Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-02-18 09:33:02

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Witam, od jakiegoÅ› czasu mam problem z pÄ™cherzem, z ktorym juz nie potrafie sobie poradzic nie dosc ze fizycznie to i psychicznie. Wszytsko zaczelo sie okolo 4 miesiecy temu. Pojawil sie duzy bol w podbrzuszu oraz czestomocz. Lekarz pierwszego kontaktu przypisal mi furaginÄ™ ale kazal tez przebadac sie ginekologicznie.  Ginekologicznie wyszÅ‚o wszytsko w porzadku. Po jakims czasie przyjmowania furaginu przeszlo. Ale co jakis czas znow wracalo:( CIagle leczono mnie furagina ktora rzeczywiscie pomagala na jakis czas. WYdaje mi sie ze najczesciej gdy troche przemarzlam byl nawrot. Lecz to nie byly typoowe objawy zapalenia pecherza, tylko poprostu czÄ™sto latanie do toalety. Od tamtego momentu zaczelam rowniez nosic wkladki higieniczne gdyż jak siadam wydaje mi sie ze coÅ› cieknie ze mnie,. takie dziwne uczucie. Ciagle myslalam ze to moze upÅ‚awy. Lecz na wkÅ‚adce zawsze zostaje żółta plamka. Teraz obecnie znow powrocilo czesto siusianie. lekarz peirwszego kontaktu przypisal mi antybiotyk cipronex,. ktory wydaje mi sie ze nie pomaga za bardzo.4 dzien przyjmowania a ja zaczelam wstawac wnocy. pomimo ze wczesniej prawie nigdy nie wstawalam w nocy siusiac:(  jestem juz poprostu bezradna,. ciagle siedze w domu, poniewaz z tym czestym siusianiem nie mam jak sie nigdzie ruszyc:(  i jeszcze bardzo sprawia mi dyskomfort noszenia wkÅ‚adki.  sama niewiem czy ja popuszczam czy nie:( Mialam nadzieje ze dzieki cipronex pozbede sie tego , ale nie zapowiada sie:( proszÄ™ o jakies rady

Offline

 

#2 2011-02-18 09:35:45

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

chciałam jeszcze dodac ze w posiewie nic nie wychodzi, jałowy

Offline

 

#3 2011-02-18 10:28:29

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

a robiłaś ten posiew w trakcie brania furagin? przed czy po?

Offline

 

#4 2011-02-18 10:54:54

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

przed braniem. teraz mam zrobic w pon. bo braniu tego antybiotyku. wcczoraj jeszcze ginekolog stwierdzil lekka nadzerke. ale twierdzi ze to nie ma nic wspolnego z pecherzem napewno.  Dzis doszÅ‚y mi jakies brazowe upÅ‚awy ale to pewnie od tej nadżerki.  proócz tego czÄ™sto siusiania bardzo denerwujÄ…ce jest uczucie w momencie siadania i wstawania jakby cos ze mnie leciaÅ‚o. ale nie umiem okreslic czy to jest napewno popuszczanie. na wkÅ‚adce po caÅ‚ym dniu zazwyczaj jest tylko maÅ‚y żółty pasek;/  zazwyczaj jak zlapie mnie to dziwne zapalenie to w ten dzien biegam do toalety co 20 minut. nastepnego dnia zazwyczaj juz mniej . np dzis co godzine. i zazwyczaj po tygodniu mi to ustepuje i moge siusiac naprawde bardzo rzadko;/

Offline

 

#5 2011-02-18 12:29:23

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Sylwia, fakt że furagin Ci pomagał świadczy o obecności bakterii. Odczekaj 10 dni od ostatniej dawki lekarstwa i zrób posiew.
Nie wiem z jakiego jesteś miasta, wszyscy tu możemy doradzić laboratorium w Warszawie.
Myślę, że posiew z szyjki macicy też miałby sens, nadżerka może być źródłem bakterii.

Offline

 

#6 2011-02-18 13:24:39

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

jestem z BiaÅ‚egostoku.  bardzo duzo czytalam juz o tym pecherzu, i zaczynam sie zastanawiac czy przypadkiem to nie jest pecherz nadreaktywny? tylko wlasnie neiwiem czy przy takim pecherzu dolegliwosc pojawia sie co jakis czas czy jest ciagle?

Offline

 

#7 2011-02-18 13:39:39

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Sylwia zanim zaczniesz rozpatrywać pęcherz nadreaktywny wyklucz bakterie.
Poszukaj polecanego laboratorium, a najlepiej i sprawdzonego urologa.
Nie wierz, że jak coś wygląda dobrze na oko to tak jest w rzeczywistości. Ja przez takie podejście ginekologa wzięłam dużo więcej antybiotyków.
W szyjce miałam te same bakterie co w pęcherzu (lekarz nie widział sensu robienia posiewu bo mówił, że wszystko jest ok).
Większość badań robiłam na własne życzenie (prywatnie) i dopiero z wynikami szłam do lekarzy.

Offline

 

#8 2011-02-18 13:48:30

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

w poniedzialek zrobie badanie moczu. ale domyslam sie ze znow nic w nim nie wyjdzie, tak jak i wczesniej;/  niewiem jednak wciaz co myslec o tym ze jak siadam i wstaje mam uczucie jakby cos ze mnie lecialo:( nie umiem okreslic czy to jest nietrzymanie moczu. nie wystepuje to przy kucaniu, kaszlaniu itd;/

Offline

 

#9 2011-02-18 13:50:41

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

i nawet jak przechodzi mi czeste siusianie to to uczucie ciagle jest;/  przez to muszÄ™ nosic ciÄ…gle wkÅ‚adki bo inaczej czujÄ™ sie niekomfortowo. czasem wydaje mi sie zeprzez myslenie o tym i czytanie wkolk o pecherzu i szukaniu podobnych objawow zaczynam sie bardziej nakrecac;/

Offline

 

#10 2011-02-18 20:34:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Sylwia, jeśli nie robisz na Lelka w Wawce (drogo, ale to jest, niestety, jedyne wiarygodne obecnie labo), na piśmie żądaj zamieszczenia notki "Proszę o oznaczenie każdej, również minimalnej, ilości każdego wyhodowanego patogenu, bez względu na liczbę patogenów. UWAGA! Pacjentka ma silne niedobory immunologiczne, ze względu na stopień dysfunkcji jej zdrowiu i życiu może zagrażać każda, nawet najmniejsza ilość bakterii!". Możesz sobie zrobić taką pieczątkę, dodaj pole z miejscem na Twój podpis. A jeśli i tu będą kręcić nosem, dopisz ręcznie: "Nieoznaczenie niewielkich ilości bakterii na wszelką (w tym finansową i karną) odpowiedzialność wykonującego badanie". Pewnie będą się pultać, że nastawia im maszyna automatycznie (powiedz, że to nie Twój problem, Ty płacisz za badanie, a nie widzimiesię kalibrującego maszynę), wezwą kierownika, powiedz, że masz bardzo silne niedobory immunologiczne i niedoleczona infekcja rzędu 10^2 to wylądowanie w kilka dni na OIOM-ie i ryzyko sepsy. Więcej nie możesz mówić, bo raz, że się nie znasz, nie umiesz dokładnie przekazać, a dwa, że to tajemnica lekarska i nie czujesz się na siłach o tym mówić.

No i zrób sobie posiew z szyjki i cewki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2011-02-18 20:54:14

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Odczucie popuszczania przy siadaniu jest TYPOWE dla zapaleń cewki. Nie zastanawiaj sie nad tym , tylko zrób POSIEW w dobrym laboratorium.

Offline

 

#12 2011-02-18 21:57:36

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Offline

 

#13 2011-02-18 23:31:01

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

moze rzeczywiscie to jest problem z cewka moczowa. obecnie zaczelam czuc pieczenie ktorego wczesniej nie mialam. i wciaz parcie na pecherz;/ a i tak mocz oddaje w malej ilosci:(   w takim razie powinnam sie wybrac do urologa? bo lekarz pierwszego kontaktu juz chyba nie pomoze..;/ i przy leczeniu zapalenia cewki stosuje sie antybiotyk?

Offline

 

#14 2011-02-18 23:48:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

copyright by jedna nasza forumka, ja to tylko twórczo rozwinęłam smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2011-02-19 07:20:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Sylwia wysłałam Ci maila, nie wiem czy doszedł.

Offline

 

#16 2011-02-19 09:04:01

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

dziekuje, doszedl

Offline

 

#17 2011-02-19 13:10:56

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Pulkos a skad wiesz ze wlasnie takie odczucie popuszczania przy siadaniu jest przy zapaleniu cewki moczowej? bo nigdzie nie moge znalesc informacji na ten temat..

Offline

 

#18 2011-02-19 13:45:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Popuszczanie jest też przy zespole bolesnej miednicy, który może towarzyszyć zapaleniom cewki, pęcherza, ale też innych schorzeniom w obrębie kręgosłupa L-S i miednicy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2011-02-19 15:32:11

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

echh w sumie moje objawy mozna podciagnac do duzo schorzen. lepiej sie chyba nie nakrecac tak.

Offline

 

#20 2011-02-19 16:21:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

To nie jest nakręcanie, tylko weryfikacja i ustalanie hierarchii diagnostycznej.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2011-02-19 23:25:28

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

a dzis postanowilam po 5 dniach przyjmowania odstaawic antybiotyk cipronex, gdyz wogole mi nie pomagal, a moze nawet pogarszal sprawe.  z rana wystepowalo i pieczenie i dziwne uplawy. i zauwazylam ze jak czuje parcie na pecherz to jesli to troche przetrzymam i sie nie wysiusiam to parcie jest mniejsze.... i niedawno nawet raz udalo mi sie wysiusiac tak jak kiedys, porzadnym strumieniem , a nie z przerwami i slabym cisnieniem.  podejrzewam ze moze znow mi to minie na jakis czas. tylko obawiam sie ze jak zwykle za tydzien czy dwa wroci..;/ juz nie mam pojecia co to moze byc..

Offline

 

#22 2011-02-20 12:46:25

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

dzis jest tragedia ,. biegam do toalety co 10 minut, i siusiam po trochu:( to jest juz nie dowy3mania i wiezi mnie w domu sad wzielam dwie tabletki furaginu, mam nadzieje ze nie zmyla one jutrzejszego badania moczu.i do rana zdarze je wysiusiac;/  mam nadzieje ze pomoga mi chociaz na troche tym bardziej ze potrzebuje dzis sie ruszyc z domu chociazn na godzinke:(( a poki co nie wyobrazam tego:( bozee jestem zalamanaaaaaaaa:(((

Offline

 

#23 2011-02-20 13:15:01

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

nie powinnaś tego robić,, to kolejny gwóźdź do trumny, że tak to nazwę. Też mi cipronex nie pomagał, dla mnie on jest beznadziejny, ale jak odstawiasz antybiotyk to powoduje to, że bakterie, jeżeli je masz, uodparniają się na niego.

Offline

 

#24 2011-02-20 13:26:12

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

to niestety za pozno bo go odstawilam sad i wczoraj bylo naprawde troche lepiej. ale dzis to normalnie tragedia sad poprostu juz po wyjsciu z toalety czuje ze chce mi sie znow;/ a to bez sensu bo i tak robie siku w minimalnych ilosciach:(((  ten pecherz poprostu wykancza mnie psychicznie sad

Offline

 

#25 2011-02-20 13:27:34

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

jak mi ten furagin nie pomoze to nie wyobrazam sobie nawet wyjscia jutro do lekarza;/ a co mowic do pracy. echh zwolenienie juz mi sie skonczylo:(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson