Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#101 2012-05-11 12:42:48

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

w Cpn wyszlo mi 1,23 Ratio - cokolwiek to znaczy te ratio:-) tzn pewnie dodatnie, dotego biorac po uwage fakt ze IgG wyszlo mi az 144, gdzie norma to 22 to chyba trzeba sie zaczac leczyc ja pierd.......... nie iwem czy mam sie cieszyc z tego ze odkrylem ta chorobe czy plakac. W Poniedzialek ide zbadac borelke, co by miec pewnosc zanim zaczne brac abx-y ze nie mam jeszcze tego gowna, ale nie powinienem bo nie mam zadnych raczej obiawow neurologicznych, moje objawy to gk i bole miesniowe. Nie widze tez sensu robic urea i myko homini bo to i tak jedno leczenie, co innego jakby wlasnie borelka wyszla.

tracho wporzadku w igA 0,27.

Offline

 

#102 2012-05-11 14:08:35

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan no wysoki Ci wyszedł ten wynik, z pewnością świadczy że miałeś z chlamą kontakt. Ja miałam podobny na mycoplasmę pneumoniae, a na chlame ponad 90. w IgG
Często można spotkac teorię, że 4-krotnie podwyższony wynik ponad normę może świadczyć o przewlekłości i aktywności choroby, ale z kolei kiedyś czytałam, że owszem 4-krotnie podwyższony wynik, ale w porównaniu do wyniku z okresu "zdrowego" i że ilość przeciwciał nie jest wyznacznikiem zaawansowania choroby, tylko jak to można w praktyce sprawdzić jak człowiek nawet nie wie kiedy te syfy łapie????
Zrób tą borelkę jeszcze, zawsze to więcej materiału do analiz....

Offline

 

#103 2012-05-11 14:25:26

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

tak zrobie, ale najpierw pojde do dr, niech on mi powie czy jest sens wydac 260 zeta, czy poprostu leczyc chlame, Wyszedl wysoki ale nie to mnie wzrusza najbardziej tylko to ze IgA wyszlo dodatnie, a to juz raczej jednoznacznie potwierdza chorobe

Offline

 

#104 2012-05-11 14:51:13

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Offline

 

#105 2012-05-11 15:09:07

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Nie dostane chyba z normami, wynik moje labo przyslalo mi mailem i powiedzialo ze zakres referencyjne jest do oceny przez lekarza. Ale dzis tam bede to poprosze o orginal zobacze co tam bedzie to potem napisze. Za 160 zeta za wizyte to zdziwilbym sie jakby kolejki byly:-) We wtorek ide, ale dzis zamierzam przejscie do internisty zeby mi monural wypisal, bo juz nie moge wytrzymac, Aaa Ja z miasta stołecznego jestem:-)

Offline

 

#106 2012-05-11 17:57:37

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

pocieszę Cię, do doktora B. żeby się leczyć trzeba chodzić co dwa tygodnie smile

popytaj doktora bo on sam chorował na Cpn i długo się leczył i miał duże problemy z pęcherzem

Offline

 

#107 2012-05-11 19:33:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Iwka, dr B miał problemy z pęcherzem po cpn czy po bb?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#108 2012-05-11 19:45:17

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

doktor miał Cpn nie wiem ile się leczył ale mówił że poprawe z pęcherzem miał po 9 mies leczenia!

doktor mówił że Cpn daje koszmarne objawy pęcherzowe (mówił z własnego doświadczenia)

Offline

 

#109 2012-05-12 19:46:20

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

no to super, kurwa zrujnuje mnie ta choroba, ale dzieki Iwka za info. Czyli rozumiem ze z Cpn lepiej isc do doktora B., niz do doktora Piotra?:-) Wczoraj odebalem orginaly wynikow z diagnostyki i nie ma tam zakresow referencyjnych, nie wiem dlaczego. Jezeli wczoraj wzielem monural i dzis wezme, to kiedy ewntualnie mozna zrobic WB tak zeby nic nie zafalszowac ?. I jeszcze jedno pytanko: czy robic psiew dla pewnosci na chlame i myko ewentualnie uera, czy nie mam sensu bo IgG 144 i IgA 1,23 sa wystarczajacym pwodem do leczenie, jak myslicie? Wczoraj myslalem ze mi odpadnie ta prostata tak minie napierdzielala, ale dzis po masazu naszczescie troche lepiej. Dzieki z gory za wszystkie cenne podpowiedzi.

Offline

 

#110 2012-05-12 19:57:57

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Offline

 

#111 2012-05-12 20:17:45

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

kokoszka dam oczywiscie dam znac, a jak tobie wyszly powyzsze badania?

Offline

 

#112 2012-05-12 20:19:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#113 2012-05-12 20:23:35

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Troche nie rozumiem, czy powtarza sie IgG po 2 tygodniach przed rozpoczeciem leczenia, czy po mesiacu leczenia robi sie kontrole?

Offline

 

#114 2012-05-12 20:49:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

To pierwsze to ja przeczytałam na ulotce w laboratorium, więc nie wiem smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#115 2012-05-12 20:53:05

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

dobra spoko, w przyszlym tygodniu ide do ktora to mi powie co robic z tym dalej:-)

Offline

 

#116 2012-05-15 18:11:05

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

No dobra, a wiec mam juz wyrok, niestety Cpn a byc moze i Mpn.. Reasumujac w Cpn IgG dodatni i IgA dodatni, a pozatym mam, klasyczne objawy Cpn, tak twierdzi doktor. Powiem szczerze ze doktor B, zrobil na mnie bardz dobre wrazenie mimo, iz na wstepe oznajmil, ze leczenie bedzie trwalo od 3 do 5 lat, niezle co?:-) W obecnej chwili dostalem Azytro 500 mg raz dzienie, AC 600 + oslone, no i nastepna wizyta tak jak mowila Iwka co 2 tygodnie, ale dr polecam naprawde konkretny i kumaty gosc, moze tez dlatego ze mial dokladnie to samo i bardzo dobrze mnie rozumial. Sam leczyl sie 3 lata na Cpn, troche mnie tym podlamal, bo cichaczem liczylem ze moze w rok mi sie uda........ Dr tez kategoryvznie kazal odstawic macmirror twierdzac ze moze podrazniac i stad moje obecne pogorszenie. Masaze moge kontynuowac bo to dobra rzecz, ale  sie zastanowie bo ostanio mam zaostrzenie bolowe po masazach wiec nie wiem czy nie odpuszcze narazie. No i w sumie tyle, chyba przez przypadek dotarlem do sedna swojej choroby taka mam przynajmniej nadzieje, a to glownie dzieki Wam i temu forum za co bardzo chcialem Wam wszystkim tu obenym i kazdemu z osobna  podziekowac:-)
Pozdrawiam

Offline

 

#117 2012-05-15 19:59:17

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan z jednej strony przykro mi, ale z drugiej mam nadzieję, że odnaleziona przyczyna da Ci nadzieję na poprawę.
A Mpn miałeś dodatnią tylko w IgG? Bo tracho chyba ujemne we wszystkich klasach tak?
Nie kazał Ci dr sprawdzić borelki?
Pisz z nami dalej, nie uciekaj z forum proszę no i szczerze z całego serca życzę powodzenia.

Offline

 

#118 2012-05-15 20:21:57

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Loni mi tez jest bardzo przykro i powiem ci szczerze ze nigdy nawet nie snilem ze tak marnie skoncze. Jakos nie moge sobie tego wszystkiego wyobrazic 3 albo 5 lat leczenia, normalnie koszmar jakis, przeraza mnie to wszystko.....

Tracho ujemne we wszystkich klasach. Mpn dodatnie tylko w IgG ale nieznacznie w sumie niecala dwukrotnosc wyniku, ale IgA niestety Diagnostyka w Mpn nie robi. To moze byc poklosnie od Cpn ale dr myko w sumie tez nie wyklucza.

Nie nie kazal mi w sumie robic Borelki, dopiero jak sam sie o to zapytalem, to uzgodnilismy ze zrobie na razie elise bo mam w abonamencie, dopiero jakby wyszla dodatnia to zrobie WB a jesli ujemna to odpuszczam. Chyba nie ma sensu wydawac kasy raczej nie mam objawow bb.

Offline

 

#119 2012-05-15 20:44:32

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Offline

 

#120 2012-05-15 22:27:54

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Na razie jeszcze nie dostalem zadnych zalecen co do grzybic, ale mam odwiedzac doktora co 2 tygodnie:-) wiec mysle ze z czasem mi powie. Nie wiem czy Cpn jest powiazana z pecherzem ale z moja prostata napewno:-) a odbywa sie to tak ze przez krew Cpn dostaje sie do naszych organow i niszczy ich tkanki, stad najczeciej zatakowane sa stawy, prostata, spojowki, miesnie, pewnie i pecherz tez.

Offline

 

#121 2012-05-15 23:00:08

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan wiem, że jest Ci ciężko - ja też nie potrafię się pogodzić z tym co się dzieje u mnie. 3-5 lat leczenia to brzmi dla mnie jak wieczność, tym bardziej patrząc z mojej perspektywy (za pół roku 31 lat na karku i brak perspektyw na upragnione macierzyństwo) sad

Odnośnie zapobiegania grzybicy to bierz dobre probiotyki, mi dr i ludzie na forum doradzili Multilac - ma 9 szczepów i w 1 kapsułce 4,5 mld bakterii, dołożyłam ostatnio jeszcze Fisioflor (1 kaps. ma 10 mld bakterii) i bardzo dobry jest Enterol, można zapobiegać biegunce biorąc 1 kaps. dziennie, ewentualnie jak będzie gorzej to 2 kaps. Są też zamienniki, ale to już w aptece musiałbyś pytać.
Możesz też brać Nystatynę, ale ona działą tylko w przewodzie pokarmowym, ewentualnie Flumycon, ale to już dr zadecyduje.
Niestety leczeie jest bardzo drogie, ale Ty masz o tyle dobrze, że masz lekarza na miejscu, a to bardzo dużo.
Mnie sama podróż do Bytomia i wizyta kosztuje około 400 zł sad

Trzymaj się i może załóż swój wątek na cpn, jest tam trochę facetów.

Dobrej nocy!

Offline

 

#122 2012-05-15 23:31:24

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Loni no tak to faktycznie tez ci nie jest latwo, ale moge cie pocieszyc ze jesli to prawda ze nosze ten Cpn od x-lat, to na moich synkow te bakterie mialy ograniczony wplyw. Starszy ma 8 lat a mlodszy 4 i nic im nie jest sa zupelnie zdrowi i szaleja jak dzikie bÄ…ki:-) ale wiem ze u kobiet to one moga faktycznie miec wiekszy wplyw na ciaze etc. Powiem ci ze tak mnie ta dzisiejsza wiadomosc dobila ze jeszcze nie moge sie otrzasnac....

No wlasnie dostalem te wszystkie leki od doktora tzn multilac, enterol - ale kupilem w aptece znacznie tanszy EnteroBiotic ma ten sam sklad wiec polecam, no i jeszcze doktor dal mi Essentiale Forte .

Moze faktycznie zaloze tam watek ale moze pozniej narazie jakos mi sie nie chce:-)

Dobranoc

Offline

 

#123 2012-05-16 08:23:29

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan na pewno człowiek przeżywa duży szok jak słyszy, że przez kilka lat ma łykać antybiotyki, ale organizm każdego człowieka jest inny i może wcale nie będzie potrzebne takie długie leczenie?
Wejdziesz na protokół i zobaczysz jak reagujesz, jak się czujesz i będziesz na bieżąco pod opieką lekarza także spróbuj podejść spokojnie do tego wszystkiego.

Ja szczerze mówiąc nie wiem czy nie przerwę leczenia, właściwie moje objawy jakie były takie są i nie jestem pewna czy sprawcą są atypówki. Może powtórzę przeciwciała żeby zobaczyć czy jest jakaś zmiana w ich ilości, jeśli będzie przerwa to chciałabym też zrobić wymazy.
Boję się w mojej sytuacji postawić wszystko na jedną kartę...
No nic, zobaczymy jak to wszystko siÄ™ dalej potoczy.

Pozdrawiam, a Ty kiedy startujesz?

Offline

 

#124 2012-05-16 09:16:03

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dodan, 3-5 lat brzmi jak wyrok. Ale z drugiej strony zobacz ile jest na forum osob, ktore przez kilka dobrych lat szukaja przyczyny swoich problemow i nawet jeszcze nie zaczeli zadnego leczenia. Sam przeciez meczysz sie juz bardzo dlugo. Tak jak pisze Loni, kazdy organizm jest inny, wiec trzeba miec nadzieje, ze twoj zareaguje na leczenie dosc szybko. Trzymamy kciuki.

Offline

 

#125 2012-05-16 10:41:41

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Walka z przewlekłym zapaleniem g.k. eyeołanym przez Enterococcusa

Dziewczyny, bo to dla mnie jest jak wyrok. Tez ludzilem sie ze moze krocej bedzie i pytam sie dr czy jest szansa ze jaims cudem za 3 miechy bedzie ok. Powiedzial mi ze takie cuda to tylko po telefonie do radia M:-) Powiedzial ze po roku bedzie lepiej, takze dr raczej pozbawil mnie nadzieji na szybsze wyleczenie:-) Troche tez zastanawia mnie dlaczego to tak dlugo ma trwac.

Loni twoj maz tez ma Cpn a dostal leczenie tylko na miesiac, nieprawdaz? Moze wynika to z tad ze u niego choroba nie zatakowala tkanek tzn nie ma zadnych objawow. Moze jak zejda ze mnie najgorsze objawy to dr skroci leczenie. Zapomnialem wam jeszcze powiedziec ze nawet jak sie skonczy leczenie to potem potrzymujaco i prewencyjnie bierze sie abx przez 2 tygodnie co 3 miesiace. Takze to juz do konca zycia czlowiek bedzie sie musial z tym zmagac.
Przerazaja mnie tez finanse, jak sobie podliczylem to wizyty u dr + leki + masaze stercza to wychodzi 1500 miesiecznie jakas tragedia normalnie.

Loni juz zaczelem leczenie wczoraj:-) im szybciej zaczne tym szybciej skoncze:-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson