Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-11-24 17:46:45

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Mlekiem nie popija się antybiotyków --to jasne.
Ale żeby chleba nie jeść przy braniu antybiotyków --to  jakiÅ› pomysÅ‚ kananejski chyba.,..........
Nie zawracaj se głowy takimi głupotami. Jeśłi masz ten lek--ładuj go. Niestety, u wielu osób robi on silne podrażnienie jelit===rozwolnienie bywa takie że trzeba przerwać. Ale to tylko u niektórych (10% ludzi) , więc tylko tak piszę na wszelki wypadek. Obserwuj czy nie jest lepiej już 2-giego dnia brania go.
Co do posiewu-----nie ma być zaprzyjaźniony ale ma być zrobiony na Lelka 26 w Warszawie. Pewnych spraw sie nie przeskoczy.

Offline

 

#27 2010-11-24 17:58:45

olcia_333
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 18

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Offline

 

#28 2010-11-24 23:43:39

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

tu nie ma co rozwijać. UkÅ‚ad moczowy (zaraz po zatokach) jest drugim siedliskiem zarazy dla caÅ‚ego organizmu. A jeśłi sÄ… w nim paciorkowce to gdzieÅ› tak po roku nawet Tarzan zwaliÅ‚by sie z liany z objawami  tzw. lumbago , które do zÅ‚udzenia przypomina awarie krÄ™gosÅ‚upa lÄ™dźwiowego. Sprawa stara jak medycyna. Co ciekawe badanie na ASO wcale nieraz tego nie potwierdza........(gówniane to jest badanie zresztÄ…).

Offline

 

#29 2010-11-24 23:57:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Tyle że stan zapalny pęcherza i przyległości powoduje dysfunkcje mięśniowo-nerwowe najpierw tych okolic, a potem coraz większych obszarów. A długotrwałe zmiany powodują z czasem zapalenie mioneurogenne, nawet jeśli nie byłoby bakterii w pęcherzu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#30 2010-11-30 21:25:50

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

posiew zrobiony tam gdzie trzeba-nadal jałowy. jestem zapisana też na badanie nerek, czy coś w tym stylu

Offline

 

#31 2010-11-30 22:48:00

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Na Lelka nic nie wyszło ?
No ciekawe......
Ja bym zrobił tak: Brać ten antybiotyk i patrzeć co będzie. Jeśłi nie da żadnych rezultatów, to trzeba będzie zrobić dobry rezonans---szczególnie chodzi o to miejsce gdzie usuwali torbiel.
PS. dlaczego ramiÄ™ boli po laparoskopii ....::::

Offline

 

#32 2010-12-01 06:28:38

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Zuziek jak duża była Twoja torbiel? Chcę tylko napisać, że operacje ginekologiczne potrafią dopełnić męczarni już nadszarpnietego pęcherza - u mnie tez tak było. Urolog też mi to tłumaczył. Czy ona była endometrialna?
Z barkami po narkozach - już nie raz widziałam takie akcje. Pamietaj, że jesteś przerzucana z łóżka na łóżko i wystarczy szarpnąć a już nie wyróbka potem dla pacjenta.
Z bólami kregosłupa w odcinu lędźwiowym - też je miewam co jakiś czas, teraz nawet biorę masaże bo przy kręgosłupie na dole mam miejsca do rozmasowania, takie twarde punkty. Wszystko kumuluje sie w mięśniach. Przyjrzyj sie temu a w zasadzie rezonans też b się przydał.

Offline

 

#33 2010-12-01 16:06:43

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

pulkos-lekarz mi mówił, zę przy laparoskopii w jamie brzusznej kumulują się jakieś tam gazy używane w operacji i powodują bóle mięsni właśnie w barkach i okolicach. nie wiem dokładnie dlaczego.Magdalena-nie wiem, wiem tylko że była dość duża, ok 6 cm

Offline

 

#34 2010-12-01 16:42:58

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Offline

 

#35 2010-12-01 21:02:10

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Zuziek zajrzyj w wynik laparoskopii tam jest opis jakÄ… torbiel wyÅ‚uszczono.  Z tym dwutlenkiem wÄ™gla to prawda, bo nawet po laparo jest wiÄ™kszy brzuch. Przynajmniej ja tak miaÅ‚am ale potem puÅ›ciÅ‚o. U mnie akurat po laparoskopii nie byÅ‚o żadnego bólu w mięśniach, natomiast sÅ‚yszaÅ‚am o tym przekÅ‚adaniu.

Offline

 

#36 2010-12-18 22:23:31

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

mam nadzieję , że to minie, bo czasami boli mnie nawet przy oddychaniu. Jednak najgorzej jest w szkole, bo o ile na lekcjach wytrzymam, to na w-f-ie nie dam rady, a co ciekawe ten ból powraca ok co miesiąc, czasami częściej, i nauczyciele myślą że robię sobie z nich "jaja" i i nie chcą przyjąć moich usprawiedliwień.A nie chciałabym się tłumaczyć przy całej klasie dlaczego mnie boli, bo takie tematy w gimnazjum dla moich rówieśników są pewnie bardzo śmieszne i nabijali by się ze mnie.Ja przez to przeszłam i wcale nie uważam tego za śmieszne.
________________________________________

Co to tematu:
Na razie czekam na badania(w szpitalu gdzie była usuwana torbiel) nerek ,wynik badania krwi i moczu, bo chcieli mieć własany. Usg nie wykazało naruszenia narządów po operacji. Zobaczymy co się okaże z tych badań.
Problem na razie troszkę odpuścił, tak, że da się żyć smile
Ps.Na czym polega badanie nerek?

Offline

 

#37 2010-12-18 23:12:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Porozmawiaj z lekarzem o czasowym zwolnieniu (swoją drogą - nauczyciele to kolejna grupa zawodowa, w której należałoby zrobić czystki). I skierowaniu do alergologa/pulmonologa, bo niemożność oddychania nie jest normalna, może trzeba zrobić Ci spirometrię i popatrzeć pod kątem stanów zapalnych układu oddechowego (a propos - badałaś adenowirusy?). Oczywiście, rehabilitacja się przyda (masaż, może laser), jeśli ból będzie się utrzymywał.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#38 2010-12-18 23:39:50

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Masz pełne prawo do otrzymania zwolnienia z zajęć WF na dłuższy okres czasu - weź od urologa/ginekologa. Możesz też przynieść od nich dla nauczycieli taką karteczkę od nich z informacją, że masz prawo wychodzić z lekcji (jeśli to konieczne). Tak to wygląda w praktyce, prawnie nie mogą żądać ani tego ani usprawiedliwień od lekarza za nieobecności. Tym bardziej nie masz obowiązku się tłumaczyć w obecności klasy ze swoich problemów.

Nie łam się, na studiach jest to samo, u jednej szacownej Pani doktor dowiedziałam się, że 21-letni człowiek jest na tyle dojrzały, że może 90 minut wytrzymać bez załatwiania się, zaś wychodzenie z zajęć jest przejawem braku szacunku do prowadzącego. :]

Offline

 

#39 2010-12-19 00:44:59

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Gdy byłem nastolatkiem , głosiłem poglądy, że nauczyciele w zasadzie nie różnią się od gestapo. Jak widzimy, od zawsze miałem właściwe spojrzenie na sprawę.
PoparÅ‚a mnie tylko....piosenkarka KORA z Manamu, gdy przez radio powiedziaÅ‚a że dla niej  szkoÅ‚a nic a nic siÄ™ nie różniÅ‚a od obozu w Auschwitz.
Ale to było o wiele później.
Badanie nerek może, np. polegać na podaniu 1 cm izotopu w zastrzyku, po czym robi się rentgena obserwując jak ten izotop przypływa przez nerki.
Guzik to da.
Masz pewnie jednak jakieś zapalenie bakteryjne, a że nie wychodzi to może jest efekt zbyt rozcieńczonego moczu jaki przyniosłaś na Lelka. (Mocz przesikany , jak mawia pani Dorota).

Offline

 

#40 2010-12-19 14:09:15

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Redakcjo-jestem pod "stałym" okiem pulmonologa-problemy z oddychaniem od małego i rozwijająca się astma.Zresztą ja oddycham przez usta , bo mam krzywa przegrodę-wg lekarza to się trochę przyczyniło do moich problemów z oddychaniem.Chodziło mi raczej o to, że gdy biorę pełne wdechy i unoszę ramiona-wtedy mnie boli.
Co do tematów nauczycieli.
Wiem coś o tym, u mnie jak na lekcji kichniesz, to uwaga, jedynka, jeszcze z chęcią by cię do dyrektora zaprowadzili na dywanik i wywalili ze szkoły.Nauczycielka od angielskiego oskarżyła moją koleżankę za to, że przez nią zachorowała-chociaż nawet jej nie uczy, to o czym my mówimy wink
Pulkos, mógłbyś dokładniej powiedzieć o co chodzi z tym rozcieńczonym moczem?

Offline

 

#41 2010-12-19 17:53:03

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Poniewaz sikamy w nocy wiele razy, to należy sikać do słoika czystego i z niego rano nalać próbkę na posiew.
Chodzi o to ,że zasada : pobieramy mocz poranny--nie da siÄ™ zastosować jeÅ›li czÅ‚owiek w nocy sika 15 razy. W dodatku  w nocy nieraz pijemy wodÄ™ i mocz sie rozcieÅ„cza.
A co dopiero jeśli mocz zawozimy po śniadaniu kiedy to piliśmy herbatę.
-------------------------------
Krzywa przegroda nosowa powoduje gorsze doprowadzenie tlenu do zatok sitowych i stąd rozwijają się bakterie w zatokach. Od tego idą objawy uczuleń (astma), oraz w dalszej kolejnosci zapalenia pęcherza na tle łykania wydzieliny zatokowej z bakteriami.
To teoria i nie u każdego tak jest  (bokserzy jakoÅ› nie chorujÄ… ,ale to sÄ… mięśniaki i debile i nic nie czujÄ… a majÄ… krzywe nosy). U wielu jednak tak jest , i po zoperowaniu nosa wiele objawów ustÄ™puje.

Offline

 

#42 2010-12-19 18:35:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Tylko ten słoik do lodówki, rano, po oddaniu ostatniego moczu, mieszamy i odlewamy próbkę.

Inaczej namnożą się bakterie z racji, że tak powiem, środowiska (temperatura), niekoniecznie zgodne z naszymi pęcherzowymi.

Astma - wiele leków to wyzwalacze histaminy, uważaj na nie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#43 2010-12-22 15:23:36

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

nowa informacja- przez ostatnie 3 dni było coraz gorzej. obudziłamm się w nocy i nie mogłam wytrzymać. moja mama już się załamuje i nie wie co robić. ZAczynam się czuć jakbym miała to znosić przez całe życie sad

Offline

 

#44 2010-12-22 23:01:41

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Na 99 procent te obecne pogorszenia to efekt łyknięcia wirusa, jaki jest u wielu ludzi (kaszel , katar itp). Można nie mieć tych objawów, ale w zamian występuje pogorszenie dawnych stanów zapalnych --obojętne gdzie. Więc bez paniki.
Zapakuj sie do wyra, zrób też trochę nasiadówek w Vagosanie, pij fitolizynę nawet 4 razy dziennie po małych ilościach.

Offline

 

#45 2010-12-27 12:29:22

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

to możliwe. ostatnio siÄ™ trochÄ™ przeziÄ™biÅ‚am, miaÅ‚am tragiczny kaszel-może to to.Co to jest ta Fitolizyna? bo siÄ™ trochÄ™         nie orientujÄ™ wink

Offline

 

#46 2010-12-27 20:00:45

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

fitolizyna to jest taka tubka z pastą o smaku mięty.
Ta pasta składa sie z około 5 składników roslinnych typowych przy leczeniu zapaleń pęcherza i nerek.
Wyciska się paseczek pasty na łyżeczkę do herbaty i wkłada się ją do szklanki z ciepłą wodą przegotowaną--i sie miesza łyżeczką. pasta sie rozpuszcza i ten szuwax sie wypija (pieprzowo miętowe dość ostre). Można mniej na początek. :-))))))
Takie dawki można pić nawet 4 x dziennie. Zmniejsza bóle, Å‚agodzi Å›luzówkÄ™ pÄ™cherza.  Lek ten byÅ‚ nagrodzony na forum miÄ™dzynarodowym. Jest bez recepty. Lekko moczopÄ™dny ale nie szkodzi.
A  nasiadówki w Vagosanie to ty wogółe robisz ???????

Offline

 

#47 2010-12-28 12:53:16

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

tak, robię nasiadówki, teraz też spróbuję tej fitolizyny.

Offline

 

#48 2011-01-27 16:20:55

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

dawno nie pisałam, ale zmienialismy operatora od internetu i nie miałam dostępu. No więc, przez ten czas dużo się wydażyło, a przynajmniej, mam dziwne prezypuszczenia, że ten mój ból (kłucie) nasila się w czasie miesiączki a potem jest łagodniejszy. czy to coś znaczy?

Offline

 

#49 2011-01-29 22:10:51

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

super, no niedługo min ie rok od rozpoczęcia mojej 'drogi krzyżowej'. ciekawe, czy to kiedykolwiek się zakończy sad

Offline

 

#50 2011-01-30 11:22:27

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Ale , towarzyszko Zuziek, wiecie , no.........Wy jakoś niespójnie piszecie. Czy byliście w tym szpitalu co to mieliście być--czy też jeszcze trwa oczekiwanie.
Czy powtórzyłaś badanie posiewowe na Lelka w Warszawie ?
A co powiesz żeby jednoczeÅ›nie zrobić na Lelka posiew z gardÅ‚a i nosa (twoje problemy  z przegrodÄ… mogÄ… dawać tam obecność gronkowca i stÄ…d on idzie dalej).
Więcej stachanowskiego zapału, wiecie , a mniej tej burżuazyjno-dekadenckiej osmętnicy !! No !

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson