Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-08-08 20:32:17

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Nie mam siły...

zalogowałam się tu, bo mam nadzieję, że ktoś wreszcie mi coś doradzi a przede wszystkim zrozumie...
Choruję na zapalenie pęcherza już ok 3 lat... Co pół roku, mimo, że staram się leczyć już zapobiegawczo, nawraca mi się choroba. Ostatnio przez cały maj i połowę czerwca brałam antybiotyki, nie minęły 2 miesiące a ja znów siedzę i dosłownie skręcam się z bólu. Te okropne pieczenie i parcie na pęcherz!
Pije już herbatki na nerki i pęcherz, nie mówię już o innych ziółkach. Ubieram się ciepło, ale to nie nie pomaga sad
Jest ktoś na forum, kto ma tak samo jak ja? Albo miał, ale znalazł sposób na pozbycie się tego okropieństwa?
Czasami już wątpię, że kiedykolwiek będę zdrowa dłużej niż pół roku, ta choroba nawraca się ciągle...
Mam też pytanie trochę inne-czy przyczyną zapalenia pęcherza może być też infekcja dróg rodnych?

Offline

 

#2 2011-08-08 21:49:45

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Nie mam siły...

a jakie badania robilas?

Offline

 

#3 2011-08-08 22:07:25

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Nie mam siły...

A nie przypisujesz nawrota do stosunkow? Zapalenie moze wystepowac nawet kilka dni do tygodnia po stosunki i kobiety czesto nawrotow nie kojarza z faktem, ze partner je nadkaza.  A infekcja drog rodnych moze powodowac nawroty pecherza, musisz zrobic posiew z pochwy/ moczu plus badanie na chlamydie, mycoplasmy i ureaplasme.

Offline

 

#4 2011-08-08 22:26:04

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

jeszcze kila dni temu mialam zwykle badanie i wyszlo ok... a dzis juz normalnie skręcam się z bolu... nawet nasiadowka w goracej wodzie nic nie pomogla.
a przy badaniu na posiew mialam kilka razy e. coli sad

a co do stosunków to używamy juz nawet prezerwatyw. Czy nawet wtedy jestem narazona na zapalenie pecherza?

Offline

 

#5 2011-08-09 04:12:53

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Nie mam siły...

Jesli masz przewlekle zapalenie pecherza, to stosunek nawet z prezerwatywa moze powodowac ostry stan zapalny, ze wzgledu na czynnik fizyczny powodujacy zaognienie infekcji. Ja tak mialam i wystepowal 1-3 dni po, wiec na poczatku nie kojarzylam tego z tym faktem. Co to jest zwykle badanie? Posiew? Czy ogolne badanie moczu?

Offline

 

#6 2011-08-09 09:35:21

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Nie mam siły...

Megiii przeczytaj sobie moj watek "ureaplasma i mykoplasma" powiem tyle mialam dokladnie tak samo jak ty.
Jesli robisz badania moczu gdy nie masz objawow mozesz miec wszystko ok, poza tym bakterie atypowe-urea,myko i chlamydia nie wyjda w posiewie moczu, musisz zrobic badania szczegolowe.
Ja nawet mialam idealna biocenoze pochwy, po tej biocenozie zaden lekarz nie dalby mi badan dodatkowych a w posiewie w kierunku uraplazmy jednak wyszla.Dlatego przy tego typu infekcjach nalezy robic rowniez posiwey w kierunku tych bakterii atypowych.

Offline

 

#7 2011-08-09 22:01:50

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

miałam na mysli ogólne badanie wink
wczoraj to dosłownie umierałam z bólu... Dzis byłam u lekarza i kazał brać kilka dni furagin a następnie palim 200 mg (wie ktoś czy to jest dobre? mam to pierwszy raz), po leczeniu posiew i profilaktycznie przez pół roku w każdym miesiącu przez tydzień brać furagin... Jestem ciekawa jakie będą skutki.
Póku co to pije wodę z cytryną litrami.

Offline

 

#8 2011-08-09 22:56:38

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

Laura, zerknęłam.
a miał ktoś kiedyś Vaginorm Forte? dziś pani w aptece mi poleciła, że świetny jako środek profilaktyczny na pęcherz jaki na drogi rodne

Offline

 

#9 2011-08-09 23:08:08

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Nie mam siły...

ja na przewlekłą infekcje biorę dzień w dzień furaginę, 2-3 tabletki, full wit C i zurawiny, piję do tego wodę Dąbrówkę

Offline

 

#10 2011-08-10 23:04:04

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

to podobnie jak ja, tylko ja zauważyłam, że z każdym "atakiem" pęcherza furagina działa na mnie coraz mniej...

Offline

 

#11 2011-08-11 12:19:36

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Nie mam siły...

Palin nie jest zły o ile człowiek nie jest na niego uczulony.
Ja go brałem, z tym że tylko 1 tabletkę dziennie, bo więcej sie nie dawało (serce mi nawalało).
W zasadzie jest on porównywalny z furaginem.
Co do picia wody z cytryną ---to ja bym se odpuścił ! Za dużó kwasów na śluzówkę !

Offline

 

#12 2011-08-11 19:22:05

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

a ja właśnie skądś słyszałam, że woda z cytryną jest świetna, ale o skutkach ubocznych nic nie wiem hmm
a co do palin'u to mam go brać trzy razy dziennie

Offline

 

#13 2011-08-11 22:11:18

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Nie mam siły...

jest swietna i pij jesli nie ma sie problemow z zoladkiem, wtedy moze podrazniac.

Offline

 

#14 2011-08-11 22:38:15

wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 148

Re: Nie mam siły...

A ja z cytryną bym uważała gdyż nie jest za dobra na nerki poza tym powoduje szczwiany jeśli ktoś ma do tego tendencje.

Lepiej łykaż żurawinę.

Offline

 

#15 2011-11-12 19:41:22

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: Nie mam siły...

Też miaÅ‚am takÄ… przypadÅ‚oÅ›c- ból w cewce po stosunku (ok dzieÅ„, dwa po zaczynaÅ‚ siÄ™). Na mojÄ… dolegliwoÅ›c pomagaÅ‚a nospa lub  uroflow oraz scopolan.

Offline

 

#16 2011-11-12 20:33:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nie mam siły...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2011-12-11 22:23:59

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

od sierpnia spokój a dziś... znów to samo sad
siedzę i się zwijam z bólu. Jutro idę do lekarza rodzinnego po skierowanie do specjalisty. Boję się tylko, że i on nic mi nie pomoże. Czy na to paskudstwo jest lekarstwo?

Offline

 

#18 2013-11-24 21:37:25

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

Ponawiam swój wątek.

Nawracające zapalenie pęcherza u mnie jest spowodowane przez stosunki.
Wiem, że problem z jakim siÄ™ borykam od kilku lat to jakaÅ› plaga. Znów chciaÅ‚abym podzielić siÄ™ moim zmartwieniem oraz rozpocząć wÄ…tek z poradami oraz doÅ›wiadczeniami innych dziewczyn, bo ja naprawdÄ™ gÅ‚Ä™boko wierzÄ™, że da siÄ™ to przekleÅ„stwo wyleczyć… Jestem na skraju zaÅ‚amania i naprawdÄ™ boje siÄ™ o przyszÅ‚ość mojÄ… i mojego partnera.
Kilka lat temu zachorowaÅ‚am na zapalenia pÄ™cherza po raz pierwszy. TrochÄ™ wiÄ™cej pÅ‚ynów i urosept do tego okazaÅ‚o siÄ™ zbawienne. NastÄ™pne zapalenie potraktowaÅ‚am furaginÄ…. Również byÅ‚o ok. Później siÄ™ zaczęło. Zapalenia miaÅ‚am coraz częściej. Okropne bóle, pieczenie, szczypanie, godziny spÄ™dzone w toalecie… Raz w posiewie wyszÅ‚a mi e.collie. LeczyÅ‚am siÄ™ ciÄ…gle u rodzinnego lekarza, który naprawdÄ™ siÄ™ o mnie martwiÅ‚, przy każdym zapaleniu leczyÅ‚ mnie antybiotykami i byÅ‚o ok. OdradzaÅ‚ wizytÄ™ u urologa, bo twierdziÅ‚, że urolodzy w 90% sprawÄ™ zapaleÅ„ pÄ™cherza po prostu olewajÄ…, bo uważajÄ…, że sÄ… ważniejsze sprawy którymi siÄ™ powinni zajmować i na takiej wizycie skoÅ„czy siÄ™ na przepisaniu furaginy. Bynajmniej po zapaleniu, miaÅ‚am ogólne badanie moczu, później przepisywany CIPRONEX i FuraginÄ™, a nastÄ™pnie posiew, gdzie wychodziÅ‚o już wszystko ok.
Po wydarzeniach i następnych zapaleniach opisanych w pierwszym poście mój lekarz zalecił mi taka terapię: kazał mi brać furaginę raz w miesiącu przez tydzień po 1 tabletce trzy razy dziennie zapobiegawczo. Rzeczywiście, było dobrze, póki na wakacjach nie dostałam znów zapalenia. Ból, parcie i szczypanie było nie do zniesienia.. Znów badanie ogólne, antybiotyk, posiew i w kółko.
Dodatkowo właśnie wtedy zauważyłam, że po każdym stosunku dwa dni później rano zaczyna mi się zapalenie pęcherza. Nie zawsze, ale często. Leczyłam, dbałam o siebie, piłam masę wody z cytryną, brałam urinale, żuravity itp. Zapalenie pęcherza stało się moją obsesją do tego stopnia, że już po każdym stosunku brałam furaginę jak cukierki-wiem, że nie powinnam, ale strach przed chorobą był po prostu silniejszy! I jakoś się przed tą chorobą ustrzegałam.
MiesiÄ…c temu (jak zwykle 2 dni po stosunku) znów miaÅ‚am infekcje pÄ™cherza, ale… furagina nie pomagaÅ‚a już jak kiedyÅ›. MÄ™czyÅ‚am siÄ™ okropnie.. BraÅ‚am furaginÄ™ przez 10 dni-leczyÅ‚am siÄ™ sama. Ale mimo to od tego momentu ciÄ…gle czujÄ™ parcie na pÄ™cherz, co jakiÅ› czas pieczenie cewki moczowej. BiorÄ™ w kółko urosept i Å‚ykam żurawinÄ™ w tabletkach. Mam wrażenie, że ciagle usypiam zapalenie, które tylko czeka na moment w którym siÄ™ rozwinąć.
NaczytaÅ‚am siÄ™ masÄ™ wpisów, gdzie dziewczyny majÄ… ten sam problem… I byÅ‚am naprawdÄ™ zaÅ‚amana sad  tego nie można wyleczyć.. A na furaginie nie można jechać caÅ‚e życie!
Poszłam do ginekologa, żeby wykluczyć różne inne przyczyny zapaleń. Prowadził ze mną wywiad pół godziny! Uznał, że ze strony ginekologicznej jest ok, przepisał ginalgyn i kazał kupić pałeczki kwasu mlekowego, pić dużo wody, kochać się od tyłu. OK-tak też zrobiłam.
NastÄ™pnie udaÅ‚am siÄ™ do urologa, który powiedziaÅ‚, że jedynÄ… deskÄ… ratunku jest dla mnie uro-vaxum (o ile za każdym razem to e.collie), a jak to nie pomoże to nie pomoże nic… MiaÅ‚ podobno pacjentkÄ™, której nawet szczepionka nie pomogÅ‚a i ostatecznie rozwiodÅ‚a siÄ™ z mężem, bo po prostu baÅ‚a siÄ™ z nim uprawiać sex.
WyszÅ‚am z gabinetu dobita.. Mam 22 lata. Za ponad rok planujemy Å›lub.  Pewnie później dzieci… Nie wyobrażam sobie takiego życia… BojÄ™ siÄ™ co bÄ™dzie za jakiÅ› czas. Nie wiem, czy szukać innego urologa. Nie wiem, gdzie leży problem, bo picie wody przed stosunkiem,  ciÄ…gÅ‚e zakwaszanie moczu oraz oddawanie go po stosunku to u mnie norma. ChciaÅ‚abym leczyć przyczynÄ™, a nie ciÄ…gle skutki.
Myślałam, że o cystoskopii. Czytałam też wiele, że właśnie po tym badaniu dziewczynom wychodziły jakieś pęcherzyki i inne zmiany, a po usunięciu mogły normalnie funkcjonować. Nie wiem, czy mi to cokolwiek wykaże, ale lekarz sam w sobie też mi tego nie zaproponował, więc wydaje mi się, że tu nie leży problem. Nie wiem co o tym myśleć, bardzo dobija mnie ta sytuacja. Nie wiem jaki krok zrobić następny.. Próbowałam już chyba wszystkiego, poza tą szczepionką URO-VAXUM, dlatego obecnie mój plan działania jest taki: czekać na zapalenie, zrobić posiew i w razie wystąpienia e.collie wykupuję to urovaxum. Nie wiem co będzie w przypadku, kiedy wyjdzie co innego.
Jak można uchronić się przed tym paskudztwem? Jak inaczej się leczyć? Naprawdę jestem zdruzgotana tą całą sytuacją. sad

Offline

 

#19 2013-11-25 00:15:32

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Nie mam siły...

Posłuchaj, a Twój partner jest zdrowy, nie ma jakiś bakterii, a jak nie masz żadnych stosunków, to wszystko jest w porządku?
Na pewno warto spróbować tej szczepionki Urovaxom, ona krzywdy Ci nie zrobi, a może pozwoli Twojemu układowi immunologicznemu zwalczyć samoistnie tę coli. Rozumiem, że żadne bakterie atypowe nie wchodzą w rachubę?

Offline

 

#20 2013-11-25 06:38:41

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

Stosunki tylko w prezerwatywie, a urolog wykluczył możliwość zarażania przez partnera.
Poza tym też miewałam zapalenia pęcherza (np. z przemarznięcia), ale teraz zapalenie nawraca się po każdym zbliżeniu.
Co do bakterii atypowych to nie wiem, ale nigdy w posiewie mi nie wyszły. Jak mogę się inaczej dowiedzieć, że je mam?

Offline

 

#21 2013-11-26 00:22:39

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Nie mam siły...

A robiłaś sobie pcr DNA na pakiet urogeniczny czyli chlamydię, ureoplasmę i mykoplasmę, koszt w Alabie to 199 zł. Poza tym można zrobić przeciwciała z krwi na chlamydię, myko w 3 klasach.
Niestety wiele osób na forach pęcherzowych narzeka na intensyfikację objawów po stosunku, nie wiem, może masz tam ucisk jakiś partii, że wzmagają się objawy. Układ moczowy jest bardzo powiązany z układem płciowym.

Offline

 

#22 2013-11-26 17:13:28

Megiii4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 14

Re: Nie mam siły...

Nigdy wcześniej nie słyszałam o takich badaniach, żaden lekarz mi ich nawet nie proponował.
Kilka lat temu nie miałam takich problemów. Infekcje nasiliły się mniej więcej od ponad roku.. sad

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson