Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2011-01-30 12:22:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Nie, na tej, co Fairy podawała. Nawet szybko przyszło, jakiś tydzień szło.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#52 2011-01-30 15:33:00

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

a jak ten olejek się dokładnie nazywa?

http://www.miodymanuka.pl/produkt-88.html?gclid=CMGt2sWS4qYCFYMRfAodvjsBfA
to o ten chodzi? bo tu pisze, że jest do użytku zewnętznego


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#53 2011-01-31 01:10:57

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Na tej stronce co podałas jest manula oil, tak wynika z opisu, ale pamietaj, że to musi byc LOW AROMA Manuka Oil. Normalny olejek ma tak intenstywny zapach, że nie dasz radu chyba nawet 1 kropli przełknąć. Ja na jednej stornie anglojęzycznej tez znalazłam info, że tylko do użytku zewnetrzengo, ale na innego doczytałam, że mozna również wewnętrzenie ale tylko 1-3 krople dziennie. I sa podane choroby, które w ten sposób sie leczy, to jest ta stronka:

http://www.equipeharmonica.com.br/index.php?option=com_content&view=article&id=73:oleo-de-manuka-qleptospermum-scopariumq&catid=2&Itemid=43

A kupuje z tej stronki:
http://www.manukaoil.com/manuka_oil_low_aroma.htm

Tylko muszÄ™ przznac, że obsÅ‚uga trochÄ™ mi sie nie podoba, bo po 1. jak czegos nnie ma na stanie to powinno pisac, że niedostepne, a ja najpierw kupilam duży olejek, zaplaciÅ‚am, a poxniej dostaÅ‚am info, że nie bÄ™dzie dostepny przez kilka tygodni i moga mi zwrócix kase albo moge czekać. Napisali, że maja tylko 2x10 ml, wiÄ™c kupiÅ‚am te dwa, po czym przyszedl tylko jeden. NapisaÅ‚am do nich, to mnie przeprosili i powiedzieli, że przyÅ›lÄ… drugi. ale to jest jedyne miejsce gdzie znalazlam do kupienia ten Low Aroma, zatem jakiegos wyboru nie mam.  Może zanim zrobicie zamowienie, to może najpierw sie spytac, czy Low Aroma jest dostepny.

To czy użyjecie go wewnętrzenie czy nie, to juz Wasza decyzja, ja zdesperowana zaryzykowałam smile

Offline

 

#54 2011-01-31 15:01:38

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

dzieki
no ja się trochę boję takie zagraniczne zakupy robić.
waham się nad miodem i tym olejkiem, bo na jedno i drugie mnie nie stać w tej chwili


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#55 2011-02-02 11:34:00

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Zapomniałam jeszcze dodac coś odnośnie leczenia manuką: na początku może nastąpić pogorszenie, więc sie tego nie przestraszcie.

monka812, nie ma się czego bać smile.
Co do wyboru to musisz już sama podjąc decyzję, ale z tego co czytałam, to oil manuka jest silniejszy.

A do mnie przysłali brakujący olejek w ciągu 5 dni z przeprosinami.

Ja czujÄ™ siÄ™ o wiele lepiej, nie boli mnie wcale.

Offline

 

#56 2011-02-02 11:46:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Fairy, a jak znosisz dawki? Bo ja mogę max. 2 x 1 kropla, raz mi się wlały dwie - i mimo że wtedy miałam na kilkadziesiąt ml wody (teraz robię na 30-50), to myślałam, że się przekręcę, tak mną telepało. Normalnie - malaria.

Na razie miodu nie kupuję, zobaczę, jak oil sobie poradzi. Jakoś nie mogę się zebrać na zakup, a ja wierzę intuicji - jak nie mogę się za coś zebrać tygodniami, to znaczy, że nie będzie to takie potrzebne.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#57 2011-02-02 12:38:51

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Redakcjo, to fakt, telepie smile, ale da się przeżyć. Ja biorę 2 krople na 50 ml wody. W desperacji mozna zrobić wszystko smile. Dodatkowy plus leczenia manuką, bardzo mało teraz kaszlę, tylko sporadycznie - cały czas uważałam, że to tez jakies podloże infekcyjne (kaszlałam intensywnie od 2,5 roku).

A co do wysyłki, to nie ma sprawy, wyslesz kiedy będziesz mogła smile

Offline

 

#58 2011-02-02 12:40:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Żebyś wiedziała - ja pierwszego dnia dostałam, oprócz bóli stawów klatki piersiowej, takiego mrowienia po całych płucach, a od następnego mam mniejszą astmę, lepiej działa wziew i mam mniej "posklejane" płuca.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#59 2011-02-02 18:42:30

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Na drugą dobe brania miodu myslałam, że zlapałam grype, tak mnie mięsnie bolały, tylko że takiej grypy to ja jeszcze nie miałam, bo miałam prawdziwy, fizyczny ból mieśni, ja ich dotknąc nie mogłam, to tak jakbym zrobiła bardzo, bardzo intensywne ćwieczenia i miala zakwasy, albo jakbym sama w domu meble przestawiała smile. bolała mnie wszystko, ale zawsze gdzie epicentrum bólu się zmieniało, najpierw były to ręce, później plecy, późniesz przeszło na klatke piersiową, tak, że nie mogłam oddyachac, bo każdy oddech to był ból, później przeszło na mięśnie brzucha. nie mogłam kaszlec tak mnie bolały wszystkie mięsnie brzucha a pęcherz tak mnie w tych dniach bolała, że po schodach chodzic nie mogłam i do tego miałam bardzo intensywne jego skurcze (jak to opisała dobrze jedna dziewczyna, palpitacje pęcherza). Teraz juz wiem, że to nie była grypa tylko efekt manuki, to pogorszenie na początku leczenia, ale to dobrze, bo to dowód, że działa smile
Trzymało mnie tak ze 3 dni.

Offline

 

#60 2011-02-02 18:43:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Ja miałam to samo po oilu. No to chyba oil działa. Tylko mnie jeszcze trzyma, ale Amber mówi, że to może być od lewofloksacyny.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#61 2011-02-04 13:16:06

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Cały czas próbuje dociec różnicy między Active a UMF i momenatmi juz mi sie wydaje, że wiem, ...ale chyba jendak nie potrafię tego przetrawić. Wkleję to co jest umieszczone na jednej ze stron o manuce (od nich kupilam swój miód). Może lepiej to zrozumieć i przełożycie to na treśc zrozumiałą smile:
To jest cytat, że stronki www.honeynz.co.nz

"What is the difference between ‘UMF’ & ‘Active’ Manuka Honey?

Not all Manuka honey has UMF (Non peroxide) activity and we differentiate this by using the names UMF Manuka and Active Manuka Honey.

UMF Manuka Honey guarantees a Non Peroxide activity . This in turn is measured against a standard Phenol (antiseptic/anti bacterial) solution to gauge the relative strength of the Non Peroxide activity against Phenol. So, UMF 20+ guarantees antibacterial Non Peroxide Activity (UMF) level of 20+.

For example, Honey New Zealand's Active 20+ honey guarantees honey's total antibacterial activity level of 20+. This Total Activity is mostly from the Hydrogen Peroxide activity of honey (as opposed to the Non Peroxide Activity of UMF Honey).

Both Total (Active) and Non Peroxide (UMF) activities are tested by certified independent lab in New Zealand.

UMF is more stable over time, does not break down with heat, light or body enzymes and may even grow in strength over time. "

Jedno co dobrze pojełam, to to, że UMF jest własnie bardziej stabilny na działanie czasu, ciepła, światła itp, że może wręcz jego sila wzrastć - tego chyba nie ma Active przez to, że ma łasnie active Hydrogen Peroxide. Dzieki temu, że UMF jest NON ACTIVE PEROXIDE jest bardziej stabilny i jego siła może rosnąć. Nie, wiem, może to wyszło masło maślane, ale wydaje mi sie, że lepiej kupowac UMF.

Offline

 

#62 2011-02-04 16:03:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Też tak to rozumiem. Czy active peroxide to nie jest jakaś forma utleniania?

I UMF, zawierając czynnik aktywny bez tej formy, jest stabilniejszy chemicznie? (Dłuższe działanie, mniejsze ryzyko wewnętrznych procesów biochemicznych w czasie itp.?). W końcu UMF 30+ jest dwa razy droższy niż Active 30+, nawet od tego samego producenta - chyba to świadczy o większych kosztach pozyskania formy non peroxide?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#63 2011-02-05 19:09:47

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Dokładnie o to chodzi a pomógł mi to zrozumiec kaloryfer pisząc o tym jak miody traca swoje dzialanie w upływem czasu, ... dlaczego? ano dlatego, że dochodzi do utleniania.

Offline

 

#64 2011-02-08 16:33:13

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#65 2011-02-08 23:27:45

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

matko nie strasz! właśnie miałam zamówić

Offline

 

#66 2011-02-08 23:52:08

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Spokojnie, nie panikujcie, to tylko świaadzczy o tym, że manuka zadziałała, do tego przeciez nie każdy musi przechodzić tak samo smile. Teraz czuje się ok, od tamtej pory pecherz mnie juz nie bolał i nie juz jego skurczy, lepiej sikam, sikam więcej i z ciśnieniem, a tego wczesniej nie miałam. Teraz pecherz bardziej wrazliwy, ale mysle, że to z powodu okresu, który dostala w strasznych boleściach, prawie mdlalam z bólu i zwracała.

Nie ma się co bac manuki tylko trzeba sprobowac wszystkiego co może pomóc.

monka812, pytasz sie czy miód może zregenerować sluzówke, powiem Ci, że nie wiem. Wiem tyle, że ma silnie właściwości bakteriobójcze, antywirusowe, antygrzybiocze.

Offline

 

#67 2011-02-11 22:04:01

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

zamówiłam oil manuka i czekam na dostawę.
Jak się czujecie, czy jest już jakaś radykalna poprawa?

Offline

 

#68 2011-02-12 09:53:34

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

ja po tym miodzie nie miałam żadnych sensacji, teraz jestem przeziębiona, ale jakos nie wiąże to z miodem, pije go cały czas 3x dziennie.kiedys wzięłam rano na czczo, jak zalecaja i okropnie mnie przeczyściło. nie wiem, na ile starczy ten mały słoiczek, pewnie nie na długo.
jesli chodzi o pęcherz , to biorę miód i uroflow jednoczesnie i rozwaliło mi jelito totalnie, nie wiem, co, ale mam luźne stolce, wczoraj znowu mnie przeczyściło, az mnie śłabiło, cały wieczór w kibelku siedziałam. jesli ten miód ma pomagać na jelito drazliwe, to dlaczego mi nie lepiej, a gorzej.? przypuszczam, ze raczej Uroflow mi tak jelita urządził, bo pisalo w ulotce, ale co do miodu, to nie wiem, narazie sie nie wypowiadam, zjem słoik, to napisze.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#69 2011-02-12 14:24:52

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Fairyland!
jak u ciebie postępy z tym oilem? zmienia się coś na lepsze, albo na gorsze? jak tam u ciebie sytuacja wygląda, zreferuj trochę. ja zaczęłam brać ten oil, ale z polskiej strony go zamawiałam (tej co miody) i nie mam 100% pewności czy jest oryginalny... biorę go dopiero 2 -gi dzień i na razie nie zauważyłam żadnych zmian...

Offline

 

#70 2011-02-12 19:53:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

1. Zapamiętajcie sobie raz na zawsze - Uroflow zawiera WINIAN tolterodyny. WINIAN, podobnie jak octan czy mleczan (produkty fermentacji z udziałem kwasu mlekowego), to są substancje bardzo wysokohistaminowe. Nawet nie będąc alergiczkami, mając przewlekłą chorobę, macie jednocześnie wrażliwsze jelita i możecie odczuwać nadwrażliwość po winianie, która objawia się m.in. przeczyszczeniem. Ja w chwilach zaparć jem mleczną czekoladę - mleko i kakao, tyle histaminy, powodują sensacje jelitowe.

2. Ja po manuce widziałam działanie już pierwszego dnia, natomiast nastąpił u mnie osławiony syndrom drugiego tygodnia, czyli właśnie po tym czasie przestałam widzieć działanie. No ale może organizm się przestawia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#71 2011-02-19 23:22:00

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Witam po dłuższej przerwie, otóż u mnie jest tak: jeszcze trzy dni temu miałam pisać, że wszystko nadal ok, ale nastepnego dnia cos się stało (czyli około 3 tygodznie od rozpoczęcia zażywania miodu i olejku), wstałam rano z bólem pęcherza, choć przez te trzy tygodnie nie bolał mnie wcale. Inne symptomy w ciagu jednego dnia wróciły. Mam problem z siusianim, już nie oddaję moczu dużo (a było tak przez całe trzy tygodznie, nawet ponad 200 ml), ale znowu potrafi być po 30 - 50 ml, nie ma ciśnienie w trakcie siusiania i muszę sie wysilac, żeby sie wysiusiać, nie sikam od razu po nocy chociaz boli mnie juz pecherz. Nie wiem, co sie stało, że tak nagle objawy wróciły. Do tego wraz z pęcherzem zaczęłam znowu troche więcej kaszleć!
Mam nadzieje, że to tylko chwilowe pogorszenie...

Offline

 

#72 2011-02-27 17:44:47

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

wreszcie otrzymałam olejek manuka i od dzisiaj zaczynam kurację ale chciałabym dowiedzieć się czy warto.
Karolino i fairy jak się czujecie bo bierzecie już prawie miesiąc czy jest jakaś zasadnicza poprawa?

Offline

 

#73 2011-02-27 18:07:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Mnie się wydaje, że jest, ale dowód będę miała na wynikach posiewu smile. Natomiast od kilku dni mój organizm odrzuca oila, chyba już mu więcej niewiele daje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#74 2011-02-27 18:45:37

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

mam nadziejÄ™ że wyniki bÄ™dÄ… ok., ale napisz mi proszÄ™ czy braÅ‚aÅ› po 1 kropli czy po 2 i rano to na czczo czy po Å›niadaniu.  To odrzucanie organizmu jak to wyglÄ…da znaczy jakie objawy.  Mam buteleczkÄ™ 10 ml to chyba wystarczy na jednÄ… kuracjÄ™

Offline

 

#75 2011-02-27 19:13:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Miód Manuka - właściwości bakteriobójcze - naturalny antybiotyk

Najpierw 1x1, potem 3x1 chwilę, potem długo 2x1, a teraz z tydzień-dwa 1x1. Ostatnio zapominam brać, mdli mnie, odrzuca psychicznie, a taki objaw mam zawsze, jak organizm nie chce leku dalej. Buteleczki mam jeszcze z pół.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson