te duże-bo substancja ta drażni żołądek i wątrobę.Są one jednak ważne bo zwalczają wirusy !
3--pozostałe tj. minerały, witaminy, saponiny, fosfolipidy --mają one wiele działań , w tym p-bólowe, antygrzybowe itp.

Moim zdaniem, aloes z doniczki, przygotowany wÅ‚aÅ›ciwie, jest również cenny (tak jak z apteki) i na pewno nie jest rozcieÅ„czony--to ostatnie stanowi klucz do oszustw robionych przez producentów. SÅ‚owo "WÅ‚aÅ›ciwie przygotowany" to głównie 1---nie podlewanie ok 10 dni przed Å›ciÄ™ciem,,,,2---trzymanie w ciemnym miejscu i w chÅ‚odnym zarazem okoÅ‚o tygodnia tego Å›ciÄ™tego krzaczka 3---po zrobieniu mieszanki z miodem i winem trzymać w ciemnoÅ›ci i chÅ‚odzie , a po przelaniu do butelki (po kilku dniach co najmniej) nie zatykać jej szczelnie korkiem. Taki cymes nie jest bardzo trwaÅ‚y wiÄ™c pić go ciurkiem  bo tu nie ma konserwantów i weźmie i sfermentuje w koÅ„cu.

Offline

 

#58 2010-11-21 18:54:32

qazar
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 75

Re: Aloes

Pardon, ale wyczułem że coś jest nie tak, dlatego piłuję temat (może niepotrzebnie). Jednak, wychodzę z założenia że jesli się wchodzi w biochemię, to należy podawać konkrety a nie wydumki reklamowe.
Powyższa dyskusja dała jeden rezultat ::

Co to sÄ… wydumki ? To po "polskiemu"?

1----istnieje kilka przynajmniej gatunków aloesu, przy czym jeden z nich  - Aloes Barbadensis jest zdecydowanie najczęściej  w butelkach przez nas wypijany. Jednak, inne gatunki (mniejsze i mniej w produkcji wydajne) majÄ… na tyle bogatsze wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci, że dodaje sie niewielki procent ich soków do tego  głównego.....

Nie, niestety nie, a co np. z aloesem drzewiastym ? Koleś ty na pewno sobie żartujesz, bo poważnie by tego nikt nie pisał

2----PojÄ™cie ""aloeverosa"" jest w zasadzie pojÄ™ciem " mÄ…drzÄ…co siÄ™ -literackim"  i nic nie oznacza. Jest ono równoznaczne z okreÅ›leniem --sok uzyskany z Aloes Vera , a  ta nazwa (Vera) jest synonimem sÅ‚owa Barbadensis.
{ Aloes Barbadensis /Miller/ syn. Aloes Vera /Linneusz/ ,inaczej Aloes Vulgaris --/Lamarck/ }.
Były jednak niejasności , bo okazało sie że są to 2 odmiany, i teraz słowo VERA stosujemy dla Barbadensis , podczas gdy opisana odmiana przez Linneusza zwana jest -Qualita Vera.
Jakby , cholera , miało to jakieś dla nas tu znaczernie....:-(

Kolego ty jesteś wydumany, aloverosa czym jest i jak jest zbudowana pisałem nie będę dla kogoś kto wolno przyswaja wiedzę 100 razy tłumaczył, masz bana na Google ? Nie czytasz co piszą rozmówcy z którymi polemizujesz ?

Co do składu aloesu to wyróznia się 3 grupy substancji:
1----cukry  zÅ‚ożone ,wÅ›ród których gÅ‚owna substancja to tzw. acemannan (wyraźnie immunostymulujÄ…cy)
2--- antrachinony zawarte w skórce (nieraz obiera sie liście ze skórki - te duże-bo substancja ta drażni żołądek i wątrobę.Są one jednak ważne bo zwalczają wirusy !
3--pozostałe tj. minerały, witaminy, saponiny, fosfolipidy --mają one wiele działań , w tym p-bólowe, antygrzybowe itp.

Witamin i minerałów w aloesie "prawie" nie ma, pisałem już co ma a czego nie ma aloes . Tak na pewno, skórka z aloesu jest nam potrzebna, jak by to było takie zdrowe( uczulenia, czyszczenia) to przepisy jasno nie określałby ile może aloes zawierać aloiny. Ale skąd ty możesz to wiedzieć, przeczytałeś jedną książkę i wydaje ci się że coś wiesz...
Oszustwem właśnie wielu firm jest mielenie całości aloesu a nie jego odfiletowanie a później odfiltrowaniem aloiny za pomocą węgla aktywnego...

Moim zdaniem, aloes z doniczki, przygotowany wÅ‚aÅ›ciwie, jest również cenny (tak jak z apteki) i na pewno nie jest rozcieÅ„czony--to ostatnie stanowi klucz do oszustw robionych przez producentów. SÅ‚owo "WÅ‚aÅ›ciwie przygotowany" to głównie 1---nie podlewanie ok 10 dni przed Å›ciÄ™ciem,,,,2---trzymanie w ciemnym miejscu i w chÅ‚odnym zarazem okoÅ‚o tygodnia tego Å›ciÄ™tego krzaczka 3---po zrobieniu mieszanki z miodem i winem trzymać w ciemnoÅ›ci i chÅ‚odzie , a po przelaniu do butelki (po kilku dniach co najmniej) nie zatykać jej szczelnie korkiem. Taki cymes nie jest bardzo trwaÅ‚y wiÄ™c pić go ciurkiem  bo tu nie ma konserwantów i weźmie i sfermentuje w koÅ„cu.

Super, szkoda tylko że nawet tak "ubogie" jabłko po przecięciu traci swoje wartości(ciemnienie) a co dopiero aloes, ale prawie ci się udało. Ty po prostu nic nie wiesz o produkcji aloesu przemysłowego, opowiadasz coś o rozcieńczaniu(czego do cholery ?) O jakich oszustwach piszesz ? Masz manie prześladowczą ? Służby państwowe cię prześladują ?

Ja cię nie przekonam ty masz swoje teorie wyssane z palca. Podejrzewam że po angielsku ni w ząb nie kumasz bo dawno byś sprawdził terminologie naukową, ba niektóre firmy zamieszczają w sieci wyniki badań swoich aloesów i tam takie czary mary jak aloverosa, kwas jabłkowy czy hydroliza są.

Offline

 

#59 2010-11-21 23:19:28

i.em
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 72

Re: Aloes

Matko boska-oni mnie wykończą!:mad:Na sam dźwięk słowa "aloes"dostaję schizy!!!

Offline

 

#60 2010-11-22 19:12:25

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Aloes

nie no, wszystko dobrze, z tym, że nie można podawać jako źródła wiedzy---googla !!!
Oczywiście że Aloes drzewiasty jest w produkcji ale zwykle dodawany do tego Vera.
Aloeverosa jest (patrz strony hiszpańskie=google) wyraźnie terminem "mądrzącym się" i oznacza sok jako całość.
Na temat rozcieńczania mam tu ze 2 strony=papierowe i nie ma sensu ich cytować. Fakt jest faktem--przynajmniej tak piszą .
Natomiast, we wspomnianej wyżej ksiażce włoskiej mam fajne zdjęcia z plantacji Aloes Vera i zdjęcia innych , szkoda że forum nie przyjmuje fotek.
Aloes robiony w domu nie ma okazji sie utlenić--jest on od razu zalewany alkoholem i stoi przykryty. Wiele pokoleń sie tym leczyło i nie zgłaszali pretensji :-))))
Nie wiem, ale ja nie mam przekonania do naszego butelkowanego aloesu w cenie dwadzieścia kilka złotych w butelkach plastikowych koloru brąz........jakieś firmy krzak, ale jest i herbapol o ile pamiętam......Wolę domowy.
Kolego szanowny----mam ciekawy artykuł w ksiażce rosyjskiej jeszcze z czasów Fiłatowa, gdzie są wzory strukturalne głównych substancji soku. Nic się nie zmieniło, chemia jest ta sama, niestety picownictwo w tym zakresie obecnie przekracza wszelkie poziomy i na to trzeba zwracać uwage.

Offline

 

#61 2010-11-25 14:25:33

qazar
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 75

Re: Aloes

Ty oglądasz plantacje w książkach inni na nich bywają, taka to między nami różnica. Słabo ci idzie zarówno szukanie znaczenia słowa jak i czytanie ze zrozumieniem. To co masz napisane o rozcieńczaniu mnie nie interesuje bo wiem co jest "nalewane do butelek" a nie czytam o tym w książkach. Litości ty dalej nie rozumiesz że produkcje, rozwój, hodowla, konserwacje(lub jej brak) znam nie z teorii czy książek tylko z praktyki?

Jak według ciebie herbapol produkuje sok z aloesu, to ja ci mówię że dzwonił zeszły rok i prosił byś mu oddał "świeże" informacje!

Offline

 

#62 2012-06-01 15:55:48

pawel1980
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-01
Posty: 1

Re: Aloes

ja polecam produkty firmy forever na bazie aloesu sÄ… skuteczne i poradzÄ… sobie z kazdymi objawami wiecej info udziele meilowo i doradze co na co

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson