Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-10-11 14:06:48

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Lauro napisz mi tylko bardzo Cie proszę gdzie można zrobić te badania z krwi, bo przeszperałam po całym necie i niestety nie znalazłam. Będę Ci bardzooo wdzięczna!.
Redakcjo ta elektrostymulacja nie brzmi zachęcająco, ale poszukam gdzie coś takiego można załatwić w Wawie, bo jeśli ma pomóc to warto!
Bardzo wam dziękuję za wskazówki smile

Offline

 

#27 2011-10-11 14:31:41

Ania27
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 239

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Suffering prawdopodobnie tylko w Bytomiu sad Sama się leczyłam i teraz czekam, żeby powtórzyć testy (hodowla lub PCR - jeszcze nie wiem). Jak wyjdą negatywne po paru miesiącach przejadę się do Bytomia na testy z krwi (podwyższone IgA swiadczące o przewlekłej infekcji może się utrzymywać 2 - 3 mies. po wyleczeniu lub nawet dlużej).

A mamy tu przykład koleżanki Redakcji która leczyłam się tylko azytro i wygląda na to, że jej przeszło. Ale miesiąc i olbrzymią dawką. Mimo wszystko Redakcja jak zwykle daje nadzieję wink

Offline

 

#28 2011-10-11 15:06:33

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

na tym forum jest preferowany dr Malczyński jako jeden z lepszych który potrafi nas leczyć z infekcji a ja z przerażeniem przeczytałam że zrezygnował z leczenia Ciebie i wysłał do innego lekarza. Z mojej strony jest to oburzające i w związku z tym nie należy więcej dawać namiarów na w/wym lekarza.

Offline

 

#29 2011-10-12 21:23:02

Laura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 204

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

DR Tomasz Wielkoszynski z Bytomia, znajdz sobie w necie i napisz do niego maila, tylko taka forma kontaktu z nim istnieje

A kto Cie leczyl z ureaplazmy?

Offline

 

#30 2011-10-13 10:36:13

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Lauro dziękuję za info.

To właśnie dr Malczyński przeleczył mnie przez 15 dni Doxy i Metronidazolem na ureaplasmę!. Po czym wysłał na kontrolne badania. Wynik na ueraplasmę tak jak mówiłam wychodzi negatywny, ale objawy są, ale nie wiadomo czy od ureaplasmy czy czegoś innego, bo niezależnie od ilości branych antybiotyków ból wcale nie słabnie!.

Teraz znowu z cewki mi wyszły e. coli, enterococcus feacalis i serratia odorifera. Dostałam więc leki od Radziszewskiego: cipronex na miesiąc i orungal na pół roku ze względu na grzybicę (póki co oczywiście zero poprawy). Tak więc z leczeniem na urealplasmę będę się musiała chwilę wstrzymać sad.

Czy ktoś mi może polecić jakiegoś dobrego specjalistę w Warszawie od atopówek???

Offline

 

#31 2011-10-13 10:47:58

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Perkosiu dr Malczyński to i tak jedyny lekarz, który w ogóle próbował mi pomóc, więc mimo wszystko jestem mu za to wdzięczna. Chociaż nie ukrywam, że załamałam się całkowicie kiedy zrezygnował z dalszego leczenia mnie sad

Offline

 

#32 2011-10-13 22:57:03

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

no wÅ‚aÅ›nie a tak nie powinno być, mógÅ‚ chociaż wysÅ‚ać na konsultacje do kolegi ale nie rezygnować caÅ‚kowicie. Taka rezygnacja dla pacjenta to katastrofa prowadzÄ…ca do depresji.  U mnie z kolei trzeci ginekolog zrezygnowaÅ‚ z mojego dalszego leczenia, także wiem jak to jest.

Offline

 

#33 2011-10-13 23:38:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: potworny ból pęcherza i pochwy


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#34 2011-10-14 10:47:44

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Redakcjo teoretycznie to on mnie skierował, ale nie do urologa, tylko do poradni leczenia bólu. Powiedział, że nie wie co mi jest i może tam mi jakoś pomogą hmm.

Tak perkosiu masz rację, że to prowadzi do depresji. Ja wtedy się zupełnie załamałam. Byłam w takim stanie, że mój chłopak wysłał mnie to psychiatry. Jestem na lekach antydepresyjnych. Tylko dzięki nim jeszcze wstaję rano z łóżka i idę do pracy nawet kiedy wyję z bólu sad.

Perkosiu skąd jesteś? Bo w Warszawie mogę polecić Ci dobrego ginekologa, który przy okazji jest też seksuologiem. Ma bardzo dobre podejście do pacjentek. Też z 10 razy zmieniałam gina zanim trafiłam na niego.

Offline

 

#35 2011-10-14 10:56:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Suff, to masz chyba złe leki. Antydepresanty powinny złagodzić ból, bo blokują również przewodnictwo nerwowe. Skoro wyjesz z bólu i jesteś alergiczką, to stawiam, że podano Ci jakieś uwalniacze histaminy, które pogarszają sprawę. A kto Ci pisał te leki? Dr Sękowska? Ona mnie prowadzi, z doskoku, bo ja nie bardzo do Warszawy mogę dojeżdżać, ale już wie o mojej HIT i bierze to pod uwagę.

Poza tym ja jestem przeciwna braniu prochów w takich warunkach, jakie opisujesz. Jak psychiatra będzie miał na żywca operację prostaty i nie dostanie potem nic p/bólowego, to też zaordynuje sobie psychotropy i zdiagnozuje depresję? Zacytuję mojego endokrynologa: "X lat bez leków przeciwbólowych? Toż to barbarzyństwo!". Ty masz dostać leki p/bólowe, żeby funkcjonować, ZANIM zostanie Ci wyleczona przyczyna, a nie psychotropy, żeby Cię zmuliły i pozwoliły przetrwać ból! To się nadaje do prokuratury!!!

Depresja to jest niechęć do życia, kiedy nie masz powodów do tej niechęci lub jest ona niewspółmiernie duża do powodów. A nie wtedy, kiedy z bólu wstać nie możesz! Noż... ale się zeźliłam sad!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#36 2011-10-14 11:01:34

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

to nie są psychotropy. Dostałam seronil.
Nie byłam w poradni bólu. Tzn byłam kiedyś prywtanie i zaproponowali mi zaskrzyki w kręgosłup raz na 3 m-ce, które miały działać jako blokery na zakończenia nerwowe. Nie zdecydowałam się jednak na to. Po 1 kasa, po 2 miałam wrażenie, że namawiają mnie na to tylko, żeby jak najwięcej ode mnie wyciągnąć sad
A przeciwbólowo to już nie wiem co brać. Tramal w ogóle nie działa. Neurontin i baclofen też nie sad

Offline

 

#37 2011-10-14 11:04:31

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

co to za dr Sękowska?

Offline

 

#38 2011-10-14 12:41:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Dr Sękowska - w PLB przy szpitalu na Czerniakowskiej.

Suff, Tramal, Baclofen i chyba Neurontin (na mnie tak działał w każdym razie) to uwalniacze histaminy. W życiu nie będzie Ci po nich lepiej. My, alergicy, możemy tylko paracetamol (bez dodatków), ibuprofen (bez barwników) i potem już tylko - fiiuuu - fentanyl. Czyli w ogóle odpada nam II szczebelek drabinki sad. I to jest cała nasza broń p/bólowa sad. I w dodatku na f. musisz mieć w miarę ustabilizowaną astmę, jeśli masz.

Bloker? Fajnie. Tylko jego się robi albo czymś tam z alkoholem, albo lignokainą. Jak znosisz lignokainę? Bo ja się uczuliłam kilka lat temu. A alkohol jest histaminowcem (nb. Nobla z medycyny temu, kto wykoncypował, żeby astmatykom wziewy robić na alkoholu yikes!).

Koniecznie włącz sobie olej lniany, konopny (ja go polecam), chyba ten kokos też tak działa - one mają masę kwasu ALA i też GLA, działając wspomagająco p/bólowo i regenerując śluzówki.

Jak wyleczysz bakcyle, to zainwestuj w Cystistat. Drogie upiornie, ale warte ceny. Odbudowuje śluzówkę, wypełniając ubytki i działając p/zapalnie, tworzy film, przez co chora śluzówka mniej jest drażniona. Czemu to jeszcze nie jest włączone do refundacji, to ja nie wiem hmm.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#39 2011-10-15 00:06:58

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

suff jestem z Warszawy i jeżeli możesz daj namiary już na sprawdzonego i dobrego ginekologa, wyślij maila.
Ja siÄ™ leczyÅ‚am u dr SÄ™kowskiej, mnie przepisaÅ‚a amitryptylinÄ™ która owszem pomogÅ‚a na bóle ale zaszkodziÅ‚a na piersi dokÅ‚adnie podwyższyÅ‚a prolaktynÄ™ /miaÅ‚am mlekotok/ i braÅ‚am przez pół roku bromergon. Szczerze mówiÄ…c aż tak dobrego wrażenia na mnie nie zrobiÅ‚a tzn nie skupiaÅ‚a sie  na mojej chorobie tylko w miÄ™dzyczasie zaÅ‚atwiaÅ‚a telefony, krÄ™ciÅ‚a siÄ™ ciÄ…gle pielÄ™gniarka lub pacjenci. Ja u nie byÅ‚am w przychodni na ul. Bacha

Offline

 

#40 2011-10-15 00:09:55

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

acha i jeszcze jak Redakcja napisała włącz oleje, one bardzo pomagają p/bólowo. Ja biorę tran, wiesiołek i kokosowy

Offline

 

#41 2011-10-15 01:15:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Suff, amitryptylina jest wysokohistaminowa, tak tylko zaznaczam smile.

Perkosia, to prawda, ale też jest to jeden z nielicznych lekarzy, którzy w ogóle myślą o leczeniu bólu...

Perkosia, nie przesadzaj z olejami, bo sobie wątrobę rozwalisz (może to od tego nadmiaru boli Cię głowa?).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#42 2011-10-15 22:16:23

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Karolino masz rację, muszę chyba odstawić jeden olej bo zaczął mi brzuch puchnąć i pobolewać i ogólnie coś nie tak.
Teraz jadÄ™ do Bytomia to odstawiÄ™ olej kokosowy.

Offline

 

#43 2011-10-17 12:28:43

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Redakcjo no niestety mam astmę i to od dzieciństwa. Na szczęście jej przebieg jest łagodny. Chociaż fakt widzę pogorszenie po niektórych lekach.

Po pierwszym zastosowaniu lignokainy dostałam reacji alergicznej. Później długo jej nie stosowałam w ogóle. Teraz używam na stałe. Lekko się nią smaruję przed oddaniem moczu i troszkę łagodzi to ból. Do cewki wstrzykuję ją tylko po wymazach.

A jeśli chodzi o oleje, to gdzie je kupujecie? Bo pytałam w kilku aptekach i jest problem, żeby je dostać. Nie wiem czemu hmm. Szukać w jakimś sklepie ze zdrową żywnością?
Podobnie mam problem ze znalezieniem placówki, gdzie robią elektrostylulację przezodbytniczą o której wspominała Redakcja. Wszędzie robią ją tylko przezskórnie sad.

Amitryptylinę już brałam. Coś tam pomagała, ale miałam po niej problemy z rozpoczynaniem mikcji i były bardzo bolesne. Poza tym Radziszewski kazał mi ją odstawić. Nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam.

Perkosiu zaraz wyślę Ci maila z namiarami na tego ginekologa. Nie jestem pewna jaki on jest w leczeniu przewlekłych infekcji, ale wiem, że jest bardzo empatycznym lekarzem, który jako pierwszy nie potraktował mnie jak wariatki kiedy powiedziałam mu o tym, że boli mnie pochwa i przedsionek pochwy. Może to kwestia tego, że jest również seksuologiem. Nie wiem. Ale potrafił poświęcić mi godzinę na wizycie, wysłuchać, zbadać (badał mnie również pod kątem vulvodyni). Poza tym daje jakąś taką nadzieję i napawa optymizmem. A jak się sprawdza w leczeniu infekcji to chętnie usłyszę z Twojej relacji, bo coś muszę wreszcie zrobić z tymi grzybami z pochwy i cewki sad. Myślę o diecie antygrzybicznej. Mam nadzieję, że coś to pomoże, bo mam już dość ciągłego faszerowania się lekami hmm

Offline

 

#44 2011-10-17 14:01:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Suff, jak gin dobry, wrzuć dane w Lekarzach!

Jako astmatyk pilnuj diety niskohistaminowej i uważaj na leki - samo to trochę złagodzi dolegliwości.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#45 2011-10-17 14:12:20

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

ok smile

Offline

 

#46 2011-12-08 19:57:55

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

za naradą dasi wybrałam się z moją ureaplasmą do dr Borowicza. On wysłuchawszy moich objawów powiedział, że musi być coś więcej i wysłał mnie na badania na p/ciała myko pn i chlamydia pn. Wyszła mi chlamydia pneumonia. Powiedział, że leczenie może trawać od 3 do 5 lat! I to cały czas na antybiotykach! Od dwóch m-cy jestem na nich non stop. Poprawa póki co zerowa sad.

Ponadto w Wawie nie ma nigdzie badań na p/ciała ureaplasmy i nie wiem gdzie i jak mogłabym zbadać mojego faceta, żeby wyniki były jak najbardziej wiarygodne....

Za namową Redakcji poszłam do dr Sękowskiej. Przepisała mi póki co padolten. Oczywiście też nie widzę po nim żadnej poprawy. Jak potwornie bolało, tak boli dalej. To już 2,5 roku bólu. Nie potrafię już wierzyć, że jeszcze kiedyś będę mogła normalnie żyć. Podziwiam wszystkich z forum, którzy mają jeszcze siłę o siebie walczyć, bo mnie zazyna jej braknąć sad

Offline

 

#47 2011-12-08 23:30:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Borowicz to z Wawy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#48 2011-12-08 23:32:09

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

ja się zastanawiałam czy dr Borowicz czy dr Kurkiewicz i wybrałam tego drugiego.
Mam urea i moje leczenie jest w moim wątku jeżeli Ciebie to interesuje. Na badania jechałam do Bytomia ale można wysyłkowo.
Z leczenia dr Sękowskiej nie byłam zadowolona.

Offline

 

#49 2011-12-10 23:21:04

Suffering
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 31

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

dziękuję Perkosiu. Chętnie przeczytam Twój wątek. Jesteś póki co zadowolona z leczenia u dr Kurkiewicza? O i mam pytanie. Przepisuje Ci leki ze zniżką? Bo mój nie wpisuje na receptach oddziału NFZ i przez to płacę 2 razy tyle za leki. Powiedział, że z powodu takiej ilości antybiotyków jakie wypisuje na tego typu schorzenia miał już problemy z refundacją hmm. Martwi mnie to szczerze mówiąc sad.
Mogłabyś mi podać jakieś namary, gdzie mogłabym zrobić te badania na ureaplasmę z krwi na p/ciała wysyłkowo?. Byłabym bardzo wdzięczna.

Redkacjo tak Borowicza jest w Wawy. On zna się rzeczywiście na atopówkach, bo sam był chory i leczył się kilka lat chyba w Stanach. Niestety powiedział, że nie mam co liczyć na jakąkolwiek poprawę przez 2013 r!.

Mam pytanie. Dlaczego polecaÅ‚aÅ› mi cystistat a nie np elmiron? Bo tak sobie myÅ›lÄ™, że elmiron byÅ‚by chyba jednak mniej inwazyjny, a też podobno dziaÅ‚a. Chyba nie chciaÅ‚abym sobie naruszać dodatkowo cewwki tymi wlewkami. Orinetujesz siÄ™ czy elmiron można stosować w czasie kuracji antybiotykowej? Bo coraz bardziej siÄ™ zastanawiam nad tÄ… opcjÄ…, szczególnie, że ból jest naprawdÄ™ nie  do zniesienia. Padolten nie pomagaÅ‚, wiÄ™c odstawiÅ‚am hmm

Offline

 

#50 2011-12-10 23:38:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: potworny ból pęcherza i pochwy

Że słucham yikes?

Suff, natychmiast zgłoś to do NFZ i zażądaj zwrotu pieniędzy od lekarza! Antybiotyk to nie prezerwatywa, nie przepisuje się go na wszelki wypadek. Skoro lekarz uznał, że potrzebujesz, z powodu nawrotu infekcji, takiej formy farmakoterapii, to albo jest dziwny, że dał się wkręcić NFZ, albo wcale nie dał, tylko np. ma jakieś kontrakty z producentem leku, który najczęściej przepisuje, i woli mówić, że mu nie wolno, niż narażać się na kontrole.

Druga podejrzana to apteka: która apteka regularnie sprzedaje antybiotyk na receptę nieważną z punktu widzenia prawa? Bo jeśli jesteś ubezpieczona, a lekarz nie wpisuje nic, to recepta jest niepełna i nie wolno jej zrealizować. Jeśli jesteś ubezpieczona, a lekarz wpisuje X, to popełnia przestępstwo karne z dwóch paragrafów (poświadcza w dokumentacji medycznej nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne i naraża Cię na niekorzystne rozporządzenie majątkiem).

Elmiron - na mnie działał mniej skutecznie niż Cystistat (chociaż też fajnie), potwornie obciążał wątrobę (nb. w USA stosuje się tę substancję dopęcherzowo coraz częściej), kuracja jest dłuższa, znacznie droższa, chyba tylko na import docelowy (ale może coś się zmieniło), no i nie mogę załatwić żadnego rabatu na nią, a na C mogę. Ale moi dwaj faworyci to Cystistat i Valtrex - te dwa leki to były kamienie milowe mojego leczenia, dlatego w ogóle zgodziłam się współpracować z dystrybutorem C, tzn. za to, że pęcherzowiczom daje rabaty.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson