Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-04-14 22:30:00

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

pomocy!

Zaczęło się pół roku temu. Zaczęłam mieć dziwne uczucie ni to podrażnienia, ni to wypełnienia pęcherza, bardzo nieprzyjemne, niekiedy bolesne. Poszłam po miesiącu do ginekologa, bo dolegliwości nie ustępowały. Dostałam doxycyclinum i czopki, przeszło po jakimś tygodniu. Po mniej więcej 1,5 miesiąca objawy wróciły, dostałam czopki i cipronex, po którym objawy mocno się pogorszyły, więc znowu doxycyclinum i czopki. Przeszło, teraz mam trzeci nawrót, jestem załamana i nie wiem co robić, te dolegliwości wykluczają mnie z normalnego życia, nie mogę się na niczym skupić, mam problem z zaśnięciem w nocy, ból nasila się przy napełnianiu pęcherza. W międzyczasie zrobiłam badanie moczu i usg pęcherza i nerek- nic, wszystko w normie. Dostałam skierowanie na cystoskopię której wykonania odmówili mi w szpitalu (bo nie ich lekarz wystawiał skierowanie, zresztą mniejsza o to, służba zdrowia to cyrk na kółkach). Nie czuję bólu przy oddawaniu moczu, nie mam dolegliwości gastrycznych ani temperatury... Czekam na scyntygrafię dynamiczną nerek(? nie wiem, czy to ma na celu coś wyjaśnić czy dostałam tak na odwal). Nie wiem co robić. Jeśli macie pomysł co mogę zrobić, to napiszcie...

Offline

 

#2 2011-04-14 23:31:48

gosiak319
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 43

Re: pomocy!

Witam Cię. Dobre badanie moczu, posiew to podstawa dalszego leczenia. Ale pamiętaj, że bardzo ważne jest to, by labo , w którym robisz badania było dokładne. Często jest tak, że wyniki moczu kilkakrotnie wychodzą jałowe, a tak naprawdę problemem i tak są bakterie. zacznij od tego. na forum polecanym labo jest to w Warszawie. Warto zrobić także badania na chlamydię, mykoplazmę i uroplazmę. Może powinnaś zwrócić uwagę na swoją dietę i zaobserwować, czy są produkty, po których stan pęcherza pogarsza się... W moim przypadku dieta bardzo mi pomogła. Ostawiałam piwo, wino, szampana, kawę, ostre potrawy, kwaśne itp ( poczytaj sobie w dziale dieta na tej stronie). Pomogły też oleje ( Biogal), witamina a i e. Ale dobry posiew to podstawa!!!!!!!!!!! Trzymaj się

Offline

 

#3 2011-04-15 06:05:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pomocy!

No szkoda z cystoscopią. Przydałaby sie naprawdę. Powalcz jakoś o swoje.
Ana te badanie moczu, które zrobiłaś było ogólne? Zupełnie w normach? To prawda z laboratorium w Warszawie, co Gosiak pisze, ale jak masz ogólne wyniki moczu to przepisz. Ze scyntygrafią nie wypowiem sie bo nie mam pojecia. Z jakis powodów Ci dali te skierowanie.

Offline

 

#4 2011-04-22 11:50:37

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

Badanie moczu robiÄ™ powtórnie, bo poprzednie zostaÅ‚o  w poradni urologicznej do której nie mam już zamiaru wracać, z tak okropnym traktowaniem pacjenta jeszcze siÄ™ nie spotkaÅ‚am... Posiew muszÄ™ chyba zrobić prywatnie bo internistka odmówiÅ‚a mi wystawienia skierowania. ZauważyÅ‚am, że w tym miesiÄ…cu parcie i ból przeszÅ‚o podczas miesiÄ…czki, czy to może mieć jakiÅ› zwiÄ…zek? Jestem ze Szczecina, wiÄ™c w Warszawie ciężko by mi byÅ‚o zóć badania, może znacie jakieÅ› rzetelne laboratoria w Szczecinie? Nie zauważyÅ‚am żeby to, co jem miaÅ‚o jakiÅ› wpÅ‚yw na mój stan.

Offline

 

#5 2011-04-27 12:16:26

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: pomocy!

Userowie z okolic Szczecina-----odezwijcie się--trzeba ukierunkować "nieszczęsną kobitę".
Chyba że-----zdecydujesz sie na wysłanie kurierem do Warszawy--sporo osób już tak zrobiło !!!!!!!!!!! Moim zdaniem warto.

Offline

 

#6 2011-04-28 20:42:09

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: pomocy!

Offline

 

#7 2011-04-28 22:34:18

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

mam świeże wyniki moczu, jak dla mnie kompletna chińszczyzna, może wy coś rozpoznacie:

(piszę dokładnie tak jak jest na karteczce, co do osadu to ciężko mi się rozczytać):

UBG Normal  mg/dL
*BIL 1+ 1mg/dL
*KET +- 5mg/dL
BLD neg
PRO neg
NIT neg
LEU neg
GLU neg
SG >=1.030
pH <=5.0

i osad:

Nabłonki pł. poj. w/w

krwinki białe 1-0-2-4 w/w

krwinki czerwone św. 1-0-3 w/w

wałeczki -

skł mineralne nieliczne bakterie , niel. coś tam ureazy(?)

jak dla mnie średnio ładne te wyniki:(

Offline

 

#8 2011-04-28 22:35:58

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

nif, wszystko fajnie, tylko z kasą teraz u mnie krucho, a jak widzę że wszystko wyjdzie koło 200 zł to na razie się wstrzymam, może lekarze jednak się zepną i coś wymyślą, 16 maja mam wizytę u trochę bardziej zainteresowanego urologa, jutro badanie urodynamiczne nerek.

Offline

 

#9 2011-04-30 16:47:22

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

pomoże mi ktoś z interpretacją wyników? proszę... internistka dając mi skierowanie zapowiedziała że mam do niej nie przychodzić z wynikiem i dała mi do zrozumienia że to sprawa urologa i ona mi nie na to nie poradzi, bo objawy mam nietypowe sad

Offline

 

#10 2011-04-30 19:08:11

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: pomocy!

Ale kobito-----wynik badania ogólnego moczu jest rzeczą mało ważną i nie ma co interpretować. Coś tam chyba jest podwyższona bilirubina (wątroba) i jst troche krwinek świeżych ale to mało tego jest.
Na nic to nie wskazuje wyraźnie i nie ma co się tego czepiać.
Zmuś urologa żeby dał skierowanie na posiew moczu.
Badanie nerek--ta scyntygrafia--to jest chyba przepływowe badanie izotopem jodu (miałem to kiedyś). Niewiele to da bo ty nie maz nerek chorych.Proste badanie = zastrzyk 1 cm.+RTG.
U ciebie dobry posiew to podstawa.

Offline

 

#11 2011-05-01 08:30:41

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: pomocy!

Hej Ana. Idź zatem do rodzinnego i niechaj da ci skierowania na posiewy. Może znajdziesz blisko siebie jakiÅ› sensowny lab. Ja  w Å›rodÄ™ w czwartek - najbliższe bÄ™dÄ™ miaÅ‚ namiary to Ci napiszÄ™

Offline

 

#12 2011-05-03 12:27:53

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

no właśnie mam problem z przenosinami do innej przychodni przez zmianę miejsca zamieszkania i nie wiedziałam że tutejsza lekarka jest tak niemiłą osobą, odmówiła mi wystawienia skierowania na posiew. jestem w szoku, zobaczę co powie urolog, może od niego dostanę skierowanie.

nif- będę wdzięczna za jakiekolwiek info gdzie w Zachodniopomorskiem można zrobić sensowny posiew.

do objawów doszło mi lekkie pieczenie w cewce, takie sporadyczne i nie trwające długo, chwilowo też uspokoił się pęcherz, nie boli, ale cały czas go "czuję".

Offline

 

#13 2011-05-06 06:39:02

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: pomocy!

Przepraszam, że wczoraj nie odpisałem, ale po masażu byłem tak zmęczony, zasnąłem po powrocie do domu.

No będę miał badania na pomorzanach mikrobiologia - urolog mój zachwalał

Offline

 

#14 2011-05-16 12:59:37

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

ja już na pomorzany na pewno nie pójdę, ich urolog z poradni mnie skutecznie zniechęcił.

z kolei inny urolog u którego dzisiaj byłam powiedział, że nie da mi skierowania na posiew, bo mam przecież dobre wyniki moczu, ale dostałam jeszcze jedno skierowanie na cystoskopię z którym pójdę do szpitala w Zdrojach. Chyba będę jednak musiała zrobić ten posiew prywatnie.

aha, badanie nerek wykazało, że wszystko jest w porządku.

Offline

 

#15 2011-05-16 13:33:36

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: pomocy!

Ana idź do rodzinnego, mi daje bez problemu skierowania an posiewy

Offline

 

#16 2011-05-17 07:41:53

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: pomocy!

Ana ja wczoraj odebrałem wyniki z katedry immunologii i mikrobiologii -powiem szczerze nie jestem zadowolony, robiłem to bo mi urolog polecił, że to niby takie och i ach i znajoma tam robi.
Prawda jest taka, że robiono mi ch, u, m z wymazu cewki, posiew moczu i nasienia po masażu prostaty niby nie drogo -280 złotych ALE
wszystkie negatywne, ale w posiewie nasienia na tlenowe i beztlenowe napisano negatywne a później liczne leukocyty i ziarniaki gram dodatnie. Do jasnej cholery o co chodzi?
Za mało i nie oznaczyli? Czy co jeszcze innego? Wnioski sama wyciągnij!

Offline

 

#17 2011-05-17 11:33:01

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

ja mam teraz zamieszanie z rodzinnym bo przepisałam się do przychodni koło uczelni, myślałam że będę miała bliżej, ale niestety co z tego, że bliżej, skoro pani dr jest zawsze na "nie" i stwierdziła, że nie da mi skierowania na posiew, bo ona nie widzi takiej potrzeby. Więc nie pozostaje mi nic innego niż zrobić to gdzieś prywatnie.

Nif, oni często nie oznaczają bakterii jeśli są poniżej jakiegoś progu niestety, a to moim zdaniem duży błąd, bo czasem wystarczy minimalna ilość bakterii żeby wywołać stan zapalny.

Offline

 

#18 2011-05-17 12:27:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!

Ana, zmien lekarkÄ™.

A co do oznaczania: mnie lekarka POZ i ginekolog pisali prośbę o oznaczenie małej ilości bakterii (czasem dodawali,że z powodu zaburzen immunologicznych; chociaż Fryda w ogóle nie oznacza <10^5, nawet na prośbę lekarza).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2011-05-21 12:08:59

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

dostałam skierowanie na posiew, wynik do odebrania za tydzień, ale nie łudzę się, że cokolwiek w nim wyjdzie, bo z tego co piszecie to marne szanse:( ale cóż, zobaczymy... po koniec czerwca mam cystoskopię, wiecie może, czy takie badanie może coś wykazać, w czymś pomóc? czy to po prostu kolejne takie "na odwal"? mam już powoli dosyć...sad mam wrażenie, że lekarze traktują mnie jak symulantkę.

Offline

 

#20 2011-06-03 10:01:37

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

posiew ujemny. 24 czerwca mam cystoskopiÄ™.

Offline

 

#21 2011-06-03 11:15:19

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: pomocy!

Ale to siÄ™ robi jakiÅ› absurd !!!!!!
Nie należy robić cystoskopii jeśli nie ma pewności czy są bakterie czy nie ma !!!!!!
Cystoskopia jest badaniem inwazyjnym i robimy ją gdy są objawy bólowe a nie ma zakażenia bakteryjnego.
Należy jej unikać dopóki sie da. Co prawda tutejszi userowie ją mieli, i w wyniku takim mogą być stwierdzenia "co lekarz zobaczył" ale głównie (w domyśle) cystoskopia ma wykryć zmiany nowotworowe. Natomiast w wypadku zakażenia bakteryjnego może ona tylko potwierdzić że są zmienione komórki zapalnie i nic więcej. No a to jest oczywiste.
Trzeba zrobic dobry posiew.
Potem pobrać troche antybiotyków nawet gdy nic w posiewie nie wychodzi i obserwować objawy (mogą reagować).
Natomiast badania takie jak cysto, zastosować PO próbach leczenia jeśli jest ono bezskuteczne zupełnie.
Z cystoskopią należy sie wstrzymywać, zwłaszcza gdy DOBRE USG nic nie pokazuje.
Wszelkie badania polegające na wsadzaniu czegokolwiek do cewki mogą skutkować kolejnym zakażeniem !
A wiemy, ze u nas w szpitalach sterylizacja sprzętu jest zerowa!!!!!!!! I wsadzają ci kamerkę brudną po innym pacjencie !!!!!!!
Pisałem kiedyś że istnieje badanie "cytologia z moczu", które do pewnego stopnia zastępuje cystoskopię. Zwłaszcza gdy robimy je kilka razy co np. miesiąc.
Moim zdaniem lekarze tak sie spieszą z robieniem cystoskopii, bo mają fundusze na badania profilaktyczne--nowotworowe i chcą sie wykazać jacy to oni są zapobiegliwi.
A sens tego badania, przy objawach niesprecyzowanych i trwających niezbyt długo--jest żaden !!!
To tak jakby gasić zapalonego papierosa gaśnicą strażacką !!
Bez sensu---a dokażanie pacjenta i kaleczenie mu nabłonka jest w tu jedynym efektem i to szkodliwym jak cholera. !!!!!

Offline

 

#22 2011-06-03 11:36:40

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

też mi się wydaje że mogą to być bakterie, bo po doxycyclinum miałam na jakiś miesiąc-dwa spokój, z kolei urolodzy twierdzą że to na pewno nie bakterie i cytuję "nie wiem, co z panią zrobić". chwytam się już każdego badania, a nuż któreś coś wykaże? podobno na Piastów w Szczecinie robią dobre posiewy, tylko jeszcze nie wiem, czy muszę mieć skierowanie czy zrobią mi prywatnie.

Offline

 

#23 2011-06-03 13:39:10

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: pomocy!

Ja miałam cystoskopie mając bakterie, u mnie przebiegło wszystko ok.

Offline

 

#24 2011-06-03 19:43:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pomocy!

Pulkos - masz rację i nie masz. W istocie, w większości przypadków wychodzi po prostu przewlekły stan zapalny, prof. Zdrojowy też o tym mówił. Ale jednak w tej mniejszej wychodzi obraz komórkowy dający inne rozpoznanie, niekoniecznie rakowe, no i dla nas najważniejsze - mając wynik ze zmianami w biopsji przechodzimy z kategorii "pan(i) sobie wymyśla chorobę" do kategorii "przypadek nieznany medycynie" big_smile, krótko mówiąc, dostajemy uwierzytelnienie, że nie jesteśmy hipochondrykami. I dla tego, niestety, warto robić cysto sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2011-06-04 16:20:08

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: pomocy!

trochÄ™ siÄ™ bojÄ™, bo sÅ‚yszaÅ‚am że to Å›rednio przyjemne badanie... co  może wyjść na cystoskopii? bakterie? drożdże? nie wiem, czy mam z biopsjÄ…, na skierowaniu nie mam jej wymienionej...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson