Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#201 2012-02-09 15:01:09

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Majka co do tej uroflowmetrii, nie pamiÄ™tam jaki byÅ‚ wynik, ale nie za dobry, bo trochÄ™ siÄ™ tam stresowaÅ‚em i mnie "przycieÅ‚o" z tym, że jak wyszedÅ‚em z gabinetu to olaÅ‚em siÄ™ bez problemu.  PowiedziaÅ‚em o tym lekarzowi i jutro bÄ™dÄ™ miaÅ‚ powtórkÄ™ tego badania.


..więc zapytam go jeszcze o jakieś inne szpitale czy coś lub sam poszukam.
350 zł bym przeżył jakoś, ale 700.. dokładnie złodzieje!

Offline

 

#202 2012-02-09 15:35:57

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Chyba kazdego "przycina" smile Ja tez korzystalam z toalety po wyjsciu z gabinetu i poszlo bez problemu, a w gabinecie marnie bardzo. Sprawdz wyniki, jesli masz. Powinno byc na nim m.in. ile wysikales i jakie miales cisnienie. Ja np. mam bardzo male i jest to zwiazne wlasnie ze zwezeniem cewki.

Jesli chodzi o inne miejsca, to na stronie NFZu (odzial katowice-bo chyba z okolic jestes, tak?) jest taka zakladka "gdzie sie leczyc". Tam powinienes miec wyszczegolnione poradnie urologiczne, ktore maja umowe z NFZ (czasami sa prywatne placowki, w ktorych nie trzeba tak dlugo czekac) - warto podzwonic i popytac o ta urodynamike.

Offline

 

#203 2012-02-09 18:18:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Zmartwiony, we Wrocku terminy kiedyś były krótsze. Lepiej wydaj 200 zł na wizytę u prof. Zdrojowego + dojazd - prof. położy Cię na 2-3 dni do kliniki i zrobi i urodynamikę, i cystoskopię. Kiedyś mógłbyś pojechać do dra Wantuloka, do Cieszyna, był ordynatorem oddziału urologii, robił komplet badań plus anestezjolog ustawiał leczenie p/bólowe, ale on jakiś czas temu zrezygnował ze szpitala i uczciwie a ze wstydem powiem, że nie wiem, czy pracuje w innym, bo dawnośmy się nie kontaktowali.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#204 2012-02-10 17:08:37

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Majka nie mam wyników, lekarz ma. No wyszukałem coś, podzwonię w poniedziałek, ale myślę, że ceny/terminy będą podobne.



Redakcjo ten urolog o którym pisałaś w ramach wizyty prywatnej (200 zł) zrobi mi b. urodynamiczne i cystoskopię i że tak powiem "przenocuje" w klinice za taką kwotę? Tam chcą 700-900 zł , gdzie tu logika? Czy ja źle Ciebie zrozumiałem.

Bo jeżeli dobrze to chyba nie mam nad czym się zastanawiać. Tutaj mam 7 miesięcy lub 700 zł

Offline

 

#205 2012-02-10 23:48:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Nie, nie, prof. na wizycie da Ci skierowanie do kliniki i tam poleżysz ze 3 dni i dostaniesz badanie na nfz. Nie wiem, czy kierownik ma jakieś "miejsca rektorskie" wink, czy u nas są krótsze terminy, ale ja na skierowanie do kliniki nie czekałam długo. Przy czym upewnij się, jak to wygląda (możesz zadzwonić do profesora i powołać się na mnie), bo teraz takie zamieszanie po nowym roku z lekarzami, że może i w klinice się czeka sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#206 2012-02-16 21:59:53

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

PostanowiÅ‚em  podzwonić, poszukać jeszcze u siebie w woj. - obdzwoniÅ‚em chyba wszystkie możliwe miejsca... iii.. w pewnym szpitalu w Zabrzu kobita (telefonicznie) z oddziaÅ‚u urologii mi powiedziaÅ‚a, że terminy okoÅ‚o miesiÄ…ca na fundusz, no to pojechaÅ‚em tam dzisiaj lekko ucieszony i siÄ™ okazaÅ‚o, że terminy sÄ…, ale jednak na czerwiec. Åšmieszne..

Nie chcę tyle czekać, tylko coś zdziałać.

Redakcjo, a do tego prof. Zdrojowego to pod jaki nr telefonu uderzać najlepiej? Na Google znalazłem kilka nr..
(najwyżej prześlij mi prywatną wiadomość) z góry dzięki. Chyba tylko ten Wrocław mi został...

Offline

 

#207 2012-02-17 09:22:05

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Zapisz sie narazie tam, gdzie sa najkrotsze terminy, zebys juz mial cokolwiek, a potem kombinuj z innymi miastami. Skierowanie ci przeciez nie przepadnie.
Wiem, ze jak sie ma zrobic jakies badanie, to czlowiek chcialby jak najszybciej, bo to go moze przyblizyc do wyzdrowienia. Ale jak sie nie da, to trudno-trzeba poczekać.

Offline

 

#208 2014-03-03 14:14:13

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Witam... po ponad dwuletniej przerwie.
Widzę, że na forum się nieco pozmieniało.

Na forum ostatnio opisywałem swój przypadek ponad 2 lata temu - w lutym. Jak pisałem czekałem na badanie urodynamiczne. W szpitalu w Zabrzu dostałem termin na koniec lipca.

2 lata nie było mnie na forum
3 lata trwa mój problem

Posiewy z Warszawy na Lelka:

26.06. 2011 - posiew nasienia - Streptococcus mitis - średni wzrost; Staphylococcus epidermidis, kilka kolonii (Uwaga: Istnieje możliwość zakażenia materiału florą spod napletka) + antybiogram
                  - posiew moczu - czysto

4.06. 2012 - posiew nasienia - Enterococcus faecalis - pojedyncze kolonie (Uwaga: W badanym materiale nie uzyskano wzrostu grzybów), brak antybiogramu (nie pamiętam dlaczego)

27.07. 2012 - badanie urodynamiczne - Wnioski: Zwiększone czucie pęcherzowe. Brak cech nadreaktywności wypieracza. Dalsze zalecenia: Dalsze leczenie w poradni urologicznej.

"Mój" urolog, którego widziałem ostatni raz pod koniec lutego 2012 (który dał mi skierowanie na badanie urodynamiczne) zalecił zgłosić się od razu do niego po badaniu.

Ale.. miałem tego dość - poddałem się i od tego czasu "zakończyłem" swoje leczenie. Wynik tak długo oczekiwanego badania w zasadzie nic nowego nie wniósł. Przyzwyczaiłem się do swojej przypadłości - częstomoczu. I tak sobie żyłem jakieś półtorej roku bez podejmowania żadnych działań. Miesiąc temu odniosłem wrażenie, że częstotliwość oddawania moczu zwiększyła się.

W tym czasie miałem trochę spraw na głowie: problemy rodzinne, załamania, studia itd.

Nie będę opisywał tutaj wszystkiego, ale jestem załamany tym wszystkim. hmm Próbowałem od tego uciec, zapomnieć..

Chcę się wyleczyć i wznowić leczenie.. tylko od czego by tu zacząć.

Czy ktoÅ› siÄ™ orientuje czy na Lelka dalej robiÄ… wiarygodne posiewy?

Pozdrawiam,
Zmartwiony (T-91)

Offline

 

#209 2014-03-03 23:37:38

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Myślę, że robią na Lelka wiarygodne wymazy i posiewy, zacznij może ponownie od diagnostyki i postawienia jakiegoś w miarę najszerszego antybiogramu. Rozumiem, że bakterie atypowe są wykluczone?

Offline

 

#210 2014-03-04 11:04:05

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Miałem robiony tylko posiew nasienia i moczu na Lelka (i wcześniej w innym labo). Wysyłałem do Warszawy materiał pocztą.

Co do wymazu z cewki, nigdy nie robiłem tego badania. Atypowych także. (z tego co wiem to drogie badanie)

Co do wymazu z cewki, czy to lekarz musi pobrać? Czy na miejscu w labo? Tego lekarze/na forum mi nie proponowali.


Zacznę od posiewów, to pewne.


Dzięki za odzew, pozdrawiam

Offline

 

#211 2014-03-04 12:21:06

Belly
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 441

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

A może wpływ na pogorszenie ma twoja psychika?
Piszesz o stresie, załamaniu.
Może to jest powód pogorszenia?

Offline

 

#212 2014-03-04 19:09:16

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Belly, tak jest to możliwe. Od paru miesięcy czuję się fatalnie (psychicznie), gorzej sypiam i może to tak się nakręca, ale w każdym bądź razie u mnie te 3 lata temu zaczęło się przy wychłodzeniu organizmu.

Co jest powodem moich dolegliwości nigdy, tak naprawdę nie ustalono.

W trakcie leczenia wyszedł w nasieniu paciorkowiec - poszedł antybiotyk według antybiogramu i niestety nie było efektów, dalej badanie urdynamiczne i przerwa w leczeniu.


Teraz (około miesiąc) mam wrażenie, że częściej latam do kibla (może to być nawet co 20 minut) i wydalam bardzo małe ilości moczu - nawet poranny - co jest nowością u mnie.


Prosiłbym więcej info nt. badań - w szczególności o bakteriach atypowych oraz wymazie z cewki. Wyczytałem, że przy wymazie mogę sam pobrać materiał - czy to bolesne? A może jednak załatwić to u specjalisty.

Offline

 

#213 2014-03-04 23:59:57

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

A z jakiego jesteÅ› miasta Zmartwiony, bo może zrobiÅ‚byÅ› sobie wymazy w kierunku bakterii typowych i atypowych za jednym razem - ctr, mykoplasma i ureoplasma. Może jest Ci blisko do Krakowa? U facetów to jeszcze siÄ™  robi jakieÅ› posiewy. Chodzi o to, aby mieć peÅ‚nÄ… i wiarygodnÄ… diagnostykÄ™ bakterii typowych i atypowych i od tego punktu ruszyć dalej z leczeniem.

Offline

 

#214 2014-03-05 00:00:40

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

A z jakiego jesteÅ› miasta Zmartwiony, bo może zrobiÅ‚byÅ› sobie wymazy w kierunku bakterii typowych i atypowych za jednym razem - ctr, mykoplasma i ureoplasma. Może jest Ci blisko do Krakowa? U facetów to jeszcze siÄ™  robi jakieÅ› posiewy. Chodzi o to, aby mieć peÅ‚nÄ… i wiarygodnÄ… diagnostykÄ™ bakterii typowych i atypowych i od tego punktu ruszyć dalej z leczeniem.

Offline

 

#215 2014-03-05 17:38:39

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

beautiful1, mieszkam blisko Katowic, a więc do Krakowa kawałek niestety jest.

Jaki jest mniej/więcej koszt tych wszystkich badań?

A posiewy zrobię pewnie w Warszawie. To już jest 240 zł + koszty przesyłki.

No i jeszcze ten wymaz z cewki.. to pewnie też w Warszawie za jednym zamachem.

Mógłby mi ktoś jeszcze doradzić z tym wymazem z cewki? Czy mogę to wykonać samodzielnie i wysłać do analizy?

Offline

 

#216 2014-03-05 23:34:17

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

ja myÅ›lÄ™, że możesz sobie spokojnie wykonać sam jak jesteÅ› facetem, rozumiem że jesteÅ›,  ponieważ kobiety majÄ… trochÄ™ gorzej wiÄ™c jak umiesz i siÄ™  nie boisz to spokojnie możesz sobie pobrać sam.
Ja robiłam sobie wymaz na bakterie atypowe w Alab, był to cały panel ureoplasma, ctr, mykoplasma dwa rodzaje i zapłaciłam 199 zł, myślę, że Alab jest też w Katowicach więc może zadzwoń czy robią wersje męską. Jakby Ci coś wyszło z atypowych, Broń Panie Boże, to w Katowicach masz p. Beatę do leczenia. Daj znać co Ci wyjdzie. Oczywiście jeszcze można zrobić przeciwciała z krwi na ctr, mykoplasmę w klasach igg, igm i iga aby wykluczyć całkowicie oraz boreliozę Western Blotem ponieważ ona też wpływa na funkcjonowanie pęcherza.
Ten pakiet urogenitalny jest najtańszy, myślę, że możesz spokojnie zrobić w Alabie, natomiast na typowe na Lelka bo tam p. Dorota robi bardzo dokładnie i poproś o najszerszy antybiogram.

Offline

 

#217 2014-03-11 21:32:37

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Jak będę miał jakieś wyniki to pewnie, że dam znać.


Po rozmowie z p. Dorotą jednak trochę boję się sam wykonać wymaz z cewki - nie chodzi o sam ból, tylko o możliwość zanieczyszczenia materiału. A to w końcu kasa, i to niemała.

Kto mógłby pobrać wymaz z cewki, tak abym mógł wysłać wymazówkę z materiałem do Warszawy na Lelka. Lekarz/pielęgniarka? Bo, że w Labo jakimś to wiadomo, ale to gdy korzysta się z ich usług. Jest jakieś rozwiązanie, czy będę musiał sam to zrobić?

Na podróż do Warszawy raczej nie mam czasu, ochoty oraz pieniędzy. Chociaż to pewnie byłoby najlepsze rozwiązanie - "zrobić" wszystko na miejscu, no ale wiąże się ze zorganizowaniem noclegu itd...

Offline

 

#218 2014-03-11 23:09:50

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

ja jak oddawałam wymaz w innym labie, pobierałam wymaz w diagnostyce bez żadnego problemu, także możesz tam pobrać i szybko wysłać do p. Doroty.

Offline

 

#219 2014-07-09 19:35:01

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Hej dziewuchy!!!


Wymaz z cewki i posiewy wyszły ujemnie.

Ktoś wyżej pisał, czy to czasem nie przez stres.... i chyba tak. Teraz mniej się stresuję i czuję się lepiej, rzadziej "chodzę". tongue

Wierzcie mi bądź nie ale bakterie, to tylko drugorzędna sprawa.

Pieprzę tych ufologów i bakteriologów.

Ja to wszystko pi..... smile

Żyję normalnie.. co godzinę idę się odlać... raz częściej, raz rzadziej. Aż tyle i tylko tyle.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Może to problem z podrażnionymi mięśniami przez długotrwały stres?
Jeżeli tak to u jakiego specjalisty szukać pomocy?
Może się wybiorę po wakacjach... smile

Stres morderca.


Pozdrawiam serdecznie smile

Offline

 

#220 2014-07-09 19:36:19

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

ps. z tymi specjalistami, u których mógłbym szukać pomocy to jacyś masażyści, rehabilitanci..

Offline

 

#221 2014-07-10 00:58:42

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

sa tacy masazysci od dna miednicy to jest chyba terapia dna miednicy, moze oni pomoga. Ja tez uwazam ze sikanie co godzine ok, ale zeby nie bylo w czasie tej godzny tegj okropnej swiadomosci pecherza, bo ja oddaje mocz, apo 5minutach czuje, ze znowu mi sie chce, ale ja mam 3 bakterie wyhodowane z moczu.

Offline

 

#222 2014-07-10 10:38:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Zmartwiony - elektrostymulacja mięśni dna miednicy. Plus ja polecam jednocześnie masaż L-S lub obręczy biodrowej (rehabilitant oceni, co bardziej potrzebne), laser diodowy (efektywniejsza wersja lasera) i terapię skojarzoną (cudna sprawa na mięśnie i nerwy).

Jak nie pomoże do końca, to może pomyśl o wlewkach z cystistatu - po tylu latach możesz mieć zjechaną śluzówkę.

No i wypadałoby wykluczyć takie cuda jak SM, borelioza czy infekcje atypówkami.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#223 2014-07-10 14:50:09

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Dzięki wielkie.

A gdzie powinienem się zgłosić? Krok po kroczku dla laika.

Bo w tym kierunku to nic mi nie wiadomo na razie. Jedynie słyszałem coś wcześniej o tej miednicy.


pozdrawiam smile

Offline

 

#224 2014-07-10 14:51:37

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

SM, Borelioza na 99% odpada smile

i jaki koszt badań na SM i Boreliozę?

atypówki.. no tak miałem to robić. wrzesień.


u mnie to coś ze stresem, mięśniami mówię Wam : )

Offline

 

#225 2014-07-10 19:09:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Boreliozę zrobisz sobie u dra TW. Co do SM - to tylko konsultacja dobrego neurologa, po prostu często zdarza się, że pierwszym objawem SM jest dysfunkcja pęcherza, więc pro forma do wykluczenia. Nie stresuj się na zapas smile. A, i dobry ortopeda, coby ocenił kręgosłup L-S, miednicę.

Jeśli chodzi o rehabilitację - musisz popytać, kto w Twoim mieście to robi. U mnie robi pani Ania stymulację (na NFZ, bo jeszcze jest drugi ośrodek bez kontraktu, ale tam nie robiłam, więc nie ocenię), jest też laser MLS i skojarzona, ale tych zabiegów NFZ nie ma nawet w koszyku, więc o refundacji zapomnij. Teraz była fajna promocja - przy zakupie 5 MLS i terapii skojarzonej - 5 x magneto gratis.

Jeśli jednak nikt u Ciebie nie robi, to możesz szarpnąć się na przyjazd. Z Katowic do Wrocka PolskimBusem jesteś w stanie dojechać za kilka złotych, jakbyś przyjechał w pn rano, odjechał w pt wieczorem i kupił 4 noclegi w promocji typu Groupon, to może nie byłoby tak źle finansowo... Pięć zabiegów to jeszcze nie aj waj, ale już pozwoli Ci zobaczyć, czy coś drgnęło i jest szansa na kontynuację. Ale mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć fachowca, bo ta rehabilitacja działa cuda smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson