Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2012-05-02 18:39:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Zaniepokojony, masz ten krem zapisany gdzieś na kartce? Żeby złożyć skargę i mieć podkładkę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#27 2012-05-02 19:18:58

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Offline

 

#28 2012-05-02 20:46:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Bardziej mi chodziło o zastosowanie. Ale to nie do końca tak. Lekarz ma, zgodnie z naszymi procedurami, zapisywać leki tylko na to, na co są zarejestrowane, lub jeśli ma udokumentowaną medycznie celowość takiego zapisu. Ja wiem, że to takie pitu, pitu, bo ludzie nie z takimi problemami nie uzyskują pociągnięcia lekarza do odpowiedzialności...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2012-05-04 10:26:57

milosz123456
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-01
Posty: 2

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Offline

 

#30 2012-05-04 11:22:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Panowie Micko i Miłosz - do swoich wątków proszę!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2012-05-16 21:31:50

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Witam po paru miesiącach dobrych. Problem pozostał dokładnie taki sam.. zrobiłem cały zestaw badań, nic nie wyszło nigdzie. Do tego zmienialem proszki, usunąłem wszystkie kosmetyki zawierające SSL/SLSES, żeby sprawdzić, czy to nie podrażnienie. W międzyczasie miałem lekkie zapalenie (tak przypuszczam) i kupiłem furaginę, która już jest na szczeście bez recepty. Wyleczyła mi zupełnie ból, ale zaczerwienienie nadal pozostało. Dodatkowo zaczerwienione jest też samo ujście cewki też już od długiego długiego czasu. Ostatnie badanie z tych dostępnych w moim lab., którego nie robiłem to posiew nasienia. Chyba też warto go zrobić? Ale czy wtedy by nic nie wychodziło w posiewach z cewki...? skoro objawy są na zewnątrz.

Jutro idę po długim czasie na kolejny wymaz spod napletka, a nuż coś tym razem wyjdzie. Może później kolejny raz do lekarza, innego tym razem..

Offline

 

#32 2012-05-26 13:35:20

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

No więc zrobiłem kolejny wymaz spod napletka, oraz tym razem również posiew nasienia. Wszystko jałowe, żadnych bakterii.
A dzisiaj po (delikatnej) masturbacji znów skóra pod napletkiem jest bardzo zaczerwieniona.

Mam też od ponad pół roku problemy z czerwonym, jakby wyschniętym gardłem. Czy te problemy mogą być powiązane? Może problem nie siedzi tu w bakteriach, czy grzybach znajdujących się w układzie moczowym, a w ogólnym stanie błon śluzowych? Czy myślicie, że mogłoby to być powiązane?
I czy w takim razie lepiej udać się do dermatologa (innego niż wcześniej..) czy do laryngologa?

Eh.. nie wiem, co robić. Na szczęscie zaczerwienienie na penisie praktycznie mnie nie boli, a gardło jedynie trochę podrapuje, więc nie jest to poważny problem pewnie w porównaniu z innymi na forum, jednak wolałbym, żeby wszystko było ok.

Jeśli macie jakieś rady, co powinienem zrobić teraz..

Offline

 

#33 2012-05-26 19:27:01

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

zrob badania na przeciwciala we krwi CPN szczegolnie w IgG i IgA, tak mi na to wyglada mialem podobne objawy

Offline

 

#34 2012-05-27 20:35:29

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Na chlamydię robiłem wymaz z cewki w zaognionym stanie. Myślisz, że to by nie wykazało jej obecnośći ? hmm nie mam niestety na razie pieniędzy tyle na kolejne badania

Offline

 

#35 2012-05-27 21:08:14

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Widzę również, że w laboratoriach, które znam robią jedynie badania na p/ciała IgG oraz IgM. Czy na podstawie tych dwóch badań uda się coś powiedzieć na temat obecności chlamydii sad? Czy powinienem szukać laboratorium, które robi też badanie na IgA?

Dziękuje za rady !

Offline

 

#36 2012-05-28 08:53:07

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Chlama to bakteria wewnatrz komórkowa, zadko kiedy wychodzi w wymazach, dlatego robienie ich mija sie z celem, dobrze jest zrobic IgA poniweaz jest to kolejny element potwierdzajacy przy dodatnim IgG aktywną infekcję. Diagnostyka robi we wszystkich trzech klasach

Offline

 

#37 2012-05-28 13:27:10

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Zrobiłem dzisiaj badania w centrum DNA w Poznaniu, na przeciwciała Ch. pneumoniae IgG oraz IgM (tylko te mieli w ofercie). Zobaczymy, jakie będą wyniki, w razie potrzeby zrobię wtedy też same IgA w Diagnostyce. Ceny badań niestety są bardzo ograniczające sad

Dzięki za rady. Poczekam tydzień i zobaczę wyniki

A!
Co sądzicie o leczeniu objawowym jakimś antybiotykiem o szerokim spektrum? Wyczytałem, że na chlamydię działają zarówno doksycyklina, czy też azytromycyna. Może warto po tylu badaniach po prostu poprosić lekarza o antybiotyki, które może zabiją to, co mi dokucza od dłuższego czasu? Czy to będzie bakteria w układzie moczowym, czy oddechowym, czy chlamydia.. bo już nie mam siły na kolejne badania..

Offline

 

#38 2012-05-28 14:12:23

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Chlame leczy sie od 3 do 5 lat wg. metody ILADS. Jest to dlugoterminowe leczenie, a leczenie objawowe nie ma sensu tylko bakterie sie uodparniaja.

Offline

 

#39 2012-05-28 23:32:43

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Oczywiście, domyślam się, że nie wylecze tego przez parę dni jeśli to faktycznie będzie chlamydia. Mam tylko nadzieję, że może to jednak coś innego, że nie wychodzi w wymazach i tyle. Nie leczyłem tego ani razu antybiotykami, stad moja nadzieja, że może warto wziąć je choćby na ślepo.

Offline

 

#40 2012-05-29 18:32:17

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Hej zaniepokojony, jak pisalem mam podobne objawy jak ty, mialem robione na chlamydie pcr ujemny, if bezposrednia ujemny, krew IgA ujemny indeks 0,09 , <0.9 ujemny, IgG ujemny Indeks 0.05, <,0.9 ujemny, wiec chlamydii nie mam na bank pewnie u ciebie tez nie wyjdzie, mialem rowniez zabieg robiony na poszerzenie zewn, ujscia cewki moczowej - tak polecil urolog - mowil ze to moglo spowodowac infekcje,
Co do tych plamek co wspomnialem to urolog powiedzial ze to jest barwnik, grzybica u mnie nigdy nie wyszla ani w spermie ani w moczu ani w wymazach z napletka, przepisal mi unidox na 45 dni , 2x przez 5 dni i potem do konca po jednejpo 2 tyg. jest duzo lepiej w srodku po wytrysku nie czuje pieczenia itd, ale zaczerwienienie pozostaje - jezeli scisne zoladzia takie jakby popekane naczynka sa i troche kropoeczek czerwonych - wczesniej urolodzy mowili ze to taka uroda, ale nie sadze cos tam siedzi,
jeszcze wspomne ze chyba pojawil mi sie herx - bo po wzieciu antybiotyku po tygodniu mam niezle parcie na mocz - jakbym sie nalykal zurawiny w ilosci paru kg smile wyczytalem ze herx to reakcja organizmu na toksyny powstale z zabitych bakterii, wiec moze ide w dobrym kierunku w koncu, zaczerwienieni rowniez na zoladziu troszke jakby mniejsze, zobaczymy

Zaniepokojony: mam pytanko dlaczego sadzisz ze to chlamydia? i inni sadza? miales jakis przygodny stosunek? u mnie sie to pojawilo jakies 3 tyg po stosunku ale byl w prezerwatywie w sumie nie doszo nawet do wytrysku bo po paru glebszych nie dalem rady - taki organizm, ja sadze ze u mnie to sprawa stresu - ostrego stresu bo wmowilem sobie po tej akcji szereg chorob wenerycznych - oczywiscie badania zrobione na wszystko i ujemne  wyszlo - tylko wczesniej z cewki wyszla wlasnie klebsiella +, z posiewu eps po masazu prostaty - proteus +, ale po kuracji w ktorej wpisalem wczesniej cipronex, avelox - cholernie drogie gowno, oraz summamed nic nie wyszlo w posiewach, wiec czekam na informacje od Ciebie i rady od innych
pozdrawiam

Offline

 

#41 2012-05-29 18:35:14

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

I dodam ze u mnie urolog poszedl w strone zapalenia prostaty - ale cholera co z tym zoladziem jest? bakterie mogly sie zagniesc pod skora zoladzia? dziwne to dla mnie troche

Offline

 

#42 2012-05-30 09:26:46

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Micko robiles przeciwciala tylko na Cpn? To troche malo Trzebabylo zrobic odrazu na Chlamydia trachomatis daja bardzo podobne objawy do tego masz jeszcze do zrobienia mykoplasma pneumonia i homini oraz ueoroplasma, rowniez do sprawdzenia sa choroby odklesczowe czyli borelioza z koinfekcjami, a takze pradki gruzlicy. Nie ma zapalen prostaty bez przyczyny i Ja juz teraz o tym wiem. A i jeszcze jedno chlame mozna zlapac droga kropelkowÄ…, a nie tylko przez sex, i jesli orgaznizm sobie z nia nie poradzi to dostajac sie z krwia do roznych tkanek np do prostaty zre je i tyle, a twoja pozytywna reakcja na doxy, ktora jest typowym lekiem na chlame jest dowodem na to ze pewnie ja masz jak nie pneumonie to trachomatis

Offline

 

#43 2012-05-30 09:51:28

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Dodan: robilem od razu na Chlamydia trachomatis, na Cpn nie robilem wogole, mykoplasmy i ueroplasmy robione, nic nie wyszlo, robione z wymazu z cewki i po masazu prostaty, wydaje mi sie ze problem jest gdzie indziej z borelioza nie sadze, z kleszczmi nie mialem problemu zadnych bolow stawow ogolnie czuje sie dosyc dobrze oprocz wspomnianego zaczerwienienia zoladzia ja bym stawial wlasnie od infekcji przez zmniejszone ujscie cewki moczowej - mialem bardzo malutkie przez tyle lat - gdy oddawalem mocz cienki strumien na prawo i lewo delikatnie lecial, rowniez powstawal taki jakby maly balonik - taka mala wada wrodzona - urolog powiedzial ze to pod cisnienim mocz mogl sie cofac i stan zapalny przeszedl do prostaty, jeszcze kiedys mialem wogole lekki problem gdyz nie mogles zaczac oddawac moczu od razu stalem i parlem, az w koncu poszlo, taki jakis tik nerwowy, w knajpie troche lipa z tym byla, ale teraz przez kilka lat z tym lepiej moze bakterie ktore byly osadzaly sie w pecherzu i w koncu nastal moment ze organizm nie dal rady i nastapil stan zapalny.

Offline

 

#44 2012-05-30 10:58:41

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

To przedwszystkim zrob badania na przeciwciala we krwi na Cpn w trzech klasach IgG, IgA, i IgM, dopiero wtedy bedziesz mogÅ‚ powiedziec ze nie masz chlamy do tego zrob tez badanie na przeciwciala mykoplasmy pneumonie bo lubi chodzic w parze z Cpn, wymazow nie ma sensu robic, bo ta sa bakterie atypowe wenatrz komórkowe i one zadko sa w wymazach. Powyzsze  badania mozna zrobic w Diagnostyce, mykoplasme homini i uearaplasme - przeciwciala mozna zrobic tylko w Bytomiu u dr W.
Pozdrawiam

Offline

 

#45 2012-05-30 17:00:59

micko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 17

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Dzieki za rady, na razie bede na kuracji na unidoxie zostalo ze 30 dni - zobaczymy w tej chwili czuje sie bardzo dobrze zobaczymy, jak cos porobie krew na te przeciwciala

Offline

 

#46 2012-06-06 14:58:34

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Dzięki wszystkim za posty i sugestie.

Odebrałem wyniki chlamydii pn. Zarówno IgG jak i IgM (IgA nie robiłem) wyszły negatywne. (tylko tyle podało centrum DNA, bez żadnych liczb).

Oprócz tego lekarka rodzinna zleciła ogólne badanie krwi (+ CRP, ASO, z krwi) i ogólne badanie moczu.

Większe odchylenia od normy, to praktycznie jedynie ASO (ICD-9: U75) w wysokości 333, podczas gdy górna norma to 250. Co to może znaczyć? Orientuje się ktoś?
Oprócz tego niskie eozynofile (0,05, gdy norma to 0,10-0,50) i niskie neutrofile 2,32 (norma 2,50-7,00)

Czy to ASO może na coś wskazywać?

Offline

 

#47 2012-06-06 15:03:42

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Z tego co ja się orientuję podwyżsozne ASO moze być przy zakażeniach paciorkowcami.
Czy nie miałeś np. nieleczonej właściwie anginy?
Czy nie masz bóli stawów?

Offline

 

#48 2012-06-06 15:09:41

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

No właśnie tak czytam w internecie o tych paciorkowcach A.
Anginy nie miałem żadnej z tego co pamiętam, stawy mnie nie bolą. Tylko to gardło też jest czerwone od dłuższego czasu. Czy to może być wywoływane jakimiś paciorkowcami?..

Offline

 

#49 2012-06-06 20:21:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Podobno niskie EO są nieważne - tak mówił mi prof. Panaszek, alergolog. Ważne, żeby nie były przekroczone.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#50 2012-06-12 11:48:43

zaniepokojonyy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 19

Re: zmiany na penisie (klebsiella oxytoca)

Byłem u urologa dzisiaj w Poznaniu (w razie potrzeby mogę podać namiary, przemiły lekarz ze świetnym podejściem do pacjenta).

Zrobił mi USG przed i po oddaniu moczu, obejrzał zaczerwienienia pod napletkiem (obecnie znikome).
Powiedział, że mam minimalnie powiększoną prostatę i że pozostała malutka ilość moczu w pęcherzu, jakieś kropelki. Tłumaczył, że to przez to mogą być moje objawy, zarówno zaczerwienienia jak i pieczenie w cewce, na które dwa razy pomogła od razu furagina.

Zapisał mi Omsal 1kaps./dzień i kazał zjawić się za 3 tygodnie. Któryś z Panów stosował ten lek?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson