Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#176 2011-09-03 19:37:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Żartuję smile.

A z tym po 6. latach, to chodzi mi o siłę psychiczną - nie możesz załamywać się tak szybko.

Chociaż... po 6. latach skóra Ci stwardnieje tongue.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#177 2011-09-03 23:30:40

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Ale ja nie chcÄ™ 6 lat (brzmi jak wyrok tongue) sadsad

Już jestem nawet przyzwyczajony bym powiedział. Człowiek jest takim zwierzęciem, które przystosowuję się do otoczenia.;]

Ale również chcę się z tego wyleczyć!



Nawie, pisała o jakimś dobrym urologu w Katowicach, jutro poszperam, a od następnego tygodnia będę próbował.


Doradźcie mi coś! Jeżeli nie pamiętacie. Mam paciorkowca (Streptococcus mitis). Zaraziła mnie prawdopodobnie dziewczyna, tkwiło to "we mnie" od dłuższego czasu, lecz zaczęło się rozwijać po przeziębieniu organizmu (końcówka lutego tego roku). Brałem kolejno Furaginum (największa poprawa), Cipropol, Trimesan, Unidox. Nic nie przyniosło większego efektu, bądź chwilowy. (Furagina) Co dalej? Co robić? Coś źle zrobiłem podczas kuracji?

Pomocy.

Offline

 

#178 2011-09-04 23:56:47

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Zrobiłeś źle====byłeś nad Bałtykiem.
Ja nie wiem jak to działa, ale ja jestam człowiekiem wodnym, ale nad Wisłą. Całe życie na wodzie. I w wodzie.
A odkÄ…d jest ta sprawa pÄ™cherzowa, wystarczy wejść DO  KOSTEK  w wodÄ™ ciepÅ‚Ä… w koncu (lato) i pogorszenie juz jest !!!
Pogorszenie narasta powoli i trwa np. 3 miesiące. Tak wrażliwy jest cały układ --nie wiem jak on odczuwa technicznie ten fakt że ja wszedłem do wody na 20 cm....
Wydaje mi się, że patogen jest wszędzie (we krwi) i wystarczy mały szok termiczny a już rozwija sie ponownie.
Przypomina to anginy , które mogÄ… pojawić sie znowu  bo po 5 latach od zapalenia gardÅ‚a zjadÅ‚eÅ› lody !!!
Teraz lecz sie aspiryną i małymi dawkami furaginy, Nic innego nie da rezultatów.

Offline

 

#179 2011-09-05 00:05:13

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Ok dzięki Ci pulkos za wypowiedź. Udam się też do jakiegoś normalnego urologa (o ile tacy istnieją) i przedstawię mu sytuację.

A co do Aspiryny i Furaginy wydaję mi się, że masz całkowitą rację!!!
Będę działał i tutaj zdawał relację też.

Pozdrawiam

Offline

 

#180 2011-09-16 00:07:42

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Pisałam o urologu w Sosnowcu, w przychodni Sante na Zagórzu. Wklep w google, zrobili stronę.
A robiłeś odrobinę bardziej zaawansowane badania, spod znaku myko-, ureaplazmy, chlamydii, grzybów? Może tak być, że pisałeś o tym i jestem monotonna, ale nie pamiętam a przyszło mi do głowy, że może czepiamy się paciorkowca bo tak najłatwiej.

Offline

 

#181 2011-10-14 10:53:24

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Nic za bardzo mi nie pomaga. sad

Nawie, on też w Katowicach przyjmuje; mówisz o dr. Szewczyku?
Mam zamiar iść do niego w przyszły wtorek. Możesz mi coś więcej o nim powiedzieć?
Liczy sobie 120 zł z USG.

z góry dzięki

Offline

 

#182 2011-12-10 10:12:08

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Tak w skrócie.

Zaczynam brać antybiotyk "Lewoxa". Mam w domu probiotyk "Biotyk" więc go będę zażywał. (wcześniej dobrze się spisał) Kiedy zacząć przed antybiotykiem, w trakcie, po kuracji? Proszę o szybką odpowiedź!

Offline

 

#183 2011-12-25 22:55:07

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Witam. Potrzebuję pilnie odpowiedzi! Urolog przepisał mi antybiotyk Levoxę, dziś jest 9 dzień stosowania go. (1x1) Opakowanie ma 10 tabletek. Wydaje mi się, że jest coraz gorzej (częstomocz) i jakoś dziwnie w cewce. Powinno być na odwrót, a może bakterie giną? Nie mam pojęcia. Mam receptę na kolejne opakowanie na 10 dni. Nie wiem czy jest sens zażywania drugiego opakowania? Lekarz mówił, że leczenie powinno trwać 21 dni, ale jest pogorszenie niż poprawienie. Pomocy!

Offline

 

#184 2011-12-26 01:53:17

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

jesłi znosisz go dobrze--ładuj.
Być może on podrażnia drogi moczowe "chemicznie" i stąd pogorsznie. Ale co zabije to zabije--byleby nie pacjenta.

Offline

 

#185 2011-12-26 12:17:10

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Znoszę go dość spokojnie. Ok jutro skoczę do apteki..

Offline

 

#186 2012-01-05 20:52:45

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Witam.

Dziękuję Redakcji za zmianę mojej nazwy.smile (T...1)
-------------------------------------------------------------

Niestety Levoxa nie dała rezultatów. To samo tetracyklina. (Unidox)
Za niedługo będzie rok jak się z tym męczę..

ByÅ‚em u urologa, którego poleciÅ‚a mi Nawie. --> MiaÅ‚em USG, wszystko ok. Z badaniem urodynamicznym już gorzej. Urolog do którego chodzÄ™, daÅ‚ mi 10 tabletek Vesicare i ona  po 7 dniach coÅ› tam pomogÅ‚a, że tych mikcji byÅ‚o mniej (miaÅ‚em obserwować) oraz LevoxÄ™, która podrażniÅ‚a jakby ukÅ‚ad moczowy, ale nic poza tym. Lekarz mówiÅ‚, że jak to nie pomoże to da mi skierowanie na jakieÅ› skomplikowane badanie, ale nie wiem jakie.

W dodatku jak ją przestałem brać to kilka dni później był sylwester, na którym trochę się wyziębiłem (spacer w koszuli na podwórku) i teraz jest jeszcze gorzej. Nie wiem tylko czy przez to wyziębienie czy ten lek..



Przejrzałem trochę posty. Co dalej? shift radził autoszczepionkę, pulkos aspiryna + furagina. Nie wiem co robić. Pomocy, tracę nadzieje że kiedyś będę zdrowy

Offline

 

#187 2012-01-05 22:54:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

He, kolego, zachowujesz się jak osoby na kacu, które po ciężkiej popijawie twierdzą, że zaszkodziła im sałatka smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#188 2012-01-06 12:26:04

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Hmm.. ale co dalej? Skoro nic nie pomaga.

Offline

 

#189 2012-01-06 17:32:47

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Panie!!
Teraz sprobuj Monural. Kup 3 saszetki i jedną na 3 dni.(koszt 130 zł).
Owszem--to działanie w ciemno---ale lepsze to niż nie atakować tych bakcyli wcale.
Pisano tu już o badaniach typu PCR na bakterie atypowe ( z krwi sie robi). To powinieneś zrobić po tym monuralu. Koszt--od cholery forsy ten PCR.

Posiew na ulicy Lelka 26 w warszawie (zapoznaj sie z wysyłaniem pocztą sików) --to kolejne działanie.

Towarzyszu ! Macie przed sobą z rok badań i prób. Partia Was kocha---nie upadajcie na duchu.
A niezależnie od tego-----dopierdalać jakimś antybiotykiem co pewien czas żeby bakcyle nie miały za łatwo.

Offline

 

#190 2012-01-06 19:35:46

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Ten Monural to na receptę? i czy on mi coś da skoro jest na zapalenie pęcherza, a ja mam (chyba, nikt nie wie!!!) zapalenie prostaty..

Jaki koszt tego PCR? Mniej/więcej

pulkos, widzę że po zmianie nazwy nie kojarzysz, ale nie dziwię się (tyle tu luda:)

Ja miałem robione na Lelka posiewy: moczu nic nie wyhodowano a nasienie: Streptococcus mitis (paciorkowiec). więc skoro nasienie to bakcyl siedzi w prostacie, tylko nic go nie rusza. (zgodnie z antybiogramem)


Czy po tych wszystkich antybiotykach, lekach powinienem powtórzyć posiewy? Przynajmniej nasienia..


ps. dzięki za odzew. będę się trzymał. teraz ciężki czas bo na dodatek problemów zdrowotnych doszły inne => stąd to mazgajenie się wyżej.

Offline

 

#191 2012-01-06 19:59:10

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

a po co w ogóle zmieniałeś nicka? jeszcze na taki "pozytywny" - zmartwiony... tamten był ładniejszy wink

Offline

 

#192 2012-01-06 22:00:29

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Miałem powód, fakt nie grzeszy pozytywną energią no, ale trudno. to tylko nazwa smile

Offline

 

#193 2012-01-06 23:04:08

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Wal monural --jest na receptÄ™.
Koszt PCRów .....dokładnie nei wiem ale to będzie kilka stów (3----4 ).
Tu dziewuchy na forum majÄ… to obcykane.
Na Lelka  może trzeba wymaz zrobić (jeszcze raz..?) z cewki.
Musi coś być i w moczu, choćby z racji wspólnych odcinków układu.
Badania PCR raczej należy robić w Poznaniu (wysyłkowo).

Offline

 

#194 2012-01-29 19:31:17

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Dobra wracam do leczenia po przerwie (problemy osobiste, sesja na uczelni).


pulkos, ten Monural to 2 czy 3g?


Robiłem posiewy, ale wymazów nie robiłem. Chyba powinienem co?

pozdro

Offline

 

#195 2012-01-29 19:37:13

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

pulkos, zbanowany? Å‚osz

Offline

 

#196 2012-02-09 12:42:04

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Witam.

--Wyżej pisałem, że miałem badanie urodynamiczne, błąd pomyliłem to z innym badaniem, w którym leje się do muszli i mierzy się objętość/czas wydalanego moczu (nie znam nazwy badania)--


Teraz lekarz dał mi właśnie skierowanie na to badanie urodynamiczne i polecił dwa miejsca gdzie mogę je wykonać... tylko w pierwszym czeka się 7 miesięcy a w drugim 1,5 roku a prywatnie (odpowiednio) 700/ 900 zł do miesiąca czekana więc.. zajeb*****

Powiedzmy, że te 7 miesięcy to kupa czasu, a 700 zł to kupa forsy. Nie wiem co robić


Dodatkowo dostałem Furagin na 3 tygodnie.

Offline

 

#197 2012-02-09 12:44:31

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

i czy takie badanie urodynamiczne w ogóle coś wniesie do leczenia. Nie wiem czy nie powtórzyć posiewów na Lelka i zrobić wymaz z cewki, którego nie miałem robionego wcale..

Offline

 

#198 2012-02-09 13:54:23

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Badanie, które miałeś to uroflowmetria. Tak z ciekawości - jakie ci wyszły wyniki? Ile oddałeś moczu i jak "szybko"?

Offline

 

#199 2012-02-09 14:18:36

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Zmartwiony_ te ceny są złodziejskie:( Szkoda, że nie jesteś z Warszawy, bo tam gdzie ja robiłam to badanie wręcz "wymuszają" na pacjentach. Robiłam na NFZ i czekałam krótko. Odpłatnie średnia cena w W. to 350pln więc nie wiem skąd takie kwoty na Śląsku... Załamka. Może jeszcze poszukaj.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#200 2012-02-09 14:31:08

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Tez mysle, ze ceny sa straszne. Na pewno gdzies jeszcze musza wykonywac to badanie na NFZ. Skoro jest tak dlugi termin oczekiwania, to moze nie kieruj sie tym, ze lekarz polecił ci te 2 miejsca, tylko poszukaj jeszcze jakiegos.

A co do tego, czy jest sens wykonac to badanie, to myślę, że kazde badanie do czegoś nas przybliża. Mi się nie udało zrobić urodynamiki, ale dzieki temu lekarz stwierdzil, ze cos moze byc z cewka i dostalam skierowanie na cystoskopie, ktora wykazala zwezenie. Odwlekałam to badanie najdluzej jak mogłam (jakos zle mi sie kojarzylo), a teraz zaluje, ze nie zrobilam go, jak tylko lekarze o nim wspominali (czyli na poczatku moich problemow).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson