Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-05-25 13:30:35

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Oekolp

Czy któraś z Was używała kremu Oekolp 1mg/g?

Offline

 

#2 2011-05-25 17:40:24

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Oekolp

Stosowałam Ovestin, to to samo, jak mówi Dr. Bielicki. Bardzo sobie chwalę , choć bardziej globulki od kremu, opisywałam w moim wątku i gdzieś jeszcze, że efekt jeśli chodzi o śluzówki genialny. Cewka wreszcie przestała odzywać się każdego dnia, tak więc ja polecam.

Offline

 

#3 2011-05-25 18:11:11

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

O, nie wiedziałam Madziu, że też do niego chodzisz. smile Mi zaproponował Oekolp z uwagi na cenę, ponoć tańszy. Jak go używałaś, tzn. z jaką częstotliwością i jak długo? Zero skutków ubocznych? Ja się trochę zjeżyłam jak przeczytałam ulotkę! big_smile

Offline

 

#4 2011-05-25 19:51:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Oekolp

Dziewczyny, a Wy macie jakieś problemy z hormonami, czy doktor pisał Wam to tylko na bóle cewki? Bo ja, jeśli chodzi o palący ból, mam teraz większy problem z cewką niż pęcherzem. Pęcherz dostał ileś serii wlewek, leczenie p/wirusowe i sterydy też swoje zrobiły, a biedna cewka, nie dość, że oberwała cewnikowaniem i endoskopiami, to jeszcze najbardziej jej się udzielają bakterie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-05-25 20:12:24

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

Ja dziś na wizycie opowiedziałam o mojej przygodzie z Postinorem (o której zawsze myślałam, że dr wie, ale jak się okazało jemu opowiedziałam o tym po raz pierwszy) i po tym powiedział, że skoro tak źle zareagowałam na wysoką dawkę progestagenu to może estriol się u mnie sprawdzi, tym bardziej biorąc pod uwagę objawy jakie obecnie mi towarzyszą.
Ja mam palący ból w końcu cewki i przy wejściu do pochwy, czyli w tej samej okolicy szczególnie jak je czymś rozdrażnię.

Offline

 

#6 2011-05-25 21:35:52

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Oekolp

Nie powinno się sprawdzić wcześniej czy rzeczywiście ma się problem z poziomem hormonów? Z ciekawości pytam, jeśli masz problemy z migrenami itd. to rzeczywiście uznałabym za zasadne znaleźć podstawę do brania leków hormonalnych.

Offline

 

#7 2011-05-25 21:52:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Oekolp

A to migreny są p/wskazaniem do leków hormonalnych?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2011-05-25 21:55:59

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Oekolp

WrocÅ‚awianko smile ja z Opola ale z Waszych opisów stwierdziÅ‚am, że warto siÄ™ wybrać i tak od dwóch lat jestem jego pacjentkÄ… Mi Dr. wyjaÅ›niÅ‚ to tak, że hormon jest bezpieczny, można stosować go przez dÅ‚uższy czas, (nie ma nawet wpÅ‚ywu na piersi)  tym bardziej jeÅ›li zauważyÅ‚am znacznÄ… poprawÄ™, to widać jest coÅ› na rzeczy. Co do badania hormonów to u mnie wyszÅ‚y dobre, wiÄ™c zapytaÅ‚am jak to możliwe, że hormony niby ok a ja odczuwam poprawÄ™ po zastosowaniu estriolu ? On na to, że estriol to coÅ› zupeÅ‚nie innego niż estradiol , który badamy i , że jeÅ›li chodzi o pochwÄ™ i dolny odcinek moczowy to faktycznie tam jest dużo receptorów, które sÄ… wrażliwe na estriol i powiedziaÅ‚ również, że można mimo odpowiedniego poziomu hormonów we krwi mieć objawy niedoboru, bo poziom hormonów we krwi nie musi przekÅ‚adać siÄ™ na wrażliwość receptorów na te hormony. Trzeba byÅ‚oby zbadać nasze receptory w tym dolnym odcinku, żeby tak naprawdÄ™ dowiedzieć siÄ™ jak to jest w tkankach a tego niestety nie da siÄ™ zrobić jak na dzieÅ„ dzisiejszy w zwykÅ‚ym laboratorium. Co do Ovestinu to w ulotce jest również zawarte we wskazaniach, że na odbudowÄ™ cewki i dolnego ukÅ‚adu moczowo pÅ‚ciowego, także nei tylko dla osób z problemami Å›ciÅ›le hormonalnymi. StosowaÅ‚am trzy miesiÄ…ce po jednej globuÅ‚ce co dwa dni, później co trzy dni. Mi przepisaÅ‚ po raz pierwszy urolog po cystoskopii, Dr. B zaleciÅ‚ kontynuowanie i przepisaÅ‚ jeszcze krem , bo można smarować dokÅ‚adnie tam gdzie siÄ™ czuje ból i tego potrzebuje. Teraz stosujÄ™ raz na jakiÅ› czas kiedy sÄ… nawroty bakterii i cewka obrywa, bÄ…dź jest gorszy dzieÅ„.
Karolina jeÅ›li obawiasz siÄ™ hormonów czytaÅ‚am o  XALURON oparty na kwasie hialuronowym, globuÅ‚ki, ale nie wiem czy daje radÄ™ na cewkÄ™, czy bardziej sama pochwa.

Offline

 

#9 2011-05-25 22:00:16

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Oekolp

Zapomniałam dodać, że hormon działa głównie miejscowo czyli dolny odcinek, więc skoro nie ma wpływu na piersi to raczej nie powinien wpływać na migreny, ja odstawiałam tabletki anty i też nie zauważyłam by migreny powodowały właśnie one. Kiedyś czytałam, że hormony w kremach globulkach jedynie w 15% wchłaniają się do krwi.

Offline

 

#10 2011-05-25 22:31:25

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Oekolp

Offline

 

#11 2011-05-25 23:14:35

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

Usłyszałam to samo co Madzia, dodam tylko, że dr mówił, iż zarówno pochwa jak i cewka są estriolozależne i stąd to działanie.
U mnie bóle głowy również pojawiły się wraz z tabletkami anty i nie ustąpiły po zaprzestaniu brania. Jeden epizod szpitalny i Ketonal w kroplówce, a resztę opanowuję Ibupromem.
W ulotce któregoś z tych leków jest napisane, że wchłania się około 20%.
Nie jestem do końca przekonana po tym co czytam w ulotce, tym bardziej, że tak jak wspomniałam, źle wspominam hormony, natomiast wypowiedzi Madzi są zachęcające i skoro próbowałam autoszczepionki to w sumie czemu nie tego?

Offline

 

#12 2011-05-25 23:33:01

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Oekolp

ja od miesiąca smaruję Ovestinem sobie właśnie przede wszystkim cewkę i odrobinę do pochwy.
Lekarka powiedziała żeby smarować odrobinę nawet nie całą dawkę aby właśnie poprawić bolącą śluzówkę. Mam kłopoty z piersiami więc jak stosowałam całą dawkę to piersi jednak odczuły i bardzo nabrzmiały, dlatego mam stosować odrobinę. Poprawa jest ale nie do końca, jednak odczuwam lekkie bóle cewki. Lepiej było przy amitryptylinie, cewka nie bolała w ogóle ale bardzo podskoczyła mi prolaktyna i musiałam odstawić.

Offline

 

#13 2011-05-26 08:59:46

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Oekolp

Perkosia a może globuÅ‚ki Ovestin, bo majÄ… mniejsze stężenie od kremu 0,5 mg i dziaÅ‚ajÄ… tak dogÅ‚Ä™bnie od Å›rodka, ja krem zaczęłam stosować jak wyraźnie podleczyÅ‚am cewkÄ™ globulkami,  ale moja byÅ‚a  bardzo zmasakrowana, może w twoim przypadku wystarczy krem po dÅ‚uższym stosowaniu.

Offline

 

#14 2011-05-26 10:04:04

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

Czyli jednak u Ciebie perkosiu Ovestin wpłynął na piersi?

Offline

 

#15 2011-05-26 10:17:53

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Oekolp

Z tymi piersiami to zdziwiona jestem, bo doktor zapewniał, że na gruczoły w piersiach nie działa. U mnie nic z piersiami się nie działo, może Twoje są faktycznie wrażliwe, skoro piszesz o kłopotach jak rozumiem ogólnie z piersiami a nie tylko podczas stosowania estriolu. Jedno jest pewne nawet jak zauważy się tą zmianę np. w piersiach to odstawiamy i nie ma problemu wynikającego z odstawienia( uzależnienia) , po czasie wszystko powinno wrócić do normy. Uważam, że korzyści są znacznie większe od ewentualnych powikłań, które z racji niskiej dawki hormonu przedostającej się do krwi są niewielkie. Niejednokrotnie większe obawy ma się sięgając po niektóre leki, ja np przy niektórych przeciwmigrenowych, gdzie w ulotce jest możliwość wystąpienia zawału, więc jestem za, ale oczywiście każdy decyduje sam za siebie.

Offline

 

#16 2011-05-26 10:24:44

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

Ja spróbuję z pewnością, wolę tylko wiedzieć jak najwięcej przed - nawiasem mówiąc to niezbyt przydatna cecha. tongue

Offline

 

#17 2011-07-06 20:33:27

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

MAdziu i perkosiu: jak stosowałyście krem? Dzisiaj kupiłam i zastanawiam się czy smarować codziennie czy co kilka dni? Podpowiedzcie jak to u Was było/jest. smile

Offline

 

#18 2011-07-06 23:46:36

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Oekolp

Oekolp krem stosowałam codziennie przez miesiąc a teraz dwa razy w tygodniu.
Nie stosujÄ™ aplikatorem tylko wyciskam na palec troszeczkÄ™ z tubki i smarujÄ™ przede wszystkim cewkÄ™ a resztÄ™ do pochwy. StosujÄ™ tylko troszkÄ™ bo odczuwam dyskomfort w postaci lekkiego pieczenia i opuchniÄ™cia. Taki sposób stosowania poradziÅ‚a mi ginekolog tzn maÅ‚o ale systematycznie ze wzglÄ™du na dyskomfort. Lepiej znosiÅ‚am  krem Ovestin ale jego nie ma w hurtowniach. 
Zacznij od minimalnych ilości i jak stwierdzisz że jest ok to spróbuj tyle ile zalecają aplikatorem.

Offline

 

#19 2011-07-07 11:02:38

Izys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-07
Posty: 12

Re: Oekolp

Dziewczyny a czy któraś z Was używała tych globulek XALURON ?

Offline

 

#20 2011-07-07 17:02:50

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Oekolp

Ja kupowaÅ‚am Ovestin nie tak dawno to jeszcze byÅ‚, dobrze że mam zapas skoro brakuje. A ja dla odmiany nie miaÅ‚am żadnego pieczenia tylko ulge podczas stosowania wiÄ™c smarowaÅ‚am grubo i tak ze dwa razy dziennie. A globuÅ‚ki  Ovestin raz na trzy dni

Offline

 

#21 2011-07-07 17:36:57

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

No właśnie dr mi mówił, żeby smarować najpierw okolice cewki i odrobinę do pochwy, nie za pomocą aplikatora. Teraz się trochę obawiam, że ten Ovestin jest lepszy niż Oekolp z tego co piszecie - mogłam poprosić o zamiennik (może był na stanie), ale teraz po realizacji recepty to już musztarda po obiedzie. Chociaż, tak czy inaczej to jest to samo, poza ewentualnymi substancjami pomocniczymi w kremie.

Offline

 

#22 2011-07-07 21:03:54

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Oekolp

Oj ale rożnie ludzie tolerują zamienniki, może akurat nie odczujesz nic nieprzyjemnego.Śmiało smaruj i oby pomogło.

Offline

 

#23 2011-07-07 22:03:43

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

Taką mam nadzieję, dzięki. smile Strasznie jestem sceptycznie nastawiona do leków po tych tonach antybiotyków etc., nawet jak mam połknąć magnez to sto razy najpierw to przemyślę - takie małe zboczenie! big_smile
A jeszcze jedno dziewczyny, przerywałyście kuracje w trakcie @?

Offline

 

#24 2011-07-07 23:01:02

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Oekolp

Globulkami tak, kremem po umyciu się smarowałam.

Offline

 

#25 2011-08-02 17:40:18

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Oekolp

Użyłam w zeszłym tygodniu trzy dni z rzędu kremu i przyniósł mi natychmiastową ulgę, ale zaczęłam mieć duże kłopoty z brzuchem - raczej nie od kremu, ale dla pewności postanowiłam go odstawić i wrócić w poniedziałek. Jakież było moje zdziwienie, gdy po wczorajszej aplikacji zaczęło mnie cholernie piec. hmm I teraz moje pytanie: najpierw używałam go w ciągu dnia, a wczoraj po raz pierwszy na noc, myślicie, że to może mieć znaczenie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson