Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-02-22 12:41:50

mdma
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 3

Lekarze sie nie znają

Byłem u kilku  urologów i nic. Wydaje pieniadze na wizyty leki i nic. Żebym to jeszcze miał kase a tu nawet na chleb nie ma, a wyleczyc sie trzeba. Chcialbym zebyście jakos pomogli zdiagnozowac moj problem jezeli sie uda.

Mam 22 lata. Brałem leki Driptane, Minirin, Dicloberl. vesicare - nic nie dały. Przez ostatnie kilka miesięcy jest coraz gorzej. Od czasu do czasu boli mnie w podbrzuszu raz jak kucnąłem, a raz jak sie rozciągałem wygiąłem sie do tyłu. Na treningu na siłowni pije dużo wody tzn.półtora litra. Potem chodze co 5 minut do łazienki. Przed wyjściem z siłowni ide do toalety. Gdy wychodze na zewnątrz tj. 5 minut znowu mi sie chce. I tak chyba aż całą tą wode wysikam, bo gdy pije mało to tak często nie latam do łazienki. Ale to jest uciążliwe, najgorzej na mieście gdzie nie ma sie wysikać albo w autobusie. Często jest też wrazenie ze sie chce sikac tzn.parcie na pecherz, a nie czuje ze pecherz jest pelny. Powoli mocz zaczyna sie zbierac w pecherzu a uczucie jest jakby byl juz pełny i chcialoby sie sikać. Często nie mając się gdzie załatwić trzymam mocz długo aż pechęrz boli i czuje, ze jest pełny, a jak ide sie wysikac to nie duzo wysikuje niz normalnie powinno być, a na dodatek podczas oddawania moczu czuje kłucie chyba przy wyjściu cewki i mocz ciężko wychodzi tak jakby coś blokowało, spinam się ale bardzo wolno leci mocz, a jak bardzo napne to właśnie czuć to kłucie przy cewce jakby ktoś igłe wbijał. I po zakonczeniu oddawania moczu czuje ze jeszcze w pecherzu troche zostalo, że nie dokońca sie wysikałem i pecherz boli, także po 5 minutach znowu musze oddać mocz.
Ogólnie mocz oddaje w małych ilościach, często, a mało.
No i jeszcze sprawa moczenia nocnego. Codziennie musze prać prześcieradło. Kiedys ustawiałem budzik co 2 godziny w nocy, ale go nie słyszałem w ogóle.
Chciałem jescze dodać, że mocz ma inny zapach niz kiedys. Nie wiem do czego porownać. Kiedys brałem diuretyk to ten zapach byl jeszcze bardziej mocny.
Co to moze być czy to zapalenie jakieś, pecherza czy prostaty??pomocy

Offline

 

#2 2011-02-22 15:58:29

Amber
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Lekarze sie nie znają

A brałeś jakieś leki przeciwbakteryjne? robiłeś jakieś badania?

Offline

 

#3 2011-02-22 17:16:59

mdma
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 3

Re: Lekarze sie nie znają

przeciwbakteryjnych nie bralem.
Badania mialem moczu 4 razy wyszły dobre
usg pecherza dobre
predkosc moczu dobra
prostata od tyłu po dotknieciu bolała mnie

Offline

 

#4 2011-02-22 21:18:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Lekarze sie nie znają

No to nie dobre, tylko zafałszowane.

Powtórz wyniki na Lelka w Wawce, posiew moczu i nasienia, można wysyłać.

Może być zapalenie jednego i drugiego (już). Możesz mieć zjechaną śluzówkę i podrażnione zakończenia nerwowe, a brane antybiotyki tylko to nasilają. Możesz mieć do kompletu ponapinane mięśnie dna miednicy (stąd objaw na siłowni i to igłowe kłucie cewki przy sikaniu, nb. ono też może być od zapalenia cewki).

Ale zacznijmy od sprawdzenia bakterii...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-02-23 10:28:33

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Lekarze sie nie znają

Oczywiście--jak mówi Redakcja.
I poczytaj inne posty userów płci męskiej na tej stronie, bo to szkoda powtarzać w kółko. Masz bakterie , tylko nie wyszły na posiewie. !! To typowe--wiele osób ostatnio tak ma--jakby epidemia.
www.badbak.pl
Czytaj link, musisz przyjechać na posiew za forsę TUTAJ (lub wysyłać kurierem szczyny, ale radze przyjechać i wysikać na miejscu.Cena około 120 zł.).

Offline

 

#6 2011-04-06 17:23:42

mdma
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 3

Re: Lekarze sie nie znają

Zrobilem to badanie. Na karcie lekarz wypisał: nadaktywnosc zwieracza. Czy ktos z was to mial jakie leki sie na to bierze chcialbym wiedziec bo narazie musze czekac tydzien na wizyte u lekarza zeby przepisal leki.

A po za tym dzisiaj chodze co kilka minut do toalety i oddaje 3 kropelki z krwią. To normalne?

Offline

 

#7 2011-04-06 22:14:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Lekarze sie nie znają

Przeniosłam Cię do Twojego wątku.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2011-04-06 22:26:28

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Lekarze sie nie znają

Niebardzo się znam, ale nie sadze, by ta krew w moczu była normalnym zjawiskiem.

Offline

 

#9 2011-04-06 22:31:47

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: Lekarze sie nie znają

Ja też aż tak się nie znam, ale to może być ostry stan zapalny. Może warto zrobić teraz badania moczu.

Offline

 

#10 2011-04-06 22:33:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Lekarze sie nie znają

Hm, mówię z własnych doświadczeń - ja bym się nie martwiła kropelkami krwi. Badanie jest przecież inwazyjne i takie podrażnienie zdarza się nierzadko. Jeśli nie przejdzie w kilka dni, to wtedy można zacząć się martwić, ale na razie nie panikowałabym smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2011-04-06 22:44:15

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Lekarze sie nie znają

Grunt to dobry posiew. Tak jak już wyżej zasugerowano wykonaj posiew w Warszawie u Pani Doroty. Wiem, że to dziwnie zabrzmi ( dla mnie to tak brzmiało), ale te posiewy, które robimy w przychodniach itd. są nic niewarte. Ja to się dzisiaj usmiAlam wychodząc z takowym z przychodni. Oczywisty jest wynik- ujemny, ale najlepsze jest to, że posiew wykonywany był 1 dzień! Jaja?! Data pobrania materiału 1 kwietnia. Data ukończenia badań 2 kwietnia... Śmiać się czy płakać?

Offline

 

#12 2011-04-07 12:12:49

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Lekarze sie nie znają

Ale user nie pisze że miał badanie inwazyjne. Napisał -"zrobiłem to badanie" , ale jakie ? Czy lekarz wkładał mu cewnik ? Bo nie wynika to z postu.
Oczywiście że musi być dobry posiew i koniecznie w Warszawie.
ALE---ALE posiewy kosztują, trzeba jechać daleko , a tu człowiek chory i bez kasy.
Więc może na razie kupić ::::
1---pasta Fitolizyna do picia w ciepłej wodzie (tanio , bez recepty).
2---tran w butelce i popijać go po trochu.
3---jeść siemię lniane i popijać wodą (siemię rozdrobnione a nie całe---w aptece tanio bez recepty).
4----Poprosić lekarza o receptę na Furagin i łykać 2 tabletki dziennie (tani lek, zwalcza bakterie). Każdy lekarz ci go przepisze, internista też. Nawet znajomy dentysta !!!!

No i zobaczyć czy nie będzie troche lepiej. Ja nie mówię że to całkiem wyleczy, ale jeśli będzie nieco lepiej to jest to wskazówka że wszystko sie zrobiło z bakterii.

Ostatnie spostrzeżenie : sporo osób ma te objawy i --O DZIWO----osoby te chodzą do siłowni !!! Dawno to zauważyłem ! Albo napinanie mięśni sprzyja infekcjom w tym miejscu, albo SIŁOWNIE SA MIEJSCEM ZAKAŹNYM BARDZO Z WIADOMYCH POWODÓW.
Radzę ci odstawić siłownię po prostu. Powiedzmy na miesiąc.
Krwawienia są dowodem na uszkodzenie śluzówki (od bakterii np.) i koniecznie należy brać to co napisałem.Troche chroni śluzówkę (tran i siemię), działa antyzapalnie =Fitolizyna, no a Furagin jest słabym antybiotykiem i robi swoje.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson