Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-04-27 00:11:44

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Ciągłe parcie na pęcherz

Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu czytam różne wątki na niniejszym forum i w rezultacie sam również postanowiłem opisać krótko mój przypadek, z nadzieją że ktoś mi pomoże bądź doradzi.
Ponad pół roku temu zauważyÅ‚em że czÄ™sto korzystam z toalety. SikaÅ‚em Å›rednio co godzinÄ™ lub nawet co pół godziny. Ale poza tym że czÄ™sto sikaÅ‚em nie czuÅ‚em żadnych innych dolegliwoÅ›ci, daÅ‚o siÄ™ wytrzymać.  Po wypróżnieniu zawsze czuÅ‚em ulgÄ™, tyle tylko że sikanie byÅ‚o dosyć czÄ™ste.
Dwa miesiÄ…ce temu zdecydowaÅ‚em jednak że zrobiÄ™ posiew moczu i udam siÄ™ do urologa.    Dwukrotny posiew moczu wychodziÅ‚ jaÅ‚owy. Pomimo tego urolog przepisaÅ‚ mi antybiotyk- Levoxe.  Ku mojemu zdziwieniu po spożyciu leku natychmiast poczuÅ‚em fatalne pogorszenie,  mój stan przerodziÅ‚ siÄ™ w dramatyczne, nieustanne parcie na pÄ™cherz. Dodatkowo czuÅ‚em okropny dyskomfort w okolicy podbrzusza i dziwne uczucie zimna w cewce moczowej.   Kolejna wizyta u urologa - dostaÅ‚em inny antybiotyk - ZINAN. Po tym drugim pogorszyÅ‚o siÄ™ jeszcze gorzej. SikaÅ‚am po kilka kropel, ciÄ…gÅ‚e parcie, doszedÅ‚ ból (ale chyba to od tego że z caÅ‚ej siÅ‚y parÅ‚em żeby siÄ™ wysikać).   Dopiero tydzieÅ„ po zakoÅ„czonej kuracji  te straszne objawy zaczęły siÄ™ uspokajać.     Ale w ÅšwiÄ™ta znowu byÅ‚ nawrót. Kiedy przyjÄ…Å‚em furaginÄ™ byÅ‚o pogorszenie.  Nawet po żurawinie byÅ‚o pogorszenie.  OdstawiÅ‚em leki.    Po jakimÅ› czasie wszystko zaczęło wracać do stanu wyjÅ›ciowego, czyli po prostu czÄ™ste sikanie.   
WysÅ‚aÅ‚em próbkÄ™ moczu do Warszawy na Lelka- okazaÅ‚o siÄ™ ze jest bakteria-  ENTEROCCOCUS FAECALLIS.  Urolog przepisaÅ‚ mi antybiotyk wg antybiogramu - OfloksacynÄ™.
Pomimo tego że czuÅ‚em siÄ™ w miarÄ™ OK, oprócz czÄ™stego sikania (bez dyskomfortu, zaparć i nieustannego parcia) ,   postanowiÅ‚em że bakteriÄ™ trzeba zabić.  PrzyjÄ…Å‚em dziÅ› pierwszÄ… dawkÄ™ antybiotyku i natychmiast powróciÅ‚ ten dramatyczny stan. Nie wiem już czy powinienem brać ten antybiotyk czy nie.  Czy skosztować kolejnÄ… dawkÄ™? ProszÄ™ o radÄ™ bo szlag mnie trafia!  Z góry dziÄ™kujÄ™ za każda radÄ™smile Aha, jestem mężczyznÄ… w wieku 28 LAT.

Offline

 

#2 2012-04-27 00:13:48

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Zapomniałem jeszcze dodać że urolog badał mi prostatę oraz robił USG pęcherza i wyszło że jest wszystko w porządku....

Offline

 

#3 2012-04-27 19:26:22

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Ciekawa sprawa. Nie przypominam sobie osoby na forum, ktora mialaby taka reakcje na kazdy podany antybiotyk. Ktos ma moze jakis pomysl?

Offline

 

#4 2012-04-27 20:46:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

A ja widzę dwie opcje: nadwrażliwość/alergia albo herx. Ale chyba raczej to pierwsze, skoro nie ma innych objawów herxa. Majka, ja tak reaguję (tylko ja mam jeszcze inne objawy nadwrażliwości). Kiedyś można było u mnie stosować 1 antybiotyk, ale znalazłam doxy bez dodatków histaminowych i teraz mam 2, które można zastosować.

Arti, czy oprócz sikania masz inne objawy po antybiotyku? A masz jakieś problemy z alergiami?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2012-04-28 21:40:03

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi.
Nigdy nie badałem się pod kątem alergii. Czasem miewam jakieś swędzące wysypki w różnych miejscach ale same ustępują i nie jest to bardzo dokuczliwe.
Jedynie przychodzi mi na myśl to że że rok temu czułem się strasznie osłabiony i zrobiłem posiew kału. Wyszedł obfity wzrost Candidy. Przyjmowałem flukanozol i odstawiłem zupełnie cukier oraz pszenne pieczywo. Ale w ostatnim badaniu moczu grzybki nie urosły.
JeÅ›li chodzi o objawy po antybiotyku, wyglÄ…dajÄ… nastÄ™pujÄ…co:  Przedwczoraj przyjÄ…Å‚em jednÄ… tabletkÄ™ i już po godzinie poczuÅ‚em dziwne uczucie zimna, mówiÄ…c wprost-na żoÅ‚Ä™dziu...  potem lekki ból w podbrzuszu i trudny do opisania dyskomfort-  osÅ‚abiajÄ…ce mrowienie przeplatajÄ…ce siÄ™ lekkim bólem-  obejmujÄ…ce pÄ™cherz i caÅ‚Ä… dÅ‚ugość cewki moczowej.  Koniec cewki jest wyraźnie zaczerwieniony tak jakby byÅ‚ stan zapalny.    Oprócz tego najgorsze jest ciÄ…gÅ‚e parcie i uczucie braku wypróżnienia.  Sikanie co 5 minut po kilka kropel.    Innych objawów chyba brak.     Redakcjo, czy możesz mi przybliżyć sprawÄ™ z jaki sposób mogÄ™ znaleźć odpowiedni antybiotyk żeby pozbyć siÄ™ bakterii bez skutków ubocznych?

Offline

 

#6 2012-04-28 21:53:37

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Jeszcze przyszÅ‚o mi coÅ› do gÅ‚owy. Faktycznie mogÄ™ dodać iż mam fatalne zmiany nastrojów i brak koncentracji.  Wiem że coÅ› takiego można zawsze sobie przypisać ale biorÄ…c pod uwagÄ™ to że zawsze byÅ‚em pogodnym czÅ‚owiekiem,  myÅ›lÄ™ że ten podÅ‚y nastrój raczej ma gÅ‚Ä™bsze podÅ‚oże.

Offline

 

#7 2012-04-28 22:55:31

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Sorry że piszÄ™ na raty..  wÅ‚aÅ›nie poczytaÅ‚em o nadwrażliwoÅ›ci pÄ™cherza. Do moich objawów nie pasujÄ… "naglÄ…ce parcia" i " nie trzymanie moczu". Ja podczas stanu po antybiotyku mam non-stop parcie ale wydalam tylko parÄ™ kropel z wielkim trudem.   JeÅ›li chodzi o objawy Herx,   chyba po antybiotyku deprecha mi siÄ™ pogÅ‚Ä™bia i uczucie zmÄ™czenia ale ciężko to jednoznacznie stwierdzić.   Zapytam tylko jeszcze,  jakie badania sugerowalibyÅ›cie abym zrobiÅ‚?   I jak dobrać antybiotyk? Jeszcze raz dziÄ™ki za dobre rady:)

Offline

 

#8 2012-05-27 01:38:47

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

WÅ‚asnie przyjmuje czwarty antybiotyk - augmentin, urolog przepisaÅ‚ mi go na miesiÄ…c. Nie mogÄ™ siÄ™ pozbyć Entorococus fecalis. Za każdym razem jest tak samo, gwaÅ‚towne pogorszenie po antybiotyku.    Urolog stwierdziÅ‚ że jeÅ›li tym razem nie pomoże, skieruje mnie na "wlewki" do pÄ™cherza z antybiotykiem lub zastrzyki.   PowiedziaÅ‚ że najpierw musimy pozbyć siÄ™ bakterii a potem jeÅ›li objawy siÄ™ utrzymajÄ… to zrobimy cystoskopie i inne badania.  Okropna jest ta reakcja po antybiotykach, ciężka do przetrwania.  Ogólnie caÅ‚y czujÄ™ siÄ™ poÅ‚amany pomijajÄ…c ból i parcie na pÄ™cherz.   Ale chcÄ™ to przetrwać żeby pozbyć siÄ™ bakterii.  Mam nadziejÄ™ że wraz ze zniszczeniem bakterii objawy zniknÄ…. JeÅ›li nie, bÄ™dÄ™ robiÅ‚ badania urodynamiczne i cystoskopiÄ™.          Może ma ktoÅ› jakieÅ› rady jak siÄ™ pozbyć tych paskudnych enterokoków? SÅ‚yszaÅ‚em coÅ› o szczepionkach.. o zioÅ‚ach..    anything!

Offline

 

#9 2012-05-27 11:36:27

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Przedewszyskim pprzebadaj sie na bakterie atypowe szczegolnie na chlame, fecalis nie jest przyczyna takich objawow. Sam po antybiotyku mam takie objawy czuje sie jabym 5 ton wegla przerzucil i mam fecalisa ale okazalo sie ze to wlasnie Cpn. Takze konieczne badania na przeciwciala we krwi.

Offline

 

#10 2012-05-28 08:03:19

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Offline

 

#11 2012-05-30 18:58:06

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

DziÄ™ki za rady.  ByÅ‚em dziÅ› u urologa w sprawie szczepionki i siÄ™ podÅ‚amaÅ‚em. PowiedziaÅ‚ że na enterocosus fecalis nie ma szczepionek.  StwierdziÅ‚ że robiÄ… tylko na E. Coli:(
PowiedziaÅ‚em że skoro biorÄ™ czwarty antybiotyk i z każdym dniem jest pogorszenie, czujÄ™ że stan zapalny siÄ™ zwiÄ™ksza. ZresztÄ… to jest nawet widoczne wizualnie przez mocne zaczerwienienie.     Urolog na to stwierdziÅ‚ żebym braÅ‚ antybiotyk do koÅ„ca a potem zobaczymy, może wlewki....

Offline

 

#12 2012-05-31 13:15:21

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Zmien lekarza, bo ten gada glupoty, najlepiej niech sam sobie wlewke do mozgu zrobi, sam bralem autoszczepionke na fecalisa, ale tak jak napisalem powyzej to nie fecalis jest zrodlem twojch problemow

Offline

 

#13 2012-05-31 13:22:16

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Dodan, ty jestes, ze sie tak wyraze, na biezaco z cpn obecnie - u facetow moze powodowac np. problemy z prostata, a nie wiesz czy u kobiet zarazenie tym swinstwem moze skutkowac problemami z pecherzem?  Trachomatis moze, ale czy pneumoniae?

Offline

 

#14 2012-05-31 15:51:51

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Mysle ze jak najbardziej moga powodowac objawy pecherzowe tak jak Ctr

Offline

 

#15 2012-05-31 16:01:45

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

No wlasnie przy Ctr mozna znalezc informacje o pecherzu, a przy cpn juz nie... Juz kiedys zastanawialam sie czy nie powinnam sprawdzic przeciwcial, bo zrobilam juz tyle badan i nic mi nie wychodzi. Chyba sie pokusze o to w najblizszej przyszlosci.

Offline

 

#16 2012-06-01 12:08:02

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Powinnas na moj gust sobie sprawdzic, tu mam link odnosnia powilkan Cpn w kierunku prosataty ale tak samo moze dzialac na pechez, Ctr i Cpn daja bardzo podobne objawy

http://www.cpnhelp.org/chlamydia_pneumoniae_in_prostate_pathologies

Offline

 

#17 2012-06-05 02:37:58

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

DziÄ™ki wielkie za rady, okazaÅ‚y siÄ™ pomocne. DzwoniÅ‚em do laboratorium i okazaÅ‚o siÄ™ że istnieje autoszczepionka na fecalis, wbrew temu co mówiÅ‚ lekarz. Poza tym Pani chÄ™tnie doradziÅ‚a mi to samo co Dodan, czyli zrobić badania w kierunku bakterii atypowych.        No cóż, niebawem zobaczymy co wyjdzie.    Badanie bÄ™dÄ™ mógÅ‚ zrobić dopiero za trzy tygodnie.  Do tego czasu zrezygnuje proponowanych "wlewek" i wizyt u lekarza i antybiotyków na które wydaÅ‚em już mnóstwo kasy.

Offline

 

#18 2012-06-05 08:05:44

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Jakiego rodzaju wlewki ci proponowano?

Offline

 

#19 2012-06-05 20:55:31

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Nie otrzymałem konkretnie nazwy tylko wytłumaczenie że antybiotyk zostanie wprowadzony przez cewkę prosto do pęcherza i to będzie oczywiście seria wizyt w przychodni.

Offline

 

#20 2012-06-05 22:15:13

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Offline

 

#21 2012-06-10 00:42:24

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Chce najpierw zrobić jeszcze raz posiew i badania na bakterie atypowe. Potem zobaczÄ™, ewentualnie przyjmÄ™ "wlewki" tylko chcÄ™ upewnić siÄ™ odnoÅ›nie b. atypowych.  Wczoraj skoÅ„czyÅ‚em antybiotyk i pogorszyÅ‚o siÄ™. Tym razem pogorszyÅ‚o siÄ™ po antybiotyku,  dziwna sprawa.  Już normalnie ledwo chodzÄ™.  Wraz z zaostrzeniem objawów parcia na pÄ™cherz pogarsza siÄ™ moja ogólna wydolność i samopoczucie,  masakra.    Gdybym sam nie szukaÅ‚ żadnych informacji na ten temat to nie wiedziaÅ‚ bym o innych potencjalnych przyczynach tego co mi jest. Lekarze tylko biorÄ… kasÄ™ i do widzenia. JakiÅ› czas temu przepisali mi ziółka bo powiew wyszedÅ‚ jaÅ‚owy.Stwierdzono wiÄ™c że jestem zdrowy, a może jakieÅ› podÅ‚oże nerwowe...  Dopiero na forum przeczytaÅ‚em że trzeba wykonać kolejne powiewy w lepszym laboratorium.
Muszę być silny i wytrwać , dziś mam jakiś zmasowany atak na moją cewkę i pęcherz. Za tydzień mam ważne egzaminy więc nie mogę teraz jechać do Warszawy, mam nadzieję że przetrwam.

Offline

 

#22 2012-06-10 00:44:53

Arti
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-26
Posty: 11

Re: Ciągłe parcie na pęcherz

Przepraszam za błędy w wyrazie POSIEW...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson