Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#101 2011-03-05 09:28:59

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dzięki za odpowiedz - chlamydią tez tak sie mozna zarazic?

Po jakim czasie powinnam czuc poprawe po braniu Vesicare? Bo biore juz miesiac - a roznicy jakos nie widze...

Offline

 

#102 2011-03-11 13:42:53

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Chce zrobić w poniedziałek wymaz z cewki (przez "sprawy kobiece" niestety musialam sie z tym wstrzymać).
OkazaÅ‚o siÄ™ że na grzyby i bakterie robiÄ… 2 osobne badania.  Rozumiem, ze powinnam zrobic wymaz i na bakterie i na grzyby, tak? Plus oczywiscie ureaplazmy i mykoplazmy. W laboratorium gdzie chce zrobic wymaz chlamydie robiÄ… tylko PCR-em. Wiem ze tak by byÅ‚o najkorzystniej, ale to kolejny wydatek, wiec chyba narazie sie wstrzymam i zobacze co mu wyjdzie z tego wymazu.

Offline

 

#103 2011-03-15 13:32:49

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Nie zrobiÅ‚am w koÅ„cu tego wymazu, bo chciaÅ‚am jeszcze z lekarzem pogadac. On jednak stwierdziÅ‚, że to nie ma sensu, bo w posiewie nic nie wyszlo. A jak rozmawiaÅ‚am z pania z  Lelka, to mówiÅ‚a, że czÄ™sto tak jest, szczególnie jak sie sika z niezbyt dużym cisnieniem (tak jak ja). Redakcjo, też mówiÅ‚aÅ›, że w posiewie nic ci  nie wychodziÅ‚o, a w wymazie tak. Zrobie wiÄ™c ten wymaz na wÅ‚asnÄ… rÄ™kÄ™. Tym bardziej, że lekarz powiedziaÅ‚, że chce mi zrobić cystoskopie. Wole wiec szukac przyczyny robiÄ…c inne badanie smile W zwiÄ…zku z tym, że urodynamika mi nie wyszla, cystoskopia mialaby byc w znieczuleniu ogólnym. Troche sie jej boje...Przy urodynamice miaÅ‚am wrażenie jakby cewnik co chwilÄ™ przy wkÅ‚adaniu trafiÅ‚ na jakieÅ› "przeszkody". Tak jakby nie mógÅ‚ dalej wejść.

Offline

 

#104 2011-03-16 22:06:54

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: Pomozcie, prosze!!!

Radzę zrobić wymaz z cewki- ja sama jestem przykładem na to, ze ogólne badanie moczu o.k., posiew moczu jałowy i dopiero w wymazie z cewki powychodziły bakterie.

Offline

 

#105 2011-03-18 10:30:40

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Słuchajcie, ja już głupieję, od różnych informacji, które dostaje... Nadal nie zrobiłam tego wymazu z cewki, bo znajoma pielęgniarka powiedziała mi, że jeśli za jakieś 2 miesiące będę miała robioną cystoskopie (jestem już zapisana w szpitalu), to lepiej nic nie robić, bo podczas robienia wymazu może dojść do jakiejś infekcji. W sensie chyba, że lepiej nic nie wsadzać do cewki, bo cewka jest "wrażliwym" miejscem i jeśli ktoś coś źle zrobi, to potem mogę mieć problemy przy cystoskopii.
Czy wymaz z cewki podrażnia ją? Czy możliwe jest, że ktoś zrobi coś nie tak i np. wprowadzi mi tam jakąś bakterię? Już sama nie wiem co mam zrobić. Może faktycznie nie kombinować przed tą cystoskopią?

Offline

 

#106 2011-03-29 14:53:15

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dostałam dziś wyniki rezonansu. Brzmią tak "Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego w dolnej częscie. Obniżenie krążków m-kręgowych oraz ich dehydratacja na poziomoach L4-5 i L5-S1. Na poziomie L4-5 wypuklina tylna centralna z przerwaniem pierścienia włóknistego. Na poziomie L5-S1 przepuklina tylna centralna z lewostronna lateralizacją uciska korzeń nerwu. Dwie drobne torbielki okołokorzeniowe na poziomie S3. Ktos sie moze orientuje w tym? smile Wizyte u neurologa mam za niecaly miesiąc.

Offline

 

#107 2011-03-29 15:30:55

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomozcie, prosze!!!

Witaj w klubie, też mam takie dziwne rzeczy w wyniku z lędźwi. Jest w moim wątku, też wypukliny i uciski na korzenie. I odwodnienie. I pytanie brzmi - czy to daje problemy z pęcherzem ? Neurolog mi mówiła, ze nie da ażtakich problemów jak ja, a ja zastanawiam się nad tym, ze przeciez pęcherz jak się zaczynał w moim przypadku to miałam utrudniona mikcje. A więc wiem, że nic nie wiem....

Offline

 

#108 2011-03-29 15:39:21

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Magdalena - a cos ci neurolog zalecila? Masz jakas rehabilitacje na to? Poczytam dziś twój wątek, ale dopiero wieczorem. Ja mam w sumie tylko parcia ciągłe. No i czasami mi się robi tak, że sikam co 5 minut i to duże ilości. Ale to dość rzadko i zazwyczaj pzrechodzi np. po godzinie. Więc w sumie, jak coś uciska na nerw, to jakies powiazanie z tym parciem moze byc...

Offline

 

#109 2011-03-29 15:52:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka no ja też kiedyś miałam nagłe parcia i problem z wysikaniem sie. Jeszcze nic nie powiedziała, zleciła szyjny odcinek i głowę. Jutro mam wizyte u niej wiec co nie co sie dowiem

Offline

 

#110 2011-03-31 13:34:35

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Magdalena - i co ci powiedziala naurolog?

Offline

 

#111 2011-04-26 13:36:49

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Bylam ze swoimi wynikami u neurologa i dostałam skierowanie do neurochirurga. Jak rozmawiałam z neurologiem, to powiedziała, że ucisk na korzeń nerwu moze byc przyczyna moich problemow z pęcherzem. Ogolnie powiedziala, że czeka mnie powazna rehabilitacja, jeśli nie operacja.
Poszlam pozniej do swojego urologa, ktory przyjmuje w tej samej przychodni. Przeczytal opis i stwierdzil, ze faktycznie moze byc to powod.  Nadal chce jednak wziac mnie na oddzial i zrobic cystoskopie.
A dzis wyczekalam sie 4 godziny ale udalo sie - dostalam sie do neurochirurga. I zglupialam. Co uslyszalam? Ze nie ma zdrowych kregoslupow, sa tylko nie zdiagnozowane. I ze moj kregoslup napewno nie wplywa na pecherz, bo zeby byl ucisk na nerw, to naprawde duzo potrzeba. W dodatku stwierdzil, ze nie potrzebuje nawet rehabilitacji, poniewaz ona i tak mi nic nie da (bo co z tego ze pochodze 2 tygodnie na cwiczenia?). A neurolog na skierowaniu mi napisala "pilne". Ja za tymi lekarzami juz nie nadążam smile

Offline

 

#112 2011-04-27 09:36:10

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Witam ponownie,

wczoraj odebralam wynik wymazu z pochwy.
Wyszlo : Escherichia coli. Licznosc koloni : średnia.

Bylam wczoraj u ginekologa i dostalam Cipropol w dawce 500 mg - 2 x 1 tabletka dziennie.
Lekarka powiedziala ze 5 dni leczenia wystraczy i ze bardzo prawdopodobne, ze te bakterie po prostu u mnie "bytuja", bo ma je 50% kobiet.

Czy jesli mam te bakterie w pochwie, moge miec je rowniez w cewce? Moga powodowac parcie?

Offline

 

#113 2011-04-27 10:57:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

Niech Ci lekarka da to na piśmie, a Ty szybciutko z tym pismem idź do prokuratury, do rzecznika odpowiedzialności zawodowej, rzecznika praw pacjenta, do konsultanta krajowego z zakresu diagnostyki laboratoryjnej oraz wyślij odpis do WHO i międzynarodowych organizacji ginekologiczych i diagnostycznolaboratoryjnych.

Poza tym - robiłaś wymaz z pochwy czy z szyjki? Bo szyjka jest bardziej miarodajna, jak mówił mi kiedyś ginekolog.

Oczywiście, że jest prawie pewne, że masz je też w cewce.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#114 2011-04-27 14:46:41

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Pomozcie, prosze!!!

Offline

 

#115 2011-04-27 19:42:15

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dziękuję za odpowiedzi.
Wymaz robiłam z pochwy i to tylko z jej "brzega", że się tak wyrażę, ponieważ jestem dziewicą.
Generalnie moja ginekolog uwaza ze blona dziewicza chroni przed wszystkimi świństwami. Ten wymaz był na moje wyraźne życzenie (lekarka uważa, że dziewicom nie powinno się nic robić, jesli to nie jest naprawde konieczne). Chcialam go zrobic, ponieważ od jakiegoś czasu mam dość obfity śluz - lekarka powiedziała, że może on być od brania pigułek antykoncepcyjnych, ale po tym jak jej dałam wynik powiedziała, że to od tych bakterii.
Sama już nie wiem co mam myśleć. Jak dostałam wyniki rezonansu myślałam, że moje problemy z pęcherzem, to jego sprawka. Jednak po tym co mi powiedział neurochirurg, już nie jestem o tym przekonana (będę to jeszcze konsultować z innym lekarzem).
Pod koniec maja będę miała robioną cystoskopię, więc może ona coś wyjaśni.

Antybiogram przy wynikach był, więc myślę, że Cipropol jest ok. Mam tylko wrażenie, że te 5 dni to bardzo mało. Po urodynamice miałam brać przez 3 dni tylko na wszelki wypadek, żeby nic się nie przyplątało. A tu jednak są bakterie....
Mam iść szybko do innego ginekologa, czy wyprosić receptę na jeszcze jedno opakowanie u internisty?
Ile powinno trwać mniej więcej leczenie? Po jego skończeniu mam zrobić jeszcze jeden wymaz, tak?

Offline

 

#116 2011-04-27 20:07:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka ja bym poprosiła interniste chyba o recepte i działała.
Z uciskiem na korzen, bo wyżej widzialam, też mam ucisk na dwa korzenie. Mi neurolog powiedziaÅ‚a jeszcze zanim zbadaÅ‚am gÅ‚owe, że aż tak duzych problemów  z pecherzem jak moje nie daje ten ucisk. Ty masz inne, wiÄ™c nie wiem.

A jeszcze jedno - zazwyczaj co w pochwie to w cewce, więc mozna sie spodziewać, że tam tez e coli. To bardzo częsta infekcja.
Z trwaniem leczenia - nie odstawiałabym antybiotyku póki nieprzejdzie, tylko sama wiem jak jest z braniem antybiotyków, zazwyczaj wytrzymuję 7 dni. Ludzie róznie kombinuja, wchodza na mniejsze dawki i ciągną długo.

Offline

 

#117 2011-04-27 20:19:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka, nie umiem się wypowiedzieć, bo lata całe miałam świetnego ginekologa, przy którym w ogóle nie musiałam się o takie rzeczy martwić - ale wiem, że ja, w czasach "owianuszkowania" big_smile, mogłam mieć robioną cytologię, czyli pewnie i wymaz z szyjki też by się dało. Wiem, że to sprawa osobnicza, indywidualnego ukształtowania błony dziewiczej, i w sumie nie wiem, czy to badanie jest AŻ tak ważne, skoro Twoja ginekolog i tak uznaje bakterie w tej ilości - niemniej może na przyszłość skonsultuj możliwość tego wymazu z kimś jeszcze?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#118 2011-04-28 10:32:52

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Chyba jednak poszukam innego lekarza - tak na przyszłość smile
A narazie pójdę do internisty - mam nadzieję, że da mi recetę bez problemu.
Ginekolog powiedziała, że jak się poprawi, to się powinien śluz zmiejszyć, więc tym się będę kierowała.
Nie sądze zeby to była przyczyna moich problemów, poniewaz one trwają już ponad 1,5 roku. Pewnie się przyplątało dodatkowo. A moze mozliwe jest ze mam bakterie od 1,5 roku i nie mialam zadnych objawow? Sluz mam od jakiegos dluzszego czasu, ale napewno nie az tyle. Poza tym lekarka powiedziala, ze bakterie nie sa obfite - moglyby wiec dawac az takie parcia? Chociaz w sumie nie sa obfite w pochwie , a nie wiadomo jak jest w cewce...
I moja ginekolog i mój urolog są zdania, że jak coś jest w cewce, to wyjdzie też w posiewie moczu (a posiewy - ten z Lelka tez - mam czyste). Wiem, że to się często niesprawdza, ale wiecie jaka jest reakcja lekarzy jak się mówi im coś innego, niż sami myślą smile
Chciałam zrobić wymaz z cewki, ale koniec końców się wstrzymałam, bo będę miałą cystoskopie i ktoś mi poradził, że przed nią lepiej cewki nie podrażniać.

Redakcjo - też sÅ‚yszaÅ‚am / czytaÅ‚am, że dziewicom robi siÄ™ cytologie, ale moja lekarka powiedziaÅ‚a, że nie zrobi, bo ja uczono, żeby nic "tam" nie ruszać. 

Magdalena - na moim przykladzie, jak widac, to co mowi neurolog to jedno, a to co mowi neurochirurg to drugie smile Konsultowalas wyniki tylko z neurologiem? Bo nie doczytalam na twoim watku. Jestem juz umowiona na wizyte prywatnie do (podobno) dobrego neurochirurga - wole sie skonsultowac. To jednak kregoslup, wiec chce miec pewnosc. Dla mnie to jednak nie jest normalne, ze ktos ma przepukline i rozne skrzywienia a lekarz macha sobie na to reka...

Offline

 

#119 2011-04-28 10:41:19

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka, ja tak akurat nie miałam, ale parę osób Ci napisze, że posiewy moczu mieli czyste, a w cewce całe zoo

Offline

 

#120 2011-04-28 12:27:09

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka ja też bym sprawdziła wymaz z cewki, będziesz miec pewność.
Majka ale nie mam potrzeby już pokazywać lekarzom kręgosłupa, przynajmniej na dzien dzisiejszy. mam postawiona diagnoże - SM i mi juz wystarczy skad problem pecherzowy.

Offline

 

#121 2011-04-28 14:09:13

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ja tak miałam- posiewy moczu czyste, a w cewce zoo, więc polecam sprawdzić cewkę. Chociaż ja w sumie nie robiłam posiewów na Lelka, tam może i w moczu by coś wyszło.

Offline

 

#122 2011-04-28 14:25:09

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Chciałabym jeszcze zapytać o jedną rzecz.
Parcie, ktore mam praktycznie non stop to jedno. Natomiast druga sprawa to to, ze czasami mam bardzo duzy czestomocz. Najczescie zdarza sie to rano. Nie ma scislego zwiazku np. ze stresem. We wtorek na przyklad przed wyjsciem do lekarza wypliam doslownie pol szklanki herbaty (nie czarnej), do szpitala jakos dojechalam, ale jak czekalam te 4 godziny, to latalam do lazienki co jakies 20 / max 30 minut. I nie jest to parcie przy ktorym idzie sie do lazienki i leci kilka kropelek, ale naprawde duzo wtedy wysikuje. Nie mam pojecia skad ten mocz sie bierze. Ten wtorek jest dobrym przykladem - no bo ile moczu moze byc z 100 ml ? Skad to sie moze brac - ma ktos moze jakis pomysl ? smile Mialam tak na poczatku swoich problemow z pecherzm. Potem gore wziely parcia. Ale teraz mi to wraca. Pije wtedy rozpuszczona (najczesciej polowe tabletki) Aspiryne. Nie wiem czy to faktycznie  dziala smile, ale generalnie poprawa jakas jest (a moze tylko w mojej glowie smile ).
Mowiam o tym swojemu pierwszemu urologowi - wypowiedzial sie tak, jakby mi nie wierzyl, ze niemozliwe jest zeby moczu bylo wiecej niz wypitego plynu (a ja pije naprawde malo, chociaz wiem ze powinnam wiecej).

Redakcji - pisaÅ‚aÅ› mi kiedyÅ›, że Hashimoto, ktore mam, ma wpÅ‚yw na czÄ™stomocz. Nie moge jednak nic na ten temat znalezc, a moj obecny urolog nic o tym nie wie.  Moze ten czestomocz faktycznie ma zwiazek z poziomem TSH? Mialam spora niedoczynnosc wlasnie wtedy gdy zaczal sie czestomocz. Od tego czasu (1,5 roku) biore codziennie leki. Wydawlo sie ze znalazlam juz dawke odpowiednia dla siebie, ale we wtorek odebralam wyniki, ktore po prosatu powalily mnie na ziemie. Wczoraj mialam wizyte u endokrynologa i on tez nie rozumie skad sie to wzielo. Stwierdzil, ze to napewno nie moje smile Mam praktycznie taki sam wskaznik TSH, jak na poczatku leczenia. A jeszcze 3 miesiace temu (przy poprzedniej kontroli) bylo ok....

Offline

 

#123 2011-05-06 11:00:42

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Podbijam pytanie powyzej.

Redakcjo - czy masz moze jakies wirygodne wiadomosci o tym, ze klopoty z tarczycą wplywaja na częstomocz?
Bo kurcze, co wspomne o tym lekarzowie (endokrynologowi czy urologowi) to sie patrzy na mnie jak na głupią smile

(Nie doszukalam sie niczego szczegolnego na forum, ale jesli cos przegapilam to przepraszam.)

Offline

 

#124 2011-05-06 19:07:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

wyguglaj sobie artykuł z czytelni Libramed.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#125 2011-05-12 10:36:58

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Znalazlam w prawdzie niewiele, ale wklejam link - może się komuś przyda

http://www.libramed.pl/wpg/NumeryArchiwalne/23/09.html

Jest tam tabela "Przyczyny naglącego parcia na mocz, naglącego nietrzymania moczu i częstomoczu" a w niej między innymi : niedoczynność tarczycy.

Chociaz w jakimiś innym źródle (ale chyba średnio wiarygodnym) znalazlam ze na czeste oddawanie moczu skraza sie ludzie z nadczynnościa. Choc np. przy nadczynoosci ma sie także tachykardie, a ja ją mam przy niedoczynnosci.... Skomplikowane to wszystko smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson