Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-12-26 16:18:03

nefros
Użytkownik
Skąd: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Nadkażenia innymi bakteriami?

Witam,
Od pewnego czasu opisuję swoje zmagania z chorobą w dziale "co mi jest"/ "nawracające e.coli".
Obecnie jestem na przedłużonej antybiotykoterapii na E.coli antybiotykiem Keflex - tzn. 1 tab codziennie na noc. Przeraziłam się, kiedy przy okazji badań okresowych dopłaciłam z ciekawości za posiew moczu i wyszedł Pseudomonas, ale zero objawów pogorszenia itp., bad ogólne moczu wg lekarza ok (ale pH 8).
Po jakimś czasie powtórzyłam posiew i wyszła coli z antybiogramem wskazującym dalej wrażliwość na Keflex. Trochę się zdziwiłam, bo skoro biorę Keflex, który działa na moją coli, to czemu ta coli jest dalej w ilości >10^5???

Brałam Keflex dalej, ale zaczęłam się trochę gorzej czuć. Powtórzyłam posiew - wyszedł Proteus oporny na Keflex i nitrofurantoinę, wrażliwy na nolicin (moja coli zawsze była oporna no nolicin i inne fluorochinolony). Pomyślałam, że to zanieczyszczenie próbki, wiadomo, nasze laby...

Ale coraz bardziej czułam nerki i lędźwia, coraz trudniej mi było oddać mocz, dołączyło krwawienie z odbytu, obfite biegunki, czasem wymioty, stany podgorączkowe. Spróbowałam wrócić do poprzedniego dawkowania Keflexu, czyli 2x na dobę - i powrót do normalności.

Proszę napiszcie, co mam zrobić? Ile brać tego Keflexu, kiedy zrobić badanie, które pokazałoby wiarygodnie, czy mam jeszcze coli, czy proteusa, czy cokolwiek innego? Aha, z czystości pochwy nie wynika, żeby były tam jakieś inne bakterie poza Lactobacillusami, nie mam też grzybów tam ani nie mam grzybów w moczu.
Robiłam pcr na atypówki, oczywiście nie przy keflexie, ale wcześniej, i nic. Dodam, że cały rok żyję w ścisłym celibacie, więc raczej tę drogę zakażeń mam zablokowaną wink

Lekarz sugeruje, żebym przebadała się jeszcze gastrologicznie i proktologicznie, ale czy np. szczelina odbytu albo uchyłki jelit byłyby rezerwuarem bakterii atakujących mój biedny układ moczowy?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson