Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-06-02 13:02:05

weber
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

streptococcus mitis w cewce moczowej

Witam
od pól roku zmagam sie z dolegliwosciami zwiazanymi z bólem stawów,ścięgien,wysypek skórnych zwlaszcza na rękach.
Wszystko zaczęło się pól roku temu,gdy po kąpieli dostałem nagłego skurczu jader i penisa.Ten skórcz był bezbolesny i trwal kilka tyg.
W tym czasie nocami strasznie sie pocilem i mialem dziwne bole stawowe,i dziwne odgniecenia na skórze.na ramionach i klatce piersiowej odbijalo mi sie wszystko na czym spałem.
Zrobilem mnóstwo badań,aż w końcu wyszedł streptococcus mitis w wymazie z cewki moczowej.
Od wczoraj jestem na antybiotyku amoksiklav.Od 4 dni mam gorÄ…czke,powiekszony migdal i pobolewanie w nerkach.
Czy ktoÅ› z was mial podobnego paciorkowca?
Czemu jest to tak rzadki szczep?Nigdzie nie moge znaleźć infomacji na jego temat.
Będę wdzięczny za jakikolwiek informacje.
Pozdrawiam:)

Offline

 

#2 2011-06-02 21:08:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

A skąd wiesz, że to od niego? Masz to potwierdzone?


Stawy, bóle układu moczowego (a jak oczy?) kojarzyłyby mi się (też?) z chlamydią trachomatis, a te wysypkowe sprawy z którymś z herpesów (EBV? musiałabym znać więcej szczegółów).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-06-02 23:00:40

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

zawsze mogą być jakieś watpliwości......
1--nie wiadomo czy dobrze oznaczono GATUNEK tego paciorkowca --jesłi poczytamy posty userki Konstancja1 , to ręce opadają (jak oni to tam pitolą w labach).

2---nie wiadomo czy nie ma dodatkowo innego patogena.

3--po kÄ…pieli--ale gdzie ==w basenie ??????????????

4 amoksiklav moim zdaniem jest wogóle do dupy lekiem i ja bym go szybko zmienił na coś innego.

(nawiasem mówiąc a takim wypadku ja bym wziął streptomycynę w zastrzykach ,,,pisałem kiedyś jak ja to brałem.....bo nie ma to panie dziejku jak w dupę zastrzyk, a strepto jest właśnie kierunkowo na paciorkowce. Zwłaszcza że tu sie jakby rozsiewa poza pęcherzem.
Ale jaki lekarz to przepisze--oni uwazają że to stary lek i że nie warto. Gówno wiedzą !!!!!!!

PS . a objawy z sikaniem sÄ… jakieÅ› ????????

Offline

 

#4 2011-06-03 10:13:38

weber
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

Paciorkowiec wyszedł z wymazu z cewki moczowej.Z posiewu moczu nic nie wyszło.
A badanie ogólne moczu jest w porządku.Co do chlamydii trachomatis,to robilem test
z krwi i wymaz z cewki na chlamydie,mycoplazmy i ureoplazmy i grzyby
.Zrobilem tez test HLA-B27,wiec zespól Rittera można wykluczyć.
ANA2-Ujemne,wiec nie ma choroby autoimunologicznej,CK,anty HCV,Proby wątrobowe,kreatynine i wapń calkowity.Wszysko w mormie.
Kiła i chlamydia pneumonia z krwi ujemna.Badanie robilem w dobrej klinice bakteriologii CMUJ w Krakowie
na Ul.Czystej.
USG brzucha i jader w normie.Wcześniej miałem bóle oczu i wydzieline w spojówkach,od samego początku objawow mam pełno żyłek.Teraz bol
minąl ale żyłki zostały.Oczy są mętne.Nie mam problemów z sikaniem.Co do ukladu moczowego,to
mam delikatne kłucia w prawym boku i drobne wysypki na rękach.Zaczerwienione jądra.
Kręgosłup mnie pobolewa,ale to ina sprawa.Stawy juz tak nie bolą ale czuje kłocia w ścięgnach w nogach.Kłocie w prawym uchu,chyba od migdała.
Amoksiklav 875mg+125mg przepisał mi dobry reumatolog.Twierdził,że jeśli mam inne bakterie,to ten antybiotyk je zabije.Biore 2 dzien 2 razy dziennie przez 2 tyg.
W antybiogramie amoksycylina była wrażliwa na ten patogen.
Skad go mam nie wiem,Pewnie od całowania.

Offline

 

#5 2011-06-27 16:05:40

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

jak Ci idzie walka z tym?

Offline

 

#6 2011-06-28 11:57:28

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

Stawiam tezę , że to nie ma związku z kąpielą w basenie itp. oraz nie łączy się z tym paciorkowcem.
To tzw. syf i malaria złapane od dziewuchy !!!
Ja też miałem kiedyś taką dziwna infekcję od dziewuchy i moim zdaniem infekcja ta oparta była o jakieś grzyby.
Co by nie było-----cicha oipinia lekarska na takie tematy to :
""Panie--w dupę penicylinę bo inaczej to sie będzie ciągneło w nieskończoność"".

Offline

 

#7 2011-07-11 11:57:07

weber
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

Ja nie napisałem,że to było od kąpieli w basenie,tylko że po kąpieli w nastąpił skurcz.
Nie ważne.
To jest od całowania pewnych częsci ciała...
Odebrałem wymaz z cewki i nie mam juz streptococcus mitis.
W wymazie na grzyby,tez nic nie ma,choć myślałem że to candida.
A objawy pozostały,wiec może jest toś w tym co piszecie...
Co jakiś czas w ciagu dnia szczypią mnie mięśnie,nadal mam ciągle w tym samym miejscu naczynka w oku,spękane paznokcie,dziwną skórę.
Wydaje mi się,że mam coś z migdałami,bo czasami kłuje mnie między uszami.
I najgorsze-ciągle czerwone jądra i na drugi dzień po kąpieli dziwny kwaskowy zapach.
Sam juz nie wiem jakie badania wykonać.
Reumatolog wykluczył zespól reitera,zalatuje fibromilagią,ale skąd te czerwone jądra...?
Brałem amoksiklav,on jest pochodną penicyliny,więc powinien załatwić sprawę.
Poradźcie coś,bo boję się,że mogę mieć potem problem z płodnością
Co dziwne,to mojej dziewczynie w badaniu cytologicznym nic złego nie wyszło.
Pozdrawiam
W

Offline

 

#8 2011-07-11 15:50:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

Dziewczyna niech oprócz cytologii zrobi posiew.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2011-07-11 16:03:22

weber
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

ginekolog nie zalecał jej posiewu,bo miala szczegółową cytologię z opisem.
Gdyby miała jakąś bakterię albo wirusa,to by jej wyszedł.

Offline

 

#10 2011-07-11 23:24:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

Właśnie nie zawsze. Jestem tego przykładem - cytologia idealna (i to systemem Bethesda, więc dokładnie opisana), a w posiewie - multum bakterii. Potem okazało się, że mam niedobory immunologiczne, co wpływa na taką rozbieżność. Wprawdzie zapewne taki przypadek to jednak mniejszość, ale może warto pomyśleć nad posiewem? Poza tym mogą być jeszcze inne patogeny. Oczywiście, to tylko takie gdybanie, bo problem masz Ty, nie partnerka, a brak dolegliwości partnerki raczej wskazuje na brak infekcji (choć nie zawsze tak jest).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2011-07-11 23:36:40

weber
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

Rozumiem.
A co poleciłabyś mi wykonać?

Offline

 

#12 2011-07-11 23:42:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

Weber, ja nie polecam smile, ja mogę tylko zasugerować na podstawie doświadczen własnych, znanych mi osób i przede wszystkim - zasłyszanych zalecen lekarskich. Ale zrobiłabym tak na wszelki wymaz z cewki moczowej i szyjki macicy, przy czym zaznaczam, że wygląda to raczej na dmuchanie na zimne.
A co do Ciebie - badałeś sobie wirusy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2011-07-11 23:51:21

weber
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: streptococcus mitis w cewce moczowej

Po 3 miesiącach zrobiłem sobie test na hiv.
Jakie wirusy bierzesz pod uwagÄ™?
W cytologii dziewczynie nie wyszedł hpv ani hvs.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson