Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-04-26 15:03:23

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

parcie na pecherz bez bolu

Witam wszystkich. Nie jestem raczej sklonna opowiadac o moich dolegliwosciach, unikam internetu jako dobrego zrodla informacji. Zapoznalam sie jednak z tym portalem i mysle ze tutaj znajde pomoc. Moje problemy z pecherzem trwaja od paru lat, ale dopiero ostatnio zaczelam to postrzegac jako problem. Jedna ze znajomych powiedziala, ze bardzo czesto sie zalatwiam, a ja na to ze mam tak zawsze. Dopiero pozniej zaczelam sie nad tym zastanawiac. Do tej pory chodzilam do ubikacji jakies 15 razy dziennie, w malych ilosciach raczej, no chyba, ze duzo pilam. Pije ogolnie bardzo malo, nie czuje ze chce mi sie pic. W nocy nie biegam do kibelka, robie siku po przebudzeniu. Jesli natomiast sie obudze, ide do ubikacji, ale to nie pecherz mnie wybudza. Mialam robione badanie ogolne moczu, morfologie, tarczyce, ob, zelazo i cukier. Wszystkie wyniki w normie. Odkad zastanawiam sie nad pecherzem, chodze do kibelka bardzo czesto. Myslalam ze to przeziebienie pecherza przed wykonaniem badania i Pani doktor przepisala mi cipronex. Nic to nie dalo. Kupilam urinal, tez nic. W dziecinstwie mialam zaparcia i pekniecie odbytu. Pilam siemie i wtedy wszystko wrocilo do normy. Dolegliwosci wrocily w liceum, ale zignorowalam to. Dopiero niedawno zwalczylam zaparcia, zalatwiam sie codziennie rano, co prawda w nieduzych ilosciach, ale stolec jest, bez wspomagania. Bylam u chirurga, ktory stwierdzil szczeline odbytu, ale w tej chwili jest ok, tylko leczenie zachowawcze. Ogolnie z jelítami jest chyba ok, jedynie mam wzdecia i wiatry wieczorami, ale nie codzienie. Od 2 tygodni chodze do wc bardzo czesto, nie zdaze sie wysikac, a za chwile znowu mi sie chce. Jak przetrzymam, to czuje jakby pecherz był bardzo mocno napelniony, a moczu nie jest tak duzo. Moge nic nie pic i ciagle mi sie chce siku. Dodam, ze mam zalozona wkladke mirene od 5 miesiecy, ginekologicznie jest ok. Od kilku lat mam alergie na pyly, chociaz nie zbadana, lekarz daje tylko xyzal i to pomaga. Co jest nie tak z moim pecherzem? Dlaczego tak czesto oddaje mocz? Czy moje inne dolegliwosci maja na to wplyw? Dodam jeszcze ze jestem osoba bardzo nerwowa, bez przerwy obgryzam skorki wokol paznokci do krwi, rozdrapuje krostki jak tylko sie jakíes pojawia, mam tik typu machanie noga, ogolnie wszystkim síe przejmuje, wypadaja mi wlosy kiedy mam duze stresy. Czy to sikanie moze byc na tle nerwowym? Bywa tez tak ze kiedy nie mysle o kibelku, nie mam czasu to tak czesto nie chodze. Przepraszam za tak dluga wiadomosc, ale bardzo sie martwie, a wydaje mi sie ze kazda informacja jest wazna, kiedy cos probuje sie ustalic. Bardzo prosze o pomoc, na wizyte u lekarza rodzinnego musze czekac tydzien sad do tej pory chyba zwariuje.

Offline

 

#2 2012-04-27 09:05:34

lilianka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 4

Re: parcie na pecherz bez bolu

moja córka 14 lat w wyniku cystoskopii ma napisane przewlekłe zapalenie pecherza oraz leukoplakię.Jak to leczyć?

Offline

 

#3 2012-04-27 18:41:18

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

Re: parcie na pecherz bez bolu

Nikt nic nie napisze? Nikt nie mial podobnych objawow? Jednak pomylilam sie co do tego forum...

Offline

 

#4 2012-04-27 18:59:55

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: parcie na pecherz bez bolu

Skarbie, jakbym wiedziała jak pomóc Tobie, sobie, i dziesiątkom innych osób z podobnymi problemami pęcherza, to bym Ci napisała.

Offline

 

#5 2012-04-27 19:21:07

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: parcie na pecherz bez bolu

Jak to kiedys jeden z uzytkownikow forum napisal - sa ludzie, ktorzy po prostu sikaja czesciej od innych. Ja tez przed tym jak zaczely mi sie problemy z pecherzm mam wrazenie, ze sikalam czesciej niz moi znajomi.
Choc 15 razy to jednak duzo. Czujesz jakies pieczenie, cos cie boli?
Zrob dla swietego spokoju posiew moczu. Tylko nie piszesz kiedy skonczylas brac cipronex - od momentu skonczenia antybiotyku powinno minac okolo 10 dni. Przez ile dni bralas antybiotyk?
Problemy z jelitami moga wplywac na pecherz. Czestomocz moze byc objawem np. zespolu jelita drazliwego.

Offline

 

#6 2012-04-27 20:44:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: parcie na pecherz bez bolu

Anoli, napisałabym coś. Ale nie widzę Twojego tekstu. Ciągiem napisane, bez akapitów, jak jakiś strumień świadomości - przykro mi, nie zdołałam odczytać przy moim wzroku.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2012-04-27 21:11:59

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

Re: parcie na pecherz bez bolu

Brałam cipronex przez 6 dni, badania zrobiłam trzy tygodnie po odstawieniu leku, jednak brałam cały czas urinal. Mógł zafałszować wynik? Nie boli mnie, nie piecze, w nocy nie wybudza mnie. Dziś rano z zadowoleniem stwierdzilam, że nie mam częstomoczu, a po chwili zorientowałam się, że nie bylo stolca. Wspomogłam się więc, załatwíłam i od tego momentu latam jak najęta na siku. Już sama nie rozumiem tego. Jelito nadwrażliwe? Nie boli mnie brzuch, jedynie mam czasem wzdęcia no i zaparcia były. Mam wrażenie, że odkąd poruszyłam jelita do pracy to od tego momentu zaczęło się parcie na pęcherz sad

Offline

 

#8 2012-05-04 19:07:49

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

Re: parcie na pecherz bez bolu

hej, proszę o pomoc. Mam jednak przypuszczenie, ze jest to ZJN, kiedy jelita poruszam do pracy, czuje taka jakby ciężkość na brzuchu i wtedy mogę chodzić siku co parę minut. Czuję też, że jednak nie do końca się wypróżniam, a gdy właśnie załatwiam się, to jednocześnie robie siku i mam tak od bardzo dawna, w zasadzie odkąd pamiętam. W nocy nie biegam do kibelka wcale. Czy to ZJD? Jak się to leczy? Bardzo proszę, napiszcie coś!

Offline

 

#9 2012-05-04 19:57:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: parcie na pecherz bez bolu

ZJD to skutek, nie przyczyna. Warto poszukać przyczyny, bo na leczeniu objawowym to będzie do zanudzenia jechała...

Zauważyłaś, kiedy jest Ci gorzej, kiedy lepiej? Sytuacje, pozycje, pora dni/nocy, jedzenie (jakie?), leki?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2012-05-04 20:43:06

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

Re: parcie na pecherz bez bolu

Nie bardzo rozumiem... ZJD jest skutkiem pęcherza nadreaktywnego? Czy może jest jakas inna przyczyna ZJD?

Kiedy mi lepiej? Kiedy się nie wypróżniam, nie chodzę tak często W nocy wcale nie chodzę do ubikacji, dopiero od rana się zaczyna częstomocz, im więcej piję ty jest coraz gorzej, ja wcale nie mam potrzeby na picie płynów. Po wypróżnieniu i przed mogę biegać non stop. Lepiej mi kiedy leżę na brzuchu i w pozycji wpół leżącej, najgorzej kiedy stoję. Czuję wtedy dyskomfort, bo pęcherz jest niby przepełniony, a oddaje małe ilości moczu i nigdy nie odczuwam bólu. Kurcze, już sama nie wiem sad

Offline

 

#11 2012-05-05 09:17:54

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: parcie na pecherz bez bolu

anoli, ja mam podobnie z jelitami i z pęcherzem. Mam stwierdzona drażliwość jelit. Ostatnio byłam u gastrologa, który to stwierdził, ze moim głównym problemem jest pęcherz, a te jelita to jakby wynik tych problemów. Gastrolog mówiła coś na temat unerwienia obydwu organów. Przy ZJD podobno nie biega się siusiać w nocy, ale ja jednak ganiam ze trzy razy w nocy. Napięte mięśnie tez mam, boli mnie cala lewa noga i mam taki ucisk na odbyt i cewkę. Jak na razie to walczę z tym wszystkim bezskutecznie.

Offline

 

#12 2012-05-05 11:17:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: parcie na pecherz bez bolu

Joanna, masz (już) ucisk napiętych mięśni na nerw kulszowy zapewne...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2012-05-05 15:51:30

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: parcie na pecherz bez bolu

Redakcjo, no tak podejrzewam, ale co z tym zrobić ? Na razie idę za tydzień na gastroskopie i kolonoskopie, a później będę się znowu martwic tym napięciem mięśni.

Offline

 

#14 2012-05-05 18:22:22

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

Re: parcie na pecherz bez bolu

Joanno, a masz tez problem z zaparciami? Ja mam ciągłe zaparcia, w zasadzie od dzieciństwa i jak się nie pilnuje z dietą to nawet tydzień mogę się nie załatwiać. Co do nocnych wycieczek, myśle jakbym miała niezbyt twardy sen to też bym chodziła często. Jak się obudze to musze odwienic toalete. To jest jak mniemam chyba na tle nerwowym też, ja jestem straszny nerwus...

Offline

 

#15 2012-05-05 19:50:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: parcie na pecherz bez bolu

Dziewczyny, na mięśnie ja niezmiennie polecam zestaw: masaż odcinka L-S (plus okolice, dobry masażysta o nie zahaczy) i elektrostymulacja przezodbytnicza. To jest duet, który czyni cuda i ze wszystkich zabiegów daje najlepsze efekty.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2012-05-06 12:44:21

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: parcie na pecherz bez bolu

anoli, ja tez jestem strasznym nerwusem. Nerwy zaostrzają sprawę z jelitami, co stwierdzam na swoim przykładzie. Ja tez mam problemy z zaparciami, ale nie zdarza mi się jednak, żebym aż przez tydzień nie chodziła do toalety, najwyżej trzy dni. To jest takie dziwne wszystko, jakby cykliczne. Ja spie bardzo źle od lat. Żartuję sobie, ze od 30-stu lat wstaje w nocy do karmienia. Pamiętam, jak moje koleżanki narzekały na niewyspanie, kiedy karmiły w nocy.

Redakcjo, dzięki za informacje na temat rozluźniania mięśni. Musze się zorientować jakie są tutaj możliwości.

Offline

 

#17 2012-05-06 15:40:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: parcie na pecherz bez bolu

Joanna, Ty jesteś dla mnie swoistym punktem ambicjonalnym smile. Ja jestem przekonana, że pęcherz i jelita to u Ciebie jedno, dlatego tak podsuwam Ci a to te kwestie zapalenia nerwów w danym splocie i ich infekcyjne pochodzenie, a to zaburzenia wchłaniania (nietolerancje). Wszystko już badałaś.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2012-05-06 16:06:08

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

Re: parcie na pecherz bez bolu

Z tego co slyszalam i jezeli rzeczywiscie to jest na tle nerwowym, to podobno specjalne leki od psychiatry moga zalatwic sprawe. Moj kuzyn ma nerwice, podobnie jak ja obgryzal paznokcie, zrywal krostki do krwi, a jak dostal dobre leki to te nawyki zniknely. Nie wiem czy to by pomoglo, ale domyslam sie, ze jest duza szansa.

Joanno, pociesze Cie. W nocy sie przebudzilam i pierwsze co to byla toaleta. Ja problemow ze snem nie mam, nawet w dzien jak zasne na kilka godzin to pecherz mnie nie wybudzi.

Redakcjo, na czym dokladnie polegaja te masaze?

Offline

 

#19 2012-05-07 09:31:10

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: parcie na pecherz bez bolu

Wiecie, ja faktycznie już długo się z tym mecze i muszę powiedzieć, ze nie testowałam na sobie wielu leków. Nawet nie próbowałam brać żadnej aminotryptyliny, ani innych antydepresantów. Gastrolog napisała maila do lekarza rodzinnego, mówiąc mu ze przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pęcherz. Urolog polecił mi jedynie ten botox, którego się boje. Czy nie można sobie sprawy pogorszyć ? Nic nie wspominał nawet o elektrostymulacji, czy innych badaniach, a o żadnych nietolerancjach i podłożu alergicznym nie było mowy. Po prostu nie starają się dojść jaka jest naprawdę przyczyna tego stanu. Wystarczyła im chyba informacja, ze wszystko zaczęło się po kilkukrotnej infekcji pęcherza, o zgrozo te już 30 lat temu.

Offline

 

#20 2012-05-07 10:08:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: parcie na pecherz bez bolu

Joanno, wydawało mi się, że robiłaś już badania na nietolerancje?

Ja bym na Twoim miejscu zrobiła najpierw panel alergii pokarmowych. Jak nie wyjdzie nic, to badania na nietolerancję glutenu, laktozy i histaminy. A RM miałaś? A wirusy i inne, typu borellia?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2012-05-07 11:59:29

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: parcie na pecherz bez bolu

Redakcjo,nie robiłam badania na nietolerancje. RM tez nie miałam. Boreliozę miałam kontrolowana. O żadnych wirusach nic mi nie mówiono. Gastrolog nie zająknęła się nawet na temat tych alergii pokarmowych. Ja jakoś nie potrafię mówić lekarzowi, co powinien zrobić i co skontrolować a na własną rękę nie mogę tu robić takich badan, bo to są kosmiczne sumy i nikt tak naprawdę na własną rękę tego nie robi, trzeba mieć skierowanie. Nasz lekarz rodzinny tylko zdziwił się bardzo, ze urolog nic innego mi nie zaproponował tylko ten botox. W rodzinnego jakoś wierze, on będzie drążył temat. Moze coś wymyśli, mam taka nadzieje.

Offline

 

#22 2012-05-07 20:28:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: parcie na pecherz bez bolu

Boreliozę - jak miałaś kontrolowaną?

Tu Cię zmartwię - większość tych nietolerancji i tak będziesz musiała zbadań na własny koszt, bo albo nie są refundowane, albo można je wykonać w specjalistycznym ośrodku, do którego i tak do końca roku się nie dostaniesz zapewne na NFZ sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2012-05-08 16:30:19

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: parcie na pecherz bez bolu

Redakcjo, nie wiem dokładnie na czym polegała kontrola na boreliozę, ale fakt jest faktem, ze zarażenia nie stwierdzili, a ja po tych różnych lasach to często się włóczę. Co roku łapiemy po kilkanaście kleszczy.

Offline

 

#24 2012-05-31 07:03:53

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

Re: parcie na pecherz bez bolu

Hej. Jakiś czas obserwuję moje załatwianie i zauważyłam jedną rzecz. Przez tydzień miałam problem z wypróżnianiem się i o dziwo zniknął problem z częstomoczem, teraz natomiast kiedy jelita zaczęły normalnie pracować, znowu mam parcie na pęcherz hmm Zauważyłam, że nad blizną po cesarce mam zgrubienie i czuję takie ciągnięcie, wtedy właśnie chce mi się do ubikacji, chodzę prawie co godzinę! Lekarz zbadał mi brzuch, o bliznę też pytał, ale nie wyczuł nic niepokojącego. Co o tym sądzicie? Według mnie pęcherz ewidentnie ma związek z jelitami. Co to może być?

Offline

 

#25 2012-08-03 20:51:19

anoli
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 47

Re: parcie na pecherz bez bolu

Jestem po USG jamy brzusznej i tarczycy oraz ponownej morfologii i badaniu hormonu tarczycy. USG tarczycy, wyszedł torbiel, a badanie F4 nieco ponad normę. Morfologia bez zmian. Brzuch ok, pęcherz pani doktor zbada jutro, bo dziś nie był napełniony podczas badania. Czy taczyca może mieć wpływ na częstomocz? Proszę, odpowiedzcie coś...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson