Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-03-18 15:43:18

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

Zakładam ten wątek, abyśmy tutaj mogli rozmawiać o tym laboratorium i jego testach.


Robiłam wysyłkowo w nim testy na 5 patogenów. Badania szczęśliwie udało mi się wykonać, ale była to droga przez mękę, i opcji wysyłkowej absolutnie nie polecam.

W sekcji FAQ na www.urogin.pl pisze, że materiał można pobrać zarówno z dróg rodnych, jak i ujścia moczowych:

"Jak wyglÄ…da badanie testem UroGin u kobiet?

Badanie polega na pobraniu przez ginekologa lub położną wymazu z pochwy lub szyjki macicy lub cewki moczowej lub z pęcherzyków (owrzodzeń)."

Ja wyboru nie miałam. W paczce dostałam tylko wymazówkę do szyjki macicy, taką szeroką na trzy centymetry i z plastikowymi ząbkami. Dodzwoniłam się, obiecali że doślą wymazówkę do cewki moczowej. Doczekałam się drugiej przesyłki, a tam... Dwie nowe szczoteczki do szyjki macicy, o innym kształcie niż poprzednia. Doprosiłam się w końcu miękkiej wymazówki. Ale kosztowało mnie to sporo nerwów (musiałam się wykłucać przez telefon, powoływałam się m.in, na niezgodność towaru z umową). I sporo głupiego gadania. Pani mnie pytała czy na pewno mam jakieś objawy, że muszę akurat z cewki pobrać. I czemu akurat mój lekarz się nie zgodził, aby wykonać to pobranie szczoteczką cytologiczną, bo przecież "lekarze pobierają"...

Jest jeszcze jedna sprawa. Kupiłam test, który był opisany w ten sposób:
15. Chlamydia trachomatis, Ureaplasma sp, Mycoplasma g/h, HSV I/II, Test HPV 37

Byłam przekonana, że kupuję test zawierający zarówno Mycoplasmę g, jak i h. W końcu inny test 3w1 był też opisany za pomocą ukośników:
5. Chlamydia tr./ Ureaplasma sp./ Mycoplasma g. (Test 3-w-1)

A pracownicy nukleageny zgodnie oświadczyli, że kupionym przez mnie pakiecie gatunek mycoplasmy jest do wyboru, i mam sobie wybrać...

Nie odradzam korzystania z produktów nucleageny. Ale koniecznie kupujcie zestawy w realu, w którymś punkcie dystrybucji. A nie wysyłkowo. Tak żeby "widziały gały co brały". Aby zestaw na pewno był kompletny i żeby było wyraźnie zaznaczone co jest zaznaczone na zleceniu do laboratorium, zanim zapłacicie.

Offline

 

#2 2011-03-18 17:38:54

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

No to ja z kolei polecam badanie drogą korespondencyjną w CB DNA z Poznania. Na stronie wszystko jano opisane, instrukcja zresztą przychodzi razem z całym pakietem, zestaw kompletny i jasne zasady całej procedury.

Offline

 

#3 2011-03-18 18:58:31

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

Tak, ja też korzystałam z usług CB DNA w Poznaniu, zamówiony zestaw z wymazówkami przyszedł szybko (1-2 dni),
w środku jest instrukcja, dwie wymazówki do cewki i szyjki macicy, rękawiczki itp. Tylko ja tego nie wysyłałam, a po pobraniu przez ginekologa sama im zawiozłam. Czekam aktualnie na wyniki.
I badajÄ… obie mykoplazmy.

Offline

 

#4 2011-03-26 16:59:40

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

A czy trzeba koniecznie kupic ten zestaw w CB DNA, nie można miec po prostu swojej wymazówki i im tylko wysłac do badania???

Offline

 

#5 2011-03-26 17:43:29

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

Mi powiedzieli, że lepiej u nich kupić, bo tam jest inne podłoże transportowe niż w tradycyjnych wymazówkach.
To jest taki pojemniczek z płynem, nie żelem, do tego są dołączone dwie wymazówki- mała do cewki i większa do pochwy i one się łamią w jednym miejscu i dzięki temu po pobraniu można je szczelnie zakmnąć w tym pojemniczku z płynem.

Offline

 

#6 2011-03-26 21:25:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

A to takie, jak wysyłało CB DNA z Poznania. Fajne te wymazówki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-03-26 23:00:17

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

Dzięki smile. To jezli przysyłają dwie wymazówki, to można je razem do jednego pojemniczka z płynem wsadzić, jeśli chce badać w tym samym kierunku z dwóch miejsc, bo gdzie by nie wyszło czy to w pochwie czy w ceece to leczenie w sumie takie same. Gdzies czytałam, że jest to chyba możliwe, ale czy sa osoby, ktore tak robiły?

Offline

 

#8 2011-03-26 23:11:36

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

Tak, ja tak zrobiłam według wskazówek CB DNA w Poznaniu. Do tego pojemniczka wsadziłam razem wymazówkę z materiałem z cewki i drugą z szyjki macicy. Oni badają obie. I chyba to potem wyszczególniają, chociaż chyba jak wyjdzie w cewce to siedzi też i w szyjce. Nie wiem, bo ja miałam jeden wynik połączony i negatywny.

Offline

 

#9 2011-03-26 23:14:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

Ja też tak robiłam. W ten sposób nie wyszczególniają, bo nie bardzo mają możliwość, ale tak, jak Fairy, mówisz - to nie ma znaczenia, bo jeśli jest tu, to i w drugim miejscu. A jak coś jest stricte ginekologiczne, to można się zorientować.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2011-04-20 13:30:40

juliajul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-20
Posty: 1

Re: Laboratorium genetyczne Nucleagena / testy UroGin

Witam, ja dopiero zaznajamiam sie z tym wirusem. Mam 30 lat. Nigdy nie mialam cytologii. Mam dwoje dzieci i zadnego badania ginekologicznego - nie mieszkam w Polsce. Chce sobie kupic ten test http://www.cbdna.pl/index.php/oferta/infekcje-drog-moczowo-plciowych.html#test313       Czy mozna test zrobic samemu w domu? Jesli tak, to jak wyglada sprawa z dostarczeniem takiejprzesylki do badania?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson