Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#526 2013-02-22 21:09:20

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Zapomniałam dodać, że robiłam badanie tylko w klasie IgG.
Po 4 latach to chyba nic nie wyjdzie w IgM, prawda?

Offline

 

#527 2013-02-22 21:55:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

W IgM może wyjść, jak nastąpi "wyrzut" patogenów do krwi. Ale szansa na to jest na tyle niewielka, że przy koszcie badania ja też skupiałam się na IgG.

Chyba pozostaje Ci drążyć. Spróbuj powtórzyć po czymś, co przenika barierę krew-mózg (andrographis? minocyklina? pogadaj z panem Marcinem, on zapyta doktora, bo przy nawale korespondencji na odpowiedź od samego dra TW możesz jeszcze poczekać), może rozbija cysty. Dobrze by było, jakbyś była chora albo miała herxy smile. Ja miałam fuksa, bo przygotowywałam się do LUAT antybiotykiem, którego nie toleruję - nie wiem, czy to efekt osłabienia organizmu, czy on jednak zaatakował te świństwa, ale dostałam typowego herxa i wtedy wyszło mi już dodatnio. Ale też byłam po kilku tygodniach andrographisu (to zioło ponoć przenika barierę krew-mózg, tzn. substancje czynne w nim zawarte, dlatego jest skuteczne w neuroboreliozie - ja je miło wspominam, jeśli chodzi o efekt neurologiczny).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#528 2013-02-22 23:25:40

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka a gdzie robiłaś to badanie, sorry jeśli wcześniej o tym pisałaś, ale nie pamiętam. Ja robiłam WB w przychodni przy szpitalu zakażnym na Wolskiej i tam żadne prążki mi nie powychodziły.
Rzeczywiście dr W nie odpisuje na maile, napisz może bezpośrednio do asystenta, on na pewno Ci odpisze. Jego adres mailowy jest na stronie.

Offline

 

#529 2013-02-23 09:39:10

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

beautiful, badania robilam w Synevo. Pisalam juz do asystenta dr W. Odpisal mi,ze przekazal maila do dr. Dal mi odpowiedz tylkp na pytanie o wyciag z grejpfruta - ze do WB sie go nie stosuje.

Offline

 

#530 2013-02-23 09:47:12

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Redakcjo,temat na pewno bede drazyc. Zadzwonie do zakaznika u ktorego bylam prywatnie i zapytam co on o tym mysli,moze mi cos sensownego podpowie. Napisze tez jeszcze do asysyenta dr W.  Jesli chodzi o chorobe,to  pieresze badanie robilam zaraz po  mocnym przeziebieniu. Ale moze cos innego wyszloby gdybym zrobila WB w trakcie choroby.

Offline

 

#531 2013-02-25 12:07:07

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Rozmawialam z zakażnikiem, u ktorego bylam prywatnie. Powiedzial, ze mimo ze wynik jest okreslony jaka watpliwy, to u mnie potwierdza on borelioze.
Podobno swiadczy o tym prazek Vise, bo nie wystepuje on nawet u 50% osob z dodatnim wynikiem. Skoro wiec prazem wyszedl (nawet jesli jest słabo dodatni), to potwierdza on borelioze.
Zastanawiam sie, czy nie potwierdzic tego z innym zakaznikiem, zanim zaczne sie leczyc.

Offline

 

#532 2013-02-25 19:52:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Możesz potwierdzić, ale jak dostaniesz opinię na nie, to co zrobisz? (wiesz, że polscy zakaźnicy lansują ideologicznie, nie merytorycznie, informacje, że przewlekłą boreliozę też leczy się 21-28 dni, a jak objawy są dłużej, to to jest psychosomatyczne - mimo że nawet Sanepid, dział chorób zakaźnych pisze inaczej).

Ja bym te pieniądze zainwestowała w jedną serię leczenia i zobaczyła efekt.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#533 2013-02-26 08:31:40

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dzieki Redakcjo za odpowiedz.
Dzis ide do zakaźnika, teoretycznie po recepty na leki, ale chyba jeszcze sie wstrzymam i zrobie WB w klasie IgM. Poczytalam troche i jest sporo osob, które przy długoletnim zakazeniu miały dodatnie tylko IgM. Chce, dla pewnosci, sprawdzic co mi wyjdzie.
Jeśli zaczne leczenie, to w sumie nie bede miala pozniej zadnego porownania w wynikach badan, skoro tylko IgM mam watpliwy.
Pisalam do dr Piotra K. - odpisal, ze powinnam zrobic jeszcze LTT lub kompleksy immunologiczne.

Offline

 

#534 2013-02-27 10:17:40

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Byłam wczoraj u zakaznika.
Poczatek leczenia to 20 dni jednym antybiotykiem (najwyzsza dawka, 3 razy dziennie). Do tego leki osłonowe, przeciwgrzybicze i sporo magnezu z wit. B6. Potem bede brala inny antybiotyk, ale tylko przez 2 dni w tygodniu (metoda pulsacyjna).
Lekarz sprawia naprawde bardzo dobre wrazenie, az chce sie mu wierzyc. Ale jak takie leczenie sie sprawdzi - nie mam pojecia.
Z tego co opowiadal, leczy sie u niego sporo osob, z dobrym skutkiem. Ale i tak czuje sie troche jak krolik doswiadczalny smile bo nie jest to ani IDSA ani ILADS.

Offline

 

#535 2013-02-27 11:20:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

A co to za lekarz?

Jeśli to Cię pocieszy, ja też idę schematem "ani IDSA, ani ILADS" smile - bo pełnego ILADS nie mogę ze względu na nietolerancję histaminy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#536 2013-02-27 11:47:28

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Redakcjo, lekarz nieznany - trafiłam do niego przez przypadek. Nazwisko raczej nic nikomu nie powie.
Ale byłam na 2 wizytach i zawsze był miły, uśmiechnięty, odpowiadal na wszystkie pytania, tlumaczyl wszystko bardzo wyczerpujaco i nie patrzyl na zegarek smile Sprawia wrazenie, ze naprawde interesuje sie pacjentem, bez problemu mozna do niego dzwonic, zawsze chetnie pomoze.
Dlatego chcialabym sie go trzymac. Nie wiem tylko na ile skuteczne sa jego metody leczenia.
Ale w zwiazku z tym, ze nie wiem czy wytrzymalabym ILADS, nie pozostaje mi nic innego, tylko sprobowac smile

Offline

 

#537 2013-02-28 00:19:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Jeśli tak dobrze go oceniasz, podziel się nazwiskiem. W dobie Internetu nie istnieje "nazwisko nic nie powie" - wujek Gugiel wie wszystko big_smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#538 2013-02-28 07:49:47

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Podzielic nazwiskiem sie moge, nie ma sprawy smile Chodzilo mi tylko o to, ze dobrze oceniam jego podejscie do pacjenta (to juz i tak duzo smile) ale zupelnie nie wiem, jak sprawdzi sie jego leczenie, wiec nie chcialam "chwalic dnia przed zachodem slonca" smile
Ten lekarz to Mohammed Mian.

Offline

 

#539 2013-02-28 11:16:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka, wujek Gugiel upiera się, że doktor jest internistą. A Ty mówiłaś, że zakaźnik. Możesz zerknąć na pieczątkę? Ja mam (odpukać, na razie!) dobrego lekarza z Poradni Boreliozy, neurologa, więc na neuroboreliozie się zna, ale mieszkam w mieście, w którym zakaźnicy ideologicznie wręcz (bo uzasadnienia w tym nie ma) zwalczają leczenie boreliozy, więc dodatkowa opinia zakaźnika specjalizującego się w boreliozie mogła by się przydać.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#540 2013-02-28 11:37:20

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Według pieczątki jest specjalistą chorob zakaznych II stopnia.
Tutaj tez mozna znalezc o nim jakies info.:
http://hepatologia.wum.edu.pl/sites/hepatologia.wum.edu.pl/files/1M22-Klinika-Hepatologii-i-Nabytych-Niedoborow-Immunologicznych.pdf

Offline

 

#541 2013-02-28 12:46:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dzięki za informacje smile!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#542 2013-03-04 14:58:56

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

W sobote zaczełam brać antybiotyk przepisany przez zakaźnika.
Juz 2 dnia zaczelam miec dziwne, dosc mocne klucie w cewce. No i sikam jak oszalala (w nocy tez). Myslicie, ze po tak krotkim czasie moze byc to reakcja na antybiotyk? Nic innego nie przychodzi mi do glowy, chyba ze przyplataly mi sie jakies bakterie, ale to bylby duzy zbieg okolicznosci.

Offline

 

#543 2013-03-04 17:12:47

Belly
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 441

Re: Pomozcie, prosze!!!

Może ten antybiotyk Cię podrażnia?

Offline

 

#544 2013-03-04 23:34:52

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Pomozcie, prosze!!!

A jaki to antybiotyk bierzesz?

Offline

 

#545 2013-03-05 09:06:33

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Biore Duomox (przez 20 dni, potem bedzie zmiana).

Offline

 

#546 2013-03-05 23:35:24

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Pomozcie, prosze!!!

A jak z tym pęcherzem, lepiej trochę. Nie wiem, jak to jest ale jak brałam Augmentin - też amoksycyklina, to miałam straszne parcie, może właśnie coś jest w tej grupie, co podrażnia. Jeśli chodzi o bakterie atypowe, których Ty nie posiadasz, ale taka informacja jest na stronie dr Wielkoszyńskiego, ze grupa penicilin na nie zupełnie nie działa. Nie wiem, jak to jest z boreliozą. A leczy ten lekarz protokołem? Zobacz, jakie będzie działanie leku, może powtórz jeszcze raz to badanie na borelkę, aby na darmo nie pchać w siebie całej armii antybiotyków. A powiedz mi, jak Ci wychodziły posiewy moczu, były czyste czy z jakimiś bakteriami, wybacz, pewnie o tym pisałaś, ale nie pamiętam. I pisz o postępach lub regresjii, mam nadzieję, że postępie, czego Ci życzę z całego serca:)

Offline

 

#547 2013-03-06 07:44:44

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Z pęcherzem jest różnie. Wczoraj wieczorem się poprawiło i już tak nie latałam do łazienki. W ciągu ostatnich dni najgorzej było rano. Dziś też spodziewałam się pogorszenia, a tu niespodzianka - jest całkiem ok.
Jesli dobrze zrozumiałam swojego zakaźnika to Duomox ma wybic to co jest narazie "widoczne" we krwi. Potem będę miała inny antybiotyk.
Ten lekarz stosuje metode pulsacyjna, czyli podawanie antybiotyków tylko przez np. 2 dni w tygodniu.
Chce jeszcze zrobic jakies badanie - czytalam, ze mozna po ok. 2/3 tygodniach brania antybiotyku zrobic Western Blot w IgM, ale gdzie indziej jest informacja, że po antybiotyku trzeba zrobic przerwe przed WB, wiec w koncu nie wiem ktora informacja jest prawdziwa.

Offline

 

#548 2013-03-06 23:22:16

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Pomozcie, prosze!!!

A to ciekawe podejście, dwa razy w tygodniu, jednak obserwujesz pewną poprawę, to dobrze. Ja powiem Ci, że robiłam przerwę od abaksów jakieś dwa tygodnie, niestety przypłaciłam to pogorszeniem objawów więc teraz boję się odstawić, ale słyszałam od swojego lekarza, że można na abaksach też, bo przecież są to tylko przeciwciała. A powiedział jaki bedzie następny antybiotyk?

Offline

 

#549 2013-03-07 07:40:16

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Nie wiem jaki będzie kolejny antybiotyk.
Duomox narazie biore codziennie.
Kolejny antybiotyk będzie już tylko 2 razy w tygodniu.
Raczej nie czuje poprawy, po prostu jak zaczelam brac antybiotyk to objawy sie pogorszyly, wiec teraz wracam do stanu wyjsciowego.

Offline

 

#550 2013-03-07 23:25:46

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Pomozcie, prosze!!!

Kurcze to niedobrze że nie ma poprawy, u mnie podobnie, witaj w klubie, zobaczysz jak sytuacja bedzie się rozwijać póżniej, może ten drugi antybiotyk przyniesie poprawę.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson