Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-03-26 07:58:40

deepdiver
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-13
Posty: 6

czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Witam,

mam zleconą cystoskopię i przyznam że trochę pękam...chciałem zapytać tych co mieli takie badanie wykonywane, czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika ? Pytam poniewaz mogę to sobie jakość uświadomić, miałem zkładany cewnik na żywca dwa razy i wiem jak to jest....

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-03-26 18:20:14

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

ja miałam cystoskopie dwa razy, nie bolało podczas wkładania aparatu. Gorzej jest po,ale mija po paru dniach. Sama cysto trwa bardzo krótko.

Offline

 

#3 2012-03-26 22:53:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Nie bolało, bo jest posmarowany lignokainą w żelu. Jak ktoś "idzie" na ten środek znieczulający, to faktycznie bardziej boli po. Ale to zależy od cewnika. Jak się człowieka cewnikuje pediatryczną szóstką foleya, to wpychanie 10x grubszego endoskopu jednak robi różnicę. Ale jak się kogoś cewnikuje 16-tką czy 22-tką...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2012-03-27 12:30:15

deepdiver
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-13
Posty: 6

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Jestem po.....rzeczywiście jest to trochę bolesna historia, ale da się wytrzymać, na pewno bardziej bolesna od cewnikowania chociaż nie wiem dokładnie jakiej grubości cewnikiem byłem cewnikowany wcześniej. Z tym że boli chyba bardziej "manipulowanie" cystoskopem kiedy jest już w pęcherzu niż samo wkładanie ( po lidokainie oczywiście ).........
Dziękuję za odpowiedzi.

Offline

 

#5 2012-03-27 12:34:33

deepdiver
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-13
Posty: 6

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Stwierdzono dużego stopnia barierę w szyi pęcherza, znaczny stan zapalny cewki moczowej i mam skierowanie na operacje. Z tego co zrozumiałem trzeba to rozciąć żebym mógł w końcu normalnie "wysuszyć jaszczura" smile.....bałem się ale warto robić to badanie bo daje jednoznaczną diagnozę.
Szkoda że na operację będę musiał dłuuuuuugo poczekać, tam gdzie robiłem cystoskopię około 1 roku smile kocham nasz kraj......
Będę szukał szybszej możliwości.

Offline

 

#6 2012-05-08 13:00:35

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Skoro jest ogólnie wiadomo, że 6 Foleya jest że się ta wyrażę "najłagodniejsza", to dlaczego lekarze czasami nie zwracaja na to uwagi tylko wpychają grubsze? Czy jak będę miała wykonywane to badanie mogę zażądać 6 jakby mi chcieli wkładać inną? I czy juz po każą przyjmować antybiotyk w celu wykluczenia zainfekowania?

Offline

 

#7 2012-05-08 13:57:54

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

zależy czy będziesz miał cysto w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym? ja 2 razy miałam w ogólnym to nie boli bo jesteś uśpiony. Po przebudzeniu boli jak przy zapaleniu cewki, ale dadzą Ci szybko jakiś mocny lek przeciwbólowy. Przy znieczuleniu miejscowym też chwilowo nie czujesz bo masz znieczulone to miejsce. Po jakimś czasie jak przestanie działać znieczulenie tak samo jak przy wybudzeniu z ogólnego. Ogólnie da się przeżyć. Nie jest to przyjemne na pewno, ale nie ma co się obawiać. Trzeba przez to przejść.

Offline

 

#8 2012-05-08 16:02:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Edyś, na szpital nie licz. 6 i 8 są tylko na oddziałach dziecięcych, więc musisz sobie sama przynieść.

Natomiast ja się może wyraziłam nieprecyzyjnie - malutkie Foleye są bezbolesne do cewnikowania. Ale cystoskop jest na tyle duży, że pediatrycznym Foleyem nic tu nie zdziałasz. Natomiast powinno być tak - i niektórzy lekarze się starają - że pacjent obolały w którejkolwiek części jest -skopowany (czy to gastro- czy cysto-) rozmiarem dziecięcym.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2012-05-08 16:45:52

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Dzięki za odpowiedź.
Redakcjo ja troche tępa jestem jeśli chodzi o cystoskopię, i dlatego nie bardzo rozumiem. To znaczy, że: a) lekarze nie używają 6, a powinni,a zarazem 6 nic nie zdziałam b) mogę sobie sama przynieść?

Offline

 

#10 2012-08-11 22:29:14

innabajka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 5

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Ja również jestem po cystospi, miałam wykonywaną ją w szpitalu pod narkoza także nic nie czułam wink

Offline

 

#11 2012-08-11 22:31:05

innabajka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 5

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

cystoskopi, przepraszam za blad wink

Offline

 

#12 2012-08-12 13:55:38

QualcheVolta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 16

Re: czy cystoskopia boli bardziej niż zakładanie cewnika...

Przepraszam, że wtrącę się ze swoim problemem... co do cystoskopii to straciłbym chyba przytomność z bólu gdyby mnie nie uśpili skoro przy cewnikowaniu Nelatonem CH10 z dużą ilością lidokainy jęczałem. Nie wiem co jest z moją cewką za 'miejscem gdzie wyrasta penis' bo nie mam mikro tylko przeciętnego w skali światowej więc cewka ma chyba również przeciętną średnicę, zwężeń nie mam skoro zdarza mi się też sikać jak w pełni zdrowa osoba, 10tka miała sporo luzu i pewnie mógłbym użyć 18-20, tylko skoro im grubszy cewnik tym większy ból to nie zabrnąłbym daleko takim sprzętem.

Kilka pytań. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Czy Foley'a jest znacznie łagodniejszy od Nelatona? Mam go w rękach, więc czuję różnicę i zastanawiam się czy jego z kolei nie wkłada się ciężko z powodu tej giętkości w momencie kiedy napotka się opór. Czy 6tka nie jest zbyt krótka dla dorosłego? Nie znalazłem nigdzie jego długości, 10tka ma już 40cm. Widzę, że są one sporo droższe od Nelatonów, na Nokaucie w jednym sklepie znalazłem tylko CH10 za 3,25 ale jest znak- 'Refundacja NFZ', ktoś wie jak to wygląda? Czy tylko wybranych firm są refundowane i jak zdobyć taką refundację, najlepiej na zawsze? wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson