Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-08-19 11:10:23

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Witam,
Zapewne moja sytuacja przypomina nieco historie opisywane przez inne Uczestniczki/ Uczestników tego Forum, ale proszę o poradę.
W listopadzie usuwałam ząb mądrości (osłona Clindamycin 1 op). W styczniu - dziwna infekcja objawiająca się bólem pleców, coś jakby nerki (Amoksiklav 1op.)
Potem:
- luty - w miejscu po ekstrakcji zakażenie => zabieg w osÅ‚onie Clindamycin; po zagojeniu rany dreszcze, bóle pÄ™cherza i nerek, w posiewie E.coli  10^5 (=> augmentin 2 opk wg posiewu + Urovaxom na 3 mies.)
- marzec- nawrót ze strony nerek, posiew, znów E.coli, Zinnat wg posiewu 2 opk
- po 2 tyg od zakończenia antybiotyku - znów nasilenie objawów, posiew i E.coli wrażliwa tylko na Zinnat i Nitrofurantoinę (=> znów Zinnat 2 opk, potem Macmiror 2 opk) - tak do maja
- czerwiec - opryszczkowe zapalenie rogówki
- lipiec - bardzo silny nawrót (ból pleców, nie mogę leżeć, siedzieć, oblewam się potem, chodzę w kółko), znów E.coli, ale wrażliwa na fluorochinolony, zinnat, nitrofurantoinę, biseptol => dostaję 1 opk Tarividu
- ponieważ nie odczuwam żadnej poprawy po Tarividzie dostaję Biseptol, gdzie w 8mym dniu kuracji dostaję wymiotów, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi
- po 8 dniach od ostatniego Biseptolu robię na własną rękę posiew, z kt. wychodzi E.coli wrażliwa tylko na Zinnat i Nitrofurantoinę. Moje samopoczucie pogarsza się, zgłaszam się do lekarza, który kieruje mnie na powtórne badania og. moczu. W międzyczasie wymiotuję, nie mogę jeść, ale piję ile się da soku z czarnej porzeczki, żurawinę, wit.1000 i... - następuje lekka poprawa. Następnego dnia idę na badania i okazuje się, że mocz ogólny jest OK ! (a ja się czuję beznadziejnie mimo tej chwilowej poprawy, którą teraz przypisuję wit. C 1000). Dostaję znów Zinnat 500 na 10 dni i potem kontynuację na noc Zinnat 250. Jestem obecnie właśnie w trakcie 1go opakowania i jest jakby trochę lepiej, ale ta poprawa nie jest jakaś znacząca.
Dodatkowe dane:
- nie współżyję od lat, nie chodzę na basen, ale korzystam z toalet publicznych w pracy;
- w styczniu br na USG miałam "liczne konkrementy w nerkach", teraz mam 1 kamyk 4mm w kielichu nerki.

Moje pytanie:
1) jakie badania zrobić i kiedy, bo nie chciałabym przerywać Zinnatu
2) jakim cudem mój mocz ogólny był ok, gdy posiew z materiału pobranego 4 dni wcześniej wykazywał E.coli? Czy to kwestia "bomby witaminowej wit. C 1000"?
3) czy mogłam zarazić się czymś podczas ekstrakcji zęba? Jeżeli tak, to czym, i czy ma to związek z opisywanymi przeze mnie dolegliwościami? No i jakim badaniem to wykryć?
4) mam też źle przeleczony ząb kanałowo - czy on może być sprawcą?
5) Czy to mimo wszystko może być coś atypowego? - robiłam na Chlamydię test ELISA i wymaz z cewki ale przy zinnacie i wyszło negatywnie. Czy ten wynik jest wiarygodny, jeśli zinnat i tak nie działa na Chlamydię?
6) Zrobiłam test na owsiki, akurat w odstępie 10 dni od ostatniego antybiotyku - wynik negatywny
7) Ginekologicznie na USG i cytologii OK, w wymazie z pochwy flora saprofityczna

Proszę o pomoc, nawet nie chce mi się zastanawiać, ilu lekarzy już odwiedziłam (urolodzy, nefrolodzy, ginekolodzy, lek. rodzinni), a kręcę się w miejscu.

Offline

 

#2 2011-08-19 12:27:19

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

proszÄ™ obywatelki szanownej.:-) )))))))))))))))))
1---owszem, powodem jest chyba ekstrakcja zęba przy pomocy brudnych narzędzi (na 2 miejscu ząb kanałowy źle leczony).

2----to nie jest sprawa E.coli tylko. Zaskażenie takie może mieć --i pewnie ma--dodatek wirusowy (patrz opryszczkowe zapalenia). A to pogłębia temat.

3---głowę daje że oprócz coli jest i inna bakteria (paciorkowce).

Wnioski:::: posiew jest źle zrobiony !!!!!!! Tam jest także co innego = inne bakterie----a więc nalezy zrobic posiew na Lelka 26 w Warszawie.
Kobito !!!!-----Zinnat akurat nie jest specjalnie dobry na takie sprawy, chociaż działa trochę. Trzeba zrobić posiew DOBRY, i wg. tego nowego posiewu zasunąć sobie inny antybiotyk.Czytaj o laboratorium na Lelka 26 tutaj oraz na jego stronie www.badbak.pl

Wpływ witaminy C dodatkowo wskazuje na wirusy, ale niestety brak jest leków antywirusowych i watpię żeby ten temat ktoś z lekarzy ci rozwinał. Pozostają antybiotyki.

PS.----7 miesięcy miałem zakażenia od dentysty !!! Poza antybiotykami robiłem tak:
Korsodyl (bez recepty)  rozcieÅ„czony na 50% trzymaÅ‚em w ustach po 3 godziny dziennie !!!!!!!!!!!!! PopaliÅ‚em mordÄ™ ale trochÄ™ pozabijaÅ‚o syfy.
Oprócz tego--kupiłem kit pszcxzeli w sklepie z miodem, i ten kit trzymałem w ustach godzinami żując go jak gumę do żucia. Piekło jak cholera ale gęba się dezynfekowała.(gorączka, poty , osłabienie--jak u ciebie było).
Jak mówię----7 miesięcy-----nerki lekko pobolewały , sikałem często.
Czyli--musisz mieć inny posiew, potem lekarz daje ci  INNY antybiotyk, do tego sama robisz po radziecku dezynfekcjÄ™ gÄ™by moimi metodami.

Offline

 

#3 2011-08-19 13:41:39

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

"Wnioski:::: posiew jest źle zrobiony !!!!!!! Tam jest także co innego = inne bakterie----a więc nalezy zrobic posiew na Lelka 26 w Warszawie.
Kobito !!!!-----Zinnat akurat nie jest specjalnie dobry na takie sprawy, chociaż działa trochę. Trzeba zrobić posiew DOBRY, i wg. tego nowego posiewu zasunąć sobie inny antybiotyk".

Dzięki za odpowiedź. Mam jednak jeszcze kilka pytań:
1) Kiedy mam zrobić ten właściwy posiew i z czego (moczu, gardła)?
2) Rana po tamtym wyrwanym zębie już dawno się zagoiła. Czy po przeleczeniu/ wyrwaniu tego zęba kanałowego (np. teraz, kiedy biorę Zinnat) jest szansa, że wszystko wróci do normy?
3) Boję się odstawiać Zinnatu bo, jak piszesz, trochę jednak działa na te paciorkowce.

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2011-08-19 17:33:38

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Nie piszesz wyraźnie czy masz objawy wzmożonego sikania.
Wygląda na to że nie --tylko bóle nerkowe i szereg objawów ogólnych (typu jakby grypowego ale bez kataru).
W tej sytuacji --z czego posiew...jednak z moczu a z gardła......raczej z jamy ustnej tez o ile masz na to forsę.
Przed posiewem ok. 10 dni nie brać nic z antybiotyków.
Skoro Zinnat coś daje to oczywiście nie należy go odstawiać ale ile można to łykać ????????
Niezależnie od posiewów trzeba by się zastanowić nad innymi antybiotykami--np. Dalacin (typowy w sprawach dentystycznych) oraz nawet Metronidazol - tu dentyści mówią że ta cholera zabija wszystko na co trafi.
Raczej jest czasem straconym branie Biseptolu oraz Tarwidu--szkoda jelit na pierdoły.
W labach przyszpitalnych robi siÄ™ posiew z krwi (siostra pobiera)--nie robiÄ… tego prywatne maÅ‚e laby bo im nie wolno nakłówać . Nie jestem przekonany do tego  badania ale jednak może by to zrobić skoro infekcja poprostu wlazÅ‚a.
Gdzie robić ? Przykładowo spytać w Centrum Zdrowia Dziecka--oni tam za forsę robią usługowo takie cuda i im wolno pobierać (mają tam fundację taką dla klientów dorosłych z ulicy).
Mowa o Warszawie--nie piszesz z jakiego miasta jesteÅ›.

Zęby kanałowe potrafią zrobić takie rzeczy o jakich sie nie śniło nikomu. Jesłi czujesz się na siłach to zrób leczenie kanałowe (pierwsze lub ponowne---tego ostatniego nie lubią dentysci bo robota wielka a forsa zerowa) Ale ABSOLUTNIE nie zgadzaj sie na wyrwanie ! Nie rozwalaj tkanki gdy we krwi możesz mieć nie wiadomo jaki czynnik zakażający.!!!!

Fakt iż siÄ™ rana zagoiÅ‚a po tamtym rwaniu......nie wiadomo  czy na pewno do koÅ„ca--może zrobisz RTG tego miejsca bo bywaja wysiÄ™ki gÅ‚Ä™boko i nie bolÄ…--bÄ™dzie widać..
A więc--posiew na Lelka 26 --gdzie możesz pogadać z panią Dorotą i ona cię być może ukierunkuje na jeszcze jakieś badanie.
( a jak morfologia i OB ........no i mocznik i kreatynina we krwi )? A do kompletu----białko ostrej fazy ? To trzeba mieć, na wsiakij słuczaj.

Offline

 

#5 2011-08-20 01:53:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Piszesz o opryszczce. Ja bym zrobiła badanie na HSV oraz powtórzyła posiew - minimum 2 tygodnie po zakończeniu działania Zinnatu. Posiew z cewki i kanału szyjki - na wszelki, zwłaszcza że o tej florze też czasami cuda się słyszy. I znajdź dobrego ginekologa, który skutecznie obejrzy, czy nie masz obecnie opryszczki genitalnej.

Słyszałam też - ale oświadczam, że nie wiem, czy to prawda i czy powtarzam prawidłowo - że znajomej osobie diagnozowali nefrolodzy złogi w nerce i przy jej infekcjach orzekli, że to są złogi/kamienie (?) bakteryjne (??). Te poty, niemożność siedzenia - sugerują już jakąś neuropatię, może być po infekcji (np. herpesami), ale nie musi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2011-08-20 07:11:58

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Jestem niestety ze Szczecina, prawie wyczerpałam już cały urlop na ten rok, więc o Wawie mogę tylko pomarzyć...
Posiewów z gardła/moczu/szyjki i tak teraz nie zrobię, bo jestem na Zinnacie.
O posiewie z krwi myślałam już wcześniej, ale niestety w moim mieście robią to na wyraźne polecenie konkretnego lekarza i u pacjentów w stanie ciężkim (!?)
Co do tej poprzedniej ekstrakcji zęba: miałam w końcu lipca robione rtg i OPG - jest czysto, co zweryfikowało 2 dentystów niezależnie od siebie.
Mocznik i kreatynina - monitorowane na bieżąco i cały czas w normie (dolna granica normy).
CRP - również monitorowane co miesiąc - wartości między 0,4 a 1. Akurat w ubiegły piątek miałam CRP 0,4 (jeszcze bez Zinnatu, bo Zinnat biorę od środy).
Obecnie problematyczny ząb "kanałowy" jest 7mką, w którą wrasta zakrzywiona 8mka. Na rtg 7mki też nic nie widać, ale pobolewa przy nagryzaniu. I tu akurat opinia 2 dentystów też jest jednoznaczna - ekstrakcja, ponieważ ścianki zęba są tak cienkie (ząb był tak popsuty, że wchodziły do niego bez problemu ziarnka pieprzu), że pęknie przy otwieraniu. W ogóle to mam wielki żal do mojego poprzedniego dentysty, który namówił mnie na leczenie kanałowe zęba i to w takiej lokalizacji. Zgodziłam się, bo poszłam do naprawdę renomowanego gabinetu, gdzie uczęszcza o wiele bardziej niż ja "dojna finansowo" klientela i jakoś nie przyszło mi do głowy, że chciwość lekarska jest aż tak bezwzględna, żeby namawiać pacjenta na rozwiązania dlań niekorzystne.
A może zaryzykować z tą ekstrakcją przy Zinnacie plus Dalacin - podobno można to łączyć, np. 1 tab Zinnat i po kilku godz. 1 Dalacin i znów Zinnat x1-odstęp- i Dalacin? Jeżeli źródło jest pod "kanalakiem", to po zakończeniu Zinnatu znów będzie szopka, a ja jestem już na tyle zmęczona bólem, że nie dotrwam 2 tygodni bez żadnych leków (np. ze względu na posiew) chodząc jednocześnie do pracy.
Co do opryszczki: jakby ktoś znał namiary na dobrego ginekologa od infekcji w Szczecinie, to byłabym wdzięczna.

Offline

 

#7 2011-08-20 14:05:01

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Nie masz racji co do zęba nr 7......
Nawet gdy nie ma ścianek wogóle to należy przeleczyć kanały a poptem dać wkład podkoronowy i na to koronę.
Ja takie sprawy mam ciągle bo mam słabe zęby. Siódemka jest ważna i powinna pozostać--nawet taka z wkładem + korona.
To jest sporo roboty i musi to robić dentysta ze zwykłego gabinetu (a nie z firmy kapiącej złotem). Robi sie powoli (są 3 kanały) i zajmie to 6----8 wizyt co najmniej--ale warto.

skoro jesteś ze Szczecina to pomyśl o wysyłce kurierem materiału na Lelka 26--dziewczyny ci tu poradzą na forum, jak sie wysyła (one to często robią).

W sprawie opryszczki----"Redakcja" ma racjÄ™.
Tylko człowiek musiałby mieć 5 miesiecy urlopu żeby to wszystko ogarnąć (i jeszcze 5 pensji pod siennikiem na ten cel).

Posiew z krwi trzeba odwalić prywatnie, muszą byc u was przyszpitalne fundacje gdzie takie rzeczy robią za forsę i nie pytają o skierowanie.

PS. nie łączyłem nigdy Dalacinu z Zinnatem, brałem je osobno. Wiem jedno---Dalacin w formie zastrzyków robi przykre "siupy" i jeśłi go bierzemy to jednak w tabletkach lepiej. Skoro instrukcja pozwala na łączenie--to można, tylko do roboty człowiek nie bardzo sie nadaje tak naszprycowany...........bo pada na pysk........

Offline

 

#8 2011-08-27 09:48:54

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Wiem, zaryzykowałam i to bardzo, ale musiałam coś zrobić i wykorzystać czas, kiedy i tak muszę brać Zinnat. Otóż odwiedziłam dentystę i zrobiłam ekstrakcję zatrzymanej 8mki z sąsiadującą "pokanałową" 7mką. Okazało się, że pod zębami były zmiany ropne (czyli jak najbardziej koncepcja paciorkowcowa).
Mam nadzieję, że usunęłam źródło, o ile mój przypadek jest tzw. zapaleniem odogniskowym. Jestem już 3 dobę po zabiegu i jak na razie nie narzekam. Byłam też na kontroli i wg lekarza bardzo ładnie się goi.
Jeżeli chodzi o Zinnat, to dziś rano zakończyłam Zinnat 500 i teraz, zgodnie z zaleceniami internisty, przechodzę na dawkę 250 na noc. Niestety dentysta kazał dodatkowo brać Dalacin, ale jak na razie jakoś daję radę.
Co do posiewów to i tak muszę się wstrzymać do zakończenia Zinnatu.
Oby był to koniec moich zmagań...

Offline

 

#9 2011-08-28 01:57:02

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Pytanie brzmi--do cholery--jak oni odczytują RTG zębów ?
Przecież to widać !!
Tu u mnie jest w zasadzie 1 gabinet gdzie jest aparat RTG dający wyraźnie zdjecia. Na innych obraz jest fatalny, a żyjemy w 21 wieku.
Jak mówię, że należy wysyłać na Sybir to sie ludzie pukają w czoło. A Sybir od razu zmusiłby "speców od medycyny" do solidności diagnozowania. Bo jak nie--oskarżenie o sabotaż i----25 lat w śniegu.
Żeby takie sprawy miały miejsce w cywilizowanym kraju------Sodomia a nawet Gomoria. Nerki od ropy pod zębami--to przypadek z wieku 19-tego i to za Uralem !!!!!!!!!

Offline

 

#10 2011-08-28 10:56:05

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Pulkos,
No comment odnoÅ›nie "sÅ‚użby zdrowia" ( sama nazwa daje do myÅ›lenia - sÅ‚użba -q ich mać...) Ważne, że czujÄ™ siÄ™ jak mÅ‚ody bóg.  I do qwy nÄ™dzy po co ja zaliczyÅ‚am kilku urologów prywatnie ????

Offline

 

#11 2011-09-01 13:44:13

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Po usunięcia zęba 3 dni rewelacyjnego samopoczucia. Niestety potem bóle nerek powróciły (konkretnie ciągnięcie pod prawą łopatką), doszły też bóle miednicy i cewki. Nie mogę spać, rano mam dreszcze. W moczu jakieś nabłonki (?- tak to można opisać...), ale dzięki Bogu przezroczyste a nie jakieś różowe. Cały czas męczę się z Zinnatem i Clindamycyną, boje się odstawić. Clindamycynę na pewno odstawię, jak mi dentysta zdejmie szwy.
I teraz rozważam kilka opcji, tzn:
1)Jeżeli chodzi o infekcje układu moczowego, to na "przestrzeni życia" zawsze miałam (tzn wychodziły w posiewie) 2 bakterie: Enterococcus faecalis i E.coli, rzecz jasna nie jednocześnie. Przeanalizowałam spektrum obu zażywanych teraz antybiotyków i wyszło mi, że żaden z nich nie działa na Faecalisa. Czy to możliwe, żebym miała nadkażenie właśnie Faecalisem, czy moze Zinnat przestał działać (choć był zgodny z antybiogramem)?
2) Zrobiłam sobie dziś test na Chlamydię - taki, który można bez problemu kupić w aptece. Wyszedł negatywnie. Czy jest to wiarygodne przy mojej kuracji?
3) Nie wiem, gdzie w Szczecinie zdiagnozować sobie bakterie atypowe. Czy jak mam w ofercie labu "wymaz z pochwy"/ "biocenozę pochwy" to jest to o co chodzi?
Po prostu nigdy wcześniej się tym nie interesowałam, dlatego jak ktoś może to niech poda jakieś namiary na lab albo ginekologa, który pobiera bez problemu materiał np. u siebie w gabinecie.
4) Czy jak mam teraz objawy przy antybiotyku to do badań typu posiew, immunoglobuliny na Myko i Chlamydię mam odczekać 10 dni, czy mogę je robić od razu? Wiem, że jestem niecierpliwa, ale jak większość Forumowiczów mam już dość błędnych diagnoz.
5) Na USG sprzed 3 tygodni wykryto mi kamień 4 mm w prawej nerce. W związku z tym udało mi się zdobyć specyfik Shi Lin Tong właśnie na pozbycie się tego intruza. Czy moje dolegliwości nie są po prostu efektem "przemieszczania się" złogu?

Wykonałam też bad ogólne moczu - tak, dla świętego spokoju. Wynik wpiszę wieczorem.
Pozdrawiam

Offline

 

#12 2011-09-01 14:36:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Bóle mogą być od ponapinanych mięśni i więzadeł. Jeśli kamień się przemieszcza, to też dodatkowo daje do wiwatu, ale na tym to ja się nie znam.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2011-09-01 16:04:27

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Wynik bad ogólnego: odczyn kwaśny, ciężar 1020; negatywne: białko, cukier, urobilinogen, bilirubina, ciała ketonowe; nabłonki 2-4 wpw; krwinki białe 1-2 wpw.
Oczywiście jestem dalej na Zinnacie. Dalej, tzn do piątku. Potem mam go brać w dawkach 250 na noc.
Ponieważ czuję jak się czuję, czyli kiepsko, to kusi mnie, żeby odstawić tę całą chemię, przecierpieć 2 tyg w domu w ramach "urlopu", a potem zrobić od nowa badania na "czysto". Tylko, czy te 2 tygodnie wystarczą, żeby nie było zafałszowanych wyników?

Offline

 

#14 2011-09-02 14:57:51

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Powiedzcie, czy dobrze myślę, bo zaczynam zestawiać ze sobą fakty:
- Blisko 4 tyg temu posiew z materiału pobranego wykazywał E.coli, 4 dni po tym posiewie dostałam skierowanie na badanie ogólne, które wyszło "książkowo dobre" z tym, że przez te 4 dni futrowałam się wit C 1000 (tabl musujące) + żurawina. I jeszcze jedno- wtedy nie byłam na żadnym abx ani chemioterapeutyku.
- Wczoraj: przez pomyłkę wzięłam podwójną dawkę probiotyku.
- Dzisiaj: znakomita większość objawów bardzo istotnie wyciszyła się.

Na wielu stronach poświęconych kandydozie reklamowane są preparaty z wit.C i probiotyki.
Mój skromny wniosek: mam grzybicę ?
A jeśli tak, to jaki element z bad ogólnego mógłby na to wskazywać (pasma śluzu)?

PS - taka skromna dygresja: Jak to było ze skutecznością lekarską np. przed wojną, albo nawet w latach 50tych, gdy jednak stawiano diagnozy bez takiej zdawałoby się kosmicznej technologii? Przecież wtedy lekarz musiał kojarzyć fakty, musiał zebrać jak najszczegółowszy wybór. Dlaczego tak niewielu lekarzy kultywuje dobry zwyczaj precyzyjnego wywiadu?

Offline

 

#15 2011-09-03 12:32:44

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

To znowu ja,
... zwariujÄ™...  wrażenie szkÅ‚a w cewce, temperatura 37,5, a caÅ‚y czas jestem na Zinnacie. O co tu chodzi? Jutro niedziela, w poniedziaÅ‚ek muszÄ™ do pracy, bo nie mam urlopu, a rodzinna jak to rodzinna twierdzi, że nie da L4 jak nie ma konkretnych podstaw.

Offline

 

#16 2011-09-03 19:40:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Ból uniemożliwiający funkcjonowanie jest konkretną podstawą. Idź do niej i przestań być dzielna, tylko zachowuj się zgodnie z samopoczuciem: płacz, wyj, krzycz, zmieniaj pozycję (od stojącej do leżącej) tak często, jak nie możesz wytrzymać. Wiem po sobie, że tą dzielnością to człowiek sobie nieźle życie załatwia, bo nikt mu potem nie wierzy, że cierpi sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2011-09-04 01:55:42

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Redakcjo Karolino,
Zostałam wychowana na "dobrą, grzeczną, ułożoną dziewczynkę". Kiedy moi rodzice się pobrali, byli po 30tce, a było to ewenementem na przełomie lat 60-/ 70-tych. Zawsze dzięki tej przesadnej kindersztubie czułam się inna, a teraz, w zderzeniu z rzeczywistością, zwłaszcza tą NFZ-ską po prostu sobie nie radzę. Dla mnie lekarz rodzinny to coś nie do przejścia, jakiś egzamin z czegoś, o czym nie mam zielonego pojęcia... Masz rację, jestem za grzeczna, i fakt - wpojono mi, żeby nie obnosić się słabością przed innymi, a teraz mam za swoje. To już kolejna lekarka rodzinna w tym roku, każda poprzednia i ta zresztą też, traktuje mnie jak kukułcze, żeby nie powiedzieć, zgniłe jajo. Powiem więcej: kiedyś pokazałam jej zrobiony prywatnie wynik i - od razu tekst: "Jak pani leczy się prywatnie, to po co pani jakieś skierowania?" (akurat prosiłam ją o skierowanie na TK, którego rzecz jasna nie dostałam). A etyka lekarska, czy to naprawdę wyświechtany slogan?

Offline

 

#18 2011-09-04 01:58:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Ja to wiem, rozumiem... niestety, z czasem nauczysz się walczyć... tyle z chorobą, co z lekarzami (nie wszystkimi, na szczęście są też wspaniali medycy).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2011-09-04 06:51:30

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Dzięki,
Obiecałam sobie, że jak będzie remisja, to biegiem do psychologa, bo chyba sama sobie nie poradzę. U nas jest jeszcze taka sytuacja, że miasto się wyludnia z młodych i w średnim wieku ludzi (nie ma pracy), a więc to bezpośrednio przekłada się to na wymagania stawiane lekarzom przez pacjentów (a naprawdę idąc do przychodni nie ważne prywatnej/NFZ, dominują emeryci). Potem faktycznie jest mnóstwo placówek oferujących usługi medyczne na, delikatnie mówiąc, bardzo średnim, żeby nie powiedzieć, niskim poziomie.
DomyÅ›lam siÄ™, że we WrocÅ‚awiu jest odwrotnie, bo tam coÅ› siÄ™ dzieje w sensie gospodarki, miejsc pracy itp. Mam namacalny dowód - mój dentysta wÅ‚aÅ›nie tam wyemigrowaÅ‚ i nie narzeka wink Sporo dobrze usytuowanych osób  to i opieka medyczna prywatna na poziomie. U nas sÄ… może dwie, trzy prywatne placówki, które jeszcze trzymajÄ… dobry poziom. Pytanie - jak dÅ‚ugo?

Offline

 

#20 2011-09-06 13:30:47

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

To znowu ja,
Przy próbie zejścia z Zinnatu 500 na 250 1x na noc pojawiła się gorączka i wymioty. Co ciekawe wymioty są do południa. Oczywiście cały czas rozbicie, jakieś beznadziejne stany psychiczne. Jakoś nie wierzę, żeby była to kwestia kamyka 4mm tym bardziej, że prawa nerka, w której on jest, nie daje już żadnych dolegliwości. Z kolei cewka boli nawet przy delikatnym dotyku.
Sytuacja zmusiła mnie do podjęcia męskiej decyzji - odstawiłam tę małą dawkę, bo i tak czuję się podle, i mam zamiar wybrać się osobiście na Lelka pod koniec przyszłego tygodnia tak, aby wyniki były możliwie wiarygodne (mam L4 na 2 tyg i chodzi mi odległość od antybiotyku). Proszę o jakieś sugestie, na jakie badania najlepiej się zdecydować itp.

Offline

 

#21 2011-09-06 14:13:57

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Widzę, że Twoje problemy mogą mieć związek ze wcześniejszą wizytą u dentysty. Ja też obstawiam u siebie (a przynajmniej przyjmuję jako jedną z możliwości początków choroby) leczenie kanałowe zęba, gdzie po niedługim czasie pojawiły się moje problemy z drogami moczowymi.
Co do badań na Lelka-może zadzwoń i wypytaj Panią Dorotę jakie badania by poleciła. Ja byłam tam niecałe dwa tygodnie temu, a ponieważ mam przeszło 400 km zrobiłam sobie "full serwis", czyli posiew moczu, z cewki (tlenowe i beztlenowe), z pochwy i jeszcze na urea i myco plus normalne badanie moczu i oczywiscie mąż- nasienie plus spod napletka. Pani Dorota jest naprawdę w porzadku, nie naciąga na żadne badania, a próbuje doradzić najodpowiedniejsze.

Offline

 

#22 2011-09-06 14:49:40

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Dzięki Anito,
Jak się teraz czujesz? Jak mniemam, jeszcze nie wszystko w porządku, skoro byłaś u p.Doroty. Jaka była odległość czasowa od kanałówki do schorzeń układu moczowego? Może masz już wyniki z Lelka?
Najlepsze, że jeszcze nie spotkałam lekarza, który by łączył zęby z ZUM, a przecież to jeden i ten sam organizm. Aha, rozmawiałam z p. Dorotą, mam bardzo dobre wrażenia. Modlę się tylko, żeby wytrzymać podróż, bo w moim przypadku to 6 godzin pociągiem. Partnera nie mam, więc wyjdzie taniej;)

Offline

 

#23 2011-09-06 15:15:20

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Dziękuję, że pytasz:-) Ja czuję się różnie, zależy od dnia, ale raczej kiepsko. Czasem jest w miarę dobrze, czasem przez kilka dni nie wychodzę z domu:-(
Jestem drugi tydzień na Amitryptylinie i liczę, że ona trochę załagodzi mój stan.
Od leczenia zęba i początków dolegliwości dróg moczowych minęło ok. 2 tygodni, w sumie dokładnie nie pamiętam, ale jakoś tak. Mnie jeden lekarz powiedział, że to może mieć związek, ale co z tego, że o tym wiedział, jak 2 miesiące później powiedział, że nie ma już pomysłu, jak mi pomóc.
Na Lelka pojechałam z myślą o porządnych posiewach i o autoszczepionce, wyników jeszcze nie mam, jedynie wynik z nasienia meża, bo wyszedł jałowy. Wczoraj rozmawiałam z Panią Dorotą i mówiła, że jeszcze sieje, bo sporo tego wyszło, ale że są to raczej jakieś niegroźne gronkowce i że nawet niewiadomo czy na autoszczepionkę się nadają. Jak dostanę wyniki, to mam się skontaktować z P.Dorotą i zobaczymy, co dalej.
W sumie chyba już wszystko zbadałam oprócz wirusów (nie bardzo wiem gdzie i jakie). Narazie stawiam też na zniszczone zakończenia nerwowe, stąd wizyta w PLB, pisałam o tym w wątku Ani27.
Trzymam kciuki zaTwoją podróż i za owocną (jeśli mogę użyć tego słowa) wizytę na Lelka:-)

Offline

 

#24 2011-09-06 18:16:03

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Wirusy - ja bym zrobiła HPV, cytomegalię, HSV. To jest z krwi i w każdym labie. No i nie wiem, czy byłaś szczepiona na wzw, to wtedy wzw B i/lub wzw C. Te wszystkie badania, jak już wspominałam są z krwi i robione wszędzie.
Co do ząbka "kanałowego", to jak wcześniej pisałam, od ponad tygodnia go nie mam. Robiłam w naprawdę świetnym gabinecie, standardy higieny wręcz wyśrubowane, ale prawdopodobnie coś "lata" mi po organizmie (aha - pod zębem była spora ropna gula).

I jeszcze 2 sprawy - mam zatrzymane, ułożone w żuchwie jak szable dzika 8mki, widać je tylko na RTG. W momencie zaostrzenia wszelki stanów zapalnych czuję taki kaganiec na dolnej szczęce. Mam już 40tkę, wszystko to jest bardzo zwapniałe i twarde. Mój lekarz odsyła mnie z tym zabiegiem do kolegi do innego miasta. Trochę zwlekam, bo nie jestem zmotoryzowana. Drugi powód, że zwlekam, to że dopiero co załatwiłam zęby 8+7 na górze i powinnam odczekać przynajmniej 2 tygodnie.

Sprawa nr 2 - nigdy żaden lekarz nie zasugerował mi szczepienia na wzw, a za "moich czasów" nie było takowego w pakiecie obowiązkowych szczepień. Nie rodziłam, nawet nie usiłowałam zajść w ciążę, nie było potrzeby żadnych zabiegów operacyjnych i tak jakoś zeszło. Boję się, że złapałam wzw, jak rok temu ostro wzięłam się za leczenie zębów, choć to może zbieg okoliczności. Nie mam też zażółceń na oczach. Po prostu nie wiem, co o tym myśleć...

Offline

 

#25 2011-09-06 19:53:29

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: NawracajÄ…ce E.coli w posiewie - proszÄ™ o pomoc

Dziękuję za radę odnośnie wirusów, muszę przejść się po lokalnych labo i popytać. A co z tzw. adenowirusami? Bo o nich wspominała mi p. Dorota, a ja szczerze nawet nie wiem jakie to są konkretne, w necie też niewiele znalazłam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson