Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-02-28 14:31:42

kaja02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Witam!!!
Moja „przygoda” z pÄ™cherzem zaczęła siÄ™ 6 lat temu od zapalenia pÄ™cherza i trwa do dziÅ›… DostaÅ‚am wtedy furaginÄ™ i jakiÅ› antybiotyk i przeszÅ‚o niestety nie na dÅ‚ugo… po jakimÅ› czasie zaczęłam odczuwać pieczenie w cewce moczowej głównie po oddaniu moczu i Å›rednio co 2 ,3 miesiÄ…ce mam objawy jak przy zapaleniu pÄ™cherza czyli: ból pÄ™cherza, pieczenie cewki moczowej, okropny ból przy oddawaniu moczu, czÄ™stomocz (po kilka kropli co parÄ™ minut), parcie na pÄ™cherz, czasami krwiomocz. MiaÅ‚am robione kilkakrotnie USG, badanie moczu i posiewy wszystko wychodziÅ‚o w porzÄ…dku raz tylko wyszÅ‚a e coli. Urografia też w porzÄ…dku. Wymaz z cewki moczowej wyhodowano staphyloraeus koagulazoujemny. Cystoskopia w 2006 r prawidÅ‚owa. Badanie na chlamydie ujemne. BraÅ‚am masÄ™ różnych leków m.in. Ceroxim, Ginjal, Tarivid, Azitrox, Tamsudil, Omsal, Zinnat, Ditropan, Meloksam, Vesicare, Majamil, Nolicin,  Macmiror i ogromne iloÅ›ci żurawiny. Niestety nic nie pomaga czasami furagina  ale ostatnio i to nie dziaÅ‚a. W 2009r miaÅ‚am robione badanie urodynamiczne. Wynik „ W badaniu cystometrycznym w fazie gromadzenia stwierdzono pÄ™cherz moczowy o prawidÅ‚owej podatnoÅ›ci Å›ciany, czuciu gÅ‚Ä™bokim i pojemnoÅ›ci. Nie obserwowano niekontrolowanych skurczów wypieracza. W fazie wydalania prawidÅ‚owe ciÅ›nienie wypieracza, prawidÅ‚owy przepÅ‚yw cewkowy. Koordynacja wypieracz-zwieracz nie oceniana. Po mikcji brak zalegania.” Diagnoza: nadaktywny czuciowo wypierasz – OAB. Po tym badaniu mój urolog stwierdziÅ‚, że mam pÄ™cherz nadreaktywny choć moim zdaniem z wyniku jaki dostaÅ‚am i rozmowy z lekarzem który przeprowadzaÅ‚ badanie nie wynika abym miaÅ‚a pÄ™cherz nadreaktywny… po tym badaniu dostaÅ‚a uroflow braÅ‚am go kilka miesiÄ™cy i byÅ‚o trochÄ™ lepiej tzn na tyle aby normalnie funkcjonować bo ból i pieczenie wystÄ™powaÅ‚y ale już nie tak silne i bez krwiomoczu. Lek ten odstawiÅ‚am ponieważ zaszÅ‚am w ciążę. W czasie ciąży byÅ‚o  w miarÄ™ ok. jednak teraz problem powróciÅ‚. Nie wiem już co mam myÅ›leć. Czy to na pewno pÄ™cherz nadreaktywny? Pomóżcie!!!

Offline

 

#2 2012-02-28 22:08:53

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

""na pewno""--to raczej NIE !
Sprawa może być różnego pochodzenia, ale w takiej sytuacji trzeba zrobić posiew w labie na ul. Lelka 26 w Warszawie--czytaj sobie o tym bo mamy sporo tekstów--może użyj wyszukiwarki tutaj.

Co to za bezprzyczynowa nadreaktywność skoro furagin to wygaszał ?????????
Czy ten fakt nie wystarcza lekarzom do zastanowienia siÄ™ nad istotÄ… sprawy ? Tak logicznie . np. ""żoÅ‚nierz bez zapaÅ‚ek jest bez zapaÅ‚ek""' ,,albo : furagin zabijajÄ…cy bakterie  daje polepszenie wiÄ™c jest to z bakterii""
Na koniec : "ile lat miała córka dróżnika"---ale to naprawdę na samym końcu , dopiero po szkoleniu !!

Offline

 

#3 2012-02-29 19:05:34

kaja02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Furagin pomógÅ‚ mi tylko kilka razy , teraz już nic nie pomaga... Å‚ykaÅ‚am żurawinÄ™ ale po niej mam wrażenie że jest jeszcze gorzej... a co do lekarzy to nie mam już siÅ‚y z nimi walczyć odwiedziÅ‚am już kilku i każdy mówi że muszÄ™ nauczyć siÄ™ z tym żyć ,  jak pomyÅ›le że tak ma dalej wyglÄ…dać moje życie ... to koszmar....  co mam robić? w mojej okolicy niewielu już zostaÅ‚o lekarzy do których mogÅ‚abym siÄ™ udać  gdzie szukać pomocy?

Offline

 

#4 2012-02-29 23:12:11

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Nie do lekarzy ale masz teraz wejść na stronę
www.badbak.pl
i zainteresować się jak u nich zrobić badanie posiewowe.
Tu dziewczyny wysyłały pocztexem żeby nie jechać osobiście do Warszawy, ale ja jestem za osobistym przyjazdem ...+ 2----4 stówy, bo można na miejscu zrobić se dodatkowo wymazy ginekologiczne lub z cewki (a nie tylko posiew moczu).
Tutaj ci wyjdą bakterie jakieś--badź spokojna.
A jak wyjdą--to wtedy do lekarza i pokazać mu ten wynik aktualny i będzie musiał cie leczyć.
Poczytaj o tym labie na Lelka 26 --jest tu wyszukiwarka, zobacz jak dziewczyny to wysyłają itp.
Chyba że przyjedziesz sama do stolycy.
To labo jest przy ulicy Puławskiej na skrzyżowaniu z ulicą Płaskowickiej --tam jest taka malutka ulica Lelka koło stacji benzynowej----daleki Ursynów.

Offline

 

#5 2012-03-05 09:04:28

kaja02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć na temat mojego przypadku?

Offline

 

#6 2012-03-05 10:13:51

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Kaja, nie wiem czy to co masz w wyniku urodynamiki oznacza pecherz nadraktywny czy nie, ale sama pisalas, ze mialas czeste zapalenia pecherza i ja bym sie wlasnie tego trzymala. Kiedy mialas ostatni posiew?
Jak nie mozesz wyslac moczu do Warszawy na ul.Lelka, to zrob chociaz posiew gdzies u siebie. Skad w ogole jestes? Moze jest u ciebie jakies dobre laboratorium.

Offline

 

#7 2012-03-05 11:33:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Pęcherz nadreaktywny to de facto objaw, nie przyczyna. To tak jakbyś dostała diagnozę - zespół chronicznego zmęczenia. I w pewnej, niewielkiej części przypadków nie udaje się ustalić czynnika sprawczego - chociaż mój neurolog twierdzi, że te wszystkie "zespoły", "syndromy" to bezradność diagnostyczna medycyny - ale w większości okazuje się, że chroniczne zmęczenie to był symptom zaburzeń tarczycy albo pracy serca, albo dróg oddechowych (np. astma), albo przechodzona infekcja, albo początek SM, albo sto innych rzeczy.

A zatem diagnoza OAB, jeśli nie masz grubego pliku innych badań z wynikami ujemnymi/w normie, oznacza tylko tyle - "coś powoduje nadwrażliwość czuciową wypieracza, przez co kurczy się on szybciej i mocniej/boleśniej, niż powinien". I teraz trzeba szukać cosia. A ponieważ, jak mawia mój pulmonolog, w medycynie stosuje się zasadę największego prawdopodobieństwa - zaczynamy od porządnego sprawdzenia bakterii.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2012-03-06 08:09:29

kaja02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Majka ostatni posiew miałam robiony rok temu i był jak zwykle jałowy , we wcześniejszych posiewach wyhodowano poniżej 10/3 bakterii na ml. Jestem z okolic Legnicy jak znasz jakieś dobre laboratorium to napisz proszę.

Offline

 

#9 2012-03-06 09:21:31

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Kaja - wcześniejsze rady, że trzeba zrobić dobry posiew są jak najbardziej słuszne.
Tak jak napisała Redakcja, przy problemach z pęcherzem najbardziej prawdopodobne są bakterie, więc trzeba to sprawdzić. Rok to dużo czasu, powinnaś zrobić badania i mieć aktualne wyniki.
Jesli masz możliwość, to wyślij mocz kurierem do Warszawy na ul. Lelka. Kosztuje to wiecej niz posiew robiony gdzieś na miejscu, ale będziesz miała najbardziej wiarygodny wynik. Nie znam dobrego laboratorium w twoich okolicach, ale poszukaj na forum, jesli nie chcesz robic posiewu w Warszawie - na pewno cos znajdziesz.
Warto by tez powtorzyc wymaz z cewki - tym bardziej, jesli posiew wyszedlby jalowy.
O tego powinnas zaczac. Jak nic nie wyjdzie, to bedziesz musiala szukac przyczyny gdzies indziej.

Offline

 

#10 2012-03-06 11:35:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Ja też bym zrobiła posiew z cewki i szyjki macicy, jeśli w moczu wychodzi 10^3, a dolegliwości są. Jak masz zapalenie cewki, to w moczu, zwłaszcza przy pobieraniu środkowego strumienia, za wiele bakterii już nie będzie. A potem badania atypówek (chlamydia, ureaplasma, mykoplasma).

Zaznacz też przy posiewie, żeby oznaczono Ci każdą ilość bakterii, bo są laboratoria, które do 10^4 włącznie piszą - jałowy!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2012-07-29 20:20:20

kaja02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-02
Posty: 6

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

zrobiÅ‚am posiew moczu wyszÅ‚o e coli dostaÅ‚am monural i  przeszÅ‚o ale tylko na 2 tygodnie ... tylko  że tym razem posiew wyszedÅ‚ jaÅ‚owy ból okropny ale po okoÅ‚o 10 dniach mi przeszÅ‚o braÅ‚am tylko no spe  tydzieÅ„ przerwy i znowu to samo ... sama nie wiem czy sprawcÄ… moich dolegliwoÅ›ci sÄ… bakterie skoro przez te wszystkie lata posiewy wychodziÅ‚y mi jaÅ‚owe??? urologa na NFZ  mam dopiero w listopadzie,  może ktoÅ›  zna dobrego urologa z dolnego Å›lÄ…ska??? jak czytam forum to moje objawy pasujÄ… mi do IC? może ktoÅ› siÄ™ wypowie jakie badania powinnam jeszcze zrobić??

Offline

 

#12 2012-07-30 14:55:12

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

zbadaj hormony

Offline

 

#13 2012-08-02 12:21:17

J_G
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-25
Posty: 10

Re: czy to napewno pęcherz nadreaktywny?

Jeśli chodzi o urologa to ja leczę się u Dr. Gede w Jeleniej Górze i chwalę go sobie. Fakt, w dalszym ciągu nie wiadomo co mi jest, ale to jest jedyny lekarz, który w ogóle próbuje pomóc i kieruje na kolejne badania. Poprzedni urolodzy wyraźnie bagatelizowali moją chorobę, albo przepisywali różne antybiotyki "na ślepo" albo kazali pić dużo wody z cytryną i na tym się kończyło

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson