Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2012-04-19 11:28:51

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan, ureaplasme na przyklad mozna zlapac korzystajac z toalety publicznej.
Atypowki (przeciwciala) mozna zbadac nie tylko w Bytomiu. Z chlamydia i mykoplasma nie ma problemu.  Problem jest tylko z uraplasma - tutaj faktycznie zostaje dr TW.

Offline

 

#77 2012-04-19 11:49:30

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

W ubikacji urea??? A w jaki sposób? Majka a gdzie w Wawie mozna zrobic mozna chlamydie i myko i ile to kosztuje?

Offline

 

#78 2012-04-19 11:59:22

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Tak chyba ktos na forum pisal. Ale tez mowil mi to ktos w Diagnostyce - ze wcale nie tylko droga plciowa mozna zlapac. A w jaki sposob to nie wiem smile Wlasnie w Diagnostyce mozna zrobic chlamydie i myko. Nie pamietam jaka jest cena. Ale jesli bedzie planowal robic atypowki to moze lepiej zrobic wszystko za jednym zamachem w Bytomiu? Wyniki beda z jednego zrodla, a krew i tak bedziesz wysylal na urea.

Offline

 

#79 2012-04-19 12:09:03

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

tak wlasnie mysle sobie zrobic, poprostu pojade do Bytomia i zrobie caly pakiet tzn urea, myko, chlamydia no i borelke przy okazji, tylko w maju - bede mial kilka dni wolnego:-) A co do zakzen urea w kiblu, to to jest w rzeczy samej powielanie bzdur, rozmawialem z P. Dorta na ten temat kiedysi powiedziala mi ze zlapanie urea i myko poza drog plciowa graniczy z cudem, troche latwiej ponoc zlapac chlamydie.

Offline

 

#80 2012-04-19 12:25:13

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Offline

 

#81 2012-04-19 12:39:11

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Nie wiem jaka jest roznica miedzy myko i urea a chlamydia, ze jedno prawie niemozliwe do zlapania a drugie juz tak. Pani Dorota mowila mi kiedys, ze faktycznie zlapanie urea w jakims publicznym miejscu jest malo prawdopodobne, bo nawet po pobraniu wymazu trzeba probke szybko jakos zabezpieczyc.   
Pawnie jednak wszystko jest mozliwe. Kiedys chlamydie przeciez tez uwazano za chorobe przenoszona tylko droga placiowa.

Offline

 

#82 2012-04-19 13:44:36

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Loni dlatego mam watpliwosci co do wiarygodnosci tych badan i co do ewentualnych skotkow obecnosci przeciwcial do "posiadania" choroby, masz dodatnie w obu  w klasch IgG czyli, - jaki to byl stan ?  Swiadczacy o przebytej chorobie, jak dobrze pamietam? Wiesz moze sie okazac ze te przeciwcial ktore masz to sobie, a to co powoduje twoje dolegliwosci to sobie. Nie ma szans zeby zlapac urea czy myko na basenie to bezensu, ale juz chlamydie tak. Ale ja na chlame bralem atybiotyk przez 40 dni wiec jakbym cos mial to byla wybita.  Ja sobie kurna zrobie te badania tak z przekory, ale jak cos mi wyjdzie to parksne smiechem:-))

Majka tak to juz jest z bakteriami ze jedne sa na nie, a drugie czasami sÄ… na tak:-)

Offline

 

#83 2012-04-19 14:37:14

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan ja się wcale nie upieram, że na pewno mam problemy przez atypówki, tylko wiesz te dolegliwości stawowe są zastanawiające, do tego troche objawów neurologicznych także chciałabym jeszcze sprawdzić Boreliozę i świta mi myśl o SM...
No i nie zapominajmy, że mam dodatnie ANA 1 i ANA 2 także te moje problemy mogą być skutkiem którejś z tych chorób, ale kto mi mądry powie której....?

Offline

 

#84 2012-04-19 15:03:20

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Moze doktor House by cos pomogł:-) A tak powaznie, to jesli masz jakies objawy neurologiczne i jakies mysli o SM, to faktycznie warto zrobic cos na Borelke, najpewniej chyba WB. Podobno jest sporo przypadkow gdzie byly podejzenia o SM, a okazala sie wlasnie borelka, Ja zadnych takich objawów nie mam, wiec sie zastanawiam czy brac to badnie wogole pod uwage, nigdy tez ni zlapalem klaszcza, przynajmniej o tym nie wiem, no ale zobaczymy, bo jak juz pojade do Bytomia to tak zeby wszystko zrobic, zeby nie jezdzic dwa razy. A ty mialas kiedys kleszcza wogole?

Offline

 

#85 2012-04-19 15:23:41

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Offline

 

#86 2012-04-19 15:37:54

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Ja podobnie nic nigdy nie zlapalem, ale tluklem sie po roznych biwakach i obozach harcerskich itp. ale zdrugiej strony szukanie chorby na sile tez chyba nie jest najlepszym wyjsciem

Offline

 

#87 2012-04-19 21:55:46

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan ja najwyżej doszÅ‚am do 20 kropli i to przez  4 miesiÄ…ce.

Dr P. powiedział że bakterie atypowe można złapać na basenie najprędzej w jaccuzi, gdzie jest ciepełko i ludzie długo siedzą obok siebie a młodzież uprawia seks. Tak tak wiem bo pracowałam na basenie.

Offline

 

#88 2012-04-19 22:18:08

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Perkosia, chlamydia moze i tak, ale urea i myko, szanse sa minimalne tak przynajmniej twierdzi wiekszosc lekarzy, a wg. dr P. to pewnie i od pchÅ‚y mozna zlapac:-) nie przesadzajmy, kurcze ze tez ja jakos nigdy nie moge sie natknać na uprawiajacych seks w jaccuzi:-) no ale mlodziez ma fantazje:-)  ale woda nawet w malym jaccuzi jest filtrowana, a o chlorze i chemii nawalonej jak 150 to juz nie wspomne, mysle ze naprawde trzeba piec pecha zeby sie w taki sposob zrazic, mysle ze chyba trzebaby siedziec razem z tymi uprawiajacymi sex:-) albo wejsc do wody zaraz po nich...

Jakos do 20 tez dotarlemi to w 1,5 miesiaca, jak jutro bedzie lepiej to ide do 30, a co mi tam:-)

Offline

 

#89 2012-04-19 22:23:25

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

to idź na basen godzinę przed zamknięciem szczególnie soboty i niedziele to się napatrzysz.

Offline

 

#90 2012-04-19 22:36:21

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

hm, to dobrze, ze zawsze chodzilem wczesniej, moze nie zalapalem zadnego swinstwa:-)

Offline

 

#91 2012-05-04 18:33:48

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

no dobra, autoszczepionka zakonczona kilka dni temu, znaczacej poprawy raczej nie dala, choc czuje sie niezle ale mysle ze to za sprawa masazy i macmirroru. Po jakim czasie od zakonczenia auto robic posiew coby sprawdzic czy fecalis wytluczony? Miesiac wystarczy?

Offline

 

#92 2012-05-09 13:25:57

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Hejka. Dodan i jak wybierasz sie do Bytomia? Bo ja tez mam wielką chrapkę na te badania, ale muszę jeszcze poczekać. Kontaktowałeś sie już może z tym labo?

Offline

 

#93 2012-05-09 15:10:47

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Sluchaj na razie sobie darowalem Bytom, ale zrobilem badania w diagnostyce na chlame pn i tr, a tekze myko pn, min. tez dlatego, ze w razie jaby co to miec porownaie. Teraz czekam na wyniki i w zaleznosci od tego co mi tam wyjdzie bede czynil dalsze kroki, wiec wizyty w Bytomiu rowniez nie wykluczam.

Offline

 

#94 2012-05-10 15:40:49

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Kuźwa mac nie mialem problemu to sobie zrobilem, przepraszam ze tak zaczynam ale dzis odebralem czesciowe wyniki na atypowki z diagnostyki i tak:

Chlama pn w IgM 0,10 ratio, ale juz w IgG 144,60 RU/ml, chlama tr - tu jest chyba dobrze IgM 0,15 Ratio, a w IgG 9,93 RU/ml.

Mykoplasma pneu. IgM 0,12 Ratio, IgG - 34,67 Ru/ml,  -tu chyba nieznaczne przektoczenie, ale nawet k....nie wiem dokladnie bo to obsrana diagnostyka w badaniu nie podaje zakreu referencyjnego, bo interpretacja tych wynikow nalezy do lekarza tak mi powiedzieli.

Nie wiem co z tym gownem robic, moj ufolog powiedzial mi zeby poczekac jeszcze na wyniki IgA i ewentualnie zrobic jeszcze posiew na chlame dla pewnosci. Generalnie powiedzial mi ze pod palcem wszystko idzie ku lepszemu i zeby sie wyluzowac, ale mnie naprawde napier. ta prostata czasmi tak ze trudno wytrzymac. Boje sie ze masze sa ok ale one lecza tylko skutki a moze trzeba siegnac do przyczyn, zawsze mialem problemy z gardlem wiec dlatego zropiblem sobie ten Cpn ale sam nie wiem jakos dlugotrwale pakowanie w siebie antybiotykow nie widze nie chce sie potem jeszcze bardziej jebac z grzybica albo z wyniszczona watroba, troche roztroil mnie ten wynik.

Czy robic jescze WB na borelke dla pewnosci, oprocz objawow z gk, bole mie miesnie przy stawach ma tzw. rwanie?

Jak ktos mogbi podeslac na miar na dr Borowicza to bede wdzieczny, bo jesli juz to do niego chyba pojde. Jak mozecie to podajcie zakresy referencyjne tych wynikow, bo nawet do konca nie wiem co mi wyszlo dobrze, a co zle.
Pozdrawiam

Offline

 

#95 2012-05-10 19:54:04

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan spokojnie, nie panikuj.
Poczekaj na wyniki IgA, ale dziwne że nie podali Ci norm.
Ja robiłam badania na chlame i myco pneumoniae w Diagnostyce i przy każdym wyniku były normy:

Mycoplasma pneumoniae:

IgM:
wynik ujemny: poniżej 0,80
wynik niejednoznaczny: 0,80-1,09
wynik dodatni: powyżej 1,09

IgG:
wynik ujemny: poniżej 16,0
wynik niejednoznaczny: 16,0-21,9
wynik dodatni: powyżej 21,9

Chlamydia pneumoniae:

IgM:
wynik ujemny: poniżej 0,8
wynik niejednoznaczny:0,8-1,1
wynik dodatni: powyżej 1,1

igG:
wynik ujemny: poniżej 16,0
wynik niejednoznaczny: 16-21,9
wynik dodatni: powyżej 21,9

Te wyniki już masz odebrane w oryginale? Naprawdę dziwne z tym brakiem norm, bo każde laboratorium ma często inne normy, np. u dr W się różniły i nawet ciężko jest porównywać wyniki z róznych labów.

Offline

 

#96 2012-05-10 22:21:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan, mnie też Diag podaje normy. Przy czym na wirusy oni mają inne jednostki. Moje normy na chlamę są takie jak u Loni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#97 2012-05-11 09:15:32

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

masz racje loni, chyba troche spanikowalem ale te wyniki mnie troche zaskoczyly ale nic faktycznie poczekam na wynik IgA i wtedy bede myslal co dalej. Na razie mam krysys, bo nasilily mi sie objawy i napieprza mnie w kroczu i w cewce stad penie moja troche spanikowana reakcja. Te wyniki dostalem inernetowo wiec  nie sa to orginaly, moze dlatego nie bylo zakresu. Wielkie dzieki loni za zakres.

Offline

 

#98 2012-05-11 10:58:23

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Myślę, że na oryginałach powinien być zakres referencyjny, choć w Diag oni dołączają przez neta załącznik w postaci skanu wyniku ale nie jestem już pewna jak to wygląda.
Chlama płucna jest powszechna więc pewnie większość osób miałoby pozytywne wyniki w IgG, nie wiem czy może mieć ona jakiś wpływ na gruczoł krokowy.
Zawsze możesz wybrać się na konsulatcję z tymi wynikami jak już będziesz mieć wszystkie, może do tego dr Borowicza tak jak pisałeś. Dobrze byłoby jakbyś jeszcze zrobił badania na ureaplasmę i myco hominis, ale przeciwciała to tylko u dr W, chyba że wybierzesz wymaz jako badanie.
Trzymaj się jakoś, mamy zarąbistego pecha że takie "przyjemne" choróbska nam się trafiły.

Offline

 

#99 2012-05-11 12:26:09

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

dzieki loni za wsparcie, czy znasz zakres w chlamie IgA bo mam juz wyniki i wyglada to srednio?

Offline

 

#100 2012-05-11 12:31:06

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson