Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-07-05 23:00:27

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Witam,

Nie wiem, czy to odpowiednie forum - jeśli nie, z góry przepraszam za spam. Nie wiem już, kogo powinienem się poradzić, dlatego przed kolejną wizytą postanowiłem napisać tutaj.

Miałem zaczerwienienia na żołędzi penisa i od 3 miesięcy dermatolog obstawiał grzybicę. Leki, które stosowałem to diflucan, orungal, a z kremów to travocort, travogen, daktarin. Postanowiłem w końcu zrobić wymaz w kierunku grzybów, a gdy tylko zaprzestałem higieny na 24h przed wymazem, zmiany z niewielkich zaczerwienień zmieniły się w zaogniony stan, prawie do krwi. Gdy znów pilnuję higieny, zmiany zmniejszają się do niewielkich zaczerwienień (ale nadal są). Wymaz nie wykazał żadnych grzybów, jedynie bakterie. Zrobiłem więc po tygodniu posiew bakteriologiczny (znów, 24 bez mycia przed wymazem - lekkie zaczerwienienie przekształca się w zaogniony stan zapalny + ból przy dotykaniu. Gdy po badaniu pilnowałem higieny, zmiany znów się wyciszają.)

Wyniki badania:

Klebsiella oxytoca - pojedyncze
Enterococcus sp. - pojedyncze
Micrococcus sp.

Brak uzasadnienia do wykonania antybiogramu.


Czy to znaczy, że to naturalna flora bakteryjna??? Czy któraś z tych bakterii może powodować takie zmiany? Jest sens się leczyć bez antybiogramu?

Proszę o jakąś radę. Z góry dziękuję!
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-07-05 23:10:48

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Zrobiłabym na Twoim miejscu badania w kierunku myko-, ureaplazmy i chlamydii. Te bakterie nie stanowią flory fizjologicznej, ale żeby POJEDYNCZE kolonie powodowały "zaogniony stan zapalny" - trochę niewiarygodne (moim zdaniem). Leczenie bez antybiogramu - wątpliwy sens.

Offline

 

#3 2011-07-06 00:02:29

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Dziękuję za odpowiedź. Poszukam laboratorium, które robi te badania i w miarę możliwości je wykonam.

Poczytałem trochę w internecie i nie znalazłem nigdzie informacji, żeby któreś z tych bakterii mogły wywoływać zmiany skórne, bardziej zapalenia cewki moczowej itp. Nawet w momencie, gdy zmiany były najbardziej zaognione (po pobraniu wymazu) nie odczuwałem żadnego dyskomfortu przy oddawaniu moczu. Poza tym, w momencie powrotu do normalnej higieny (przemycie i osuszenie tych okolic 2 razy dziennie) zmiany maleją i obecnie można zauważyć jedynie delikatne zaczerwienienie na skórze pod napletkiem.

Robiłem również niedawno badanie moczu i bakterie wyszły nieliczne. Jedyna rzecz, która była nie tak to "pasma śluzu - liczne".

Nie wiem, czy jest sens iść do lekarza z obecnymi wynikami, czy dopiero po zrobieniu tych badań w kierunku myko-, ureaplazmy i chlamydii..

Offline

 

#4 2011-07-06 00:16:53

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Wiesz - nie u każdego dana choroba przebiega tak samo. Nie mniej, przy tak małej ilości bakterii trzeba brnąć dalej.
Myślę nad innymi przyczynami. Alergie (materiał bielizny, kontakt z jakimiś substancjami, lubrykanty, prezerwatywa, proszek do prania)? To, że Ci lepiej po myciu się to chyba normalne. Ja też przy zakażeniu najchętniej nie wyłączałam prysznica. Potem się świństwo znowu namnaża i dolegliwości od nowa. O pasmach śluzu mi mówiono, że nie mają dużej wartości diagnostycznej.

A pomagały Ci te wszystkie leki na grzybicę?

Ten wynik to, rozumiem, po wymazie spod napletka?

Offline

 

#5 2011-07-06 00:26:35

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

bakterie w moczu są rzadkie u mężczyzn ale mogą w ogóle pochodzić z cewki
zrób sobie wymaz z cewki też na zwykły posiew a nie tylko na chlamydie, myco i ureaplasmy
nie piecze ciÄ™ przy sikaniu czy po ejakulacji?
czy ujście cewki nie robi się w gorszym stanie po ejakulacji?

spróbuj jakiejś maści przeciwbakteryjnej np. bactrobanu ale jak infekcja siedzi głębiej to ona jedynie żołędzia wyleczy...

Offline

 

#6 2011-07-06 00:33:48

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Alergie wykluczam. Bieliznę prałem przez jakiś czas w znikomej ilości proszku, używam mydła dla dzieci, lubrykantów i prezerwatyw obecnie nie używam, kontaktów seksualnych też nie ma.

Leki na grzybicę trochę pomagały (a przynajmniej tak myślałem). Po pierwszym wymazie, po którym to się rozwinęła infekcja stosowałem travogen i zeszło. Po drugim, kiedy znów przez niemycie się 24h stan zapalny wrócił, odstawiłem travogen i samo mycie się wystarczyło, więc myślę, że jednak to nie zasługa leku. Travogen i daktarin używałem dość długo i skrupulatnie, a lekkie zaczerwienienie nadal pozostało, więc niby to nie grzyby.

Obydwa badania to wymazy spod napletka: najpierw mykologiczne, nie wyhodowano grzybów, ale widoczne liczne(!) bakterie gram ujemne i ziarniaki gram dodatnie, drugie posiew i wyniki u góry - tym razem bakterie określone jako pojedyncze. Dopis był "trichomonas vaginalis i Candida sp. nie wyhodowano".

Offline

 

#7 2011-07-06 00:51:24

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Bactroban widzÄ™ niestety na receptÄ™?... sÄ… jakieÅ› bez recepty?


Kiedyś miewałem pieczenie w cewce po ejakulacji. Ale bywało rzadko i ostatnimi czasy tego w ogóle nie ma, więc nie rozważałem opcji, że tam coś nadal siedzi.
Chyba wymaz z cewki będzie dobrym kolejnym krokiem..

Offline

 

#8 2011-07-06 09:50:19

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

no to idź do lekarza niech ci wypisze maść na bakterie
generalnie nie leczysz tego od 3 miesięcy więc sprawdziłbym na twoim miejscu też posiew nasienia czy zakażenie nie doszło do prostaty (wtedy inne antybiotyki wchodzą w grę)

klebsiella to gram-, enetrokoki to ziarniaki gram+ to są generalnie bakterie które można załapać z jamy ustnej (tam nie są groźne)

Offline

 

#9 2011-07-06 09:59:33

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

a także dobre będzie moczenie (nasiadówki) w ziołach Vagosan, do których dodaj troche rumianku oraz trochę korzenia waleriany ==wszystko bez recepty w sklepach zielarskich (Vagosan w aptekach także).
=================================
Może być tak, że jednak bakterie są w środku a nie jest to proces tylko zewnętrzrny. Byli już tutaj userowie z takimi objawami o jednak w końcu wychodziły im bakterie w posiewach. I to dużo.
Zrób posiewy w Warszawie na ul. Lelka 26 (Ursynów) bo inne laby robią posiewy ŹLE i to w całej Polsce !!!!!!!!!!!!
To kwestia pożywek.
Poczytaj inne posty userów to będziesz mądry :-)))
------------------------------------------------------
Jeśłi nic nie wyjdzie to ja bym przeleczyÅ‚ w ciemno traktujÄ…c to diagnostycznie po prostu. ZwykÅ‚y Furagin  stosowany krótko nawet daÅ‚by już jakiÅ› poglÄ…d.
Poza tym, ostatnio jakoś dziwnie te zapalenia wyglądają na tło wirusowe a wtedy antybiotyki dają 50% poprawy lecz nie dają całkowitego wyleczenia.

Offline

 

#10 2011-07-06 17:10:48

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Furagin można łyknąć żeby odkazić drogi moczowe (wszystkie bakterie które ma zaniepokojony powinny być na niego wrażliwe)
Jeśli jednak infekcja wlazła w układ płciowy to furagin nic nie da. Ale warto spróbować.

Offline

 

#11 2011-07-06 17:16:16

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Dziękuję Wam wszystkim za rady. W przyszłym tygodniu pójdę zrobić zwykły wymaz z cewki moczowej, a po tym może pójdę do rodzinnego po furagin i maść antybakteryjną do smarowania.

Na badania w kierunku chlamydii i myko-, ureaplazm nie mam niestety obecnie funduszy (z tego co sie dowiedziałem, sama chlamydia to ponad 100zł..)

Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie klebsiella oxytoca, wyczytałem, że jej niewielkie ilości można wytłuc probiotykami? Jakie to mogłoby być probiotyki? Którekolwiek dostępne w aptece, czy są jakieś szczególnie polecane na problemy z układe moczowo-płciowym?

Offline

 

#12 2011-07-06 17:37:03

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

są szczególnie polecane ale dla kobiet smile
generalnie u faceta w drogach moczowo płciowych nie powinno być bakterii, probiotyczne też tam nie docierają

jeÅ›li nie jadÅ‚eÅ› antybiotyków i nie masz problemów  z ukÅ‚adem pokarmowym to probiotyki nie sÄ… ci potrzebne

Offline

 

#13 2011-07-06 20:26:43

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Zrozumiano smile

Jedno pytanie odnośnie laboratorium na Lelka 26. Mam do Warszawy parę godzin drogi, więc na chwilę obecną odpada niestety badanie tam. Czy w innym laboratorium (Poznań) nie ma sensu w ogóle robić wymazu z cewki?? Czy po prostu wyniki zazwyczaj są mniej wiarodajne?

Offline

 

#14 2011-07-06 21:28:02

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

przeszukaj dział laboratorium tutaj na forum czy ktoś nie polecał jakiegoś laba w poznaniu
generalnie chodzi o to żeby laboratorium oznaczało też małe ilości bakterii no i żeby robiło antybiogram na eneterokokci czy klebsielle nie twierdząc że to flora fizjologiczna wink

Offline

 

#15 2011-07-07 12:24:31

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Osoby mające daleko na Lelka mogą wysyłać mocz kurierem.
Poszukaj w tut. wyszukiwarce lub zadzwoń na telefon Lelka
www.badbak.pl
i siÄ™ popytaj .
(inne laby mogą położyć sprawę bo mają kiepskie pożywki).

Offline

 

#16 2011-07-15 10:53:01

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Zrobiłem wymaz z cewki moczowej. Wyniki tęz zbyt wiele nie mówią:
- enterococcus sp. - pojedyncze
  wrażliwe na: amoksycylina/kw.klawulanowy, ampicylina 
  Å›redniowrażliwe na: neomycyna, ofloksacyna, doksycylina
- micrococcus sp.

i to tyle. Antybiogram zrobiono, bo zaznaczyłem, że proszę o antybiogram nawet w przypadku pojedynczych bakterii.

A zaczerwienie nadal jest na skórze pod żoÅ‚Ä™dziÄ…. hmm  To chyba kolejnym krokiem bÄ™dzie wymaz w kierunku myko- ureaplazm?

Oprócz tego zaczerwienienia nie mam żadnych innych objawów, ani szczypania, ani bólu, więc nie wiem już, co to może być.

Offline

 

#17 2011-07-15 18:17:38

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

enterococcus na nitrofurantoine nie jest oznaczony?
brałeś tą furaginę?

Offline

 

#18 2011-07-15 18:46:16

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Nitrofurantoiny w ogóle nie było w wykazie. Nie brałem na razie niczego, czekałem na wyniki z wizytą u lekarza.

Offline

 

#19 2011-07-15 22:48:17

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Bardzo skromny ten antybiogram, ale dobrze, że Ci w ogóle zrobili przy "pojedynczych". Enterococcus jest florą patologiczną, ale jest go tak mało, że myślałabym jednak o badaniach w kierunku urea-, mykoplazmy i chlamydii. Pozdrawiam.

Offline

 

#20 2011-07-21 16:28:27

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

No więc dziś odebrałem wyniki myko-, ureaplazmy i wynik wyszedł ujemny.

Poszedłem więc do pani dermatolog-wenerolog po raz kolejny, z wynikami wszystkimi wskazującymi, że to jednak nie grzybica. I to był mój błąd.. tylko stracony czas i pieniądze..
W ciągu całej wizyty (która trwała chyba 4-5minut...) nie obejrzała obecnego stanu zmian i powiedziała, że nie mam już robić badań bo to strata pieniędzy i i tak mi nic tam nie wyjdzie.. neutral wspominając, że orungal, który mi zapisała wcześniej też powinien był zabić bakterie, bo podobno ma działanie nie tylko przeciwgrzybiczne, ale też przecibakteryjne. Po czym zapisała mi krem Micetal (dostępny bez recepty..) mówiąc, że jest o krem przeciwbakteryjny, przecigrzybiczny i przeciwzapalny, o szerokim działaniu. Oczywiście wtedy nie wiedziałem, co to, więc uwierzyłem. Gdy udało mi się go dostać w 6 aptece odwiedzonej z rzędu, po przeczytaniu ulotki okazało się, że a) jest to krem przeciwgrzybiczny, b) nie można go stosować na błony śluzowe.. No ale jeszcze raz postanowiłem uwierzyć lekarzowi, posmarowałem i myślałem, że mój penis spłonie, tak mnie piekło. W składzie są dwa rodzaje alkoholu, więc nie dziwię się, że nie można stosować na błony śluzowe - już nie zamierzam.
Żałuję tylko, że tam poszedłem i wyrzuciłem kolejne 60zł w błoto na "poradę lekarską" i 25zł na lek.

Ehh.. i odechciewa się chodzić do lekarzy i płacić po tak bezsensownej wizycie...

Offline

 

#21 2011-12-29 20:10:09

M35
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 2

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

zaniepokojonyy i jak dalej z tym problemem?

Mam identyczne objawy i też nic nie pomaga??

Offline

 

#22 2012-01-05 22:09:56

M35
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 2

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Czy ktokolwiek wie jak to wyleczyć??

Offline

 

#23 2012-05-01 22:23:13

milosz123456
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-01
Posty: 2

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Zaniepokojony, i jak ??? mam podobne problemy, chodzilem do dermatologa... diagnozuje grzybice,,, bralem przez 2 tygodnie mucofaine i smarowalem travacortem... odstawilem leki wczoraj i idzisiaj mam nawerot...
co dalej zrobiles z tym problemem ?

Offline

 

#24 2012-05-02 13:16:40

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

milosz123456 Hej mam podobne objawy, mam pytanie do Ciebie czy masz dodatkowo po oddaniu moczu jakby brazowe plamki, jakby zaschniety sluz koloru brazowego naokolo ujscia cewki na zoladziu?? Kurcze bo u mnie to jest i ktos mi sugerowal ze to moze byc grzybica

Offline

 

#25 2012-05-02 15:11:38

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson