Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-10-08 18:54:17

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Pęcherz a grzybica pochwy

Słuchajcie czy grzybica pochwy może dawać takie objawy jak parcie na pęcherz, uczucie tej ostatniej dziwnej kropelki? Brałam ostatnio antybiotyk na zapalenie gardła i nic się nie działo, dopiero teraz jakiś tydzień po skończeniu antybiotyku mam wrażenie 'odezwała się' pochwa. Mam ciagłe parcie na pęcherz, może nie duże, ale takie wieczne uczucie właśnie niedosikanej kropelki i ogólnie taki dyskomfort tam czuję, nie mam pieczenia, bóli, swędzenia itp. tylko taki właśnie dyskomfort - nie umiem tego dobrze opisać - no i to parcie...

czy to może być grzybica pochwy? dodam, że nie mam też upławów itp.

Czy któraś z Was miała takie objawy przy grzybicy pochwy...?

Jeśli to to to co powinnam zrobić...? do lekarza dostanę się w poniedziałek.. kupić może zioła Vagosan do przemywania albo coś innego w tym rodzaju?

Offline

 

#2 2010-10-08 22:19:24

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Może, jak wszystkie zapalenia pochwy zresztą. Stan zapalny może przejść na cewkę trochę, ból napina mięśnie i masz.

Offline

 

#3 2010-10-08 23:34:58

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Czyli co robić w tej sytuacji..? iść do lekarza żeby w ciemno przepisał jakiś przeciwgrzybiczy lek czy zrobić wymaz mykologiczny z pochwy i z cewki może też?

Offline

 

#4 2010-10-08 23:41:46

perkosia
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

najlepiej zrób posiew na bakterie i grzyby z pochwy, bo to różnie może być. Ja miałam grzyby w pochwie i nie miałam swędzenia ani upławów.

Offline

 

#5 2010-10-09 00:02:32

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

A jakie miałaś objawy przy grzybicy? też 'tylko' parcie na mocz?

Offline

 

#6 2010-10-09 00:06:44

perkosia
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

przede wszystkim piekący ból i suchość a palcem sprawdzając to była niewielka ilość śluzu ale taki zgrudkowany

Offline

 

#7 2010-10-09 02:11:17

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Hmm... to ja już nie wiem w sumie, bo ja mam 'tylko' to uczucie takiego niedosikania i taki dziwny dyskomfort, jakby łaskotanie, trudno mi to opisać

Offline

 

#8 2010-12-04 15:45:55

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

grzyby daja takie same objawy jak zapalenie pecherza, plus uplawy i suchość. Oczywiście nie wszystkie objawy muszą być jendocześnie, wsystarczy ze jest jeden. Ja odkryłam, że najpawdopodobniej wszystkie moje objawy pochodzą od grzybicy: parcie, szczypanie przy oddawaniu moczu, dyskomfort po stpsunku, ostatnio upławy i suchość, a największy problem, ze nie wiem jak się tego pozbyć. Amidala zrób koniecznie badania zanim dadzą Ci coś w ciemno, nie ma to sensu.

Offline

 

#9 2010-12-04 15:56:02

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

evi.wl na suchość mogę ci poradzić Miligamme N w zastrzykach domięśniowych, to są witaminki z grupy B i cicatridinę (tam jest kwas hiularynowy, olejek z drzewa herbacianego(działanie grzybobójcze)srebro koloidalne). Mi to bardzo pomogło

Offline

 

#10 2010-12-07 18:44:38

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Amidala pewnie juz wiez, ze grzybica moze powodować dolegliwości pęcherza. ja własnie to odkryłam. od kilku mcy mam nawracające objawy grzybicy, raz same upławy, raz świąd, i tak w kółko i oczywiście przy tym parcie i częśtomocz, którego nie wiążałam absolutnie z grzybicą. dopiero wyczytałam oststanio na necie.piszą, że przewlekłe grzybice moga dawac objawy ze str pęcherza, jelit. ja dzis własnie byłam u gina, dzis juz bez zadnych objawów, ale papierek sie zabarwił, więc dostalam furę leków. i co ciekawe, od wielu mcy co jakis czas pojawiają mi sie na języku plamy białe i ginka powiedziała, ze go grzybica, którą musze miec w żołądku. szok! cała jestem pewnie zagrzybiona sad
w kazdym razie zaczynam kurację i zobaczymy, jak bedzie z pęcherzem przede wszystkim
pozdrawiam


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#11 2010-12-07 20:38:04

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

no to powodzenia monka, bo to jest takie gó...o, że ja nie wiem jak się tego pozbyć, ostatnio czytałam artykuł jakiegoś prof z Łodzi, gdzie wypowiadał się, że lekarze dlatego nie umieją tego leczyć, bo nie znają przyczyny i nie widzą jak się tego pozbyć raz na zawsze i myślę, że niestety jest to prawda.

Czarna zastrzyków to ja już nie chcę, boję się, że mogą zaszkodzić, niezbyt pozytywnie podchodzę do TFX także... o srebrze pisała mi też Redakcja może spróbuję? a jakiej firmy będzie dobre??

Offline

 

#12 2010-12-07 21:36:29

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Evi. Magdalena, a czy objawy pęcherza ze strony grzybów oznaczają grzybicze zapalenia pęcherza czy grzybicze zapalenie pochwy, które daje takie objawy ze strony pęcherza też? pytam, bo jeśli to zapalenie grzybicze pęcherza, to jak to leczyć? bo pochwę to globulki, a pęcherz? leki przeciwgrzybicze doustnie?

Offline

 

#13 2010-12-08 16:55:14

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

no wiem, że gó..o,skoro leczy mnie juz 5 specjalistów i dalej jestem chora i niewiadomo, na co. nie spodziewam sie cudów.
evi a jakie Ty leki brałaś na grzybicę?
ja dostałam ketokonazol doustnie, pimafucin glob a potem clitrimazol glob., triderm maść, a potem jeszcze nystatynę doustnie.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#14 2010-12-08 21:22:18

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Amidalaz tego co mi wadomo grzybica może dawać parcia na pecherz i ogólnie objawy jak w zapaleniach. Monka sporo tego dostałaś i dobrze. Wiecie co przypomniało mi sie co moja bratowa dostała przy zaawansowanych drożdżach w pochwie:
- w 1 dzień - 2 tabletki Flucofastu doustnie+ Gynoxin dopochwowo
- w 2,3,4 dzień - Lactovaginal dopochwowo+ Vagical dopochwowo
- w  dzień - 2 tabletki Flukofastu + Gynoxin dopochwowo znów
- w 6 dzień - Pimafucin dopochwowo co drugi dzień na przemian z Lactovaginalem +Vagicalem
- w 7 dzień zaczynamy raz na 3 dni Nystatyna dopochwowo
Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z taką kombinacją.

Offline

 

#15 2010-12-08 21:44:52

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Magdalena wiem że grzyby mogą dawać objawy jak zapalenie pęcherza:( tylko czy to się tak dzieje przy grzybiczym zapaleniu pęcherza czy przy grzybiczym zapaleniu pochwy??

Offline

 

#16 2010-12-09 11:13:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Wiesz co na mój gust jeśli jest zapalenie pochwy grzybiczne to możliwe jest takie same zapalenie pecherza. No bo wędrówka wiadomo. Ale.... rozróżnienie przynajmniej u mnie bym tak rozpoznawała, jak mam grzybicę pochwy to mam poprostu upławy pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie.
Miewałam grzyby w pochwie ze zdrowym pecherzem i nie miałam parć czy uczucia niedosikania. Czyli jakby nie było objawów wspomnianych przez Ciebie. Co nie znaczy, że Twoje objawy są na bank  grzybicznym zapaleniem pecherza.
Trzebaby ginekologa o to pomeczyć, żeby tłumaczył dokładnie co sie dzieje gdy grzyby sa w pęcherzu a co gdy w samej pochwie. Wspomniana przeze mnie bratowa ledwo chodziła z tymi drożdżami a pęcherz był w super formie.  Jakgdyby sama pochwa problemowa nie dawała objawów pęcherzowych.

Offline

 

#17 2010-12-09 13:39:50

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Hmm.. czyli w takim razie jak leczyć gdyby to było grzybicze zapalenie pęcherza - lekami doustnie? bo globulki dopochwowe chyba nic nie pomogą w takiej sytuacji? Chcę sobie zrobić komplet badań mykologicznych - z moczu, cewki i pochwy. Znacie jakieś dobre laboratorium mykologiczne w okolicach Krakowa albo na Śląsku..? czy Diagnostyka jest dobra pod tym względem?

Offline

 

#18 2010-12-09 21:25:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Wydaje mi się, że doustnie zdecydowanie. Wiesz co w moim przypadku bardzo sprawdził się Orungal i to tak na dłużej, bodajże ze dwa miesiące łykalismy z mężem. Co mnie zdziwiło - miał wiecznie suche czerwone plamki na ciele i były rozmaite domysły typu tło alergiczne itp. Czerwone plamki zeszły po Orungalu.

Offline

 

#19 2010-12-11 15:28:17

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Amidala, idź do Frydy.

Grzyby i bakcyle świetnie się muszą uzupełniać. W związku z tym moja gin. wypisała mi półroczną kurację Fluconazolem (150 mg 1x w tygodniu). Wiem, że wątroba itd., też się bardzo bałam, ale ustalmy - lepiej załatwić sprawę w pół roku (O ILE to jest źródło Twoich problemów!) niż bujać się ze świństwem pół życia tylko je smyrając jakimiś półśrodkami. Oczywiście to jest leczenie wybijające zarodki wędrujące po organizmie, wcześniej bierze się standardowe leki dopochwowe.

Offline

 

#20 2010-12-11 15:41:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Słuchajcie, jak to jest z tym fluko? Ja zazwyczaj nie biorę osłony - do kompletu leków mam ciężkie opioidy i dietę wysokobiałkową, co w połączeniu mojej wątrobie nie służy - ale jak już biorę fluko, to sobie lecę schematem 1-2 kapsułki 100 mg codziennie. A Wy tu raz w tygodniu? Nie za mało?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2010-12-11 22:28:47

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Ale chyba nie lecisz sobie z tym ot tak, nie wymyśliłaś tego sama? smile Osłona to probiotyki a fluco to leki, bądźmy wyrozumiałe dla naszej wątroby. Chodzi o to, że na pochwę działają dopiero dawki od 150 mg. A ten mój schemat jest jakiś odgórny, zalecany przez jakąś organizację czy coś. Powiedziała mi to ginekolog i chociaż ją cenię to generalnie ludziom nie ufam - znalazłam kiedyś w internecie taką rozpiskę ile się zażywa, przez jaki czas i w jakich dawkach przy jakiej dolegliwości. Rzeczywiście, nawracające grzybice pochwy - 150 mg 1x w tygodniu przez 6 miesięcy, ale teraz nie jestem w stanie tego znaleźć.

Offline

 

#22 2010-12-11 23:20:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

No... trochę lecę sama smile. Wprawdzie ostatnio ginekolog mi dał rozpiskę setka 1x1 (prawda, że to mój piąty antybiotyk w tym roku i łącznie brałam trzy miesiące w ciągu pół roku), a wcześniej lekarka POZ dawała 50-tkę w nieco innym, mniejszym wymiarze, ale tak naprawdę ostateczny schemat stosuję ja, zależnie od mojej wątroby. Prawdą jest, że mimo braku probiotyków i jedzenia z kwasem mlekowym, mimo że pH pochwy mam bardzo złe, grzybicy nie mam. Ale wydaje mi się, że swoje zrobiło w tej kwestii także srebro.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2010-12-12 17:06:56

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

Nawie a z jakiej Ty miejscowości jesteś? też by, chciała żeby mi lekarz zastosował taką terapię pół roczną, ale nie mam jakoś chętnego sad co prawda najczęściej chodzę do Malczyńskiego a on nie bardzo chce.

Offline

 

#24 2010-12-12 18:05:53

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

To chyba, Redakcjo, zależy jakiej grzybicy chcesz zapobiegać - przypuszczam, że kandydozie układu pokarmowego, tu nie doradzę. Wiem, że 50 mg to za mało nawet na jamę ustną a to ponoć najłatwiejsze do wyleczenia.

Evi, jestem z Sosnowca. Moja gin. przyjmuje też z Katowicach i Tychach, ale Ciebie to nie urządza...

Znalazłam te zalecenia:

http://www.umlub.pl/upload/jednostkiam/mikrobiologia/rekomendacje%20PTG/grzybice.pdf

A tu jeszcze znalazłam coś ciekawego (tylko nie testujcie na sobie!):
"Gentian violet has been used to treat and prevent fungal infections for years. It is available without a prescription, but your doctor may have special instructions for preventing vaginal candidiasis. As a prevention strategy, it is applied onto the affected areas with a cotton swab once a week for four weeks, or as instructed by your doctor."

Offline

 

#25 2010-12-12 20:26:52

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Pęcherz a grzybica pochwy

dzięki!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson