Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-02-26 08:35:04

Wojtek48
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 4

Wątpliwości...

Witam,
mam taki problem : w nocy muszÄ™ oddać mocz 2 razy, BudzÄ™ siÄ™ o 1,00 w nocy a tu parcie na mocz, niedużo tego ok. 0,4 litra. Potem znów o 4,00.  Przedtem tego nie byÅ‚o.
A teraz wyniki analizy :
biochemia : kwas moczowy 5,5 zakres referencyjny 2-7, immunochemia PSA-total 1,1 zakres referencyjny 0-4, w normie : ciężar właściwy, ph, glukoza, urobilinogen, nie wykryto leukocytów, azotynów, białka, ciał ketonowych, w osadzie : nabłonki płaskie pojedyncze wpw, leukocyty 1-2 wpw, erytrocyty 8-10 cz.wył i wył, bakterie pojedyncze wpw....
a na koniec w moczu to co mnie zaniepokoiło : erytrocyty 25,0 / mililitr...
...
L.urolog zbadał mi fizycznie rękawiczką prostatę i wyczuł jej powiększenie...
Przepisał mi lek Ranlosin 0,4 mg co podobno mniejsza prostatę...
Wydaje mi siÄ™ że powiÄ™kszenie prostaty wywoÅ‚uje  polegajÄ…cÄ… na  trudnoÅ›ci w samym oddawaniu moczu, a ja tego nie mam....tylko zwiÄ™kszyÅ‚a siÄ™ czÄ™stotliwość jej oddawania no i te ... ERYTROCYTY.....ich ilość mnie niepokoi....
Co to może być ?   (mam jeszcze skierowanie na USG które mogÄ™ zrobić za miesiÄ…c)
Lekarz napisał Rozrost gruczołu krokowego, a na skierowaniu USG - USG układu moczowego z oceną zalegania moczu..
Dziękuję za opinię i bo wydaje mi się że powiększenie prostaty nie ma nic wspólnego z częstotliwością oddawania moczu....
Znajomy miał podobne objawy i lek Trimesan mu pomógł...

Offline

 

#2 2012-02-26 09:29:23

On_28
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2012-01-20
Posty: 116

Re: Wątpliwości...

Zrób wymaz z cewki moczowej po masażu prostaty przez urologa i najlepiej posiew nasienia w celu wykluczenia infekcji bakteryjnej.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2012-02-26 15:45:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątpliwości...

Masz napisane, jakie te erytrocyty - świeże czy wyługowane?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2012-02-26 20:50:15

maratonczyk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 63

Re: Wątpliwości...

oczywiscie ze rozrost prostaty ma wiele wspolnego z czestotliwoscia oddawania moczu, juz jednokrotne pojscie w nocy siku, daje lekarzom prawo podejrzewania takiego rozrostu!

Offline

 

#5 2012-02-26 22:50:53

Wojtek48
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 4

Re: Wątpliwości...

Dziękuje za uwagę.
No cóż, w Sprawozdaniu z wykonania badań laboratoryjnych do zlecenie "rutynowe" (teraz tak piszą), pozycja : erytrocyty 25,0 / minilitr jest w pionie pod tytułem "Mocz -badania ogólne" bez podania jakie one są, ale wydaje mi się że świeże.

Natomiast pozycja erytrocyty 8-10 cz.wyÅ‚ i wyÅ‚ sÄ… w pionie pod tytuÅ‚em "Osad" i myÅ›lÄ™ że zapis "cz.wyÅ‚ i wyÅ‚" oznacza : "częściowo wyÅ‚ugowane i wyÅ‚ugowane " 
Obecnie takie badania zlecone przez lekarza są najpierw do wiadomości lekarza. Kiedy przyszedłem do lekarza to oczywiście wyników nie znałem, a lekarz spojrzał na wyniki i powiedział że wyniki są dobre. Ja siedząc przed lekarzem ucieszyłem się kiedy on tak powiedział. Procedura jest taka że następnie lekarz wypisał mi receptę, a wyniki mi oddał. Dopiero jak wyszedłem od lekarza doczytałem się że są erytrocyty i stąd moje wątpliwości.

pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-02-26 23:58:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątpliwości...

Wyługowane raczej wskazują na nerki, świeże - na pęcherz...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2012-02-27 15:46:44

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wątpliwości...

""Wątpliwości"" --jak kolega zatytułował wątek----są uzasadnione.
To już norma ze facet w sile wieku idzie do lekarza i sie skarży jak wyżej------a diagnoza stawiana jest po wymacaniu prostaty--że to od niej .
No i weź tu coś powiedz ~!!!!!!
Częste sikanie jest objawem SZCZEGÓLNIE choroby układu moczowego a nie awarii prostaty. To ostatnie owszem, ale to już gdy prostata jest bardzo powiększona.
Co tu gadać--są erytrocyty--jest sikanie i powód zwykle jest infekcyjny. A te prostaty może byśmy zostawili w spokoju--zwłaszcza gdy pacjent nie ma 40 lat--dobrze ????
Czy tutejsi moderatorzy widzą sens mojej wypowiedzi --czy też jest to krytykanctwo świetnie się rozwijającej służby zdrowia ?
Oczywiście--djagnozować trzeba ; a więc posiewy w dobrym labie no i dobre USG. Może jeszcze panel badań krwi ""nerkowy"" dla spokoju.
Sprawa wydaje się prosta--------------------------------zupełnie tak jak niektórym studia medyczne wydają się proste !
Wszystko bez te prostote !!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#8 2012-04-30 07:25:33

Wojtek48
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 4

Re: Wątpliwości...

Sprawa wyjaśniona - USG stwierdziło - przerost prostaty 50 ml, torbiel nerki prawej 19 mm, kamica nerki lewej -złóg 11 mm nie wiadomo jakiego rodzaju i stąd te chyba erytrocyty - myślę - kamień nie bywa gładki tylko ostre ma krawędzie....
USG stwierdziło - Prostata wpukla się w dno pęcherza moczowego.....
Dodatkowo - pÄ™cherz 540ml gÅ‚adkoÅ›cienny, w czasie USG potwierdziÅ‚a siÄ™ niemożność peÅ‚nej mikcji pozostaÅ‚o 120 ml moczu. 
DostaÅ‚em Ranlosin na zmniejszenie prostaty. Dodatkowo kupiÅ‚em DebelizynÄ™ ale trochÄ™ siÄ™ bojÄ™ bo jest w aluminiowej tubie a tam dodatkowo kwas cytrynowy - stracÄ™ pamięć ... Najgorsze że po Ranlosinie brak parcia na mocz. PijÄ™ dużo wody a tu moczu jak na lekarstwo, to nie to że chce siÄ™ sikać, a nie można, tylko że nie chce siÄ™  sikać ...a jak co to 0,2 litra.
Teraz chyba po Ranlosinie prostata przestała się wpuklać... Zaczynam się niepokoić - lekarz poszedł na urlop... wizyta w czerwcu ...

Offline

 

#9 2012-04-30 08:16:27

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Wątpliwości...

Offline

 

#10 2012-05-01 06:24:07

Wojtek48
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 4

Re: Wątpliwości...

"Prostata wpukla siÄ™ w dno pÄ™cherza" taki zapis jest w wynikach USG.  A czy to "uwypuklanie" czy "wpuklanie" tworzyÅ‚o parcie na pÄ™cherz to nie wiem, byÅ‚o parcie - sikaÅ‚em i spokój. Natomiast wiem że po użyciu Ranlosina, czyli obecnie nie odczuwam (nie mam) parcia na pÄ™cherz i nie czujÄ™ potrzeby oddania tego moczu. A jak już to 0,2 litra na raz x razy w ciÄ…gu dnia, a pijÄ™ 2 litry...... w ciÄ…gu dnia nie liczÄ…c innych potraw. Å»adnych bólów (na razie) nic, zawrotów gÅ‚owy, nic... Ten lek zawiera tamsulosynÄ™, blokuje receptor alfa-1 adrenergiczny. Powoduje rozkurcz mięśni prostaty i cewki moczowej... Natomiast u mnie spowodowaÅ‚ że moczu nie ma i parcia nie ma.  Trudno to wytÅ‚umaczyć, ale tak jest... I do tego doszedÅ‚ strach przed kolkÄ… nerkowÄ….... W tej chwili myÅ›lÄ™ zaprzestać stosować ten Ranlosin bo wole sikać niż martwić siÄ™ gdzie podziewa siÄ™ mocz i dlaczego go nie ma....
Natomiast co dotyczy kamienia, to na pewno taki duży (10 mm) sam nie wyjdzie. Po pierwsze muszę wiedzieć jaki ma skład chemiczny. Jak ma w sobie wapń podobno się nie da rozpuścić.. Moczanowy da się rozpuścić nawet bez rozbicia. Tak naprawdę do doliczyłem się około 9 rodzajów kamieni nerkowych... Ja nie wierzę że są uniwersalne środki na każdy kamień...Identyfikacja kamienia po pierwsze.... Myślę że jak przyjdzie rozbijać kamień to ultradźwiękami... a potem dieta i rozpuszczalniki. To co piszę to też zależy od lekarza.....
Natomiast mogÄ™ napisać o Debelizynie. Uważam że jest to dobry Å›rodek  rozpuszczajÄ…cy kamienie nerkowe... WyciÄ…g z fasoli indyjskiej. ByÅ‚ chroniony patentem. Ma idiotyczne opakowanie aluminiowe i ten kwas cytrynowy (jako utrwalacz) niepokoi mnie reakcja chemiczna...Å»e takie opakowanie zatwierdziÅ‚ nadzór farmaceutyczny ? Mimo to bÄ™dÄ™ go używaÅ‚...może pojadÄ™ do Herbapolu i sprzedajÄ… mi w opakowaniu szklanym.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson