Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-02-05 08:54:30

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Witam!

W 2010 roku zmagałem się z 3 infekcjami bakteryjnymi układu moczowego.Przedostatnim razem miałem  w nocy okropne bóle nerek, temperaturę i kiepskie wyniki.Po zastosowaniu przepisanych antybiotyków wszystko ustało.Był spokój na parę miesięcy.Ostatnim razem udałem się do lekarza ze względu na bardzo brązowy mocz i ćmienie nerek.Wyniki wyszły kiepskie.Dostałem antybiotyk i wszystko sie unormowało, wyniki moczu były ok, ani śladu bakterii śluzu czy krwi. Od ostatniej infekcji borykam  się z częstym chodzeniem do toalety, ciągłym parciem na mocz.Nie codziennie biegam  często do toalety i nie codziennie odczuwam parcie, to wszystko zależny od dnia.Przy oddawaniu moczu nie odczuwam bólu, może czasem  lekkie pieczenie ujścia cewki po oddaniu moczu.Natomiast w nocy budzę sie tak około 3 razy by oddać mocz i wtedy mam trochę jakby problem z  wysikaniem ponieważ muszę  napiąć mięśnie,żeby  do końca opróżnić pęcherz.W poniedziałek wybieram się ponownie do lekarza po skierowanie do urologa.Czy ktoś  mógłby napisać co może być przyczyna moich problemów?

Offline

 

#2 2011-02-05 11:32:09

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Powodem są bakterie, ale ich działanie zapalne weszło w stan chroniczny.
A weszło dlatego, że stosowanie kuracji antybiotykowej za każdym razem było za krótkie (i pewnie nie było posiewów z moczu---a to znaczy że antybiotyk mógł być niecałkiem trafiony).
Poczytaj w Google hasło : protokół Dr Wheldona.
Jak zobaczysz, kuracje antybiotykami trwac powinny miesiące a nie 10 dni.
Nie każdy pacjent to znosi, a więc przyjmijmy na początek że bierzesz ::
1---10 dni Ciprobay (Ciprocex= Cipropol).
2--- 10 dni Monural w postaci 3 saszetek
3----teraz przez 2 miesiące Furagin 2 x 1 tabl a do tego leki ziołowe jak Fitolizyna, albo Urosept, albo jakaś recepta od homeopaty=zielarza. Oraz dużo olejów typu: wiesiołek, tran,Ecomer, olej lniany do popijania.

Ja tu pomijam robienie badań dla spokoju typu USG czy tomografia układu moczowego, bo wygląda na to że reagujesz szybko na antybiotyki a więc powód jest raczej wiadomy.
Weź pod uwagę ,że oprócz bakterii mogą być i wirusy grypowe a one dają stany przewlekłe, jednak nie ma na to kuracji typowych i wirus musi zdechnąć sam.

Offline

 

#3 2011-02-05 11:44:10

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

To czyli co mam teraz zrobić, bo trochę jestem skołowany.Mam iść do lekarza i o co poprosić, żeby określić co mi dolega?

Offline

 

#4 2011-02-05 12:00:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

I nie napinaj tych mięśni - im bardziej napinasz, tym bardziej będą się nasilały te doznania, bo napięte mięśnie dna miednicy potęgują dolegliwości związane z zapaleniem. Przydałby się masaż per rectum (poczytaj wątek Ajpinusa) lub, lepiej, elektrostymulacja, a i zwykły masaż kręgosłupa L-S by nie zawadził.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-02-05 13:22:38

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Dzięki za cenne informacje..To czyli co mam teraz zrobić, bo trochę jestem skołowany.Mam iść do lekarza i o co poprosić, żeby określić co mi dolega?

Offline

 

#6 2011-02-05 14:59:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Odkołuj się smile. Tydzień po odstawieniu antybiotyków zrób sobie dobry posiew (najlepiej Warszawa, Lelka, ale jak nie dasz rady, to żądaj na zleceniu opisania każdej ilości bakterii bez względu na liczbę bakterii i ich miano; tylko nie rób we Frydzie, bo tam Ci nie opiszą nawet na zlecenie). Popytaj wśród rehabilitantów o elektrostymulację przezodbytniczą i masaż, pewnie tej pierwszej nie mają, to weź chociaż masaż plus pomasuj się samodzielnie wg wskazówek z wątku Ajpinusa. A potem podziałaj sobie schematem, który podaje Pulkos.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-02-05 16:32:56

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Tylko że antybiotyków w aptece od tak nie dają.Muszę iść do lekarza  i to nie jest pewne czy mi od tak wypisze.Jestem z Białegostoku dlatego też posiew  zrobię u siebie w mieście.Muszę nadmienić że mam dopiero 22 lata i masaże  doodbytnicze w moim wieku to trochę dziwna sprawa, myślałem żę takie rzeczy dotyczą mężczyzn około 40-stki.No ale  postaram się o jakieś info w tej sprawie.

Offline

 

#8 2011-02-05 16:36:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Masaż robi się, jak jest potrzeba, to nie zależy od wieku. Prawdą natomiast jest, że lekarze poświęcają w tej kwestii uwagę głównie panom po 40-stce.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2011-02-05 18:08:42

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

no to prawda, musi być recepta niestety. To wieczny problem.
Staraj sie namówić lekarza na DŁUGĄ kurację, najlepiej  tymi lekami które  ci podałem.
Możesz go podpuścić i powiedz, żeby dał recepty pełnopłatne (niezły dla ciebie Monural jest zawsze pełnopłatny nawet dla ubezpieczonych --nie ma zniżki na niego).
Natomiast polska wersja Ciprobayu (cipropol itp) jest bardzo tania i tak.
Oczywiście że zrobienie najpierw (przed kuracją) posiewu z moczu byłoby niezłe, nawet przed wizytą u lekarza jest to wskazane.....Ale chodzi o szybkość działania. Możesz iść w poniedziałek do prywatnego laboratorium w Białymstoku (tam gdzie pobierają krew za pieniądze --zwykle robią też posiewy z moczu) i bez skierowania dajesz im mocz w JAŁOWYM pojemniku na mocz kupionym w aptece za 2 złote.
I niech robią posiew ====cena około 40--60 złotych.
Za kilka dni (nieraz za 3 dni) będzie już jakiś wynik.
Jeśłi ty działasz przez FOZ i idziesz po skierowanie (do urologa) od lekarza 1 kontaktu---to KUŹWA , kiedy ty będziesz miał wizytę ? Za 2 miesiące ????????????
Musisz sie zastanowić czy by nie poprosić internisty żeby to on ci dał recepty na w/w antybiotyki. Będzie szybko, a trzeba szybko bo ten ciemny mocz to jest przebarwiona krew z pęcherza lub nerek-----typowe przy silnym zapaleniu.
Działaj kuźwa przebojowo. Jak się nie da, to niech ci jakiś dentysta lub weterynarz da receptę na Furagin i zacznij go brać 3 x 1 tabl  aż sie skończy opakowanie. Tani jest --pare złotych.

Offline

 

#10 2011-02-05 19:52:59

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

pulkos dzięki za wyczerpującą wypowiedz, ale muszę  napisać że nie mam ciemnego moczu.Jego kolor jest prawidłowy jasny.Ogólnie mój stan jest dobry,nie odczuwam bólu przy oddawaniu moczu,ani bólu nerek.Jedynie występuje u mnie częstomocz i te pacie na mocz.Czasem zdarzy się że po oddaniu moczu  czuje jak uronię kroplę w bielizne .Chodzę często na siłownie i nie upuszczam moczu przy wysiłku, kaszlaniu czy kichaniu.Z tymi antybiotykami to szczerze mówiąc to trochę się boje brać bez uprzedniego potwierdzenia diagnozy o problemie z bakteriami.Bo jeżeli problem tkwi gdzieś indziej, to tylko naszamię sie antybiotyków, a problem zostanie.

Offline

 

#11 2011-02-05 19:57:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Dlatego ja bym jednak najpierw zrobiła posiew.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2011-02-05 20:02:49

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

I tak tez zrobię.

Offline

 

#13 2011-02-06 12:17:20

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

ale ciemny mocz miałeś w ramach ostatniego pogorszenia.....
Posiew najpierw-----jak najbardziej, ale pamiętaj że one często nie wychodzą prawdziwie (dlatego my robimy  w Warszawie na Lelka 26).
Poza tym, jaka by tam nie wyszła bakteria.........to i tak pewnie dostaniesz wymienione tu antybiotyki.
Aby sie zorientować czy to nie jest "co innego" to warto zrobić też DOBRE USG u jakiegos kumatego lekarza a nie bylegdzie.
Skorto poprzednio była wyraźna reakcja na antybiotyki---to znaczy ze bakterie na pewno są.......Czyli łykanie antybiotyków nie jest bez sensu......

Offline

 

#14 2011-02-07 13:53:56

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Byłem dziś u lekarza.Dostałem skierowanie na wyniki badan:mocz, kreatynina, cukier, K, CPR oraz skierowanie do urologa. Jeżeli wyniki pokażą bakterie w moczu wtedy dostane skierowanie na wyniki posiewu.

Offline

 

#15 2011-02-07 16:29:32

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

bez sensu.; na posiew trzeba iść od razu teraz.

Offline

 

#16 2011-02-07 17:01:45

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Zasugerowałem to  lekarzowi ,ale stwierdził, że jeżeli w wynikach moczu będą bakterie to wtedy mi da skierowanie na posiew bo jeżeli nie będzie bakterii to jaki sens posiewu.

Offline

 

#17 2011-02-07 17:17:17

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

zrob na wlasna kieszen ja teraz robie

Offline

 

#18 2011-02-07 17:55:17

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

a ile to kosztuje tak mniej wiecej?

Offline

 

#19 2011-02-07 19:16:28

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Zwykły posiew w przeciętnym laboratorium około dwóch dych. Również namawiam, żebyś szedł. Lekarz chce przyoszczędzić, normalne. Kiedyś mi jedna cisnęła kit, że przychodnia płaci za posiew 50 zł i wprost powiedziała, że szkoda jej dać mi skierowanie.

Offline

 

#20 2011-02-07 19:59:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

He, he, to nieźle pocisnęła, bo przychodnie za posiew z antybiogramem płacą ok. 7-10 zł.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2011-03-14 13:47:56

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Witam ponownie.Byłem  jakiś czas temu u urologa który stwierdził u mnie ewidentne zapalenie prostaty.Zostałem skierowany na posiew nasienia którego wynik był :"Po 18 godzinach inkubacji w warunkach tlenowych nie uzyskano wzrostu drobnoustrojów".Z owymi wynikami byłem ponownie u urologa,który wypisał mi receptę na  80 tab Macmiror i dwa opakowania Diclofenac gsk.Te pierwsze leki są bardzo drogie ponieważ za 4 opakowania które zostały mi przepisane trzeba zapłacić około 200 zł:(Nie ma jakiegoś tańszego zamiennika tych leków?.Na chwilę obecną mój stan zdrowia jest dobry nie mam żadnych problemów wcześniej wymienionych ale skoro leki są przepisane wypadałoby wziąć.

Offline

 

#22 2011-03-14 15:32:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Po 18 godzinach na jednej pożywce. Szkoda, że nie po 18. minutach, na pewno posiew byłby jeszcze bardziej miarodajny hmm.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2011-04-21 11:38:19

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Po skończeniu kuracji lekami Macmiror udałem sie na  wizytę kontrolną do mojego urologa.Po sprawdzaniu prostaty okazało się że jest poprawa,ponieważ za pierwszym razem podczas badania  krzyknąłem z bólu .Natomiast po kuracji lekowej nie było problemów.Urolog wypisał mi szczepionkę która ma  jak sam stwierdził "nauczyć mój organizm rozpoznawać infekcje" czy coś w tym stylu.Mam przyjmować Uro-Vaxom prze 30 dni,następnie kolejne 30 dni nie brać leków, po czym znów brac je przez 30 dni. Niby mós stan sie poprawił ale mam dalej wrażenie ze  w 100% nie jest wszystko ok. Czasami zdarza się lekkie pieczenie ujścia cewki lub też w nocy jest delikatny problem z oddaniem moczu bo jestem zmuszony trochę poczekać zanim napłynie strumień moczu. Czy zapalenie prostaty da się  definitywnie wyleczyć?Czytałem  że jest to długotrwały,kosztowny i nie koniecznie  całkiem wyleczalny problem:/

Offline

 

#24 2011-04-21 23:49:01

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

takie diagnozowanie  w stylu--poprzednio mnie bolało a teraz nie (przy per rectum) można sobie w --------------d---wsadzić.
Jest bardzo prawdopodobne, ze to nie prostata ale ogólnie układ moczowy.
Przy braniu tej szczepionki powinno być gorzej (jak to przy szczepionkach). A po jej zakończeniu---to różnie.......
PS. Dlaczego te neandertale ciągle mówią o prostacie u pacjentów w wieku 25 lat !?!?!?!?!? Toż to głupota ! Owszem--bywa----ale oni nawijają już u każdego kto sika !!!
Bez sensu---gdy nie ma rezonansu prostaty to nie wiadomo kompletnie czy to to czy nie.
Co oni pier$olą ?????????

Offline

 

#25 2011-05-04 20:31:01

matinaszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 14

Re: częste bieganie do wc oraz parcie na mocz

Przyjmuję nadal Uro-Vaxom. Dokładnie zostało mi  11 tabletek z pierwszego opakowania.Nadal mam wrażenie, że w 100 % nie jest dobrze.Niestety ujście cewki moczowej nadal jest delikatnie obrzęknięte co mnie martwi. Miałem nadzieje na to, że wszystko jednak wróci do normy. Czy po zjedzeniu szczepionki mój stan się poprawi? Czy podczas brania szczepionki to normalne, iż jakieś drobne powikłania mogą występować?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson