Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2010-09-28 22:56:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Ale to jest sygnał, żeby sprawdzić Cię hormonalnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#52 2010-09-29 12:11:57

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Redakcjo czy moge na wlasna reke wykonac jakies badania czy musze wybrac sie do ginekologa?  A czy hormony moga wplywac na bol po oddaniu moczu i przy wypelnionym pecherzu?

Ostatnio z 5-4 dni troche czesciej mnie palilo i tak jak myslalam okazalo sie, ze to przed okresem...

Offline

 

#53 2010-09-29 13:30:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Jeśli chodzisz prywatnie do gina, to i tak sama zapłacisz za badania.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#54 2010-09-29 15:16:59

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Ostatnio bylam u urologa w ramach NFZ, dzisiaj dzwonilam, bo chcialam zapisac sie na wizyte,a kobieta powiedziala, ze musze miec nowe skierowanie. Przeciez to jest bez sensu, bo sam lekarz kazal mi sie zglosic jak leki nie pomoga. Ostatnio mialam problem z  dostaniem skierowania, a co dopiero 2 raz neutral przeciez to jakas paranoja...

Offline

 

#55 2010-09-29 17:10:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Z calego serca prosze o pomoc

To zależy, co miałaś na skierowaniu. Jeśli zakreślona prośba o konsultację, to musisz mieć drugie, ale jeśli prośba o objęcie leczeniem specjalistycznym, to chodzisz na nie tak długo, aż ustąpi przyczyna podana na skierowaniu. Idź do tej przychodni urologicznej i poproś o okazanie skierowania.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#56 2010-10-05 20:33:11

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Ehh i mam kolejny problem na wlasne zyczenie ;/ wczoraj znalazlam nowa masc w domu Pimafucort...wyczytalam w internecie, ze jest ona na bakterie itd. no i oczywiscie wpadlam na genialny pomysl zeby posmarowac sobie narzady troszke z zewnatrz i delikatnie wewnatrz tam gdzie odczuwalam to pieczenie. Po jakims czasie zaczelo mnie mocniej piec...probowalam to zmyc, ale raczej nie pomoglo,bo pieklo nadal wlacznie z dzisiejszym dniem. Bylam umowiona do urologa.  Na wizycie stwierdzil, ze mam zapalenie pochwy, nawet jak mnie badal to palilo... i skonczylo sie na antybiotyku Unidox Solutab kuracja 20-dniowa... Jak uwazacie? Czy w/w antybiotyk pomoze?

Offline

 

#57 2010-10-05 20:46:31

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Bardzo się facet popisał stwierdzając zapalenie pochwy przy tych objawach i wypisując... cokolwiek. ;| Tetracykliny jako lek pierwszego rzutu na zapalenie pochwy bez leków miejscowych? O badaniach nie wspominając? Po prostu super... Ja bym nie przyjęła tylko poszła do bardziej rozgarniętego GINEKOLOGA.

Offline

 

#58 2010-10-05 21:07:22

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Nawie to urolog. Po prostu mam zapalenie od tej masci chyba. Czyli ten antybiotyk jest zly?

Offline

 

#59 2010-10-05 21:10:33

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Motylku Pimafucort jest super i można się nim smarowac od dołu jakby co. Działa też przeciwgrzybiczo. Moim zd to nie od tego ten stan zapalny pewnie by sie rozwinął, tak więc nie miej wyrzutów smile. Tylko że w stanach zapalnych sprawdza sie co tam jest i wtedy daje globule lub antybiotyk. Kurcze ja mam stany zapalne w pochwie non stop i już może z 5 lat brałabym antybiotyki. Robi sie teraz rozmaite globulki nawet z Furaginem kiedyś miałam, ale najpierw trzeba wziąć wymaz. Sama zdecyduj.

Offline

 

#60 2010-10-05 21:17:58

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

A ten antybiotyk mocny jest czy nie na te dolegliwosc? Czy chodzi dokladnie o to, ze leczy mnie w ciemno? Magdaleno kurcze ale wlasciwie to palenie zaczelo sie praktycznie zaraz po tym jak sie tym posmarowalam...
Moze glupie pytania zadaje,ale kompletnie nie znam sie na lekach...

Offline

 

#61 2010-10-05 21:20:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Takie podrażnienie może być alergiczne/histaminowe. Nie każdy świąd i zaczerwienienie to grzybica smile. Motylku, a Ty stosujesz do mycia preparaty z kwasem mlekowym?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#62 2010-10-05 21:45:05

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Ostatnio stosowalam plyn z kwasem mlekowym, obecnie plyn z neutralnym pH. Kurde zobacze czy bedzie mi lepiej po tym antybiotyku, poki co to mnie pali w pochwie i nawet sie nie moge dotknac.

Offline

 

#63 2010-10-05 21:50:18

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Mnie chodziło o to, że tetracykliny nie są stosowane jako leki typowo na zakażenia ginekologiczne (chyba, że Ci tak wyjdzie w posiewie) a poza tym są po prostu silne i mają bardzo liczne i paskudne skutki uboczne. Po co się rzucać na biedronkę z kałaszem? Tam się przede wszystkim stosuje globulki i kremy a przy wyjątkowo uporczywych zakażeniach dopiero antybiotyki doustne (nie z tej grupy). A brak posiewu jest karygodny z góry na dół, ale tak powszechny, że już ręce opadają.
Napisałaś, że zastosowałaś ten Pimafucort na jakieś dolegliwości, no przecież nie z nudów smile więc nie powinien wywołać dolegliwości - chyba, że był przeterminowany albo się zepsuł bo np. był źle przechowywany. Albo reakcja alergiczna?

Offline

 

#64 2010-10-05 22:34:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Motylku, a jak odstawisz antybiotyk i kwas mlekowy (z diety takoż) i zaczniesz się myć czymś a la emolium?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#65 2010-10-05 23:54:20

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Z calego serca prosze o pomoc

nie bierz w żadnym wypadku tetracykliny na zapalenie pochwy bo wyjaÅ‚owisz sobie caÅ‚kowicie organizm. Na zapalenie pochwy robi siÄ™ globulki z antybiotykiem lub furaginÄ…. Najlepiej idź do ginekologa a urolog niech zajmie siÄ™ swojÄ… dziaÅ‚kÄ… bo takÄ… kuracja  bardzo może zaszkodzić

Offline

 

#66 2010-10-06 10:45:46

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Dr ten antybiotyk przepisal chyba na ten pecherz bardziej... a nie na to zapalenie pochwy,ktore zauwazyl.

Offline

 

#67 2010-10-06 22:55:52

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Z calego serca prosze o pomoc

a na jakiej podstawie stwierdził zapalenie pęcherza, pokazałaś badanie moczu? Bądź ostrożna bo to naprawdę silny antybiotyk i ma paskudne uboczne działania

Offline

 

#68 2010-10-07 11:46:34

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Perkosia dzien przed wizyta tak jak pisalam posmarowalam sie ta mascia, bolalo cholernie, nie moglam sie dotknac. Urolog zaczal mnie badac i stwierdzil, ze mam zapalenie pochwy. Powiedzial mi, ze poza tym mam takie objawy( bol po oddaniu moczu itd.), ze to moze rzesistek i przepisal mi ten cudowny lek. Musze powiedziec, ze z pochwa odrobine lepiej, nie wiem czy po antybiotyku czy po prostu ta masc mnie uczulila i samo przeszlo.
Perkosia o jakich ubocznych dzialaniach mowisz?
Redakcjo wracajac do tego emolium, musze chyba sprobowac,ale boje sie, ze znow mnie cos wypali.

Offline

 

#69 2010-10-07 20:33:34

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Offline

 

#70 2010-10-07 20:52:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Z calego serca prosze o pomoc

A może to HIV?
A może Alzheimer?
A może nieznana medycynie forma pierwotniaka?
A może mantryczna czarna energia z kosmosu?

A pan doktor słyszał takie słowo "diagnostyka"?

Emolium - ja jestem skrajnym HIT-owcem, a mnie nie szkodzi. Myślę, że nie powinnaś mieć złych wspomnień.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#71 2010-10-08 13:24:49

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

No kurcze zdaje sobie sprawe, ze Wy dziewczyny macie w 100% racje! Ale ja mam za slaby charakter do tego chyba, zapewne dlatego tez za kazdym razem wychodze od lekarza z recepta na CUDOWNY lek,ktory NA PEWNO pomoze...a i dodam, ze z nowa diagnoza.
Wieczorem po oddaniu moczu mocno mnie bolalo, kurcze taki dziwny bol...nie do opisania, jakby mnie dreszcze przechodzily, mialam tak czasami przy zapaleniu pecherza. Ciezko spalam, rano po oddaniu moczu to uczucie dziwne,przeszywajace. Po oddaniu moczu w ciagu dnia te objawy sa inne, w najgorszym wypadku takie jakby palenie,bol na poczatku strumienia. Stwierdzilam,ze pojde do ginekologa sprawdzic jak tam moje zapalenie pochwy.
Lekarz stwierdzil, ze z pochwa wszystko ok, chyba mu sie normalnie mnie zal zrobilo, kazal odstawic unidox, przepisal Monural-1 dawke. Powiedzial, ze jak nie bedzie zmiany mam do niego przyjsc, zalatwi mi dobrego urologa, nawet sam osobiscie pogada... Powiedzial, ze powinnam miec  cystoskopie zrobiona itd.itp... Chyba troche lepiej mi po tym psychicznie. Ostatnio jestem tak zdolowana, ze mam mysli samobojcze yikes moze to glupio brzmi, ale ja nie mam sily tak zyc smile nikt mnie nie rozumie, nikt juz sie nie przejmuje i tyle. Zyje sama sobie ;/

Offline

 

#72 2010-10-08 13:42:50

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Motylek! My CiÄ™ rozumiemy, naprawdÄ™.
I ja bym ten Monural wzięła i szykowała się do urologa. Chyba tak będzie najrozsądniej.

Offline

 

#73 2010-10-08 14:22:58

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Motylek nawet nie wiesz jak bardzo CiÄ™ rozumiem:( Bo mam tak samo:(

Offline

 

#74 2010-10-08 17:18:10

crazyFrog
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 29

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Motylku, ja wiem, ze sie tutaj powtorze, ale podstawa to dobre badania - posiew moczu, wymaz z cewki i pochwy na grzyby i bakterie, mykoplazmy, ureoplazmy i chlamydia. Najlepiej w polecanym labolatorium na Lelka. Jezeli mialas juz robione te badania i wszystko jest w porzadku (brak stanu zapalnego, bakterii i grzybkow) to trzeba zrobic USG, ktore nie jest inwazyjnym badaniem. Jezeli tam wszystko wyjdzie w pozadku to zanim zaczniesz diagnostyke grubszego kalibru typu cytoskopia, czy laparoskopia przy podejrzeniu endometriozy to proponuje zajac sie miesniami miednicy. Wiem, ze moze Ci sie wydawac maloprawdopodobne, ze to napiete miesnie daja takie objawy, ale wierz mi to jest jak najbadziej mozliwe.
Ja meczylam sie z podobnymi problemami pol roku. Nie bede pisac tutaj szczegolow (jak znajde chwilke to uaktualnie moj watek), ale po krotce, ciarki/pieczenia w udach, pieczenie w okoli krocza, uczucie palenia w pecherzu, czasami dziwne uczucie rozrywania za koscia lonowa. Nigdy nie musialam wstawac w nocu do toalety, ale z drugiej strony pojscie do toalety nie likwidowalo dyskomfortu. Szczegolnie pod koniec mikcji mialam takie nie przyjemne uczucie w srodku. Szukalam roznych chorob - miedzy innymi podejrzewalam wulwodynie. Poszlam na fizjoterapie, gdzie nauczono mnie rozluzniac miesnie dna miednicy (juz po tygodniu cwiczen seks nie byl problemem (!), a wczesniej nie pozwolilam sie dotknac). Niestety nawet po tym caly czas dostal dyskomfort, wiec szukalam dalej. Po jakims czasie okazalo sie, ze to miesnie ud i plecow sa strasznie spiete. Po masazu odczulam znaczna porawe. Nie mam juz uczucia ciezkosci w podbrzuszu (szok, jak czlowiek lekko sie czuje) tylko czasami poczuje jakis leciutki skurczyk. Teraz planuje isc na profesjonalny masaz (deep tissue) kilka razy, zeby do konca wszystko tam rozluznic. Oczywiscie cwiczenia na rozluznienie miesni dna miednicy robie codziennie. Sproboj porehabilitowac miesnie i zobaczysz czy to pomaga, chociaz na poczatku moze byc bolesne...
Mam nadzieje, ze to Ci pomoze. Duzo zdrowka zycze!


http://zdrowie.mamuska.eu/cwiczenia

Offline

 

#75 2010-10-08 17:48:35

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Z calego serca prosze o pomoc

crazyFrog, a mogłabyś podać, jakie to konkretnie ćwiczenia?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson