Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-11-22 12:15:19

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Laboratorium Bakter w Warszawie

Piszę ten wątek, bo sama musiałam przetrząsnąć całe forum i pół internetu w poszukiwaniu opinii o tym laboratorium.

Punkt pobrań mieści się na Targowej 63, w pobliżu dworca Wileńskiego. Za wymaz z cewki płaciłam 40 zł. Na wynik jałowy czeka się 2 dni, jak coś wyrośnie to ok. 4 dni. W gabiniecie ginekologicznym jest ładnie i schludnie. Pobranie było bolesne, ale nie cierpiałam jakoś bardzo.

Laboratorium zawsze oznacza ilość bakterii w wymazach. To jest dla mnie szczególnie istotne, bo mój urolog wierzył, że brak takiego oznaczenia oznacza zawsze skąpy wzrost. Uważał, że niewielkich ilości nie należy leczyć. W końcu okazało się, że laboratorium w którym do tej pory wykonywałam posiewy zawsze oznacza tylko wyhodowany patogen, a nigdy jego ilość...

Placówka niestety nie jest na tyle zaawansowana technologicznie, aby wysyłać wyniki mailem. Trzeba je odebrać osobiście, albo dowiedzieć się telefonicznie o i jak wyszło. Nawiasem mówiąc żeby otrzymać przez telefon informację o swoich wynikach, musiałam jednynie podać swoje nazwisko. Panie z punktu pobrań o czymś takim jak poufność danych medycznych raczej nie słyszały.

Podobało mi się też to, że mailowo dostałam wyczerpujące i prawdziwe informacje odnośnie badania, które potem potwierdziłam przez telefon. Jak dzwoniłam do Alabu, to sympatyczna pani z recepcji czy infolinii mi naopowiadała głupot, że oznaczają wzrost bakterii przy posiewach. A jak przyjechałam na miejsce to się okazała, że nie oznaczają.

W Bakterze na miejscu jeszcze mnie rzetelnie poinformowali, że jeśli bakterii będzie nie wiele, to jej nie oznaczą. Niewiele to chyba oznaczało 10^3 czy 10^4, nie pamiętam dokładnie.

Z badania grzecznie wyszÅ‚a mi bakteria w iloÅ›ci licznej, i to przy przyjmowaniu profilaktycznie  furaginy na którÄ… ta bakteria byÅ‚a wrażliwa. Jestem zadowolona, laboratorium okazaÅ‚o siÄ™ dla mnie wystarczajÄ…ce.

Offline

 

#2 2010-11-22 18:22:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Laboratorium Bakter w Warszawie

Zastanawiam się, czy nie lepiej przenieść wątek do Lekarzy... albo zrobić jakiś zbiorczy Polecane laboratoria...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-11-22 18:34:29

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Laboratorium Bakter w Warszawie

Offline

 

#4 2011-03-29 22:17:45

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Laboratorium Bakter w Warszawie

Wycofuję się z mojej dobrej opinii, i to z podkulonym ogonem. Nie oznaczają e.coli w wymazie, tylko piszą "obfita flora fizjologiczna". To już lepiej w Lux Medzie zrobić.

Offline

 

#5 2011-03-30 19:07:29

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Laboratorium Bakter w Warszawie

o w Lux Medzie jak Ci coÅ› wyjdzie to gratulujÄ™!!

Offline

 

#6 2011-04-01 11:38:47

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Laboratorium Bakter w Warszawie

Nie -----nawet pani Dorota mówi, że labo na Targowej jest dość dobre (w rozmowie ze mną). Po prostu---niedobrze jest gdy labo mieści sie gdzieś w Ząbkach a pobieranie na Targowej. Nie ma już bezpośredniego kontaktu z wykonawcą i to jest minus.
Opisywane Labo bylo pierwsze w którym wykryto u mojego ojca Klebsiellę, co potem nie było potwierdzane w labo szpitalnym --lekarze z Szaserów nie wierzyli w Kloebsiellę a ona była i wyszła 2 razy. Dawała też objawy !
(Zarazem jest to dowód na to że na Szaserów laboratorium gówno jest warte--rzecz niesamowita ! ).
Jednak--labo na Targowej to niestety nie ten poziom co Lelka i może służyć tylko do zastęczej kontroli...jeśli wogóle. U mnie w moczu nie dawało poptwierdzenia występowania bakterii.
Jednak jest ono lepsze niż przeciętny punkt prywatny "na mieście".

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson