Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-08-31 00:50:11

bassowa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-31
Posty: 2

dziwny problem z pęcherzem

Witam wszystkich!
Zupełnie przypadkiem znalazłam to forum, mam nadzieję, że ktoś może ma podobny problem do mojego...
Ale od poczÄ…tku, problemy z pÄ™cherzem zaczęły siÄ™ jakiÅ› rok temu, ból przy oddawaniu moczu, a wÅ‚aÅ›ciwie takie szczypanie, szczególnie przy samej koÅ„cówce oddawania moczu, parcie na pÄ™cherz oraz czÄ™ste wizyty w toalecie zaczęły sie miaÅ‚am wrażenie że po stosunkach, uznaÅ‚am to za dziwne ale wybraÅ‚a siÄ™ do ginekologa wiÄ™c zapisaÅ‚ mi Proxacin, pomogÅ‚o może na ok miesiÄ…c... poszÅ‚am do rodzinnego, zapisaÅ‚ mi ponownie proxacin, nastÄ™pna wizyta furagin... a wÅ‚aÅ›ciwie 3 opakowania... i tak przez caÅ‚y rok... Babcia jest pediatrÄ… wiÄ™c zaleciÅ‚a mi nasiadówki z rumianku, także nic, choć trochÄ™ pomagaÅ‚o na silne jakby skurcze pÄ™cherza... ale naprawdÄ™ spać nie można byÅ‚o, o 4 rano kÄ…piel w wannie z nadziejÄ™, że to pomoże... no wiÄ™c znowu pojawiÅ‚am siÄ™ u ginekologa, jak że to znajomy lekarz rodziny... zapisaÅ‚ mi monural i  uro-vaxom... monural 1 saszetka,wypiÅ‚am, trzymaÅ‚am prawie 12h w organiźmie... no i można powiedzieć że już nie mam takich parć, ale co mnie niepokoi to to że mam nadal takie szczypanie/skurcz przy samej koÅ„cówce moczu... i nie wiem dlaczego... niby jest lepiej... uro vaxom jestem po 20 dni kuracji a przede mnÄ… jeszcze 70... bo to 3 miesiÄ™czna kuracja... nie wiem, ale powedzcie czy ktoÅ› ma podobnie, czy to jest normalne? Dodam, że czasami nie mam tych "skurczy"... rzadko siÄ™ zdarza taka sytuacja ale jednak.  I mam pytanie czy w moim przypadku byÅ‚aby wskazana cystoskopia? Strasznie nie chcÄ™ tego badania... Nikt u mnie w rodzinie nigdy nie miaÅ‚ takich problemów, co poradzicie?

Wybaczcie za taką dlugą wypowiedź,
pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-08-31 05:58:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: dziwny problem z pęcherzem

Witaj,
z tego co widzę nie masz posiewów. Tak naprawdę objaw kłucia czy szczypania pod koniec mikcji u mnie zawsze był numer jeden przy bakteriach. Dlatego czytając, co napisałaś myślę, że najważniejsze sa posiewy.
- posiew moczu
- wymaz z szyjki macicy na posiew
- parner, posiew nasienia i moczu.
Najlepiej badania robić na Lelka w Warszawie, choćby wysyłkowo.
Wtedy masz pewność, że nic nie przeoczysz. Generalnie po posiewach powinno sie wykonać testy sprawdzające chlamysię, mycoplasme i ureaplazme.

Offline

 

#3 2011-08-31 12:37:37

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: dziwny problem z pęcherzem

i nic sie nie przejmuj--prawie wszyscy mieli takie objawy (spośród userów tego forum ).
Skoro monural dał pozytywny efekt to ja bym się wykosztował i kupł 3 saszetki. I brałbym 1 saszetkę na 4 dni co daje 12 dni kuracji.
Oczywiscie posiew najpierw (przed kuracją).Najlepszy byłby na ul. Lelka 26 w Warszawie-(dzielnica Ursynów).
www.badbak.pl
Można przesłac im mocz wysyłkowo. Poczytaj na naszym forum.

Offline

 

#4 2011-08-31 15:07:54

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: dziwny problem z pęcherzem

Bassowa wedlug mnie musisz zrobic podstawowe badania, ty ich w ogole nie masz zrobionych leczysz sie w ciemno!!!!
Jesli zapalenia ciagna sie  i nawracaja istenieje bardzo duze prawdopodobienstwo ze powodem sa bakterie przenoszone plciowo, zwykle bakterie typu e.coli etc latwo wyleczyc jednym leczeniem, atomiast nawracajace moga swiadczyc o tym ze wzjaemne sie infekujesz z partnerem.
A wiec, badanie ogolne moczu z posiewem bakterii i jednoczesnie natychmiast zrobic chlamydie , ureaplazme  i mykoplzme, gdyz tym bakteriom zwykle towarzysza  w moczu inne bakterie i latwo ulec zludzeniu ze to tylko one sa powodem infekcji.
Ja tez zrobilam posiew moczu mialam e.coli na ktora mnie leczono , owszem wyleczylam sie ale za chwile znowu bylam chora , bo leczeniu musi zostac poddanych obydwoje partenrow a przy e.coli nie ma przeslanek do leczenia partnera a przy atypowkach jest to koniecznoscia!
pozdrawiam

Offline

 

#5 2011-08-31 20:34:36

bassowa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-31
Posty: 2

Re: dziwny problem z pęcherzem

Bardzo dziękuję wszystkim za wasze rady i słowa, już mam tego dosyć, a ciągle nowe i nowe leki nie do końca leczące,

*Laura, miałam robione podstawowe badania z których mi wychodziła zwiększona liczba leukocytów, wykonałam na zlecenie lekarza zaraz po zakończeniu kuracji jeszcze jedno badanie i nic nie wyszło a poprawy nie bylo. A jak chodze do lekarza to nikt nie powie o dodatkowych badaniach...

Na razie jestem w trakcie brania uro-vaxomu ( 3 mce) wiÄ™c skoÅ„czÄ™ 7.11 odczekam tydzieÅ„ i zrobiÄ™ wtedy te badania, a nie wiecie gdzie w Poznaniu zrobić najlepiej ?  Poza tym jak wasze sytuacje?

I oczywiście lekarz nic nie wspominał o partnerze, a sam ginekolog mi przepisywał...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson