Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-09-13 11:38:24

volume
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-29
Posty: 7

Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

Mam skierowanie na badanie urodynamiczne. Ale czytając to forum, opisy osób które miały to badanie i sposób leczenia ich przez lekarzy, jak również opisy tego badania zastanawia mnie kilka rzeczy.
Kiedy byłem ostatnio u urologa to dał mi to skierowanie, ale nie miałem wcześniej robionego USG układu moczowo-płciowego. Ani pęcherza ani cewki moczowej, czy prostaty. Powiedziano mi tylko, żeby przyjść na badanie z pełnym pęcherzem, nie dostałem skierowania na badanie ogólne moczu czy też posiewowe.
Miałem tylko robiony profil nerkowy i USG nerek i w tych badaniach wszystko było OK. Ogólnie objawy mam trochę podobne jak niektórzy co tutaj opisują: problemy z cewką.
Wcześniej jeden lekarz(nie urolog) też coś wspominał, że może to być cewka.

Dlatego zastanawiam się czy tych badań np. USG, posiewu, nie zrobić na własną rękę przed tym badaniem?

Offline

 

#2 2010-09-13 11:54:35

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

Mocz bym zbadała przed badaniem. Ono określi z jakim ciśnieniem sikasz, czy jest nadaktywność wypieracza, jak się zachowuje zwieracz. Jest bardziej przydatne. Dobrzeby było jednak mieć czysty mocz, bo objawy po badaniu (zakażeniowe) się zwiększą. Trochę drażni pęcherz urodynamika. Gdzieś już był tu wątek z urodynamiką na czele.

Offline

 

#3 2010-09-17 10:21:07

volume
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-29
Posty: 7

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

A jeśli jest to problem z cewką, i wcześniej tego się nie zbada, to czy urodynamika cewki nie podrażni? Bo obawiam się, że mogą się wtedy moje problemy nasilić.

Offline

 

#4 2010-09-17 11:24:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

Podrażni, już kiedys rozmawialiśmy na forum o tym, ale czasem priorytetem jest badanie. Lepiej jest mieć podrażniona cewkę przez parę dni i zwiększone objawy niż nie znać diagnozy. Też bardzo się wzbraniałam przed urodynamiką kiedyś, co więcej robiłam ją w czerwcu 2009 i teraz siedzę cichutko, bo lekarz coś wspomniał, że dobrze byłoby zrobić. Każdy się tego boi tylko trzeba poprostu wybrać. Decyzja należy do Ciebie. A cewke podrażnia sięprzy każdym cewnikowaniu, więc tu na pewno. Możesz wziąć coś na osłonę w tym czasie.

Offline

 

#5 2010-09-17 18:59:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

Dokładnie tak. Samo podrażnienie trwa kilka dni, chyba że trafisz na takiego rzeźnika, który Ci porządnie ponapina mięśnie - ale i wtedy rehabilitacja pomoże. A badanie jest ważne. Wprawdzie ja tam wolę cystoskopię, uważam, że więcej wnosi (to, że masz słabe ciśnienie czy brak koordynacji wypieracz-zwieracz, możesz sobie objawowo stwierdzić, urodynamika tylko potwierdzi). Natomiast warto wcześniej zbadać mocz, wymaz z cewki, może też na inne patogeny niż bakterie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2012-03-12 13:11:57

wiola753
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 101

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

tak czytam o tym badaniu i zastanawiam sie to trzeba oddac mocz na poczatku tego badania przy obecnosci lekarza ? bo u mnie to bedzie spory problem... ja nie sikam na zawolanie i tez nie oddaje moczu przy wlasnym mezu bo mi soe miesnie blokuja ze przy obecnosci jakiej kolwiek osoby nie jesterm wstanie wydusic kropelki a co dopiero lekarz..

Offline

 

#7 2012-03-12 14:02:43

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

Zostajesz sama przy badaniu, choć i tak jest to pewien stres. Ja przez drzwi słyszałam zamieszanie na korytarzu, komentarze dot. drugiego pacjenta, który był za cienką ścianką i to było deprymujące. Miałam to bad przy pełnoobjawowym zapaleniu cewki, przy czym lekarz nie uznał za stosowne poinformowanie mnie aby brać antybiotyk, czy jakiś odkażacz przed. Na szczęście głupia nie jestem i łykałam Furagin.
Inny lekarz zlecał (kiepski) a drugi robił (dobre wrażenie) i ten drugi po zabiegu wypisał mi Cipronex.
Też mi się wydaje, że cystoskopia więcej wnosi (nie miałam) tylko lekarz musi być sensowny i koniecznie pobrać wycinek, bo jak nie pobierze to bida.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#8 2012-03-12 15:08:43

wiola753
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 101

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

ja mialam cystoskopie z wycinkiem i nic nie wykazalo a objawy sa nadal w sob cos mi lek wspomnial ze nalezalo by znow pobrac wycinek przy cystoskopi ...ale po co przeciesz nic nie wykazalo mialam pobierany wycinek w pazdzierniku. mi lek pow ze przed urodynamicznym badaniem to mam nic nie brac przez tydz zadnego furaginu bo zaburzy wynik badania....

Offline

 

#9 2012-03-12 15:33:02

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

Nie wiem w jaki sposób leki przeciwbakteryjne mogą zaburzyć wynik badania. Wręcz przeciwnie. Jak ktoś ma stan zapalny rozhulany to może mu wyjść fałszywa aktywność nerwów. Zresztą jak ewentualnie masz bakterie w cewce to przepchnięcie ich wyżej jest b. złym pomysłem. Powiedział mi to inny lekarz oglądając wyniki uro.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#10 2012-03-12 15:34:38

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

Moim zdaniem robienie jakiegokolwiek badania inwazyjnego bez zrobienia DOBREGO posiewu jest ogromnym błędem.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#11 2012-03-13 12:25:54

wiola753
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 101

Re: Badanie urodynamiczne a inne badania poprzedzajÄ…ce

posiew tez zrobie... ale tylko u nas  bo nie mam mozliwosci jechac do w-wy na lelka.jak mialam 10 .4 czy do 5.. to wychodzilo.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson