Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-05-26 15:09:07

KonstancjaI
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 17

Re: Dobre laboratorium Katowice (+ okolice)

Pobranie materiału płynnego na wymazówkę uniemożliwia określenie ilości bakterii w formie 10^4 jak np w moczu. Tu po posianiu na podłoże okresla się obfitość wzrostu, co też jest określeniem ilości (+, ++,+++) czyli mało, dużo, b. dużo. Enterococcom podróż w lodówce nie szkodzi a nawet lepiej jeśli jest to w niskiej temperaturze bo bakterie nie namnożą się w czasie transportu (chociaż w temperaturze pokojowej też nie namnożą się aż tak szybko).
Jeśli chodzi o uromedia to nie jestem ich zwolennikiem, ale to już kwestia dyskusyjna i sami mikrobiolodzy mają na ten temat różne zdanie.
Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem transportowania materiału przez pół kraju i jeśli już to poszukałabym labu gdzieś blisko gdzie mogę oddać badanie od razu. Nie punktu przyjęć ale pracowni mikrobiologicznej.

Offline

 

#27 2011-12-01 07:41:52

magnolia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1

Re: Dobre laboratorium Katowice (+ okolice)

Witam, wątek widzę już trochę stary ale spróbuję zapytać w nadziei, że otrzymam odpowiedź wink Pisaliście, że badania u Frydy w Katowicach lepiej nie wykonywać. Szukam dobrego laboratorium, w którym mogę zrobić posiew moczu (tak aby dowiedzieć się czy są w nim obecne jakieś bakterie, jeśli tak - jakie). Czy słyszał ktoś z was o Śląskim Laboratorium Analitycznym na ul. Żelaznej 1 (link: http://www.sla.com.pl/dla_pacjentow.php?id=26) ? Jestem z Katowic i chciałabym zrobić badania w pobliżu czyli w moim mieście (co i tak wiąże się dla mnie z dojazdem np. na drugi koniec nie tak małych Katowic). Co myślicie o powyższym laboratorium, jest dobre? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson