Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-09-23 14:23:42

domi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 3

Pieczenie w cewce po wakacjach

Witam wszystkich,

Po przeczytaniu wielu postów stwierdziłam, że napiszę również o swoim problemie, bo żaden lekarz nie jest na tyle kompetentny żeby mi pomóc. Wydałam już mnóstwo pieniędzy na leczenie i za każdym razem słyszę głupie wymówki, a co najzabawniejsze każdy z nich umie przepisać tylko jedno antybiotyk, który nic nie pomaga, ale jedynie osłabia organizm, przez co można nabawić się dodatkowych chorób. Nigdy nie miałam problemów z takimi rzeczami, ale teraz jestem na prawdę bezradna. Przerwałam leczenie i dalsze badania. Wszystko zaczęło się od mojego wyjazdu z mężem do hiszpani, to były piękne wakacje, jednak po powrocie zaczęły sie duże dolegliwości w postaci zółtej wydzieliny z cewki i pieczenia. Zastanawiałam się gdzie mogłam złapać jakąś infekcje, najprawdopodobniej w basenie, w którym nie było wody chlorowanej tylko woda morska. Od razu zażyłam Furagin i ból trochę ustąpił. Nie zwlekałam długo i wybrałam się na badania moczu ( na posiew) i cytologie. Z badania moczy wyszedł mi enteroccocus feacilis 10 do 3, a cytologia III grupa więc poważne zapalenie. Od razu pojechałam z wynikami do prywantnego ginekologa. Pani ginekolog powiedziała, że nie mam się czym martwić bo to minie i przepisała antybiotyk do pochwowy, który nic nie pomógł, bo objawy były coraz silniejsze. Odwiedziłam zatem drugiego giekologa, na wstępie powiedział mi że to przez używanie tamponów i że mogę mieć zespół policystycznych jajników oczywiście nie wiem na jakiej podstawie skoro nie zrobił mi nawet usg! tylko zajął sie badaniem moich piersi i zalecił abym zrobiła sobie usg bo wyczuwa mały guzek. Wyszłam jeszcze bardziej zdenerwowana, bo przepisał mi monural, który już wcześniej stosowałam, antybiotyk doustny i 5 antybiotyków dopochwowych. Po jednym z nich o nazwie GYNOFLOR myślałam, że umrę dostałam poważnego zapalenia.W dalszym ciągu czułam pieczenie a dodatkowo wstręt do lekarzy. Poszłam więc z wynikiem do urologa w nadzieji, że może on mi pomorze, jednak on stwierdził, że zapalenie cewki najczęściej jest wynikiem zapalenia dróg rodnych, tak więc niech ginekolodzy nie zwalają winy na cewkę i zalecił mi żebym wybrała sie do innego lekarza, piła dużo wody i zażywała żurawit oraz furagin skasował mnie 200 zł za wizytę! Już mi było wszystko jedno chciałam się wkońcu pozbyć tego uczucia pieczenia. Pojechałam do kolejnego ginekologa, stwierdził że przesadzam bo tej bakterii nie ma tak wiele żeby się przejmować, tak więc zapisał mi kolejny antybiotyk wysłał na badanie biocenozy pochwy na chlamydie i inne bakterie oraz zaproponował test na HPV. Przeraziłam się bo kolejny lekarz sugeruje badania, które w mojej sytuacji nie są konieczne. Mimo tego tego zrobiłam tą biocenozę, dodatkowo wykonałam dla siebie wymaz z cewki i testy w kierunku hpv, w późniejszym czasie również usg piersi żeby już żaden lekarz mi nic nie zarzucał. Wszystko wyszło ok. Jenak w cewce w dalszym ciągu odczuwałam to samo, zaczęłam domowymi sposobami się leczyć piłam dużo soku z cytryny i na jakiś czas szczypanie, pieczenie ustało. Jednak nie na długo, za namową koleżanki poszłam do kolejnego ginekologa, kazał mi zrobić bicenoze pochwy, wymaz z szyjki, i badanie hsv tym razem! Oczywiście, że zrobiłam i nic nie wyszło po kolejnych antybiotykach dostałam swędzenia sromu do takiego stopnia, że musiałam się jescze dodatko leczyć. Po ustąpieniu objawów ze strony sromu, lekarz oznajmił że wszystko jest ok w drogach rodnych, więc jeśli mam jakie kolwiek dolegliwości ze strony cewki to on mi nie pomorze, powinnam zatem wybrać sę do urologa. Miałam już dośc dlatego przerwałam chodzenie po lekarzach, rok leczenia na nic. Do tej pory mam dolegliwości raz mniejsze, raz większe ale staram się z nimi żyć bo straciłam nadzieję, że ktoś mi pomorze. Mój mąż również zbadał sie u urologa wyszło mu zapalenie prostaty, zaczął zażywać antybiotyki po których organizm ma tak wyjałowiony że w ciągle jak nie czerwone kropeczki na żołędziu, to jakiś ropny bąbel boję się że będziemy się zarażać przez to jakimś dziadostwem. Od tej pory używamy prezerwatyw ale najgorzej boję się że doprowadzi to do niepłodności. Nie wiem co mam robić? Może ktoś z was pomoże mi, zrobiłam mnóstwo badań i nic. W każdej klinice wyniki są inne więc dla mnie nie zupełnie wiarygodne, a co lekarzy to są oni bezużyteczni.

Offline

 

#2 2011-09-23 15:39:18

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

z tego co rozumiem zrobilas badania moczu oraz biocenoze pochwy, pomijajac aspekt czy badania byly dobrze wykonane masz jeszcze do sprawdzenia bakterie atypowe czyli:

chlamydia
ureaplasma
mykoplasma

sa to czeste przyczyny tego typu chorob , omjane przez lekarzy szerokim lukiem....nietety te badania czasmi wychodza negatywnie robione z wymazu pomimo iz bakterie sie posiada, dlatego najlepsza metoda sa badania z krwi ktore sprawdzaja obecnosc przeciwcial.
na chlamydie zrobisz badania z krwi w kazdym wiekszym miescie, np diagnostyka je robi ale urea i myko to tylko zrobisz u jednego lekarza w BYtomi , opisywanego na forum.

Jeszcze jedno te bakterie nigdy nie wyjda w standardowej biocenozie, ja mialam idealna sytuacje pochwowa , wszsytko cycus glacus a urea szalala...dlatego musisz robic celowe badania kierunkowe.

Offline

 

#3 2011-09-23 19:26:51

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

ale proszę zwrócić uwagę że to po Hiszpanii się zrobiło, a tam to już patogeny afrykańskie są.
Ponieważ podejrzenie idzie w kierunku --"z basenu " , no to może być coś z grupy ameby albo innej zarazy pierwotniakowej.
Fekalis który wyszedł być może nie jest jedyną rzeczą. !!!!
Ja bym zrobił tak:
1----przyjechałbym na Lelka 26 w Warszawie i poprosił o wszelkie wymazy, ZAZNACZAJĄC ŻE CHODZI O ZAKAŻENIE Z KLIMATU HISZPANII--stąd oni dadzą specjalne pożywki !!!
2---po zrobieniu posiewu, poprosiłbym jakiegoś dentystę lub zaprzyjaźnionego internistę o recepte na METRONIDAZOL, i ładowałbym go 3--5 dni po 6 tabletek , obserwując objawy .
Jeśłi wyraźnie zaczną słabnąć--to mozliwe że to jakieś bilharcje albo rzęsistek albo inne ""meduzy"" klimatu ciepłego.
I tyle !

PS. we wiosce biaÅ‚ostockiej siedzieć, bogu molitsja, nie szwendać sie gdzie nas nie ma po Å›wiecie,  bo jakby Pan chciaÅ‚ żeby tak byÅ‚o toby nam daÅ‚ skrzydÅ‚a !!
Co wieczór kielicha nalewki i łyżkę miodu, chałupe ogacić na zimę i se patrzeć jak wrony zawracajom.
Hiszpanii sie zachciało !! A w Kołbieli to była ? A ?!?!???

Offline

 

#4 2011-09-23 22:31:41

spiety
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 6

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Poniżej lista badań na chlamydie w Diagnostyce - które z nich sprawdzają obecność przeciwciał ?

Chlamydia pneumoniae antygen met. IIF
Chlamydia pneumoniae IgA
Chlamydia pneumoniae IgA IIF
Chlamydia pneumoniae IgG
Chlamydia pneumoniae IgG IIF
Chlamydia pneumoniae IgM
Chlamydia pneumoniae IgM IIF
Chlamydia pneumoniae met. PCR, jakościowo
Chlamydia trachomatis antygen met. IIF
Chlamydia trachomatis IgA
Chlamydia trachomatis IgA IIF
Chlamydia trachomatis IgG
Chlamydia trachomatis IgG IIF
Chlamydia trachomatis IgM
Chlamydia trachomatis IgM IIF
Chlamydia trachomatis met. PCR, jakościowo
Chlamydia trachomatis met. sond genetycznych

Offline

 

#5 2011-09-24 01:18:54

domi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 3

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Dziękuje za tyle dobrych rad na pewno nie zawacham się skorzystać i zrobić wszystkie możliwe badania. Może ktoś z was zna dobrą klinikę w Krakowie gdzie mogłabym się udać na takie badania? będę wdzięczna również za dodatkową wskazówkę

Offline

 

#6 2011-09-24 09:19:43

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Spiety...
mowimy tutaj o problemach z pecherzem zatem chlamydia trachomatis, pneumonia dotyczy raczej problemow z ukladem oddechowym, choc moze jakies mutacje i sa ale to juz jest przerost formy nad trescia...
Zatem chlamydia trachomatis, dwa ostatnie badania ktore wymieniles to sa badania z wymazu, czyli idziesz do diagnostyki wkladaja ci patyczek w siusiaka i tyle.
Tylko oznaczanie igG, igA, igM daje obraz choroby z krwi
Wykonuja je chyba dwoma metodami, jedna z nich to metod IIF metoda imunofluorescencji posredniej, dostajesz tutaj tylko miana , czyli nie znasz konkretnej ilosci tych przeciwcial, wynik wychodzi na zasadzie: miano dodatnie, miano ujemne.
Tam gdzie nie ma tego oznaczenia IIF to ( tak mysle) dostajesz konretne ilosciowe oznaczenie przeciwcial.
Zapytaj dokladnie w okienku.
Ja by zrobila wszystkie ig...a jak juz masz cos pomijac to tylko igG.

domi jesli jestes z krakowa to napisz do doktora Tomasza Wielkoszynskiego ( lekarz z Bytomia) opisz mu swoj przypadek i zapytaj jakie badania ci poleca...to jest lekarz diagnosta ( znajdziesz w necie adres)
Pulkos moze miec racje a wtedy potrzebujesz bardzo dobrej diagnostyki i mysle ze mozesz na nia liczyc TYLKO u tego lekarza.To pasjonat badan....Nie przyjmuje nowych pacjentow ale mysle ze bez problemu moze Cie zdiagnozowac, a wtedy leczenie to juz pestka!!!
Obawiam sie ze zadnej kliniki w krakowie nie znajdziesz ktora Ci pomoze, zrobia to tylko lekarze fascynaci...sad

Offline

 

#7 2011-09-24 09:46:00

domi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 3

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Dziękuje Lauro, skontaktuję się zatem z tym lekarzem jak najszybciej! Pozdrawiam

Offline

 

#8 2011-09-26 18:34:15

spiety
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 6

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Dziekuje Lauro.
Domi - co do laboratoriów w Krakowie, to wg tego co się zorientowałem u znajomych lekarzy, to godne polecenia jest na ul. Sławkowskiej 17 oraz uniwersyteckie na ulicy Czystej - z dużym akcentem na to drugie. Nie znam numeru ale laboratorium znajduje się na końcu ulicy Czystej - zaraz przy AGH. Idź tam i dopytaj się o badania. Ja dzisiaj byłem tam i zrobiłem wymaz z cewki na chlamydie, ureaplasme i mykoplasme (114 zł).

Pozdro

Offline

 

#9 2011-09-26 18:46:37

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Offline

 

#10 2011-09-27 11:50:51

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Lekarz też mi ostatnio zalecił zrobić na Czystej (wcześniej robiłam na Sławkowskiej). Mnie tam na Sławkowskiej wyszła Urea i Myko. Aż się boję iść na Czystą, zeby jeszcze nie wyszła Chlamydia;) Spiety a skąd miałeś wymaz i jak oceniasz ich dokładność pobierania próbki?

Offline

 

#11 2011-09-27 12:04:42

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Offline

 

#12 2011-09-27 12:16:36

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Były do bani? A gdzie potwierdziła?

Loni nawet mi nie mów:) Obie z Laurą robiłyśmy tam, a potem leczyłyśmy się 3 tyg. doxycykliną. Ale Laura już ma potwierdzenie - test z krwi i była/jest infekcja. Też będę powtarzać test, prawdopodobnie z krwi, ewentualnie wymaz na Czystej lub PCR w diagnostyce.

Offline

 

#13 2011-09-27 12:49:26

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Z tego co kojarzę, to pisała o tym Fungidia (ma swoje forum o grzybicy) i ona leczyła kilka miesięcy bakterie atypowe a okazało się, że karmiła jedynie antybiotykami grzyby, które u niej były głównym sprawcą problemów. Nie podważam Twoich badań broń Boże, ale jeśli są jakieś metody na sprawdzenie jeszcze tych wyników to może lepiej to zrobić A te wymazy miałyście pcr robione?

Offline

 

#14 2011-09-27 12:53:10

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

PCR jeszcze nie. Z tego co się orientuję robią hodowlę myko i urea, chlamydia sondy genetyczne. Tak samo na Czystej. Badanie kontrolne tak czy inaczej zrobię, żeby zobaczyć czy antybiotyk pomógł (a może czy byłam wogóle chora wink )

Offline

 

#15 2011-09-27 13:41:47

spiety
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 6

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Anno27 - wymaz miałem robiony z cewki - a co do dokładności pobieranie próbki to ciężko powiedzieć, ponieważ takie badania robiłem pierwszy raz więc nie mam punktu odniesienia.

Offline

 

#16 2011-09-27 14:02:32

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Pytam pod kątem mojego chłopaka, którego też to czeka (leczył się równolegle ze mną). Czy to boli? I jak głęboko wsadzają wacik?

Offline

 

#17 2011-09-27 14:21:45

spiety
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 6

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Bólem bym tego nie nazwał ale jest dość nieprzyjemnie. Co do głębokości to myślę że nie więcej niż 10 mm. Materiał był pobierany czymś na kształt bierki z płaskim kółeczkiem na końcu (nie było tam żadnego wacika). Ową bierkę Pani maczała w małej buteleczce z jakimś płynem. Ale najgorsze jest co innego - idąc na badania spodziewałem się kobiety, która swoją młodość przeżywała w latach siedemdziesiątych a tam przywitała mnie młoda laska i mówi do mnie: "proszę się rozebrać i pokazać mi cewkę" smile

Offline

 

#18 2011-09-27 14:26:19

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Eee to płytko. Ciekawe czy tyle wystarczy. Napisz koniecznie co wyszło.

I to było najgorsze? big_smile Powiem, że fajna pani laborantka, to może trochę mojego faceta lepiej nastawięwink

Offline

 

#19 2011-09-27 16:05:00

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

loni a jak mozna potwierdzic ze sie nie mialo ureaplasmy? szczegolnie po kilku miesiacach antybiotykoterapii?
Nie bardzo wierze ze akurat w tym kierunku wyniki moga byc przeklamane, moze byc odwrotnie ze bakterie sa a nie wychodza bo to zalezy od wielu czynnikow, ale akurat jesli cos rosnie to rosnie, okreslaja rowniez ilosc i ciezko tutaj o blad....czasem komus nie na reke moze byc posiadanie takich bakterii wink szczegolnie jak ciezko jest wytlumaczyc sobie skad one sa....wink

Offline

 

#20 2011-09-27 18:00:56

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

Offline

 

#21 2011-09-28 08:40:30

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: Pieczenie w cewce po wakacjach

loni nie chce absolutnie stawac w obronie tego laboratorium bo nie mam az tak duzego doswiadczenia w wykonwaniu u siebie badan, to co moge powiedziec to to ze na wszystk trzeba patrzec z lekkim dystansem , ja bylam wczoraj u lekarza ILADS, ktory ma dosc czesto kontakt z wynikami z roznych labow i wlasnie szczegolnie polecal slawkowska, co do Twoich wynikow to tak sobie przypominam moja historie, gdy 3 lata leczylam sie na pecherz, i pamietam karuzele wynikow, dokladnosc badan zalezy od wielu czynnikow ale dwa sa fundamentalne, mianowcie przechowywanie probki oraz czas badania od pobrania.
lokalne laboartoria czesto zle przechowywuja probke potem ja transportuja i zanim trafia do badan mija sporo czasu a w tym zasie moga cuda w pobranym materiale urosnac!
To co jest hodowane to sa zwyke nasze wlasne bakterie bytujace u nas w organizmie ich nadmierny wzrost moze byc skutkiem wlasnie zlego traktania probki a nie namnazania sie w organizmie. Takze wyhodowane u Ciebie bakterie mogly byc wlasnie tego skutkiem.
Ja mialam taka sama historie z eshericha coli, tez niby byla w pecherzu , juz sie cieszylam ze to wlasnie moj problem a tym czasem wlasnie ta bateria byla wynikeim zle przechowywanej probki , drugie badanie wykonane na drugi dzien wykazalo brak bakterii! ( akurt tutaj ja sie popisalam i pojechalam z moczem po 3 godzinach do labu- LATEM)

Laboratoria zarowno na czystej jak i na slawkowskiej przechowywuja probki w prawidlowy sposob oraz wykonuja badania w krotkim okresie czasu od otrzymania probki dlatego sa najbardziej wiarygodne, inna jest sprawa jakie stosuja odczynniki chemiczne czy pozywki do wzrostu bakterii , tutaj moja wiedza niestety jest zadna.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson