Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-07-20 19:19:29

michal1985
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 6

długotrwały ból cewki moczowej

Witam, mój problem polega na tym iż od przeszÅ‚o 3 tygodni, mam jak mi siÄ™ wydaje typowe objawy zapalenia pÄ™cherza moczowego; tzn ból oraz pieczenie na koÅ„cu pÄ™cherza zarówno podczas oddawania moczu (później chwilowa ulga, a nastÄ™pnie znowu to samo) oraz czÄ™stomocz. ZażywaÅ‚em nastÄ™pujÄ…ce leki : Cipronex (miaÅ‚em jednÄ… paczkÄ™ w domu - ot tak siÄ™ ostaÅ‚a jakoÅ›), a nastÄ™pnie lekarz rodzinny zapisaÅ‚ mi Keflex, a gdy to Å›rednio pomagaÅ‚o Nolicin. W miÄ™dzyczasie, wydawaÅ‚o mi siÄ™ że objawy odstÄ™pujÄ… i tak byÅ‚o ze 3-4 dni, aż tu nagle jakby od nowa aż do dnia dzisiejszego. ZrobiÅ‚em badania moczu, które na szczęście wykazaÅ‚y iż wszystko jest w porzÄ…dku. Nerki mnie nie bolÄ…, ani nie mam gorÄ…czki. Dodam jeszcze, że nie uprawiaÅ‚em seksu dÅ‚ugi czas. PocztaÅ‚em gdzieÅ› na internecie o kolorze spermy, zwiÄ…zku z zapaleniem pÄ™cherza i jakiÅ› czas temu sprawdziÅ‚em i ma kolor żółty(sam nie wiem co o tym myÅ›leć)  Dodatkowo leczyÅ‚em siÄ™ na poczÄ…tku furalginÄ…, piÅ‚em soki z żurawiny, soki z cytryny, jem pestki z dyni, oraz pije dużo wody mineralnej każdego dnia co powoduje, że sikam non stop niemalże. Przypuszczam, że powodem mojego kÅ‚opotu, jest fakt, że grajÄ…c ponad 4 tygodnie temu w piÅ‚kÄ™ (upadÅ‚em i dodatkowo pÄ™kÅ‚a mi kostka - staw skokowy - 6 tyg gips, co utrudnia mi chodzenie do ubikacji) w przerwach siadaÅ‚em na betonie, co mogÅ‚o mieć wpÅ‚yw na taki stan rzeczy. Na koniec dodam, że miaÅ‚em już kiedyÅ› chory pÄ™cherz i również trzymaÅ‚o mnie to dość dÅ‚ugo. Wtedy również robiÅ‚em badania tzn mocz, posiew, nawet USG nerek i wszystko wychodziÅ‚o na szczęście dobrze i po jakimÅ› czasie przeszÅ‚o.
Mam pytanie, co może powodować, że trzyma mnie to już tak długi czas? Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za wszelkie informację i rady. Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2011-07-20 19:24:05

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: długotrwały ból cewki moczowej

Michał standard- posiew w dobrym labie to raz a dwa to może skoro współżyjesz to masz chlamydie/ myko albo ureaplazme? robiłeś te badania?

Offline

 

#3 2011-07-20 19:42:06

michal1985
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 6

Re: długotrwały ból cewki moczowej

Olka dzięki serdecznie za odpowiedź, jutro postaram się załatwić skierowanie i zrobić posiew, bo faktycznie nie robiłem. A jeśli chodzi o te 3 opcje (zapoznałem się z tymi terminami) to raczej wykluczam te opcje w 100%.

Offline

 

#4 2011-07-20 19:44:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: długotrwały ból cewki moczowej

A dlaczego wykluczasz?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-07-20 20:07:38

michal1985
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 6

Re: długotrwały ból cewki moczowej

gdyż nie współżyÅ‚em od  +/- 7 miesiÄ™cy.

Offline

 

#6 2011-07-20 21:03:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: długotrwały ból cewki moczowej

To akurat na 100% nie wyklucza, ale faktycznie, zajmijmy siÄ™ najpierw posiewem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-07-20 23:13:01

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: długotrwały ból cewki moczowej

dlaczego długo trzyma ? Bo mogą być dodatkowo wirusy podtrzymujące stan zapalny.
W zasadzie jesteś leczony prawidłowo (jak to wynika z opisu) ale te dolegliwoiści zwykle trwają długo pomimo leczenia.
Kolor spermy nie ma tu znaczenia---jest często zależny od gospodarki wodnej a ta przy zapaleniach jest zaburzona.
Po posiewie--gdy wyrosnie coÅ›----dadzÄ… ci pewnie................to samo :-)))))))))))
Tak to bywa.  ; leków jest niewiele wiÄ™c siÄ™ je powtarza zwÅ‚Ä…szcza że majÄ… szerokie spektrum dziaÅ‚ania.
Pamiętaj o stosowaniu olejów -jak wiesiołek lub tran oraz witaminy E.

Offline

 

#8 2011-07-21 09:02:58

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: długotrwały ból cewki moczowej

a ból pojawił się przed współżyciem? jeśli po może jednak warto zrobić te badania!

Offline

 

#9 2011-07-21 10:59:14

michal1985
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 6

Re: długotrwały ból cewki moczowej

DziÄ™kuje za kolejne informacje.  Dzisiaj rano zrobiÅ‚em badanie posiewu, wynik oczywiÅ›cie za jakiÅ› czas. Natomiast jeÅ›li chodzi o te badania i rodzaje tych bakterii o których Olka wspomniaÅ‚aÅ› wyżej , to ewentualne wystÄ™powanie ich może być widoczne w badaniu posiewu, czy to jest jakieÅ› inne specjalistyczne badanie?. Tran również zakupiÅ‚em. Pozdrawiam

Offline

 

#10 2011-07-21 11:44:06

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: długotrwały ból cewki moczowej

najlepsza metoda to podobno PCR ale bardziej doswiadczeni userzy Ci poradzÄ… lepiej

Offline

 

#11 2011-08-06 23:25:22

michal1985
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 6

Re: długotrwały ból cewki moczowej

Witam ponownie, zrobiłem posiew , wyniki okazały się w porządku, tj. nie wykryto żadnych grzybków,itp. Wcześniej jak pisałem badanie moczu również nie wykazało nic niepokojącego. Zauważyłem jednak, że co jakiś czas w okolicach napletka, tworzy się zaczerwienienie, któremu towarzyszy pieczenie. W związku z tym mam pytanie, czy może jest jakaś maść lub krem która może pomóc rozwiązać mój problem. Pozdrawiam i proszę o radę.

Offline

 

#12 2011-08-06 23:44:49

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: długotrwały ból cewki moczowej

A robiles posiew tylko na grzyby, czy na bakterie tez? Robiles na Lelka? Zrob chlamydie, mykoplasme i ureaplasme. To, ze nie wspolzyjesz nic nie znaczy, mozna ja zlapac w toalecie publicznej, na basenie. Poza tym mogla bardzo dlugo nie dawac objawow. Na pieczenie mozesz sprobowac clotrimazolum, masc za 2-3zl w aptece bez recepty, smarujesz dwa razy dziennie cienka warstwe, jesli pomaga to 14 dni, aczkolwiek jesli w posiewie nie wyszly grzyby (co nie znaczy ze ich nie ma), to moze nie pomoc i wtedy nie warto smarowac. I wtedy sprobuj rivanolum.

Offline

 

#13 2011-08-07 14:13:35

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: długotrwały ból cewki moczowej

rivanol i maść detreomycyna-jest na receptę, ale może uda sie dostac bez.jest naprawdę dobra-stosuje u dziecka


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#14 2011-09-24 13:08:35

michal1985
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 6

Re: długotrwały ból cewki moczowej

Witam, jednak dÅ‚ugotrwaÅ‚y ból pÄ™cherza nie wynikaÅ‚ ze standardowego przeziÄ™bienia.  WykonaÅ‚em wiÄ™c  badania na posiew nasienia i chlamydie. Ku mojemu zdziwieniu wynik na chlamydiÄ™ wyszedÅ‚ dodatnio. OtrzymaÅ‚em antybiotyk (Macromax) - 4 tabletki dla siebie oraz 2 dla partnerki. Mam pytanie, za ile można wykonać to samo badanie aby sprawdzić czy antybiotyk wyparÅ‚ tÄ… bakteriÄ™ ? DziÄ™ki wszystkim za pomoc.

Offline

 

#15 2011-09-24 15:18:25

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: długotrwały ból cewki moczowej

generalnie minimum 2 tygodnie ale najlepiej conajmniej po 1 miesiacu, swoja droga nie sadze zeby 4 dni na antybiotyku mogly pomoc definitywnie na chlamydie.
Ludzie to lecza czesto miesiacami zeby nie powiedziec ze latami....badania z wymazow zreszta nie sa do konca wiarygodne, najlepiej zrob za jakis czas badania na przeciwciala z krwi...to akurat wykonuja prawie wszedzie, od antybiotyku trzeba jednak odczekac 3 miesiace

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson