Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-12-29 20:32:55

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Witam, mam pewne problemy związane z pęcherzem. nie wiem czy to wszystko jest powiązane ale zacznę od początku:

1) jakies dwa lata temu zaczęły się problemy po każdym stosunku z moją dziewczyna, a mianowicie odczuwała potworne pieczenie za każdym razem gdy kończyłem w niej. za każdym razem ginekolodzy, a było ich kilku stwierdzali jakieś "zapalenia" przepisywali jakies leki ktore dawały poprawę na jakiś czas, lecz po nastepnym stosunku bez prezerwatywy było to samo. do tej pory się to nie zmieniło. proszę o jakąs poradę??

2) w tym samym czasie ja dostawałem jak to lekarze dermatolodzy stwierdzali również "zapaleń" i grzybic i cały czas dostawałem leki, głównie antybiotyki, których było mnóstwo i które to dawały poprawę.

3) w czerwcu tego roku zaczął się kolejny problem, po którym to już wogóle nie wiem co robić, a mianowicie: cały czas odczuwam jakis dyskomfort na penisie, odczuwam bardzo nieprzyjemny jakby rybi zapach który po kilku godzinach jest tak odczuwalny ze muszę sie przemywać, po oddaniu moczu mam dziwne uczucie że jeszcze jakies kilka kropel stamtąd wypływa w slipkach, no i to że pod napletkiem cały czas jest tak bardzo wilgotnie, jakby oleista wydzielina jakaś czy cos takiego.
Moja dziewczyna natomiast również ma ten nieprzyjemny zapach i cały czas musi nosić wkładki bo cały czas ma stamtąd tą "śmierdzącą" wydzielinę co bardzo jej przeszkadza, jak równiez po kilku godzinach odczuwa taki nieprzyjemny zapach jakby sie ze sikała!!!!

LECZENIE:

1) dermatolog leczyÅ‚  mnie kilkoma antybiotykami po czym stwierdziÅ‚ że nic mi nie jest, a jÄ™sli coÅ› jest to nic dermatologicznego.

2) lek. pierwszego kontaktu dałskierowanie na wyniki ogol. moczu w których nic nie wyszło, po czym dał skierowanie na posiew moczu i tam też nic nie wyszlo. dał profilaktycznie cipronex 10 tab. na 5 dni, w drugim dniu stosowania była znacząca poprawa, a dwa dni po po ostatniej tabletce powrót tego nieprzyjemnego zapachu!! póżniej znowu dał ten cipronex i znowu to samo. Powiedział że nie wie co mi jest i dał skierowanie do urologa.

3) wróciłem do dermatologa, który wysłał mnie do wrocławia na ul. chałubińskiego zrobic badania na: chlamydia trachomatis, ureaplasma/mycoplasma i wymaz z cewki. wyniki były następujące: chlamydia, ureaplasma i mycoplasma ujemne.

w wymazie dwie bakterie:

enterococcus spp. - wzrost obfity

staphylococcus koagulazoujemny  - wzrost skÄ…py.

wrażliwe na amoksycylina i nitrofurantoina.

dermatolog powiedział ze te bakterie sa normalne we florze bakteryjnej więc nie trzeba tego leczyć i nic mi n ie jest i muszę tak żyć. ALE MI TO BARDZO PRZESZKADZA. TEN ZAPACH JEST TAK STRASZNY ŻE MASAKRA!!!!!

4) udaÅ‚em siÄ™ z tymi wynikami do urologa, zapÅ‚aciÅ‚em za wizyte a on spojrzaÅ‚ na te wyniki i pzrepisaÅ‚ mi lek "amotaks dis 500mg" na 7dni po trzy tabletki dziennie. dla mnie i dla mojej partnerki.  podczas branie nie odczuwaÅ‚em jakiejÅ› znaczÄ…cej poprawy lecz po ostatniej tabletce nie byÅ‚o już czuć tego nieprzyjemnego zapachu i myÅ›laÅ‚em że leczenie siÄ™ udaÅ‚o, lecz po 4-5 dniach wszystko wróciÅ‚o z wielka mocÄ… u mnie i u mojej partenerki również!!  I CO MAMY ROBIC????

Może powinienem po nowym roku zrobic jakieÅ› badania i iść gdzieÅ› do lekarza?? proszÄ™ o jakieÅ› rady gdzie we wrocÅ‚awiu mogÄ™ zrobić badania i jakie i do jakiego lekarza pózniej iść??? to laboratorium na chaÅ‚ubiÅ„skiego może być czy może gdzieÅ› indziej??  ProszÄ™ o pomoc bo już nie wiem co robic.

Offline

 

#2 2011-12-29 20:46:55

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Trzeba robić posiewy do skutku w różnych pracowniach--a jak nic nie wyjdzie to w Warszawie na ul.Lelka 26
www.badbak.pl
Dlatego że tam mają najlepsze pożywki.

A jeśłi nie da to nic ---a wiemy że była reakcja na antybiotyk , to trzeba go brać metodą ""ILADS""czyli bardzo długo , ale to pod kontrolą lekarza (o ILADS tu piszemy na forum--jest wyszukiwarka).

Offline

 

#3 2011-12-29 20:57:56

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

no właśnie chcemy z moja partnerka zrobic badania, tylko jakie zrobic i gdzie najlepiej we wrocławiu bo tu mi najbliżej.

Offline

 

#4 2011-12-29 23:55:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Pani Dorota ma najlepsze pożywki, ale jeśli upierasz się przy Wrocku, to polecam labo dra Adamskiego na Staffa. Człowiek uczy diagnostyki laboratoryjnej studentów, pracuje od bodaj 30 lat przy międzynarodowych projektach i ma indywidualne podejście zarówno do pacjenta, jak i jego bakterii.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-12-30 11:08:14

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Pamiętam, ze miałam u siebie kiedyś identyczny przypadek,na bank są to jakieś bakterie,tutaj dam sobie uciąć głowę,niestety nie pamiętam co dostałam na to schorzenie, zapach był okropny,właśnie wstrętny rybi zapach. Ja do tego miałam straszne wypryski(swędzące z ropą) w miejscach intymnych,łącznie z pośladkami. Taki zapach zazwyczaj bierze się od bakterii beztlenowych więc w tym kierunku powinien zostać zrobiony posiew,czyli na niestandardowe bakterie,w zwykłym posiewie może nie wyjść,robi się specjalny na bakterie beztlenowe.

Offline

 

#6 2011-12-30 11:33:59

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

czyli powinnismy z partnerka zrobic posiew w kierunku bakteri beztlenowych i to ma byc posiew z cewki, czy moze z nasienia tez??

a jesli chodzi o miejsce robienia tych badan to do warszawy mam ponad 400 km a do wroclawia 40km wiec wole wroclaw.

a moze ktos mi jeszcze poradzi jakiegos dobrego lekarza do ktorego mozemy sie pozniej udac z tymi badaniami po leki??

Offline

 

#7 2012-01-29 13:46:14

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Witam ponownie.

zrobilismy z partenerka badania, a mianowicie:
ja zronilem badanie ogolne moczu (jak to stwierdził dr. mocz idealny), posiew nasienia (4 rodzaje ziarniaków po 100 oraz 1000/ml - roznorodna flora bakteryjna, wskazane powtórzenie badania. badanie powtorzone i dr. stwierdzil ze wychodzi tak dlatego ze w cewce jest naturalna flora) i wymaz z cewki (wyrosły: enterococcus species, streptococcus species, streptococcus alpha-hemolytic - flora fizjologiczna ujscia cewki moczowej, i przez te bakterie wychodziło cos w nasienie, tak mi powiedziano. posiew w kierunku grzybów narządowych ujemny).

partnerka zrobiła badanie ogolne moczu (rowniez dr stwierdził ze jest wszystko dobrze), zrobiła wymaz z pochwy (wychodowano staphylococcus coagulase - negative. posiew w kierunku grzybow narzadowych rowniez ujemny).

oboje zrobilismy badanie kaÅ‚u na pasozyty. wyszÅ‚y lamblie, u mnie 1-3-6 wpw,  a u partnerki 3-5-7-10 wpw. owsikow brak.

dostalismy leki na lamblie, partnerka ma stosowac przez 10 dni urosept, i lakcid dopochwowo poniewz ma slaba flore bakteryjna i trzeba ja troche odbudowac. ja mam moczyc penisa w rivanolu. dr. stwierdziÅ‚ ze nic tam nie widac w tych naszych wynikach i po konsultacji z kims tam proponuje nam 2 tygodnie kuracji biseptolem. dodam jeszcze ze jak przez kilka dni moczyÅ‚em w tym rivanolu to byÅ‚a poprawa ale po odstawieniu wszystko znowu wrociÅ‚o. 

co o tym sadzicie.

Offline

 

#8 2012-01-29 14:23:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

A atypówki robiliście? Albo wirusy? Jak ma się inny patogen, to wtedy nawet to 10^3 bywa uciążliwe.
Poza tym ja nie rozumiem tej informacji o wychodzeniu w posiewie bakterii przez coś, co jest określane jako naturalna flora fizjologiczna...?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2012-01-29 14:39:50

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

rybi zapach z pochwy to bakteria gardnerella vaginalis (beztlenowa) w posiewie tlenowym nie wyjdzie (a nawet nie jest badana z tego co wiem)

trzeba leczyć metonidazlolem

Offline

 

#10 2012-01-29 14:54:21

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

jesli atypowki to chlamydia i mykoplazma i ereaplasma, to ja te badania robiłam w laboratowrium na chałubinskiego we wrocławiu i wyszly ujemne. a o badaniach na wirusy nic jeszcze nie slysalem, nawet nie wiem gdzie je zrobic. te ostatnie badania robilismny u dr Adamskiego. i to on to wszystko stwierdzil i zalecił biseptol. a jesli chodzi o ten rybi zapach to dr Adamski mowił cos i tej bakterii ale zrobił partnerce ten wymaz z pochwy i powiedział ze na szczescie nie ma tego czego sie obawiał, bo myslał ze to jakaś bakteria ktora ciezko wyleczyc

Offline

 

#11 2012-01-29 15:09:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

A te atypówki robiliście z krwi (p/ciała) czy wymaz? Bo coraz częściej tutaj na forum wymazy są ujemne, a p/ciała dodatnie i leczenie daje efekt.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2012-01-29 15:23:00

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

wymazy były robione i były ujemne.
no wiec moze trzeba zrobic z krwi?? i czy oboje czy tylko jedno z nas??

i co z tym biseptolem??

a jeszcze ja pamietam ze robiłem badanie na chlamydie z krwi w klasie Igm bodajże jakies poł roku temu i wyszło ujemne.

Offline

 

#13 2012-01-29 15:36:26

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

a tak wogole czy te objawy to moze byc wynik zakazenia atypowa bakteria??

Offline

 

#14 2012-01-29 18:12:00

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Iwka_ma racjÄ™:http://www.urogin.pl/abc_zakazen/bv_-_waginoza_bakteryjna.html
Wartoby spróbować poleczyć się metronidazolem.

Być może to zakażenie lambliami zaburza równowagę mikrobiologiczną. Z tego co czytałam ważne jest żeby dostać dobry schemat leczenia pasożytów, bo niektórzy lekarze dają kurację na odczepnego, tak jak np. przy helicobacter. Leczą za krótko, za małymi dawkami, nie dają pacjentom wskazówek jak oczyścić mieszkanie po przeleczeniu, bo wtórne zakażenia są częste:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=5883639
No i zwierzaki trzeba odrobaczać regularnie. Także niewychodzące.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#15 2012-01-29 19:52:56

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

z tego co pamietam to juz leczylismy sie metronidazolem, a bylo to  w czasie wakacji i nic nie pomoglo. nawet na chwile nie bylo lepiej, a przepisano nam go poniewaz podejrzewali rzesistka, i tak bralismy go chyba nawet dwa razy i nic.  wiec to chyba nie ta waginoza bakteryjna.

a teraz na lamblie doktor zalecił tinidazol ( w pierwszy dzień rano dwie tabletki i wieczorem dwie, dzien 2 i 3 rano jedna i wieczorem jedna. czyli po dwa opakowania dla mnie i dla partnerki) pozniej trzy dni przerwy i przez 10 dni VERNICADIS ( nalewka z ziół) a w ostatni dzien picia nalewki pobranie kału do badnia.

i prosze o porade czy stosowac ten biseptol na dwa tygodnie?? no bo juz nie wiemy co dalej robic??

Offline

 

#16 2012-01-29 21:08:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Kiero, to nie jest poradnia lekarska. Zalecać leki może Ci tylko lekarz. My tu możemy tylko powiedzieć, co my byśmy zrobili w takiej sytuacji.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2012-01-30 09:27:04

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

U mnie Biseptol był ostatnim lekiem, który brałam przy infekcjach ginekologicznych. Męczyłam się lata. Nie mówię, że to on okazał się cudownym lekiem, bo doszły też inne sprawy jak rezygnacja z hormonów i intensywne regenerowanie naturalnej flory bakteryjnej. Biseptol jednak w tym przypadku spisał się dobrze. Cewka nadal chora więc nie jest to panaceum.
Jeśli wątroby macie zdrowe i lekarz zapisał to ja bym wzięła.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#18 2012-01-30 14:40:46

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Droga redakcjo, rozumiem ze to nie poradnia lekarska, po prostu chcialbym wiedziec co mysla inni o braniu kolejnego leku na moje dolegliwosci ( mowa tu o biseptolu). i co zrobili by inni. Wiem, że polecasz doktora Adamskiego we wrocławiu i to on zasugerował ten lek, i okreslił, że w nasieniu wychodza bakterie dlatego że sa w cewce i przez nia nasienie przechodząc tez je łapie. bo tam też wychodza te same co w cewce w bardzo małych ilościach, a doktor powiedział że są to bakterie skórne i nie można pobrac nasienia całkiem jałowo żeby nie było tych bakterii, jeśli mamy je w cewce. I powiedział mi również, że te wszystkie bakterie które rosną w naszych posiewach należą do naturalnej flory bakteryjnej człowieka. Więc ja już sam nie wiem co robić. kolejne badania, czy próbować ten biseptol i liczyć że pomoże czy co??

Offline

 

#19 2012-01-30 14:53:39

On_28
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2012-01-20
Posty: 116

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Jeśli naturalną florą bakteryjną jest e.coli,enterococcus facealis albo gronkowiec złocisty albo wiele innych to niech sobie za hoduje takie w cewce i nasieniu smile Zobaczymy czy będzie żył bez objawowo...zmieniaj lekarza.

Offline

 

#20 2012-01-30 15:36:36

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

no z tego co jest napisane na tych moich wynikach, to nie ma tam ani u mnie ani u partnerki e.coli, ani enterococcus facealis, ani gronkowca złocistego, są inne, o których już kilku lekarzy i diagnosta u którego robiłem badania powiedzieli że są to bakterie, które należą do naturalnej flory bakteryjnej.

Offline

 

#21 2012-01-30 19:31:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Kiero, mnie chodzi tylko o sposób formułowania pytań. Wszystko, co piszecie tutaj o poradach, będzie wykorzystane (a częściowo już zostało) przeciwko mnie na drodze prawnej sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2012-01-30 19:45:58

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

a to nie wiedzialem, przepraszam bardzo.

Offline

 

#23 2012-01-30 19:55:53

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

a co mysla inni o mojej sytuacji i co by zrobili na moim miejscu?? może ktos miał podobne problemy i podobne bakterie??

i mam jeszcze takie pytanie, czy ten biseptol to antybiotyk czy co, bo jak braÅ‚em np. nolicin to mi wogole nie pomógÅ‚ wiec jesli ten tez odkarza to czy  sa szanse ze moze pomoc ??

czytałem wiele pozytywnych opinii na temat tego leku i wiele negatywnych więc już sam nie wiem??

Offline

 

#24 2012-01-31 13:01:57

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

a tak wogole to wszystko jest troche dziwne, bo u wielu osob wychodza jednak jakes bakterie, ktore moga powodowac jakies dolegliewosci. a my z moja partnerka nie odczuwamy jekichs dolegliwosci typu bol czy cos takiego, jedynymi objawami teraz sa u mojej partnerki upławy, a u mnie wilgotnosc penisa i oboje mamy taki nieprzyjemny, kwaśny, może gorzki i stęchły zapach, ja z pod napletka, a ona z pochwy.
Przez to wszystko nasza zycie seksualne praktycznie nie istnieje!! Jesteśmy młodzi, mamy po dwadzieścia kilka lat i bardzo to nam dokucza.

Może ktoś miał podobne dolegliwości i objawy?? jakie badania wtedy robiliście?? co wam wychodziło?? czy udało się wam to wyleczyć??

Jeśli czegos nie dopisałem to proszę pytać, bo mogłem już z tego wszystkiego zapomnieć, ale jak coś mi przyjdzie do głowy do napiszę.

Offline

 

#25 2012-01-31 13:50:18

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: nieprzyjemny zapach, dyskomfort, prosze o pomoc

Kiero, czy Twoja dziewczyna stosuje antykoncepcje hormonalnÄ…?


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson