Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-11-23 00:56:11

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Witam.

PoczytujÄ™ to forum już jakiÅ› czas i myÅ›lÄ™, że wiele mnie  Å‚Ä…czy z piszÄ…cymi.

Opiszę troszkę moje kłopoty.
Od wielu lat mam częstomocz . W sumie nie zwracałam wielkiej uwagi , praktycznie od zawsze często siusiułam, w terenie znałam większość toalet .
Kiedy chodziłam do szkoły na każdej przerwie szłam do WC , gdy bywam poza domem co godzinę , max 2 znajduję gdzieś WC . Tak samo wszędzie gdzie bywam czy u znajomych czy rodziny.

Nawet w pracy czy w podróży. WydawaÅ‚o mi siÄ™ , że taka moja uroda , że tak musi być,  że to normalne, że jedni sikajÄ… rzadziej inni częściej .

Tak samo w nocy . Bywa , że wstaję do WC po kilka razy w nocy.
Gdy nie pracowałam poza domem , nie sprawiało mi to większego problemu.

Ale ten problem  bardzo powiÄ™kszyÅ‚ siÄ™ od kilku lat , gdy pracujÄ™ w markecie i niestety tam nie mam możliwoÅ›ci czÄ™stego wychodzenia do WC , a zwÅ‚aszcza wtedy gdy odczuwam takÄ… potrzebÄ™ . Niestety uzależniona jestem od zgody  przeÅ‚ożonych i klientów . Co nierzadko jeszcze bardziej mnie stresuje i wtedy jeszcze bardziej mi siÄ™ chce siku ....

To jest straszne  ! W nocy niedosypiam , w pracy modlÄ™ siÄ™ czasem bym mogÅ‚a  znaleźć moment by wyjść do WC i wysikać siÄ™ choćby na zapas , choć trochÄ™ .
A gdy mnie prze na mocz to koncentracja ogromnie siada i na pracy ciężko się skupić...

A dziś dobiło mnie to , że w ogromnym korku w drodze do pracy tak mnie przyparło, takie miałam parcie , że czułam ,że za chwilkę popuszczę i będzie koniec...

MusiaÅ‚am wysiaść i szybko  poszukać.....krzaków ... Inaczej nie dojechaÅ‚abym do pracy...

Jeśli chodzi o lekarza , to tak robiono mi podstawowe badania i nic poza tym, dawano mi leki typu furagin - po których "lałam" jeszcze bardziej . Co jakiś czas aplikowano mi driptane czy podobne, które pomagają , ale na krótko...

Dziś mimo iż rano brałam driptane, właśnie o mało bym nie wytrzymała.

Kiedyś byłam u urologa , ale ten kazał mi dojechać kilkadziesiąt km na badanie po którym nie mogłabym pracować w mej pracy bo sikałabym co chwilkę , a na zwolnienie u niego nie było szans. Zrezygnowałam więc.
Także narazie łykam to driptane i liczę ile najdłużej mogę wytrzymać w pracy bez wyjścia do WC .
3 godziny - to absolutny rekord ...a zbliżają się święta i w tej pracy bez wyjścia do WC powinnam wytrzymać i 5 godzin, a to mnie spędza sen ( oprócz też nocnego częstomoczu ) z powiek .

Chwytam się różnych sposobów , nie pijam kawy rano, żadnych płynów , ale i tak sikam......

Już sama nie wiem co robić ? A z pracy tej nie zrezygnuję.

Dziękuję Wam za przeczytanie tego wywodu i proszę o rady :-)

Pozdrawiam :-)

Offline

 

#2 2010-11-23 11:13:56

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Proponuję zmierzyć dobową zbiórkę moczu. Przygotuj sobie słoik litrowy i zrób na nim podziałkę,tak jak masz na pojemniku od moczu.Pierwszy mocz poranny oddaj normalnie do toalety, nastepny już do słoiczka,zapisz ile wysikałaś i zapisz na kartce,rób tak aż do porannego moczu(włącznie)nastepnego dnia przy czym zapisuj ile i jakie płyny wypiłaś. Zbyt duże oddawania moczu w stosunku o wypijanych płynów może(ale oczywiście nie musi)wskazywać na moczówkę prostą. To jest tylko moja rada, dlatego, że na pewno mądry urolog karze Tobie wykonac takie zadanie. Ja musiałam tak robić przez tydzień. Czy przy oddawaniu moczu masz dolegliwości typu pieczenie,lub inne?

Offline

 

#3 2010-11-23 11:20:07

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Skoro czytujesz forum to wiesz ,że musisz zrobić posiew w dobrym labie oraz inne badania.Ale to z czasem.
A teraz tylko powiem, że aby wytrzymać dłużej--=-łyknij przed pracą pół aspiryny (powiedzmy Bayera). Sikanie zmniejszy się o połowę bo aspiryna "zabierze płyny".
PS. tez uważam, że są ludzie sikający częściej i to ludzie zdrowi !! Tak mają . Ja też. Od dziecka.

Offline

 

#4 2010-11-23 15:47:08

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

A nie dałabyś rady jakoś się dogadać z kierownictwem? Na przykład żeby zamiast jednej przerwy 30-minutowej mieć ustalone przerwy co godzinę na 5 minut?

Offline

 

#5 2010-11-23 18:46:12

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Dziękuję za odzew.

Nadiu - to co piszesz ciekawe jest, tak zrobię , zmierzę ten mocz tylko najlepiej w dzień wolny , bo z pracy się nie da moczu przynieść :-)

Ja naprawdę piję niewiele , rano tyle co nic , czasem coś w południe do posiłku i to też niewiele , no i pod wieczór więcej , ale wydaje mi się , że dziennie nie wypijam nawet litra płynów ( licząc nawet i mokre posiłki )
A wysikuję z kilka razy więcej , tak mi się wydaje . Okropnie mnie to męczy.
Nie mam żadnych objawów typu pieczenie , tylko gdy mi się chce to mnie tak mocno prze , tak boli , taka jest wielka , nieodparta chęć oddania moczu , wręcz mnie to dekoncentruje...

Pulkos- posiew robiÅ‚am tydzieÅ„ temu , na dniach odbiorÄ™ , zobaczÄ™ co bÄ™dzie , poprzedni jakiÅ› z rok czy 2 temu byÅ‚ ok. O tej aspirynie to nie wiedziaÅ‚am ,  serio pomoże ?? :-)

ChÄ™tnie wypróbujÄ™ ... No i bardzo mnie pocieszyÅ‚eÅ›  :-)

Kalina- u mnie przerwa trwa 15 minut i nie da jej się podzielić na mniejsze , choć czasem chętnie bym chciała , bo powiem szczerze , że w pracy ważniejsze jest dla mnie móc się wysikać niż zjeść . Normalnie sama nie wiem, może ja już sie nakręcam, może to psychika i przez stres chce się jeszcze bardziej i jeszcze częściej ( tak jak wczorajsze stanie w korku )

Ech , jakie to nieprzyjemne czasem być tak mocno uzaleznionym od potrzeby fizjologicznej....

Offline

 

#6 2010-11-23 19:35:55

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

tylko pamiętaj jak nasiusiasz do słoika to zmierz ile i wylej to do wc smile i tak za każdym razem. Z wynikiem dobowej zbiórki moczu powinnaś wybrać się do dobrego urologa.

Offline

 

#7 2010-11-23 19:42:07

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

ja bym jeszcze zbadała u Ciebie czy czasem nie masz cukrzycy i parametry nerek- mocznik,kreatyninę. A jak ze spozywaniem płynów, nie masz wiekszego pragnienia?

Offline

 

#8 2010-11-23 19:43:29

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

jeśli miałaś badanie ogólne moczu podaj wyniki.

Offline

 

#9 2010-11-23 21:22:17

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Jutro poszukam wyniki , ale były w normie , a najlepiej odbiorę te aktualne z posiewem ( tylko brak mi ostatnio czasu )

Pić mi się nie chce za wiele . Pod wieczór nieco więcej, ale rano nic, wypiję może z 1 łyk mały czy 2 , potem susza do południa . Mimo to leję aż miło :-D

To mnie dziwi skąd tyle płynu się ze mnie wylewa choć nic nie wlewam?

Offline

 

#10 2010-11-23 21:32:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Gowiska, załatw sobie zaświadczenie od urologa, że ze względu na dysfunkcję układu moczowego wymagasz nieograniczonego dostępu do toalety.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2010-11-23 22:22:46

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Kiedyś dawno byłam u urologa też wymieniając z moich problemów m.in. częstomocz. Lekarz podliczył ze mną wszystkie wypijane płyny w ciągu dnia. Wyszło ok. litra. Sugerował, że to paradoksalnie przez to że wypijam zbyt mało. Picie więcej mi osobiście nie pomogło, ale pomyślałam, że warto wspomnieć.

Offline

 

#12 2012-01-22 20:55:20

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Wracam znowu do mojego dawnego posta...

Od roku niewiele się zmieniło , poza tym , że miałam różne badania i stwierdzono mi nadreaktywność pęcherza oraz zmniejszenie pojemności pęcherza.

Mój pęcherz po urodynamice ma 120 ml...

Problemy z sikaniem mam nadal . DostajÄ™ Uroflow 1 i 2 , czasami nieco pomaga , a czasem nic.

Jedynie w nocy zamiast co godzinÄ™ , wstajÄ™ co 2-3 .

Za to w pracy wytrzymujÄ™ max 2 godziny.  I stÄ…d chciaÅ‚am zapytać Was , w jaki sposób można zaÅ‚atwić zaÅ›wiadczenie by wychodzić czÄ™sciej do WC niż zwykle ( 4-6 godzin) ?

Redakcja coś pisałaś o tym , ale ja nie mam pojęcia kto je ma wystawić?
Na dniach mam badania okresowe , czy zwykły lekarz może też to wystawić ? Na jakiej podstawie?

Pozdrawiam

Offline

 

#13 2012-01-22 21:33:12

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

chyba najszybciej na podstawie wyniku badania urodynamicznego, że pęcherz ma tak malutką pojemność, dlatego potrzebujesz częstszych wizyt w wc...

Offline

 

#14 2012-01-22 22:58:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

I pamiętaj, że teraz zmieniła się refundacja, jak masz OAB.

Ale... pęcherz sam z siebie się taki mały nie bierze. Zwłaszcza nagle. Urodynamika wskazuje tylko pewne konsekwencje, teraz trzeba poszukać przyczyn.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2012-01-22 23:19:36

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Wiem o refundacji, dzięki :-)

Narazie ciągle nie wiem co dalej , bo innych badań mi narazie nie zalecono. Z czego się bierze taki mały pęcherz?

Sonju - a to zaświadczenie to lekarz rodzinny może czy urolog?

Offline

 

#16 2012-01-22 23:32:53

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Nie jestem pewna, ale przypuszczam, że jeden i drugi.

Offline

 

#17 2012-01-23 00:06:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Jeden i drugi, ale w naszych realiach zaświadczenie od specjalisty budzi większy respekt.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2012-03-25 21:35:34

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

I znowu powracam do mojego tematu. Choć cały czas tu bywam i czytam i czytam, to nadal moje problemy z pęcherzem się piętrzą. Po urodynamice , dostałam ten uroflow - pomógł na kilka tygodni , potem przy następnej wizycie zapisał mi lekarz vesicare i baclofen . Te leki pomogły na dosłownie 2 tyg. - przesypiałam całe noce, dochodziło do tego, że nie mogłam się dobudzić.

I z racji tego , że mam pracÄ™ w różnych godzinach, a po zapewne baclofenie  byÅ‚am bez siÅ‚ (czuÅ‚am siÄ™ ciÄ…gle Å›piÄ…ca i zmÄ™czona jakbym tony wÄ™gla przerzuciÅ‚a ) zrezygnowaÅ‚am z baclofenu . I nie wiem czy to z tego powodu czy innego nastÄ…piÅ‚o ogromne pogorszenie .

Parcia mam teraz co godzinę, co pół godziny. Znowuż nie przesypiam nocy, znowu mam wielkie problemy w pracy, Dziś bym się zesikała, tak mnie parło.

Lekarz nie zlecił badań moczu tylko w kwietniu mam mieć cystoskopię - może ona coś wyjaśni.

No i jeszcze jakiś czas temu miałam kamyk w nerce - rozbito mi go 2 razy , potem miałam kolkę i potem samo przeszło..

Wybaczcie , że siÄ™ tak wyżaliÅ‚am, ale ja już nie mam siÅ‚ , no i bojÄ™ siÄ™ tej cystoskopii , bo jak teraz sikam co chwilkÄ™,  to po cystoskopii z WC najlepiej nie wychodzić...

A co z pracÄ…...

Pozdrawiam Was i czytam dalej :-)

Offline

 

#19 2012-03-29 19:53:22

seba89
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-29
Posty: 3

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Offline

 

#20 2012-03-29 21:23:36

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

No właśnie ten częstomocz , to ciągłe sikanie i ciągłe parcie utrudnia życie , pracę i dołuje.

Wiem, że wielu z tego forum ma podobnie , ale męczy mnie to,że to tak długo trwa- wiele lat.

Trzymaj się również i dzięki za słowa otuchy :-)

Offline

 

#21 2012-03-29 23:06:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Seba, załóż swój wątek, w nim porozmawiamy o Tobie.

Gowi, cysto - jeśli nie masz problemu z lignikainą - nie jest aż taka straszna, a ból przy sikaniu taki silniejszy trwa przeciętnie jeden dzień. Głupio to zabrzmi, ale osoba, która zmaga się z bólem pęcherza i okolic długo - łatwiej zniesie to badanie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2012-03-30 10:07:38

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Cystoskopię naprawdę da się przeżyć. Miałam robioną 2 razy, bez znieczulenia czy narkozy, tylko właśnie posmarowano cystoskop i ujście cewki tym żelem. Wiadomo, nie jest to przyjemne, ale da się przeżyć. Potem mnie troszkę piekło przy sikaniu, ale dostałam Nospę Forte i Ketonal i przeszło.

Offline

 

#23 2012-03-30 10:45:35

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Dzięki Wam za słowa. Wiem, że zniosę te cystoskopię. To nie chodzi o sam zabieg. Ja się chyba źle wyraziłam, niejasno... Chodzi mi o samopoczucie po cysto.... te ciągłe "lanie", ciągłe parcie.

Po urodynamice mogłam być podłączona pod wc non stop - tak jak zwykle np. chodzę do wc co 2 godz. w dzień a w nocy co godz. tak wtedy co 15 minut. To było strasznie uciążliwe . W ogóle mój częstomocz jest uciążliwy w pracy.
Jestem kasjerkÄ…  - teraz Å›wiÄ™ta za pasem ( już dziÅ› okropnie siÄ™ bojÄ™ ,że nie bÄ™dÄ™ mogÅ‚a wyjść do wc wtedy jak mnie "przypili" ) także mam utrudniony dostÄ™p do wc - szczerze powiem z braku tolerancji i nawaÅ‚u klientów....

To mnie doÅ‚uje najbardziej, że wÅ‚aÅ›nie po tej cystoskopii nie bÄ™dÄ™ w stanie pracować  przez kilka dni.
Dlatego też przeciągnęłam ją po świętach.
Może ktoÅ› powie - idź na zwolnienie, daj  zaÅ›wiadczenie - ale to wiąże siÄ™ z że tak powiem konsekwencjami w pracy potem.
Ech ciężki los pęcherzowców.

Offline

 

#24 2012-03-30 12:57:14

pampusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 63

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Gowiska bardzo ci współczuję. A brałeś vesicer? Ponoć właśnie on blokuje konieczność częstego korzystania z toalety.

Offline

 

#25 2012-03-30 13:34:56

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Gowiska, a pracujesz w kazdy weekend? Nie da sie zaplanowac tak tej cystoskopii, zeby choc w czesci pokrylo sie z jakims wolnym dniem?
Jak juz bedziesz po, pij rumianek - zlagodzi objawy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson