Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2007-10-11 09:12:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Danusia ja juz przy drugim dniu debridatu wiem czemu go wczesniej odstawilam. Boze ja jestem jakas nienormalna. Ciezej mi przy nim oprozniac pecherz, jakby bylo wszystko zcisniete. Natomiast jelita troche ruszylo, bo parcie wraca. Ale jak to zazwyczaj w moim przypadku samo parcie. Wiesz co czasem mysle ze moze faktycznie mam tam w tych jelitach jakis zrost endometrialny i stad problem. A z drugiej str wiem ze mam faze leniwych jelit. Kurcze cale zycie byly nad wyraz aktywne a tu masz babo placek, cos im sie odmienilo. Tak i ja kojarze ze bodajze ifea brala debridat 6 dziennie. Drogie jak nie powiem co te leczenie. Szczerze mowiac myslalam ze ten lek ustawia przemiane materii na dlugi czas, ma takie dobre rekomendacje wsrod ludzi i w zasadzie wielu lekarzy go przepisuje. W kazdym razie dziekuje za informacje.
Boze to jakis koszmar kiedy ja sie obudze, mam od tych jelit od jakiegos czasu siniaki pod oczami. Jestem pewna ze to od tego, wygladam jak zatruta i nie podobam sie sobie. Wiem ze brzmi to jak dyrdymaly ale nie moge zapanowac nad swoja cera. Normalnie jestem zielona i jak robie makijaz nie moge pokryc siniakow

Offline

 

#52 2007-10-11 10:03:00

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Madzia wiesz co może tu nie miejsce na inne chorobowe wywody, ach.
Miałam kilka operacji a ta pieruńska narkoza zawsze na mnie działala koszmarnie, jelita zapominały o pracy do tego od małego mam problemy z brzuchem, juz od wiekow nie mam woreczka , przewlekły stan zapalny żółądka i nadwrażliwe "gupie" jelita. Z zaparciami momentmi też sobie juz w ogóle nie radzę ale wiesz ostatnio jakoś jest zupełnie nieżle jak na mnie.
Łykam 3 tydzień candide clear , kazała nam ją lekarka wcinać razem z tą miksturą i wiesz coś niesamowitego ja mam parcie na stolec po tylu latach do tego ten sok z marchwi z niczego innego nie mogę , zaczęłam jakieś gularze warzywne na oleju sobie pitrasić i jest dużo dużo lepiej.
Tu masz linka do tego preparatu
http://www.e-vita.istore.pl/sklep,1841,,,03,,pl-pln,240485,0.html
to jest dystrybutor NOW i tam jest najtaniej a są błyskawiczni i momentalnie odpowiadają na wsie pytania. Może to sad
Jak angina ?

Offline

 

#53 2007-10-11 10:18:06

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Ja bralam Debridat 3 razy dziennie 1 tabletke, na kuracje 6 nie bylo by mnie stac, ale przez dlugi okres czasu, poprawe zaczelam odczuwac po chyba 2-3 miesiacach, a debridat bralam chyba z pol roku. Ja tez mam siniaki pod oczami (od dziecka), a wyprozniam sie codziennie. Siniaki to albo serce (slabe krazenie), albo watroba. Tak slyszalam. Ja mam bardzo slabe krazenie i slabe zyly, mam ciagle zimne stopy i rece, lekarz mi powiedzial ze sa preparaty roznego typu, ale ze tak naprawde to nic nie daje bo on ma to w rodzinie i wie co mowi, ze jest to uwarunkowane genetycznie i krotko mowiac lipa. Czy Wy znacie jakies dobre metody na krazenie?

Offline

 

#54 2007-10-11 10:33:23

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Danusia, a myslisz ze to moga byc drozdze? Ja naprawde nie mam juz rozumu w tej kwestii, Bozia pozbawila mnie zdroworozsadkowego myslenia chyba. Bo widzisz jest szereg takich rozmaitych srodkow i w zasadzie nie chce wsz na raz brac i kupowac bo to by bylo nienormalne. Np w linku kt Sky podal wyzej jest napisane ze na pozbycie sie zaparc: Multifiber+koncentrat czosnku Nutrilite+na koniec Multicroten do pozbycia sie plesni o odbudowy sluzowki. Ja nie chce pic wszystkiego a nie potrafie sobie wyselekcjonowac co tak naprawde przynosi mi efekty i czego sie trzymac. Z tymi gularzami doskonale Cie rozumiem bo ja smaze zywcem kabaczki i cukinie na oliwie z oliwek i je wpylam. Czasem jelita zaskocza ale raczej nie. Do tego teraz na gardlo popijam w kieliszku oliwe z oliwek bo przeczytalam ze ma na gardlo takie wlasciwosci jak ibuprofen(niby najnowsze badania). Dziekuje gardlo lepiej, ropni nie ma.. Za to gadam jak stara baba z ochrypialym glosem. Ale juz nie leze w wyrku calymi dniami wiec bede zyla. Maz mnie rozsmieszyl bo sie przerazil ze nie wstaje z lozka i mowil ze mnie oblozyc jest ciezko wiec jest w szoku. Wracajac do jelit - mysle ze gdybym pila debridat, tabl z senesem proponowane przez Ciebie, do tego xenna fix i np len to pewnie by sie sprawa ustawila. Tylko na Boga ja nie wydole, dziewczyny ja naprawde mam problem z jakims samozaparciem i systematycznoscia. Ide do pracy i zapominam, co mam wypic a potem wracam i mysle ze znow nie wypilam tego lub tamtego. Aha zauwazylam jeszcze jedna rzecz: im mniej jem tym wiecej wydalam. A jak czasem zdarzalo mi sie zjesc pierwszy posilek np o 17(teraz tak nie robie) to normalnie sie wyproznialam. Dziwadlo ze mnie im mniej jem tym wiecej wydalam. Reasumujac moje wywody na temat najwazniejszej w zyciu sfery smile zostane przy lnie i debridacie a jak nie pomoze to nie wiem bede tu zadreczac ludzi dalej. Aha kupie te sollievo jeszcze

Offline

 

#55 2007-10-11 10:36:00

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Ifea ja tez mam wsz co wystaje zimne ale mi mowiono ze to dlatego ze jestem wysoka i taka juz bede. Zawsze tak mialam a siniaki mam od jakiegos czasu. Bardziej bylabym sklonna do dolegliwosci z przewodu. Co bylo jak odstawilas debridat?

Offline

 

#56 2007-10-11 13:48:06

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Oj Madziu pokręcone jesteśmy z tymi naszymi dolegliwościami.
Z tym preparatem chodzi o oczyszceznie jelit , stworzenie w jelitach dobrego srodowiska wtedy nic tam patogennego nie bedzie się rozwijało do tego codziennie Probacti 4 no i ja jeszcze lacibios femina łykam. I powinna się wyregulować naturalnie sad praca jelit , no i ta mikstura jeszcze , a co bedzie , zobaczymy smile Na te wszystkie leki i suplementy wydajemy fortunę , potem wcale się nie dziwie ,ze u mnie w Warszawie na każdej ulicy są 2-3 apteki albo i lepiej.
Kiecki sobie nie kupię ale jak boli lek napewno sad

Offline

 

#57 2007-10-11 13:49:36

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jelita-uklad immunologiczny

A co do Debridatu jak zaczęlam go brać szybko byla poprawa  ale po miesiącu już coraz gorzej i leniwiej sad

Offline

 

#58 2007-10-11 15:21:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Jezu normalnie powiesic sie mozna z tymi jelitami. Danusiu co do probacti 4 i tym podobnych laci to ja jakos nie wierze zeby ruszaly moje jelita, bo je pije w kolko od ponad roku i nigdy nic ciekawego sie nie zdarzylo, nawet przy probacti. Jedno wiem na bank ze lacibios femina dopochwowo uzyta jest rewelacyjna bo sikam po niej w lozko, w zw z tym musi porzadnie zakwaszac. Nie moge sobie zbytnio zaszalec z probiotykami bo jak za duzo nawtykam lub sie napije to mam ntm. Co do debridatu - ciezko mi sie po nim sika, zwariuje i ciagle wrazenie pelnego pecherza. Naprawde bez kitu mozna zpsychowac juz, nie radze sobie. A mam byc spokojna i wyciszona bo to sluzy zdrowieniu. Chyba sie powtarzam juz z tego wsz.
Skoro temat pieniedzy powraca to doloze ze juz dawno zrobilam rozliczenia i slabo mi sie zrobilo, gdybym miala jeszcze odwiedzac ginka tak jak powinnam to chyba bym poszla pod most. Z tymi atekami to prawda, czasem mysle czy leki ktore nas lecza z jednej str przypadkiem nam nie szkodza na inne sprawy-wtedy mialo by sens istnienie firm farmaceutycznych bo czlowiek w kolko cos musi kupic, a kolo sie napedza. Nawet ktos mi kiedys o tym wspomnial. Ostatnio zaszlam do apteki a tam moja kolezanka kt nie widzialam od lat i mowie ze chce cos na jelita, wiec mi polecila to co mialam i na tym sie skonczylo. Czy juz naprawde w dzisiejszej dobie nie mozna se poradzic z wydalaniem?

Offline

 

#59 2007-10-12 09:45:41

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Jelita-uklad immunologiczny

magdaleno, nic nie bylo jak odstawilam debridat, mimo kupy antbiotykow jakie bralam po nim, wyprozniam sie regularnie. Jesli chodzi o xenne fix to ja pamietam ze ona zawiera benzoesan sodu wiec mimo ze jest to specyfik ziolowy to ja stanowczo odrazam. Pamietam jak kiedys kupilam sobie wode smakowa zywiec (nie wiem co mnie napadlo, bylo goroco, a cytrynowa ozezwiajaca i myslalam ze ona zawiera te naturalne soki z owocow), po jakims czasie jak przyszlam do domu to pecherz bolal mnie i palil tak mocno, ze myslalam ze bede po scianach chodzic, a nic innego nie pilam i jadlam. Tymbardziej ze maja wycofywac bezsoesan sodu z lekow (to jest konserwant) bo ostatnie badania potwierdzaja o jego szkodliwych dzialaniach na organizm.
magdaleno, mi na jelita bardzo pomagaja te tabletki z Anglii, 100 tabletek kosztuje chyba 35-40zl, bierze sie jedna do dwoch dziennie (a nie tak jak u nas probiotyki za 10 tabletek 20zl, to 100 tabletek kosztowaloby 200zl!). Moze masz jakis znajomych w Anglii ktorzy moga Ci je wyslac? One sa zamkniete prozniowo wiec nie trzeba ich trzymac w lodowce, dopiero po otwarciu. Jesli jednak nie to kup sobie Fisioflor, zawiera i probiotyk i prebiotyk i konkretna liczbe Lactobacillusow.
Poza tym zaparcia wystepuja czesto jesli organizmowi dostarcza sie za malo wody (to mi sie skojarzylo z tym, ze jak nie jesz to sie wyprozniasz). Mianowicie jak organizm ma za malo wody to probuje wycisnac jak najwieksze jej ilosci z kalu, co jest niezdrowe, a do tego tworza sie zaparcia, czopy i inne. Sprobuj jak masz dzien wolny wypic bardzo duzo i zobacz jak sie czujesz. Ja polecam szklanke wody rano, na czczo plus Lactobacillus zagryziony owocem (tez najlepiej rano, ale wtedy trzeba zachowac jakas przerwe pomiedzy nimi, lub wieczorem).

Offline

 

#60 2007-10-12 09:49:08

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Jelita-uklad immunologiczny

I jeszcze cos dodam, ja mialam okropne problemy z wydalaniem, nawet do 5 dni, to jest bol niesamowity i wtedy wzielam fluconazole 2x1 przez 7 dni, plus przez pol roku czosnek, zurawina, Lactobacillusy, duzo warzyw i zero, zero cukru, nawet w owocach. Po pol roku czulam sie jakbym chodzila ponad chodnikami (gdyby nie pecherz), cukier w niektorych krajach jest traktowany jak narkotyk, a w krajach gdzie go nie znaja ludzie zyja nawet do 20 lat dluzej, gdybym tak nie uwielbiala slodyczy to bylabym szczesliwym czlowiekiem. Sama sie zastanawiam jak wytrzymalam te pol roku, ale wtedy jak myslalam o czyms slodkim to od razu przypominala mi sie grzybica z ktora meczylam sie niemilosiernie i mi sie odechciewalo.

Offline

 

#61 2007-10-12 15:43:24

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Ifea probiotyki zamowilam juz przez kolezanke. Ifea posluchaj ja nie chce pisac drugi raz tego samego ale ja nie zejde na diete bezcukrowa taka antydrozdzowa nigdy bo poziomy cukru miewam ponizej normy. Nie zaszaleje tez z czosnkiem choc nie wiem bo nie probowalam jesc go na zywca (pecherz). Aha ostatnio zauwazylam ze moge zjesc troche jablek bez ntm wiec nawet w brzuchu mam glosno(czego wczesniej nie bylo).Jablka jeszcze jak mialam zdrowy pecherz zawsze pobudzaly mi jelita do pracy.  Ja wiem ze to wsz prawda, czosnek, brak jakichkolwiek cukrow i duzo pic ale jesli  mam sie zle czuc i nie chodzic do pracy to rezygnuje z tego sama rozumiesz. Na czczo pije herbate, nie pije wody, choc probowlam woda z miodem na czczo itp jakos mnie nie ruszalo. Ja poprostu chce znalezc swoj zloty srodek, wiesz jak to jest kazdy sobie probuje cos podpasowac. Juz nie chcialam pisac bo uznalam ze to moze obrzydliwie bedzie brzmialo ale w temacie wyproznien debridat zmeczyl mnie przez kilka dni do tego stopnia ze dzis go nie wzielam. Mianowicie mam wrazenie wypchanych jelit, ucisku na pecherz a efektow brak. Ja nie moge niestety czekac az on zacznie dzialac po jakims czasie bo takie samopoczucie w brzuchu oznacza dla mnie sikanie co pol godz, co mialam dzisiejszej nocy. Poprostu u mnie nie tedy droga chyba. Zobacze z tymi probiotykami, bede brac 2 dziennie ale jakos watpie zeby to pomoglo. Co do xenny pewnie zawiera smiecie, wszystko teraz jest nafaszerowane chemia. A czasem mysle sobie ze ZJD to nie zaden zespol tylko alergia sluzowki na chemie kt ciagle wpylamy.

Offline

 

#62 2007-10-12 23:56:35

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Jelita-uklad immunologiczny

magdaleno to sprobuj Claritine, ten lek dobrze tez wplywa na pecherz, zapracia moga byc od zebranej histaminy w jelitach o ktora nam nie trudna przy naszych schorzeniach i sposobie leczenia. Ja ja biore do teraz z przerwami.

Offline

 

#63 2007-10-13 06:55:57

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Mhm, mam w domu nawet zyrtec tez chyba moze byc? A powiedz mi czy ta claritina to daje efekty szybkie na jelita? Teraz bralam na krtan i gardlo, wogole czasem biore leki od alergii bo jakis czas temu lakierowalam z mezem meble w domu jak sie wprowadzalismy i normalnie sie strulam jak diabli. Od tamtej pory przy kazdym przeziebieniu wlaczam claritine lub zyrtec bo czasem mnie poddusza. Zreszta tak podowiedziala mi laryngolozka. Rzekomo leki nowsze czyli claritina maja tez dzialanie przeciwzapalne nie tylko antyhistaminowe.

Offline

 

#64 2007-10-13 07:57:59

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Dziewczyny pamietajcie jednak przy antyhistaminikach ,że bardzo wysuszają śluzówki, już moja koleżanka dermatolozka tyle razy mi o tym mówiła, nawet na jakiś sympozjum była na ten temat.
Madziu Zyrtec jest dość mocny i bardzo wysusza, CLaritina też jest już starym lekiem i też wysusza z tych trochę mniej obciążjących to Xyzal i coś co łyka Karolina ( Redakcja) zapomniało mi się , teraz są już nowsze leki mniej mają działań ubocznych ale upiornie są drogie.

Offline

 

#65 2007-10-13 10:05:34

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Danusiu ja mam xyzal w domu, poniewaz mama po nim odjechala oddala mi w spadku. Niby mial nie dawac sennosci a to w jakim stanie ją zobaczylam po nim to szok. W takim razie bede brac xyzal. Ja juz kiedys pisalam o nim jak to mame mi zalatwil. Na mnie wsz dzialaja nasennie ale i tak biore na noc. Zreszta zwykly ketonal tak usypia mego meza ze spi w dzien po 5 godzin a chlop z niego nie maly. Niestety chemia

Offline

 

#66 2007-10-13 10:34:21

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jelita-uklad immunologiczny

kurcze ale numer !!!
jak widać sprawa osobnicza na każdego inaczej wsio działa.
Po Xyzalu można jeżdzić ( prowadzić ) samochód a po innych nie, wiec jednak coś to oznacza .
Ja po Clemastinie śpię jak KUbuś Puchatek.

Offline

 

#67 2007-10-13 10:44:39

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Tak tak kazdy jest inny i kazdego czym innym mozna wykonczyc. A z tym xyzalem to mama go wziela z nadzieja ze skonczy sie sennosc a tu prosze jaka niesodzianka ni reka ni noga pierwszy udar, potem troche zelzylo rzecz jasna.

Offline

 

#68 2007-10-13 14:20:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jelita-uklad immunologiczny


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#69 2007-10-13 19:48:53

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Jelita-uklad immunologiczny

W tej samej gazetce, w której znalazłam artykuł na temat jedzenia podczas brania leków był tez przepis na ziołową mieszankę, która pomaga przy zaparciach. Poniżej podaję przepis:
100g koszyczka rumianku
po 50g: ziela dziurawca/kory kruszyny/korzenia lukrecji/korzenia prawoślazu/liścia mięty pieprzowej/ziela krwawnika/owocu anyżu.
Łyżeczkę mieszanki wrzucić na szklankę wrzątku, zaparzać około pół godziny, następnie przecedzić. Pić rano i przed pójściem spać. smile

Offline

 

#70 2007-10-13 20:06:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Super przepisalam sobie i zakupie. Dzieki Wroclawianko jeszcze nie pilam na zaparcia takich kombinowanych ziolek

Offline

 

#71 2007-10-13 20:11:32

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Jest jeszce kilka nazw leków (może nie słyszałaś/próbowałaś niektórych z nich), oto one: syrop Alvia, ColonC, Forlax, Alax. (też z gazetki)
Ja osobiście żadnego z nich nie próbowałam. smile

Offline

 

#72 2007-10-13 20:15:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Nie znam tylko alvii. Ale szczerze mowiac wole ziola, zawsze to jakos mniej szkodliwe mi sie wydaje choc wiem ze to zluda

Offline

 

#73 2007-10-31 13:30:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Sluchajcie czy ktos moze stosowal ten preparat?  http://www.mekmed.pl/popov/psyllium.html
Kolezanka byla u gastrologa bo ma problem z jelitami tzn leniwe jelita i lekarz powiedzial ze jedynie ten srodek jest naprawde dobry na zaparcia. Mi osobiscie wydaje sie ze to cos na zasadzie Colonu C, ale moze ktos ma z tym doswiadczenia. Danusia moze Ty slyszalas ?

Offline

 

#74 2007-10-31 14:14:12

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jelita-uklad immunologiczny

Madziu nie znam tego ale zobacz:
http://www.ekoprodukt.pl/index.php?s=art&gr=6
Regulan ma też jako podstawę nasiona babki jajowatej , tylko może w tym Psyllicolu są to oczyszczone błonki nasion babki jajowatej a w Regulanie łupina nasienne, potrzeby nam botanik do rozstrzygnięcia problemu czy to ta samo czy jest różnica i czy dlatego ten suplement jest lepszy sad
Colon ma w sobie nasiona babki plesznik mniej pęcznieja ta babka jajowata jest od tej strony lepsza. Można też spróbowac ten Regulan zobacz ile tam dobrodziejstw w środku smile jak kto może

Offline

 

#75 2007-10-31 14:25:33

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Jelita-uklad immunologiczny

http://www.vitanea.pl/index.phtml?apteka=psyllicol_o_smaku_cytryny_100g&action=produkt_szczegoly&pid=76205&k=389

Madziu zobacz ile ma chemii i jeszcze ta substancja słodząca najgorsza z możliwych - nieciekawe to

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson