Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2011-05-18 22:08:47

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Kalina - mój wątek

Zostałam przyjęta do szpitala. Kilkuosobowe grono lekarzy doszło do wniosku, że przyczyną moich wiecznych infekcji jest dysfunkcja nerwowa pęcherza - nadreaktywność.

Brzmi sensownie. Zdaje się działa to w ten sposób, że przy nadreaktywności pęcherz może nie być opróżniany do końca, i zalegający mocz staje się pożywką dla bakterii.

Miałam wstrzyknięty botoks, żeby ograniczyć spastykę zwieraczy. Zalecono mi fizjoterapię. I mam się zastanowić nad alternatywnymi metodami leczenia bólu, np. nad akupunkturą.

Ciężko mi ocenić skuteczność zabiegu, bo na parę dni przed złapałam ostrą infekcję, i czuję duży ból z jej powodu. 10^5 i białko CRP ponad normę.

Offline

 

#52 2011-05-19 00:22:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Kalina - mój wątek

A dla mnie nie brzmi sensownie; nadreaktywność to objaw, nie choroba. Skutek, nie przyczyna. Jeśli masz dysfunkcję nerwową pęcherza, to na jakim tle? Co wykazał RM? Są zmiany? A może masz zapalenie nerwów np.wirusowe lub hormonalne (tak sobie gdybam)? Jeśli jesteś tuż po botoksie i czujesz ból, to znaczy, że:
a) zabieg nie przyniósł efektów;
b) jak zauważam wyżej - problem przewodnictwa nerwowego tkwi głębiej/wyżej. Kalinko, botoks niszczy nerwy, niszczy, rozumiesz? Jeśli więc czujesz ból, to znaczy, że nie te nerwy były jego "nośnikiem",.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#53 2011-05-20 16:31:35

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Kalina - mój wątek

To załamujące. Przez chwilę cieszyłam się, że zostałam w końcu zdiagnozowana. Ale chyba masz rację.

Uważasz, że powinnam wykonać RM? Mogę to zrobić bez skierowania? O co dokładnie mam poprosić i gdzie?

Kto zajmuje się zapaleniem nerwów, jaki lekarz?

Co według Ciebie powinnam zrobić? Do kogo pójść?

Na pewno muszą mi przepisać coś silniejszego w PLB niż amitrycyptylina. Co jest następne?

Lekarz powiedział, że mój pęcherz wygląda na przekrwiony. Ale nie wie dlaczego... Bakterii mam 10^2 w moczu, lekarze mi powtarzają, że to nie infekcja.

Offline

 

#54 2011-05-20 21:26:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Kalina - mój wątek

Hm, nie załamuj się, po prostu lekarze chcieli dobrze, ale poszli na skróty. Powinnaś mieć opiekę dobrego neurologa, który będzie współpracował z urologiem. Co zrobić? Ja bym pomyślała nad HSV, CMV (p/ciała), alergii, patogenach typu chlama+urea+mykoplasma, sprawdziła hormony "płciowe" i tarczycowe. Potem może pasożyty, również schistosomę. Mówienie więc, że to nie infekcja, to uproszczenie - to nie infekcja bakteryjna.
Amitryptylina nie jest lekiem p/bólowym, ale poprzez działanie antyhistaminowe wpływa na zmniejszenie bólu. Porządne leczenie zaś odbywa się wg tzw.drabinki analgetycznej, a skoro masz przekrwienie pęcherza, to masz niezły stan zapalny, dysfunkcje neurogenne świadczą zaś o nieprawidłowościach w obrębie nerwów, więc sądzę, że lepiej by było przeskoczyć trochę drabinkę i nie podawać Ci opioidów wysokohistaminowych, tylko od razu wejść w słaby, ale bezpieczny histaminowo opioid.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#55 2011-05-22 17:04:36

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Kalina - mój wątek

Kalina, jak sie teraz czujesz? jakie masz objawy? szkoda, ze ta wawa nie pomogła, mialam tam jechac ponownie, ale widze ze szkoda zachodu, cudów nie ma sad
jakie badania Ci zrobili?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#56 2011-05-25 22:00:28

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Kalina - mój wątek

Offline

 

#57 2011-05-25 22:02:46

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Kalina - mój wątek

Na oddziale miałam wykonywane tylko badania laboratoryje: posiewowe moczu i badanie krwi.

Ale pacjentki co ze mną leżały miały robione jakieś urografie, i usg.

Offline

 

#58 2011-05-26 11:54:43

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Kalina - mój wątek

Offline

 

#59 2011-05-30 22:02:07

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Kalina - mój wątek

no widzisz, pzewlekłe zapalenie i stad nadreaktywnosc chyba, nie? a co powoduje to zakażenie? wiesz?
ja sie czujesz?

mozesz na maila napisac, bo ja tu rzadko zagladam


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#60 2011-06-03 19:55:21

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Kalina - mój wątek

Monka, dzięki za zainteresowanie.


Czuję silny ból w pęcherzu. Mam na razie urlop, ale boję się, że jak wrócę to nie będę wstanie pracować przez ten ból. Czy macie jakieś sposoby? Z PLB dostałam gebapentynę w minimalnej dawce 100mg x3. W ogóle na mnie nie działa. Czytałam o ziołach powlekających śluzówkę?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson