Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-01-19 20:18:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

He, he, pytanie, na ile niezależne jest niezależne wink.

Ja kupiłam tę małą buteleczkę oila i dostałam następnego dnia maila, że wysłano. W tym tygodniu pewnie nie dostanę, ale w przyszłym powinnam już mieć.

Miodu jeszcze nie zamówiłam, ale już to robię.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#27 2011-01-19 20:52:35

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Wydaje mi się, że chyba jest niezalezne smile. Do nich może zgłosic sie każdy producent miodu manuka a ci ktorzy sie tam nie zglaszają na badania, robia swoje i nadaja swoje oznaczenia, czasami potrafia być łudząco podobne do oryginału. Zatem tak mi sie wydaje, że chyba jednak lepiej szukac tych z UMF.

To ja chyba na chwilę obecną kupiłam ostatnie dwa małe oila.Ale to troche cienko, że nie mają na stanie na bieżąco.

A i jeszcze doczytalam, żeby kupować produkty z manuka producentów z Nowej Zelandii (chyba juz o tym pisałam), to daje większą pewność tego co się kupuje.

Offline

 

#28 2011-01-20 11:46:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Zapytałam użytkownika, czy jego miód active 25+ i 30+ to oznaczenie UMF czy MGO. Odpisał mi tak (mam nadzieję, że się nie obrazi za cytat, w razie czego - usunę):

hi this is the explation of "what is the different between Active and Umf honye?" by honye new zealand: (At Honey NZ we use the terminology as portrayed in the independent laboratory testing which determines the qualities and associated strengths of our Manuka honey. Active honey therefore is an indication
of the Total Activity or Peroxide Activity of the honey. UMF is a brandand trademark which we are licenced to use that signifies the Non Peroxide Activity of the honey.) Mgo550+ is equal to 25+ as their manufacturer said, we have three big honey manufacturer, comvita(umf), honey nz(umf and active), and mgo(30-550+), they have different rating system of there honey, if u really like to buy umf honey, the higher we have is Honey nz umf 22+, this is the highest rating of umf honey in the market now, usually comvita have umf 25+, however they no longer produce any more, for honey nz umf 22+

Strasznie zagmatwał - rozumiem, że jego oznaczenie 25/30+ oznacza UMF, a nie MGO, prawda?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2011-01-20 14:39:40

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Tak, dokładnie. Ale nie wiem czemu zaprzestano tej produkcji umf25+. I co to za różnica pomiędzy aktywnym miodem, a tym z nadtlenkiem.

Offline

 

#30 2011-01-20 19:38:56

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

własnie, też nie rozumiem dlaczego zaprzetsali produkcji tego UMF25+ i własnie w dalszym ciągu nie rozumiem tej różnicy pomiędzy Active a UMF? nie wiem, może za głupia jestem smile, ale na prawde tego nie rozumiem. Zrozumiałam tylko tyke, że ten active jest z Peroxide Active a ten UMF jest Non Peroxide Active, ale o co w tym chodzi???

Offline

 

#31 2011-01-20 19:47:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Fairy, a co jest napisane na Twoim miodzie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#32 2011-01-20 22:05:56

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Moim zdaniem facet coś ostro zachachmęcił.Pewnie tylko sprzedaje, dlatego nie musi się do końca znać na produkcji itp. Może zapytać by go tak o kontakt do tej firmy bezpośrednio?

Offline

 

#33 2011-01-21 00:19:08

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Redakcjo, na moim pisze Active, kiedyś używałam UMF.
Wysłałam zapytanie ze strony producenta o wyjasnienie róznicy pomiedzy Active a UMF, pytalam sie czy maja one podobna siłe bakteriobójczą. Jak na razie żadnej odpowiedzi nie dostałam.
Wiele razy czytalam to wyjaśnienei rożnicy pomiędzy active a UMF i może to chodzi o to, że ten active ma dokladnie sile dzialania na jaką jest określony, czyli active 30+, ma dokladnie sile dzialania na tym poziomie, a np UM25+ może miec tak naprawde jeszcze większą, bo mogą w nim zachodzi nadal reakcje i jego sila może sie jeszcze wzmocnić, ale nie jestem pewna czy to o to chodzi.

Offline

 

#34 2011-01-21 14:40:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Tylko ja nie rozumiem, czy siła działania w active jest równa sile działania określonej jako MGO czy jako UMF? Bo widziałam zarówno MGO 30+, jak i UMF 30+, więc nie wiem, czym de facto jest active, w dodatku jeszcze "non".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2011-01-22 01:02:16

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Redakcjo, z tego co ja zrozumialam to sila dzialania active 30+ powinna byc zblizona do dzialania UMF 30+ (czy 25+, bo UMF 30+ nie znalazłam). z tym, że sila dzialan active 20+ jest dokladnie na tym poziomie na jakim zostala okreslona, natomiast np. UMF25+ nie jest mniejsza jak te 25+, ale może byc większa z uwagi na cały czas zachodzące w nim reakcje. Na pewno nie jest porównywalne do MGO, bo MGO 30+ to jest raptem avtive 5+. Chcialam podeslac linka na potwierdzenie, ale coś u mnie nie tak z netem, bo nie chce mi otworzyć strony z ebay-em.

Offline

 

#36 2011-01-22 13:31:38

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

to jaki w końcu należy zamawiać? jakoś nie mogę się w tym połapać sad który jest najsilniejszy?

Offline

 

#37 2011-01-22 14:02:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

O Jezu, jakie to skomplikowane sad.

Z tymi linkami - nie wiem, ale czasami skrypt blokuje mi amerykańskie strony, może stamtąd był jakiś spam. Spróbujpo prostu wklepać ręcznie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#38 2011-01-22 14:39:19

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Offline

 

#39 2011-01-25 14:20:23

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

i jeden i drugi będzie (powinien) byc skuteczny, ale po analizie tego wszytsko tak bynajmnije mnie sie wydaje, że ten UMF jakby miał być silniejszy w tym względzie, że w nim moga zachodzic jeszcze reakcje i może jego siła sie wzmacniać.

Ja od tygodnia zajadam sie tym Active 30+ a dzisiaj dodatkwo przyszedl olejek manuka, pierwsza dawka wypita, wzięłam ta dawke bardziej skoncentrowana, tak by i candidę czy inne grzyby wytłukło jesli sie gdzies zalęgły po tych antybiotykach. Smak, może nie najfajniejszy, ale w końcu to efekty mają sie liczyć a nie smak smile

Offline

 

#40 2011-01-27 12:56:28

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Ja od tygodnia jestem na miodzie Active 30+ i od dwoch dni pije manula oil 2 x dziennie, 2 krople na 100 kropli wody. Zaserwowalam sobie mega max dawke według podawanych schematów.
co moge powiedziec, mysle, że trzeba dłużej poczekac, ale jedno zauwazyłam, poprawila mi się jakos sikania smile. Tak jak wczęsniej sikałam bez ciśnienia i male ilości tak teraz pojawiło sie juz ciśnienie (az miło słuchac jak sie sika, hehehe) i ilości oddawanego moczu juz potrafia być większe, nie zawsze, ale juz widać pod tym względem poprawę.

Offline

 

#41 2011-01-28 17:15:58

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

fairyland!
odzywaj się,jak tam po tej manuce, bo ja dziś też kupiłam, ten 550 plus,chyba najmocniejszy, bo najdroższy. no i mam zamiar też kupić olejek i go pić,tylko może lepiej będę sobie go rozcieńczać w olejku rokitnikowym (tak sobie myślę), bo chyba oleje powinno się rozcieńczać w olajach

Offline

 

#42 2011-01-28 18:29:12

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

http://www.miodymanuka.pl/produkt-27.html
czy ktoś może zamawiał z tej strony? i ten miód jest najmocniejszy?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#43 2011-01-28 18:58:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Dostałam dziś oila manukowego, zażyłam kroplę na małej szklance herbaty (ok. 100-150 ml). O Jezu! Wrażenia organoleptyczne porównywalne z olejem rokitnikowym, jeśli to jest low aroma, to ja nie chcę wiedzieć, jak śmierdzi classic aroma sad.

Daria - manuka oil rozrobiona olejem rokitnimowym yikes? To Ty hardkor jesteÅ›, szacun, dziewczyno!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#44 2011-01-28 21:34:30

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Ja jeszcze nie wypróbowałam to nie ma co chwalićsmile))ale ja tak robiłam, przyznam się, z olejkiem z drzewa herbacianego, że go mieszałam z rokitnikowym, tylko oczywiście rokitnikowego to tak prawie łyżeczkę i na to z 3-4 krople olejku

Offline

 

#45 2011-01-29 23:47:36

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Ja dodaje olejek na wodÄ™.

Zapewniam, że to jest low aroma smile. Miałam tez normalny i byłoby nie do przezyca go chyba połknąć smile. Jak otworzyłam ten normalny w łazience to tak prześmiergła, że córka nie chciała do łazienki wejść, hihihihi

Redakcji czyli serwujesz sobie 1 krople na 100 ml czyli na 200 kropli, to jesli chciałabys potraktowac tym grzyba, to jest jednak za duże rozcieńczenie. Na grzyba powinno być 1 kropla na 100 kropli a to jest 50 ml. Mam kroplomierz z podziałka i ma 5 ml i na to przypadło 10 kropli.
Ja postanowilam zadziałać na maksa i biorę 2 krople olejku na 100 kropli wody i łykam dwa razy dziennie. Wieczorem to zaraz przed pójściem spać.

A jak to widzÄ™ u siebie, wyadaje mi siÄ™, że zmierza to w dobrym kierunku. Zdecydowanie poprawiÅ‚o mi sie sikanie, a to byÅ‚ u mnie znak rozpoznawczy. Zaczynam za jednym podejÅ›ciem sikac wiÄ™cej i powrociÅ‚o ciÅ›nienie, az miÅ‚o sÅ‚uchać jak sie sika smile. Do tego dzisiaj po raz pierwszy od bardzo dawna po nocy sikaÅ‚am i sikaÅ‚am, chyba z 300 ml wysikaÅ‚am i po tym czuÅ‚am sie Å›wietnie! W koÅ„cu czuÅ‚am siÄ™ pusta i wysikana do koÅ„ca i mnie nie bolaÅ‚o i spÄ™dziÅ‚am pół dnia o nim nie myÅ›lÄ…c i go nie czujÄ…c.  Pół dnia byÅ‚o super, później pozwoliÅ‚am sobie trochÄ™ na jedzenie różnych rzeczy i teraz juz czuje pecherz ale nie jest tak bardzo obolaÅ‚y.
Miód jem od 9 dni a olejek od 4 dni. Co prawda, jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale są jakieś postępy.

Dariaa, 550+ jest najsilniejszy.

Offline

 

#46 2011-01-30 00:05:43

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

a miód jesz czy pijesz rozcieńczony? i ew jak rozcieńczony?

Offline

 

#47 2011-01-30 01:31:37

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

miodu nie rozcieńczam, jem łyżeczką 3 x dziennie i 2 razy dzień olejek.

Offline

 

#48 2011-01-30 02:11:59

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

To ja poproszę w takim razie jeszcze raz gdzie, u kogo i co dokładnie (parametry) zamówiłaśsmile Do Pl też wysyłają? Ile tego i na ile starcza? Trzeba kurację przerwać po np 3 miesiącach? Dużo by to kosztowało?

Offline

 

#49 2011-01-30 11:46:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Fairy, no, fakt. Poprawię proporcje, dzięki smile. Dzisiaj wzięłam niechcący dwie krople.

A resztÄ™ opiszÄ™ w swoim wojennym wÄ…tku smile.

Pan od miodu już mi nie odpisał na dalsze pytania. A że ja generalnie nie daję zarabiać osobom, które mają mnie gdzieś, zamówię gdzieś, gdzie jestem pewna parametrów, nawet kosztem przepłacenia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#50 2011-01-30 11:58:40

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

No właśnie, gdzie najlepiej zamówić olejek?
Redakcjo! zamawiałaś na polskiej stronie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson