Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-08-17 23:14:33

wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 148

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Różnica kolosalna. Ale mi na Szajnochy kiedys nic nie wychodziło, fakt, że dawno tam nie byłam. Zawsze miałam bakteriuria ujemna a na dawnej Inżynierskiej "cos" rosło. Moze to zależy też od ilości bakterii.
Perkosia  a robiÅ‚aÅ› moze metodÄ… genetyczna myko, urea i chlam ?
Co mówi Dr M o Twoich bakteriach... Mi cos tu nie gra...
Pani D. polecała mi ostatnio urologa Dr Anusika.

Offline

 

#27 2011-08-17 23:26:53

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

dr Anusik to jest wychowanek dr Malczyńskiego. Chlam, myko i urea robiłam u P. Doroty.

Offline

 

#28 2011-08-17 23:55:20

wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 148

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Perkosia a skąd robiłaś chlam/myko i urea?
Ja robiÅ‚am tez u Pani D.  z cewki moczowej a zastanawiam siÄ™ jeszcze nad moczem.
I mysle czy pcr czy u Pani D. posiew...

Offline

 

#29 2011-08-18 11:42:29

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Pasożyty oddane. Zobaczymy co wyjdzie. Bakterie i grzyby z pochwy w poniedziałek, chlamydia, myko i urea pewnie we wtorek albo środe. I tu dylemat. Internista mówi tam gdzie boli czyli z cewki. Ginekolog mówi z szyjki macicy. Chlamydia genetycznie oczywiście, myko i urea posiew. Zastanawiam sie które robić bo jednak trochę to kosztuje.

Offline

 

#30 2011-08-18 12:06:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

I z cewki, i z szyjki. Szyjka, jak mawiał mój dawny ginekolog, jest rezerwuarem bakterii, więc warto. Jak masz możliwość, to pobierz dwa wymazy do jednej "galaretki" - nieważne, że nie będziesz wiedziała dokładnie, jak jest w szyjce, to i w cewce też prawie na pewno; a leczy się i tak tak samo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2011-08-18 17:26:18

wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 148

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Dziewczyny a jak u Was z cytologiÄ… ? Mi od lat wychodzi 2 grupa. W posiewie z szyjki czysto  i nawet paÅ‚eczki kwasu mlekowego sÄ….
Czy to twierdzenie , że współżyjąca kobieta ma 2 grupa to prawda czy to kłamstwo by nie robić pacjentką badań ?

Offline

 

#32 2011-08-18 18:25:09

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Offline

 

#33 2011-08-18 21:24:34

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

ja miewam nawet I- kÄ™.... hmmmm, normalnie okaz zdrowia

Offline

 

#34 2011-08-18 21:30:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Ale oprócz cytologii warto zrobić posiew bakteryjno-mykologiczny z kanału szyjki, bo jak masz np. pewne niedobory immunologiczne, to mimo idealnej cytologii możesz mieć infekcję (jak to było u mnie).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2011-08-18 22:23:13

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Offline

 

#36 2011-08-19 09:05:43

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

chyba tak bo ilosc i jakosc moich ekscesów mówi sam za siebie smile

Offline

 

#37 2011-08-19 09:15:52

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Ja robię w poniedziałek posiew bakteryjno-mykologiczny ale z pochwy. Hmmm... Pogubić się można.

Offline

 

#38 2011-08-19 12:47:36

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Już się cieszyłam, że czuję się lepiej (bo od tygodnia fakycznie zaczynało być lepiej) i było niemiło tylko przy dotyku a tu znowu dziś. Ten ból i wrażliwość tylko w okolicach cewki i wejscia do pochwy, lekkie mrowienie czy ból w podbrzuszu i ciągle do toalety chociaż parcia nie są naglące (ale uczucie nie przechodzi). I tak prawie od rana. Prawie bo zaraz po przebudzeniu bylo bardzo dobrze. Ehhh... Musiałam się poskarżyć.

Co mogło mieć wpływ? Wczoraj i dzis rano Provag żel ale uzywam go od conajmniej tygodnia. Grejpfrut na śniadanie? Woda mineralna z połową cytryny (ale wczoraj rano też wypiłam i było dobrze)? Stosunków brak, miesiączka właśnie się skończyła. I co? Histamina?

Offline

 

#39 2011-08-29 09:45:41

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Odebrałam wyniki badań:

1. Mocz ogólny ok.
2. Posiew z moczu jalowy.
3. Pasozyty brak.
4. Bakteri i grzybów nie wyhodowano.
5. Wymaz  z szyjki macicy: Mykoplasma i Ueaplasma obie 10^5 (wrażliwe obie jednoczeÅ›nie na doxycykline, josamycyne, teracykline).

W środe do ginekologa po antybiotyki i mam nadzieję, że to był winowacja.

Dodam od siebie, że od ok 2 tyg. czuje siÄ™ wyraźnie lepie, ćwiczenia rozciÄ…gajÄ…ce (miednica) prawdopodobnie pomagajÄ… i gdyby nie to, że dolegliwoÅ›ci  nawracajÄ… pewnie zaniechaÅ‚abym to badanie bo stwierdziÅ‚abym że to kwestia mięśni i stresu. Jeszcze odnoÅ›nie samego badania - powinno być wykonywane min miesiac po ostatnich antybiotykach. Lekarz mi tego nie powiedziaÅ‚ tylko pani w laboratorium. Pisze bo wiem, że czÄ™sto pojawiajÄ… siÄ™ takie wÄ…tpliwoÅ›ci.

Offline

 

#40 2011-08-29 09:58:54

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

o to masz winowajcÄ™.

Offline

 

#41 2011-08-29 14:46:54

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Tak wlasnie stawialam ze masz ureaplazme, idz do dobrego ginekologa albo najlepiej do lekarza chorob zakaznych , tak dluga infekcja moze sie nie wyleczyc krotkim standardowym leczeniem i jeszcze jedno musisz leczyc sie z partnerem bo te bakterie sa przenoszone plciowo!Dlatego pewnie kzda kuracja pomagala a partner dalej cie infekowal.
Ja tez lecze sie na ureaplazme i mykoplazme i znam ten bol.
powodzenia

Offline

 

#42 2011-08-29 15:12:43

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Ania27 a jaką metodą miałaś badane te wymazy?

Offline

 

#43 2011-08-29 16:23:37

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Loni niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Na chlamydie metodą z użyciem sond genetycznych (test Pace 2 Gen- Probe bioMerieux) - nie stwierdzono, na Mycoplasma hominis i Ureaplasma spp - test Mycoplasma IST firmy bioMerieux - tyle przepisałam ze strony laboratorium.

Laura, jeszcze się na to nie leczyłam - przynajmniej nie celowo na to, ale antybiotyków brałam dużo na zapalenia pęcherza moczowego (o zgrozo bez posiewów!). W środę ginekolog, zobaczymy co zaleci. On mnie skierował, więc "+" za brak ignorancji. Rozumiem, że przede wszystkim kuracja co najmniej 3 tyg. i jednocześnie conajmniej dwoma antybiotykami. Zasugeruję, a przede wszystkim poproszę o dłuższą kurację.

Offline

 

#44 2011-08-29 20:28:11

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Offline

 

#45 2011-08-31 09:48:26

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Dla pełnej dokumentacji rezultat dzisiejszej wizyty u ginekologa:
- Doxycyklina 2 razy dziennie jedna tabletka przez 2 tyg, potem 1 dziennie przez kolejne dwa tyg z zastrzeżeniem, że jeśli mój zołądek wytrzyma. Jeśli nie, krócej brać po dwie dziennie,
- Gyno feminazol i Mycosyst, żeby zabezpieczyć się przed grzybkami.

Nie wiem co o tym myślicie, ale ginekolog stwierdził, że nigdy się tego nie pozbędę, można tylko zmniejszyć ilość bakterii żebym nie miała dolegliwości.

I jeszcze coś ciekawego. Polecił, żebym spróbowała naświetleń taką lampą zabijającą bakterie jaką się naświetla po operacjach (czy u dentysty - ja się u dentysty z tym spotkałam). Nie gwarantuje, że pomoże, ale jeśli mam możliwość podobno warto spróbować.

Offline

 

#46 2011-08-31 14:50:44

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

To jakis ginekolog fatalista smile
Pozbedziesz sie pozbedziesz tylko moze to zajac wiecej czasu.....
A zoladek nie takie ilosci antybiotykow jest w stanie zniesc, ja bym do tego dodala jogurty naturalne ze dwa dziennie, a leki przeciwgrzybiczne stosuj rownez po antybiotyku, ja do teraz mam problemy grzybiczne a skonczylam brac antybotyk ponad 2 tygodnie temu
Aha nie musisz jakos specjalne traktowac bieliny ani poscieli ten typ bakterii przezywa tylko na zywicielu , czyl czlowieku, praktycznie inne zarazenie jest bardzo malo prawopodobne.

Offline

 

#47 2011-08-31 15:20:04

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Ta lampa to cos takiego jak bioptron zeptera? ii co masz sobie nia naswietlac?
A czy ginekolog przepisal cos Twojemu facetowi?

Offline

 

#48 2011-08-31 15:47:06

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Dzięki Laura za odpowiedź w sprawie bielizny:)

Co do wyleczalności tego paskudztwa - tak mi powiedział i to mnie zmartwiło. Zwłaszcza, że ciągle na jakiś antybiotykach jestem i moj organizm ma dość. ale to samo sie mówi o grzybycy, zapaleniach pęcherza... więc może damy radęsmile

Z grzybicą zgadzam się. Mnie się przyplątała jakieś 3 tyg po antybiotykach (bo w trakcie brałam leki antygrzybiczne więc nic się nie działo).

Co do jogurtów - na ulotce doxy pisze, że produkty mleczne są niewskazane bo osłabiają działanie. Ale może jeśli zrobię przerwę pomiędzy antybiotykiem a jogurtem... Ostatnio też jadłam jogurty i w pochwie grzybica. Ale układ pokarmowy nie narzekał.

Lampa. Tak, dokładnie coś takiego. Samemu naświetlać srom. Można też pochwę, to on sam wykonuje. Słyszałaś może coś na ten temat? Zastanawiam się czy taka lampa ma szanse pomóc a przede wszystkim czy przypadkiem na coś innego nie szkodzi.

Facet taka sama dawka i też Mycosyst na ewentualną grzybice.

Offline

 

#49 2011-08-31 16:33:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Aha. Pan doktor poleca cudowną lampkę, bo sam wyłożył na nią kilka tysięcy i zakup musi się zwrócić wink.
Jeśli produkty mleczne nie, to inne rzeczy wapniowe też chyba nie - doczytaj. Mnie któryś abx b. ginekolog kazał brać w odstępie min. 2 h od wapnia i chyba magnezu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#50 2011-08-31 18:57:51

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Ból cewki moczowej i łechtaczki - czy ktos ma pomysl co to moze byc

Redakcjo niezupeÅ‚nie. Nie proponowaÅ‚,  żebym przyszÅ‚a do niego (ma takÄ… lampÄ™ w prywatnym gabinecie a nie tam gdzie byÅ‚am), tylko zaproponowaÅ‚ żebym spróbowaÅ‚a jeżeli bÄ™dÄ™ miaÅ‚a okazje. Ale rozumiem Twoje obiekcje:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson