Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-01-31 19:38:32

beznicka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 3

Urografia - wrażenia.

Witam! Jutro mam zgłosić się do szpitala, a już zdążyłam naczytać się w Internecie tyle że głowa puchnie.
Chętnie poczytam wasze wrażenia na temat tego badania.
Niektórzy piszą, że poszli prosto na badanie, mnie przyjmują na oddział, a chyba w dniu kolejnym dopiero zrobią urografię? Jak to u Was wyglądało.
Co z tymi historiami na temat środków cieniujących? Powinnam się czegoś bać?
RobiÄ… jakieÅ› dodatkowe badania?

Jeżeli byliście dwa dni w szpitalu, co zabraliście ze sobą - piżama, kapciuchy te sprawy? smile
Czy po urografii wypuszczają w ten sam dzień?

Będę wdzięczna za wszystkie informacje!

Offline

 

#2 2011-01-31 19:45:42

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Urografia - wrażenia.

ja miałam urografie, ale nie kładłam się do szpitala.trzeba mieć badanie krwi ( kreatynina chyba?) i usg jamy brzusznej.
mnie dali wenflon na urologii i wysłali na rtg, bo tam robią badanie-masz być na czczo i wypij 2 szkl wody, żeby nerki lepiej pracowały. badanie trwa z pół godziny, najpierw sie kładziesz na stole, robią zdj, potem czekasz parę min, potem nast zdj i to samo i tak kilka razy, na końcu dają kontrast do żyły-poczujesz ciepło przez chwilę-i na stojąco robią. i tyle, nic strasznego, naprawdę.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#3 2011-01-31 19:59:41

beznicka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 3

Re: Urografia - wrażenia.

monka, czy wyniki urografii znalazły przyczynę bólu?

Offline

 

#4 2011-02-01 15:01:23

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Urografia - wrażenia.

to badanie raczej nic nie wniosÅ‚o do mojego leczenia, wyszÅ‚o jedynie, ze mam dyskopatiÄ™ lÄ™dźwiowÄ…, co może  być powodem moich dolegliwoÅ›ci, ale jakos lekrze sie tym nie przejÄ™li, ci co chodziÅ‚am dotychczas, teraz idÄ™ do innego urologa niedÅ‚ugo i do  neurologa i bÄ™dÄ™ pytać o to.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#5 2011-02-01 17:09:40

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Urografia - wrażenia.

Z tym zostawaniem na oddziale czy nie to zależy od szpitala. Generalnie jest to badanie, które spokojnie można zrobić ambulatoryjnie i iść do domu. Ja miałam to robione na oddziale urologii Kliniki Uniwersyteckiej w Krakowie - nazwa może brzmi ładnie, ale oddział straszny - zarówno warunki, jak i "obsługa". Tam robią tak, że przy jakichkolwiek badaniach - jak urografia, cystoskopia czy badanie urodynamiczne - przyjmują na 3 dni. bo inaczej mniej dostaliby pieniędzy z NFZ - nie wiem dokładnie jak to "działa" ale to ponoć praktyka wielu szpitali. Także ja miałam tak że przyjęli mnie rano, leżałam cały dzień bez ani jednego badania ani rozmowy z lekarzem, na drugi dzień urografia, na kolejny wyszłam. Podobnie było z cystoskopią - 3 dni w szpitalu, ale żadnej rozmowy z lekarzem, porady, nic. Zła jestem sama na siebie że skargi nie złożyłam za takie traktowanie

Offline

 

#6 2011-02-01 17:15:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Urografia - wrażenia.

Ja urografię miałam u dra Wantuloka w Cieszynie w ramach "pakietu" badań, które mi zlecił, jak trafiłam do niego w niefajnym stanie, a nasza urologia była zamknięta. Też mi nic nie wniosło, ale i nie wyniosło smile, więc nie mam żadnych emocji z tym związanych. Panie robiące badanie były miłe i bardzo się starały, żeby i wkłucie, które u mnie jest średnio możliwe, i kontrast, i wreszcie leżenie w jednej pozycji i robienie pod siebie były jak najmniej uciążliwe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-02-01 19:56:45

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Urografia - wrażenia.

U mnie urografia trwała ponad dwie godziny, do tego elegancko pielęgniara rozwaliła mi żyłę hmm
nie masz się czego bać to zwykły, długi rtg z kontrastem


Amidala, ja na szczęście po każdymekscytującym sad badaniu jechałam do domu

Offline

 

#8 2011-02-01 21:30:46

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Urografia - wrażenia.

Offline

 

#9 2011-02-02 18:03:01

beznicka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 3

Re: Urografia - wrażenia.

Ja jestem już po, więc opiszę Wam swoje wrażenia. smile
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. smile

Ja poszłam wczoraj, usg jamy brzusznej miałam wcześniej robione.
PobierajÄ… krew, robiÄ… ekg, dajÄ… zupÄ™. smile
Potem dwie tabletki na przeczyszczenie i osiem! takich na odgazowanie. smile
Wodę mogłam pić do 24.00, ale piłam do trzeciej w nocy, bo ciśnienie mi spadło do 80/40 i strasznie kołatało serce.
Nie wiem, czy to efekt braku jedzenia, miesiÄ…czki, czy czegoÅ› innego.
Dostałam kroplówkę i pigułę.

Następnego dnia rano badanie. Przedtem daje się mocz też do badania.
Najpierw zdjęcie bez kontrastu, potem z kontrastem.
Jestem uczulona na jeden lek, ale nie wiem, czy podano mi coś lżejszego, czy coś osłonowo.
Potem już seria zdjęć na leżąco i jedno na stojąco.
Żadnych skutków ubocznych nie odczuwałam.

Potem zgrywają na płytę i na oddział.
Teoretycznie jestem do jutra, ale na noc dostałam przepustkę i jutro idę chyba jedynie po wypis. smile

Generalnie może być trochę strachu, nie tyle przed badaniem, co przed jego wynikiem, ale zawsze lepiej sprawdzić niż nie wiedzieć.
Ze mnÄ… chyba wszystko ok. TakÄ… mam nadziejÄ™. smile

Personel oddziału rewelacyjny, naprawdę serdecznie polecam.
Bardzo profesjonalnie, nie ma tak że się na coś czeka, chyba że coś wymaga tego żeby poczekać, na przykład przyniesienie kroplówki.
Generalnie reagują na wszystko, co się dzieje, rozmawiają z pacjentami, żartują, naprawdę sympatycznie.
Jak sami nie pomagajÄ…, to udzielajÄ… informacji, kto to zrobi.

Mimo to.... cieszę się że już jestem po. smile

Offline

 

#10 2011-02-02 18:19:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Urografia - wrażenia.

Jeśli personel profesjonalny, to może dodaj szpital do Lekarzy? Zawsze warto kogoś polecić smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2011-02-02 21:49:55

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Urografia - wrażenia.

Właśnie, popieram:) jaki to szpital i gdzie?

Offline

 

#12 2011-02-03 12:22:27

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Urografia - wrażenia.

a po co ten mocz oddaje siÄ™?

Offline

 

#13 2011-10-25 08:25:24

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Urografia - wrażenia.

Czy przez cała godzinę trzeba leżeć na stole do rtg? Trochę nudno;) Myślicie że można sobie gazetę wziąć do poczytania?
Przed badaniem można coś pić?
Już dawno miałam skierowanie na to badanie ale uciekałam jak mogłam, a teraz już nie ma ucieczki bo mam podejrzenie refluksu pęcherzowo-moczowodowego. Nigdy nie miałam podawanego kontrastu i nawet żadnego leku dożylnie, dlatego mam lekki stres.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#14 2011-10-25 10:13:28

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Urografia - wrażenia.

Offline

 

#15 2011-10-25 13:46:54

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Urografia - wrażenia.

Sonja, problemów z żyłami się też obawiam, bo mam b. cienkie i jak kiedyś baba mi nieumiejętnie pobierała krew to wylew był wielkości talerzyka:( Najgorszy jest personel niecierpliwy i głuchy na uwagi pacjenta.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#16 2013-07-05 11:07:01

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Urografia - wrażenia.

słuchajcie mam mieć w poniedziałek robiona urografie,trochę się boję podania kontrastu,czy myslicie że po urografii mogę normalnie pojechac do pracy? chyba bardziej po kontrascie

Offline

 

#17 2013-07-05 15:44:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Urografia - wrażenia.

Jeżeli nie miałaś nigdy sensacji po kontraście i jeśli Twoja praca nie wymaga jakiegoś znacznego obciążenia psychicznego czy fizycznego, to wydaje mi się, że możesz. Ale ostatecznie powie Ci wykonujący badanie - wiesz, przy obecnej pogodzie może np. kazać Ci trochę odpocząć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2013-07-05 17:04:36

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Urografia - wrażenia.

nigdy nie mialam podawanego kontrastu i trochÄ™ siÄ™ tego bojÄ™ :(uczulenia np.

Offline

 

#19 2013-07-05 21:06:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Urografia - wrażenia.

A w ogóle jesteś alergiczką?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2013-07-06 15:49:10

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Urografia - wrażenia.

jakoś szczególnie to raczej nie, uczulenie dostałam od Biseptolu i przy zmianie antybiotyków z Duomox na Xorimax, z Xorimax na Klabax. Jak jestem w lesie to swędzi mnie skóra smile więc pewnie na jakieś drzewo jestem uczulona i tyle.
Robił ktoś z Was sobie przed kontrastem badanie na uczulenie na jod?

Offline

 

#21 2013-07-06 16:27:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Urografia - wrażenia.

Nie wiem, czy to ma sens. Ja tam, gdzie miałam robione badania, zwykle słyszę, że mają nowoczesny kontrast, który nie uczula tak jak jod.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2013-07-06 20:52:51

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Urografia - wrażenia.

aha, no ja nie wiem jaki w tym luxmedzie majÄ…, jakoÅ› stresujÄ™ siÄ™ tym badaniem i nie wiem czy wniesie coÅ› do mojego leczenia..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson